Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (razborka galaxy) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dánio perlové (razborka galaxy) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2024 11:39 Muž RAP [1553] Re: Sputniik
Problém bude v bakteríich, které měli nově příchozí. Ti s nima žijou v pohodě, zatím co usedlíci je nezvládli.
Co se týče nádrže, opravdu ty dekorace zabírají hodně objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2024 21:36 R Muž ctibum [6920] Re: Sputniik
Aktualizuj prezentaci nádrže. Nebo ta obsádka souhlasí? Ancistrus, pancéřníčci, betta, galaxky... hmm
Pokud má nádrž 30 litrů hrubý objem, tak ve tvém případě to bude tak 15 čistého, vzhledem k množství a velikosti dekorací. K tomu minimum rychlerostoucích rostlin. Údržba "Výměna vody cca 1/3 jednou za dva týdny cca", což může být třeba i čtvrtina jednou za tři čtyři týdny, když je všechno cca... A plave tam čuně ancistrus... hmm Tady bych hledal příčinu já...
Bylo by fajn, kdybys pročetl nároky ryb, než je koupíš. Už jsi tu řešil mečovky a evidentně ses nepoučil... U galaxky máš uvedeno "Min.vel.n.: 40 litrů. Větší akvárium je ale vhodnější" 40 litrů čistého objemu! Nemluvě o tom, že je to ryba hejnová, opět viz atlas, minimum 10, lépe 50 a více kusů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2024 21:25 Muž vlka [3453] Re: Sputniik
Jako první: to akvárko je na dánia moc malé a 2 nebo 4 kousky je moc málo. Jsou to hejnové rybičky a potřebují prostor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2024 21:07 Muž Sputniik [2]
pivo Dobrý večer,

potřeboval bych radu,do mého 30l akvárka jsem si pořídil dva dania, protože se mi opravdu líbili a v akvarisrice to byli poslední dva. Nedávno jsem koupil další dva, abych vytvořil skupinku, jenže dnes jsem jednoho z těch původních dvou našel mrtvého a druhý umřel teď večer po výměně vody.

Parametry vody nebyly nijak výrazně zvláštní, žádný NH3 ani NO2 a NO3 jen zhruba 10mg/l. Tvrdost 10GH a pH okolo 8.

Společně s nimi je v akvárku i betta, která je však naprosto v klidu, nehoní ani krevetky natož dania.

Nemáte někdo vysvětlení pro to, co se může dít? Ty dva co jsem dokoupil vypadají v pořádku, stejně tak zbytek živočichů v akvárku.

Potom co jsem ty dva nové dal do akvárka, rozhodně nebyli dominantní a po zhruba týdnu přestala i agrese ze strany těch prv ích dvou.

Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 15:11 Muž Xif [336] Re: Beastie
Mne se Dania perlová rozdělila do dvou skupin, jedna skupinka se furt schovává v rostlinkách a ven jen jen na jídlo. Druhá plave po celém akváriu.
Co sem vypozoroval, tak ty první co sem do akvária přines,(vlastně rodiče) ty se furt schovávají a ty co se už v akva. narodily, tak ty plavou po celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 12:50 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Je mnoho druhů ryb co dokáží udělat parádu v tomto rozměru akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 12:15 Žena Beastie [320] Re: Roger
A přesně toho se právě bojím, chci rybu co je zajímavá chováním, takže jestli tohle je případ dánia, asi to nebude ryba pro mě. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 12:07 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Měl jsem ke kdysi ve stejném rozměru a neviděl jsem je, schovávali se. Později jsem k nim přidal rozbory klínoskvrné ovšem ani to je nedonutilo vylézt. Byl jsem rád když plavali pro žrádlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 11:35 Žena Beastie [320]
Četla jsem různé názory na chov Dania perlového, tak se zeptám na osobní zkušenosti. Chtěla bych jich třeba 10 do nádrže 60x30x30 s nějakým rostlinstvem. mnoho článků uvádí že pokud je chované samostatně je tato ryba plachá a schovává se. Taky jsem četla že chování ryb vynikne až ve větších nádržích při 20 ks a více. Má někdo zkušenosti s chovem v takovéto nádrží v takovémto počtu? Má to smysl zkoušet? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:09 Bacoun Re: LiborSprysl
Já si to myslel.Vzhledem k tomu,že mám endlerky poprvé a jsou menší než klasická gupka,tak nemám představu o velikosti čerstvě narozeného potěru.Čerstvý potěr klasické gupky je velký do tlamky galaxky,to je mi jasné,ale ten endlerčí nemám tucha.Jinak díky za informaci.Tak mají nejspíš galaxky smůlu.X-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bacoun
Zkuste kouknout galaxce na hubu, pak to poměřte s velikostí mladých endlerek a z této rovnice vám vyjde celkem jasný výsledek ... já bych to jako reálné krmivo neviděl ...ale možná máte velké galaxky a malé endlerky... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:45 Bacoun Re: motýlek
:-) .To je fakt.
Já jsem ten svůj dotaz napsal neúplně. Jedná se mě taky o to, jestli je si schopna galaxka přilepšit endlerčím potěrem jako živým krmením nebo ne. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:45 Muž motýlek [275] Re: Bacoun
Endlerky neřeš - ty se množí jako politici ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 08:14 Bacoun – Dánio perlové vs.potěr endkerky
Zdravím,
Chci se zeptat,zda li máte někdo zkušenost s tím.Zda je tato malá rybka schopna slupnout čerstvý potěr endlerky,nebo je to nad její možnosti(velikost resp.malost rybky a její tlamky).Ptám se,protože je mám dohromady s endlerkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 23:04 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: dami996
Mohou,za předpokladu,že bude dostatek úkrytů v podrostu pro krevetky.Dospělců si Galaxky nevšimnou,ale defektní jedinci a mláďata pohybující se ve vodním sloupci mají smůlu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 21:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DaveLister
Dle mého názoru je toto jedna z "minirybek", která skutečně vynikne až ve větším akváriu. Takže musím souhlasit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2016 21:47 Muž DaveLister [478]
Nějak nechápu, proč je tahle ryba doporučovaná do mininádržek. Sice prcci, ale mám je v 60 cm nádrži a když blbnou, tak z jednoho rohu do protějšího a zpět to je pěkný fofr, sotva stačím mrknout. Mají snad raketové motory. 120 cm by jim vyhovovalo líp.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2016 16:56 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jifi
Já mám jinou zkušenost. Na galaxky koukám do AQ hodně často, ale ještě jsem nezaznamenala, že by se snažily lovit nebo jen napadat krevetky. Ještě jsem neviděla, že by je krevetky zajímaly. Prostě si jich nevšímají. A musím souhlasit, že to je nadmíru akční rybička, která plave v celém sloupci vody a určitě si zaslouží větší AQ, nikoliv miníčko. Mám je v 80x35x45 a je radost na ně pohledět, když se po AQ prohánějí - je to fofr, zrovna tak vyfotit je, to je dřina. V podstatě bych do miníčka dala jen krevetky, nikoliv ryby, ačkoliv ty miniaturní rybičky se svou velikostí k tomu vybízejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2016 10:26 Muž Jifi [675] Re: afc1886
No, někteří s tím problém nemají. Mně ale tahle dania občas pocuchala i dospělovu krevetku, která už pak nepřežila. Tlamku mají malou, takže ji nesežraly, ale už byla dost pomačkaná. A malou krevetku si klidně slupnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 09:24 R Muž afc1886 [14685] Re: dami996
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 09:23 dami996
Ahoj chtela jsem se zeptat, zda muzou byt spolu danio perlove s krevetkami dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:01 R Muž romant [27987] Re: DeathTheKid
To bych nedělal, jsou uzký a krátký a budou se skalárám dobře cpát do huby. Když už to pokoušet, tak galaxky jako domácí a k nim přidaný mladý skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 14:47 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Danio a skalary?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda - li se dají chovat společně skalary s těmito razborkami. Skaláři odmala vyrůstaly s potěrem od pavích oček. Myslíte, že by byl problém v huste zarostlé, 200l nádrže? Díky předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:50 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Daniel
moc malé je to i na ty 3 betty, nedejbože tam cpát ještě něco dalšího ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 12:44 Muž 3CK [49] Re: Daniel
i tak... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 11:25 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Xlienka
no ako myslel som 1 samec 2 samičky ;-) ...nie som tyran!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 11:14 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Daniel
Mám 30L akva. a v ňom Betta (3ks) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 11:10 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Chcel by som sa spýtať. Mám 30L akva. a v ňom krevety (5ks), Betta (3ks) a chcel by som k ním pridať Dánio Petlové asi 6 alebo 8 ks velice dobre by sa mi hodili do Asia biotopu, len ide o to či ma niekto skúsenosť s znášanlivosťou a či to nebude veľa rybiek na 30L akva.
Za ohlasy Ďík ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 19:38 R Muž romant [27987] Re: Miras37
Jenom bych kolegu doplnil, že kombinovat čistotný rybky s rozmetadlama hnoje není vůbec dobrý řešení a problémy se mohou dostavit velmi záhy, čímž neděsím, jenom informuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 19:22 Muž DrChila [243] Re: Miras37
Black molly jsou nenažrané budou je ozobávat a honit dle mého názoru nedávat k sobě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 13:39 Miras37
Chovate je nekdo s Black Mollama ve spolecne nadrzi - snesou se? Je me jasne ze na odchov mladych muzu v takto spolecne nadrzi nejspis zapomenout, prestoze mechu pro ukryt je dost. Ale zatim me jde o chov dospelych jedincu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
- tak 10 dni v Aq a uz se ta banda tre... :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:49 Muž DrChila [243] Re: seic
Snadno se i rozmnožujou tak doufám že to půjde dobrovolně ve velkým akvariu a nebudu si je muset rozmnožovat sám:) Přendavat a šachovat snima:) A rozkrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2014 17:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: PedroRabiaSorda
- vypada to vpoho, druhy den v AQ, uz jim vytravilo a zacinaji brat drcene vlocky ;-)
- jsem z nich nadseny... jsou samy - 10ks - v 37litrech a je jich plne AQ.
- takhle zivou rybu jsem v AQ snad jeste nemel :-) palec za ty penize urcite stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 08:07 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: seic
Mě dobře jí SAK Mix 1 a pak SKRETTING B1 (to jim drtím v mlýnku na koření).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 18:17 Muž DrChila [243] Re: seic
Já je koupil taky na burze a normálně jedí rozmělněný tetramin a zbytky po krevektách taky zobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 13:57 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Danio margaritatus
- dnes na burze jsem neodolal... ma nekdo vyzkousene/jeho galaxy preferovane krmeni ? vetsinou jsou bud rozmlsane na artemku, pripadne importy nechteji papat.. :-)
- planuji zkusit mrazenou dafnii, cyklop, humri vajicka + standard vlocky
- na forech je casto zminovane Hikari Tropical Micro Pellets

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 19:02 RAP Re: Aforte
Nebál bych se toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 18:56 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,
mám akvárium 54l - 60x30x30, rostliny těžší na pěstování bez CO2. Zatím rostou. Zhruba měsíc po založení bych koupil 20 kousků. Je to možné neb mám ubrat? Dále tam jsou 3 Otíci, jeden krunýřovec obyč a krevetky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:02 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: naty
Mám galaxky ve 20l (původně jsem jich měl 10, ale zbyly jen 4, dodnes netuším proč, akva bylo hodně zarostlé, krevety i otocinclusové naprosto v pohodě, pravidelná údržba akva, výměna vody....) a ta dvacítka je pro ně malá, hodně plavou. Budu je přendavat do 30l a i to je tak na hranici, protože mám kostku. Chtělo by to něco delšího.
Jinak teď se mi galaxky vytřely, po akvárku se mi potuluje potěr :)
Galaxka se dokáže nacpat koretrou co je dlouhá jako ona sama...maličké krevety dokážou podle mně sežrat, ty větší už se ubrání, často se galaxky s krevetama perou o tabletku u dna a je vidět, jak jdou ryby jen po tabletce, nezaznamenal jsem útok cíleně na krevety. Teda na velké krevety. Nějakého prcka už možná sluply...
Ve 30l mám razborky skvrnoocasé a ty mi přijdou, že moc neplavou, jsou tam s hejnem neonek modrých, které plavou jako o život, milujou plavání v protiproudu, ale razborky nic moc. Semtam se sice k neonkám připojí, ale dlouho je to nebaví. Ty si umím ve 20l představit víc jak galaxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 10:57 RAP Re: naty
Já mám hejníčko 9ks v akváriu 70x20x25(v)cm a vypadají spokojeně. Ze začátku byly hodně plaché, pomohlo přidání pavích ok. Teď už důvěrníky nepotřebují. rybicky.net/profil/25019&akce=osobnifoto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2012 16:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: naty
Galaxky potrebuji prostor. Sice preziji i v malych akvarkach ale cim vetsi akva tim lip. V prirode ziji ve stojatych vodach o max hloubce 30 cm a pomerne znacne rozloze (neco jako nase rybniky, mozna ze jsou to rejzova pole cico). Co se tyce prostoru setkal jsem se s doporucenim stejnym jako pro neonky tj. min delka nejdelsi strany akva 60 cm
a pohled na stohlave hejno v 300L akvisku je uzasny.

A z vlastni zkusenosti mohu potvrdit ze sezerou vsecko, co se hejbe a vejde se jim do tlamky. Vcerne malych krevetek.
Jinak jsou to vsezravci, bastej i spirulu, moinu, cyclop, co nejmensi artemku, virniky, hadatko vinne, trepku, maly patentky.... bastej - lovej hlavne ve vodnim sloupci.
Jen je treba davat bacha na hladinu NO3 a kvalitu krmiva, pac casto trpej vodnatelnosti.

vice www.akvarista.cz/…
Na konci jsou odkazy vcetne fora venujiciho se jen a poze galaxkam!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2012 16:07 vav Re: naty
12 lt, si myslím, je na ryby málo. Borarasky jsou sice malé, ale rády plavou a k tomu ještě v hejnu. Když je vidíte v 10 lt a pak hejno třeba v 60 lt - je to velký rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.12.2012 12:25 Muž navik [908] - SumciRe: naty
Galaxky jsou rybky hejnové, lekavější a mají rády i pohyb, v takto malém prostoru by si ho neužily. Tady bych zůstal u krevetek, popř. s trochou zkušeností zkusil nejmenší borarasky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:39 naty – Krevetky
Ahojky :) budu mít krevetky v mini akváriu (12l),Můtu tam dát Galaxky ?? Jen jestli nic neudělají krevetkám a jestli se nebudou trápit,já jen že sem je viděla v 10l akváriu s krevetkama :) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.12.2012 19:19 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: petrmed
Vločky: Sera San, Vipan, Dajana Tropica, nějaký divný česnekový vločky, nějaký divný červený granule, mražený patentky, nitěnky, artemie, koretry.
Žerou u mě všechno, akorát jim chvíli trvá, než si na to zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 19:03 petrmed – galaxy - čím je kmíte?
Zajímalo by mě čím krmíte svoje dania perlové - galaxy? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:38 Muž Ondraz [1] doplnění - k Daniím Perlovým
Tak už jsou v jednodruhové nádrži, žerou i drcený tetramin, ale pouze samečci...samičky jsou vychrtlé a apatické o potravu se nesnaží...tak opravdu nevím co s něma. Samci jsou pěkní žerou... Samičky už jsou jenom 2. Jedna vypadá, že brzo půjde...čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 17:44 Rakvista Re: Ondraz
V pohodě žerou SAK55/MIX "0",Hikari mikro pelets,podrcený tetramin dokonce žerou i mraženou artemku.Měl jsem za to že budu muset Hikari a SAK drtit,ale poradí si s tím v pohodě plavou za tím až ke dnu když už u hladiny vyzobali smich Dokonce se pokouší sežrat i granule pro krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:30 Muž Lada22 [28] Re: Ondraz
Dobrou zkušenost mám s krmením Micro pellets od Hikari, peletky jsou veliké cca 0,5mm. Cena za balíček 22g je kolem 70Kč,ale vydrží na opravdu hodně,hodně dlouho. palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19694-danio-perlove-razborka-galaxy-chov