Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium dayanum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Macrobrachium dayanum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2018 09:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Driv3r
Taky bys je žral, kdybys měl tak šikovný klepítka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2018 08:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-jedná se přímo o potravní specifikum u tohoto druhu ,tak-že žerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 08:03 Muž Driv3r [236] – šnek je kámoš
Tak jak je to s těma šnekama žerou je nebo ne? včera jsem si všimnul ze mi z akva zmizeli všechny kružníci a levatky.
Že by se odtěhovali se mi nezdá,to by snad nechali aspon dopis ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 13:16 Muž Driv3r [236]
moc to jsem nepatří ale přeci se chci pochlubit našel sem 3ks 2cm dajanek v nadrži se skalarama.1 teda byla ve filtru.
Přesto se množí i když jsou tam ryby o dost větší než živule smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 23:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LubošJedlinský
Ve dvoustovce se ti nebudou odlovovat snadno, ale když máš holé dno, třeba to půjde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 17:36 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
tak jsem si pořídil jiný chov m.dayanum, samičky už nosí vajíčka, dal jsem je do 200l akva s gupkami grey magenta red border dno je holé, pár úkrytů z cihel pro krevetky, velký košík pro chovnou skupinu gupek, krevetky se dělí o prostor s mladými ve velikosti od čerstvě narozených po cca 2,5cm rybky, ještě jsem nepozoroval útok na potěr, tak že spokojenost, za nedlouho se snad vykulí mladé krevetky, ty však raději odlovím a nechám jich jen pár v případě že by se mladé gupky rozhodli konzumovat kreveťátka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   21.02.2018 16:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V práci to ubíhá, pozorujem kreveťáka, jak se druží...
Bohužel jim to na fotitelném místě kazej parmičky, tak se zvolna sunou kamsi dozadu do houští, tam se bude blbě šmírovat sad
Kvalita fotek bohužel nic moc, z mobilu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2018 23:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Mibo
sháním jen velký okružáky, třeba je nechají na pokoji
Na to bych nespoléhal ;-) Zkus piskořky, ty nedaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 15:09 Muž Mibo [2] - AmerikaRe: JirkaŠčobák
Ahoj, "šnek je kámoš". Mám je asi půl roku. Pobíhají mně v akva už i mladý a právě jsem si všiml, že občas vidím mladou (asi 3-4cm) jak drží malýho okružáka (tak pod 4-5mm) a snaží se ho vydolovat. No a právě jsem si nedávno uvědomil, že mně bohužel, vyžírají okružáky. :-| Tak teď sháním jen velký okružáky, třeba je nechají na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2018 20:24 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: invalida
Dojem máme naprosto shodný. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.01.2018 07:32 S Muž invalida [3881] Re: JirkaŠčobák
Nad 1500 litrů je vše v pohodě. Netvrdím že se nic nesežere ale takovej ten stav že oček je zhruba stejně krevet taky..cherryny jsou ve vlnách..jednou víc jednou míň. Když se mi to zdá že je to přeplácaný..moc rybek krevety všude tak na měsíc přestanu krmit a vono se to srovná stydim

Ty lovecký pudy se projevujou tak akorát na tabletách. Tu polapí a hned s ní zmizí...taky sem viděl jak ji uklidila pod kořen a mazala pro druhou..vono se jim nedivím házím tak 10 tablet a velkejch kusů je řek bych nad padesát plus drobotina.
Při jejich velikosti je to ale srandovní. Je to asi jako kdybych si já k večeři kutálel bochníček chleba ve velikosti kola vod náklaďáku ve velkolomu takže průměr cca 4 metry.
Ryby a krevety s normální vitalitou maj velký šance dožít se smutnýho věku důchodovýho. stydim Ale je to jen můj soukromej pocit a soukromý pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.01.2018 21:34 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama – Dajány z mého gaučopohledu:
youtu.be/…
youtu.be/…
Dajánky jsem měl karanténní nádržce s jeden centimetr velkými Corydorasy pygmaeusy (cca. dva měsíce),bez ztráty rybičky. Netvrdím,že krevetky jsou neviňátka,sem tam se může přihodit nějaká nehoda,když jim neopatrná čudlička strčí ploutev do rozevřeného klepítka,a ony jej instinktivně sevřou,ale nikdy jsem nezpozoroval,že by projevovaly loveckou aktivitu,vždy nejdříve prohledají okolní prostor tykadly a zdravé ryby na ten dotyk reagují ústupem. ;-) Mám natočeno pár videí ze společného hromadného krmení s ostatními rybami,jak bude trochu času na zpracování,tak to sem přidám,aby se případní zájemci o krevetky mohli přesvědčit na vlastní oči,jak soužití krevetek s rybami vypadá v reálu.
Pavlovi velké poděkování,nejen za Dajánky,ale i za jejich propagaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 08:26 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: JirkaŠčobák
tyto krevetky chovám i odchovávám pokud jsou ve velikosti do nějakých 3-4cm jsou pro dospělé rybky neškodné, v dospělosti se to zlomí a některé zůstávají neškodné choval jsem je třeba s p.wingei ve 250litrovém zarostlém akváriu a rybek si většina z nich nevšímala, našla se vyjímka zřejmě podle vybarvení a velikosti dominantní samec a ten útočil na vše co se kolem něho pohlo, v klasické prázdné nádrži z holým dnem by si asi krevetky na spícím potěru smlsnuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 07:14 Muž Driv3r [236] Re:JirkaŠčobák
ja byl svědkem že se kreveta chytla skalara za fous a nechala se popovezt asi to nebylo umyslně spíš ji otravoval.
Nemužu to plně dokazat ale po přidání mladych skalarů do akva s krevetama jeden přišel o zadní ploutev a fous.mali panciky ale zatím neulovyli.
Pokud ryba večer nespi u dna asi by ani mali rybky neměli mít problem.

edit: ale jinak než pokusem to nezjistíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 00:03 R Muž ctibum [6926] Re: ctibum
www.krevetkus.cz/…

Já tam částečně odpověď našel... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2018 16:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: JirkaŠčobák
Dajány jsou dravé a čiperné. Nějakou částečnou redukci by určitě provedly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
A já bych se zeptal, zda by se dajánky daly strčit k divokým živorodkám bez toho, aby jim žraly mladé. Např. Xenotocám.
Rozum mi radí to neriskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:43 R Muž ctibum [6926] – jak dlouho
Na četné žádosti, především od PaDy, jsem založil téma pro Dajánkáře... :)

A rovnou bych se zeptal, jak dlouho taková Dajánka nosí vajíčka. A jestli černé tečky (jedna větší, druhá menší) na (ve) vajíčku znamenají, že je oplodněné... pivo


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6103x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19598-macrobrachium-dayanum-chov-odchov?od=151