Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (razborka galaxy) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Dánio perlové (razborka galaxy) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 17:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ondraz
Galaxky výborně žerou ty prťavý granulky od Dennerle, tuším Nanogran se to zove...sice je to dražší krmení, ale na to že je umělé tak jdou po tom jak po uzeným. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.07.2012 13:29 R Muž romant [27987] Re: Ondraz
Osobně bych šel cestou pouze jednoho slušnýho hejna o dvojnásobném počtu a ještě více bych to akvárko nechal zarůst, tam možnost se schovat do bezpečí je u galaxek dost důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 12:59 jamajcan Re: Ondraz
Zkus je zakrmit drobnějším krmivem,např.Cyclop,Artemia atd.Dají se koupit i mražené.Komáří larvy jsou pro ně moc velké.EDIT:Artemie naupliové stádium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 12:29 Muž Ondraz [1] – prosím o radu - Dánio Perlové
Prosím o radu s krmením. V mém akva (prezentace) je cca 5ks Dánií (Galaxek) a 4ks kardinálek + nějaká ta kreveta. Dánia jsou strašně vychrtlá, krmím 2x denně. Příjde mi, že za kremením Dánia vůbec nejdou. Dávám jim vločky + komáří larvy ze sudu. kardinálky mají nacpaný břicha, ale Dánia se trápí...nevíte čím to může být.Kardinálky jsou sice trochu agresivní, ale není to nic zásadního...kdyby dánia trochu chtěli ke krmení se dostanou.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 14:11 Muž Ad@m [1051] Re: lysi
Aspoň 10 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 14:05 Žena lysi [0] – razbora galaxy
Koľko kusov mini razbora galaxy doporučujete chovať v 30l akva? V akva nebudú žiadne iné ryby, len krevetky asi 6 kusov.Ďakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2010 21:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: cezarmilan
Nejhezčí galaxky jsem viděl u bratrance ve 135 litrech, dost atypická nádrž 150x30x30. Hezká sbírka šneků, galaxky, otíci a TUNY rostlin. Akva nepotřebuje skoro žádnou údržbu protože má slepený filtr z 54L akva, když odkaluje tak jen ze sportu a na výměnu vody. Krásné spontánně se množící galaxky, jen krmit a koukat...i když tohle nemusím tak jsem u toho seděl celkem dlouho a pozoroval rybky, určitě je lze mít v těch 30 litrech ale to co naplavaly za tu dobu očumování...to ve třicítce nikdo neuvidí :) A protože má citlivě vybrané dekorace a rostliny tak to vypadá jako jedno takové dlouhé miníčko. Až ho podezřívám že mu to někdo dělal celé na klíč.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.10.2010 19:34 Žena bluedream [245] Re: cezarmilan
Jen nejsou do až tak malého akva. Mají rády prostor pro plavání a pokud jich bude mít jen pár, skoro je neuvidí. Je to totiž hejnová rybka. Z vlastní zkušenosti s galaxkama ... čím více rybek a čím větší akva, tím lépe. Cpát je do 16l je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.10.2010 19:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: noiseless
Sú to rybky vhodné do mini akvárií, to tvoje bude stačiť pokiaľ ich tam nebudeš mať veľa. Tu som v téme " Tibi kryštáliky" hodil video môjho akva s razborkami, verím, že nebude vadiť, keď ho hodím sem. Dodám, že darí sa im dobre, niesú náročné a množia sa, sú to výnimočné rybičky www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2010 18:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: noiseless
Vyber si jine rasborky... Dalaxky maj minimum 30L a ve vetsi nadrzi se tolik nebojej. Kdyz jsou samy a v maly nadrzi, tak se dost bojej a schovavaj.
Edit: Tu 16L si nech jako vytiracku ci odchovnu.... Porid si aspon 20 L, lepe 30 L.

maniakva.sweb.cz/…
nebo klub.akva.sk/…
Jsou tam clanky o miniakvariich.... Za minicka se povazuji nadrze okolo 30L
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2010 18:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: noiseless
Chtělo by to víc zarostlá místa aby se měly kam schovat. A taky je to na ně možná trochu malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 18:30 Muž noiseless [1]
Ja sa chcem spýtať, ako je to s týmito rybkami v mini akváriách? Uvažujem o nich do tohoto rybicky.net/nadrze/10782 Má to cca 16l...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 10:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavol
no pozira sve jikry a potomstvo (po dosazeni velikosti 1cm by huz nemel byt problem), a pak je problem s krmenim rozplavaneho pludku - potrebuje nalevniky (je mozne prikrmovat laboratornimi trepkami)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 08:59 Muž Michal1987 [22] Re: Pavol
Je to pomerne ľahko chovateľná rybka, a ani odchov nie je až taký náročný. Úspech sa dostaví aj náhodne. To platí, ak je akvárium dobre rozbehnuté a rybka má vhodné podmienky. X-) Najviac ma pri nej mrzelo to, keď už postupne odchádzali staré kusy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:22 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Razborka Galaxy
Chcem sa spytat konkretne chovatelov, ake specificke veci a zvlastnosti su pre chov tejto ryby? Co vsetko by mala v nadrzi mat? Ake podmienky potrebuje?
Aku filtraciu by mali mat? Ja mam 43litrove akva, a filter dennerle nano clean s prietokom 150l/hod. /reco je oznacena ako pomerne obtiazny chov? Kvoli tomu, ze nie je este preskumany jej chov a kvoli tazsiemu odchovu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2010 17:58 Žena Lola [28] Re: bluedream
S tímhle z vlastních zkušenosí absolutně souhlasím, ještě bych dodala, že čím větší hejno tím líp. Ostatní informace o galaxkách se dají vyhledat nejen v tomto fóru, ale i v atlase ryb nebo prohledej nádrže, ve kterých tyhle rybky plavou. Tam já hledám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 22:41 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: bluedream
Moje nie-sú vyložene plaché..iba "rozhádzané" občas sa dajú dokopy ale občas a nachvílu...
Ten "dravec" ma napadol tiež, ale skalára do 150 nechcem a vl. žiadnu väčšiu rybu..takže to asi odpadáva...ten druhý húf by snáď pomohol...(?) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2010 13:30 Žena bluedream [245] Re: RAP
Já testovala galaxy ve víc akvárkách ... 30l (zalezlé), 90l (zalezlé), 100l nudle (plavčí všude možně, ale jako základnu mají kořeny a drží se hlavně u nich), 300l (ideální, veselé rychlé rybky, které plavou všude a nebojí se). Řekla bych, že u nich záleží hodně na délce akva, čím delší, tím lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 13:09 RAP Re: fantuomas
Abys je tam nakonec viděl. ;-) Já mám celkem slušně zarostlou 80litrovku a moc osádku nevidím, zejména teď co tam nově plave beťák. (8 microrasborek, 6 R.hengeli, 5 C.pygmaeus, 2 "otíky" a betta)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 13:07 Muž maxo [9] Re: fantuomas
Ja mam Hengelky a tiez si plavali kadetade.Az som pridal do aq sklarov tak to ste mali vidiet to hejno.Myslim si ze by pomohol nejaky potencialny "dravec" ktory ale neublizi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 09:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eff
Ja mel rasborky s pygmejema a kdyz byl klid tak delali jedno hejno a dokonce nektery galaxky napodobovaly pancernickovsky vypady k hladine... Byla to svanda je pozorovat.

Ony rasborky furt lovej nejaky mikroorganismy a tak je to jeich hejno trosku nekompaktni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 08:28 Muž Eff [417] - RostlinyRe: fantuomas
20 ks galaxy a 10ks cor. pygmaeus, nebo cor. habrosus či hastatus je do 150l rostlinného akvária velmi dobrá koémbinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 08:09 Muž Michal1987 [22] Re: fantuomas
myslím si, že prerybnenia sa báť nemusíš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 23:56 Muž fantuomas [35] - Rostliny – húf
Zdravím, mám 150 l akva, v ňom okrem kreviet aj 10 ks "galaxiek"..(a jednu náhodnú molly), no nedržia sa vyložene v húfe pomohlo by pridať napr. ešte jeden húf menších rybiek - trebars corydoras pygmaeus?? Rád by som dosiahol toho aby sa čo najviac držali pohromade namiesto individuálneho plávania kade tade :p

otázka číslo 2: 20 ks galaxy a 10ks napr. cor. pygmaeus by bolo na 150 l rastlinného akva príliš?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:04 RAP Re: Kalupinka
He, to já mám od Mouchy 7samečků a 1samičku chudinku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2010 13:54 Žena Kalupinka [32] Re: Skorica
Je lepší víc samečků. Já mám asi 20 kousků a z toho asi 8-9 samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 11:56 Skorica
V jakém poměru by se měly chovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 253x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19694-danio-perlove-razborka-galaxy-chov?od=51