Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Macrobrachium dayanum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Macrobrachium dayanum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 22:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vlka
Já myslím, že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 22:44 Muž vlka [3441] – čokoládky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Dnes se mi podařilo celkem lehce skleněnym zvonem během pár minut odlovit pár malých čokoládek. Je možné už v tak malém stádiu rozeznat podle barvy klepítek samečka od samičky? Tak, jak je rozdíl v barvě klepítek vidět na 2. 3. a 4. fotografii?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2019 09:06 Muž prog [45] Re: ZDRI
MD mám asi 3r, nejsou to Neocaridiny, které se jen pasou, hlavní populace je ve 120l spolu s pandami a galaxkami. Je fakt, že zregulovaly přemnožené okružáky, velcí zůstanou, ale malí a vajíčka jsou potravou. U mě si ryb nevšímaly, pokud už na něčem hodovaly, tak to byl nemocný-mrtvý kus. Po namnožení jsem část dal do většího společenského akva, kde jsou 15cm skaláři a thorakáti nebo rychlé a žrávé ryby jako kongotetry. Myslím, že není jiná kreveta, která by zde spokojeně mohla existovat a ne jen schovaná v porostu přežívat. Dobře čistí dno od zapadlých zbytků. Opakovaně jsem zde zkoušel vysadit vyřazené neocaridiny, ale vždy asi posloužily jako krmivo rybám. Problémy by nastaly, kdyby přišlo období hladu, ve 120l, kde jsou desítky kusů, by zřejmě začal kanibalismus a útoky na spící menší ryby. Je nutné počítat s tím, že větší kreveta toho více sní. Ale proč by pracně lovila rybu, když ji spadne granulka nebo grindal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 23:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
Jak jsou napapaný, jsou celkem v klidu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 20:46 Muž M0RGAN [120] Re: PetrO
Dostaly grindal, tak teď baští :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 19:46 Muž PetrO [752] Re: M0RGAN
Jsou.
Na té druhé fotce - nevím proč mě připomíná Polednici, jak ji hrál B. Polívka :-)
"Dej sem dítě (rybu)"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 19:29 R Muž ctibum [6870] Re: M0RGAN
Pámbů s náma a zlej pryč... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 19:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: M0RGAN
Koukám jen mobilu, ale vítej do klubu, zdá se ano :-D
Ty malý by měly mít klepítka na konci červený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 18:22 Muž M0RGAN [120] – Jsou to čokolády?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.
Dostalo se ke mně z rušeného akva patnáct velkoramenných krevet, tak si sem jdu pro radu, jde o čokolády? Zatím mám jen Neocaridiny Red Cherry a White Pearl, tak bych potřeboval i poradit, s jakými rybami budou tyto kompatibilní, aby mi samy nezabraly jedno akvárko. :-)
Jsou momentálně ve vstupní karanténě se třemi ancistrusy, krevetky mezi sebou se chovají teritoriálně, největší mají tak kolem 6-7 cm, menší jsou bezbarvé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 19:39 R Muž ctibum [6870] Re: PaDa
No ty tvoje přišly fakt vymazlený... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 19:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ctibum
Jakože bych jim ty ryby strkal pinzetou pod rypák?
Záleží jen na tobě, kolik lásky a péče jim věnuješ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 19:06 R Muž ctibum [6870] Re: PaDa
Jakože bych jim ty ryby strkal pinzetou pod rypák? :) Já ti dám OT... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 19:05 R Muž ctibum [6870] Re: vaclav
Prej nezaznamenal... smich To je jak když medvěd loví na jezu lososy... :)
Moje se po zhasnutí nenápadně procházela po kytce sdola na list, až došla k dřímající galaxce nebo malý živorodce a sebrala si ji z vody jak čokoládovou ozdobičku ze stromečku... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 18:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ctibum
Musíš je krmit X-)
Jseš lakotnej a pak se divíš, že chuděrky maličký mají hlad... tone :-D
(prosím OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 18:42 R Muž ctibum [6870] Re: ZDRI
Hele na mě nehleď. Jsem divná anomálie a navíc mi PaDa schválně dal ty nejvíc bejvětší bestie, aby mu zustaly jen ty hodný a mohl se mi posmívat... :-|
Prostě to zkus a uvidíš. Ale pro jistotu ty lepší kousky vyndej... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 18:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ZDRI
Já je mám dlouhý roky v akvárku, kde od začátku plavou i 2 dožívající Boraras urophthalmoides, v pohodě. Otíky taky nechávaly na pokoji.
Co tam byly červené krevetky (Neocaridina davidi var. Red cherry), tak postupně vymizely. Naopak krevetky kantonské (Caridina cantonensis sp. Crystal Red) se tam pořád úspěšně množí.
Ze šneků zbyly ty piskořky.
Takže těžko říct. Ale určitě jsou hodný ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 17:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Tak já je mám ve společné nádrži a že baští šneky mě nevadí a že by šly po rybách jsem zatím nezaznamenal. Jsou hodný. smich
Edit: www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 17:52 Muž ZDRI [1415] Re: ctibum
Já to poctivě četl, ale některé kolegyně psaly, že jsou v podstatě hodné smich
Tož jsem nevěděl, co je rybářská latina a co realita.
Chtěl jsem jich pár darovat i kamarádce do společenského akvárka, tak to ještě zvážíme.
A u mě je asi také radši nechám někde sólo, nebo si v práci založím novou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2019 15:50 R Muž ctibum [6870] Re: ZDRI
Projdi tady moje příspěvky... Okružaky vyžíraly z ulity jak bonboniéru, lovily v noci ryby klimbající v okolí rostlin a poslední kapka byl lov pand šmejdících i ve dne kolem jejího úktytu pod kořenem... :-| Všechno jsem osobně viděl...
Ale PaDa říká, že jsou hodný... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2019 13:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ZDRI
Ze šneků obstojej tak piskořky leda ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 12:44 Muž ZDRI [1415]
Dayánky jsou opravdu dárečci... Před časem jsem do Vaničky nasadil 11 ks maličkých krevetek MD. Po dvou měsících zde není jediné mládě Neocarin ani Babaultek, ale to jsem tak trochu čekal. Zbylo jen pár starých velkých kusů a 2 větší Japoniky. Co mě ale překvapuje - úplně zmizely Lasturnatky, které se zde vesele množily (nejsou tu žádné ryby). A výrazně zredukovaly i počet Okružáků, teď je vzácnost nějakého vidět. Že s oblibou žerou rozmáčknuté plže, to je normální, ale aby aktivně lovily i živé? Docela zvažuji, zda je dát podle plánu do velkého Obýváku, Bůh ví, co budou lovit tam, až povyrostou... Máte s tímto někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 20:01 Muž PetrO [752] Re: vlka
To věřím. Já měl jen jednu a byla nááádherná. Plavala a předváděla se a když byla na roztřikovací rampě, tak jsi ji mohl krmit z ruky.
No, Japoniky po dobu pobytu Danajky byli radši zalezlé a když se ještě trošku více otrkala, tak se pustila do Neonek.
Ale nezabíjela je, jen do krve škubala.

No, živo bylo :-(

Ale určitě to nemusí být pravidlem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:48 R Muž ctibum [6870] Re: vlka
No spíš mrtvo... Mně jedna Dajána požrala deset pandíků, lovila galaxky a vyžrala okružáky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:34 Muž vlka [3441] Re: PetrO
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Alespoň je v AQ živo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 19:05 Muž PetrO [752] Re: vlka
Časem to možná budou dotrhané Neonky.
Mě na to stačila jedna Danajka.
Po darování krevety kamarádovi je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2019 17:55 Muž vlka [3441] – Macrobrachium dayanum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké pozdní odpoledne. Včera v noci při hledání ,,Helenek,, baterkou jsem objevil jednu z mých čtyř ,,čokoládek,, jak si ,,pochutnává,, asi na 2,5 cm dlouhé víc jak rok staré červené krevetce, která ještě chvilku po deváté večer vesele lítala po AQ. Poslední fotka je dnešní. Moc z ní nezůstalo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2019 10:46 Muž vlka [3441] – Krevetka čokoládová – Macrobrachium dayanum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera se konečně dvě ,,čokolády,, ukázaly vepředu. Jsou celekem 4 a jsou velké cca 3-4 cm a už jsem si myslel, že zmizely.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 22:50 Muž vlka [3441] – čokoládky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes se mi po delší době podařilo spatřit dvě z mých čtyř Krevetek čokoládových.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 00:04 Muž PetrO [752] Re: ctibum
Jsem měl jen jednu "mírumilovnou" Danajku a v akváriu mě plavalo zepár Neonek bez ocasu...jen maso koukalo tam, kde se původně nacházel.
Byla přemístěna ke kamarádovi do hejna a Neonky jsou od té doby v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 15:23 R Muž ctibum [6870] Re: PaDa
Číhala v doupěti pod kořenem, co si vyhrabala. Útočí jak Barakuda... Než jsem ji vyšťoural pinzetou, bylo po něm... No, snad se jí v přečerpávacím demižónu bude líbit... rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 15:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ctibum
Došla si pro hovňajse :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 14:14 R Muž ctibum [6870]
Fotka k příspěvku Jo prejže neloví... Prejže hodná... Takovýhle hovňajs...! Normálně si pro něj došla! A žádný nemocnej a slabej... :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 11:03 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
:) Jenže já mám jen jednu mladou plachou holčičku a kolem hordy nenažraných Cherryn s krvelačnýma Japonikama. :-D Kdo by se nebál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 10:58 R Muž ctibum [6870] Re: tramtra
Takže zas jen já mám exota, co chodí v noci lovit ryby a Okružakovi strčí klepeto až do sklepa? hmm
A sousto soustem při vyrušení? Haha... :) youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2019 10:42 Žena tramtra [3202] Re: Jája
Jani, neviděla jsem ji tu krevetku ulovit. Spíš měla štěstí a podařilo se jí sklapnout klepeto v tu pravou chvíli. Je to malinká nádrž a těch cherrynek se tam potuluje spousta. Bylo by spíš s podivem, kdyby se jí to nikdy nepodařilo. Že by cherrynka uhynula, se mi zdá nepravděpodobné, doteď jsem žádný úhyn nezaznamenala, nezačaly ještě ani umírat věkem a tahle byla ještě mladá. Přesně jak píšeš, Dajánka má ráda svůj klid, většinu času je schovaná, chodí víceméně jen na krmení. Proti ostatním je pomalá a dokonce mi připadá i nemotorná. A překvapilo mě, že když je při jídle vyrušená, nechá většinou sousto soustem a prchá. To třeba Japonika neudělá, ta sice prchá, ale tabletu nepustí. Dajánka popadne první kousek jídla, co najde a vyklidí prostor. Ostatní krevetky se sesypou na hromadu a hašteří se, která bude mít lepší místo. Dajánka často sedí na nějakém vyvýšeném místě a jen tak chňapá do prostoru kolem sebe, přijde mi, že i blbě vidí, ale to se můžu mýlit. Podávám jí potravu i pinzetou přímo před nos, opatrně, protože někdy raději uteče. Japonika se na pinzetu vrhá hlava nehlava sotva ucítí chuť žrádla ve vodě, vezme si i z ruky, nebojí se. Dajánka dostává patentky, komáří larvy, dospělou artemii, rozmáčklé šneky a všemožné tablety. Vzhledem k množství obyvatel v téhle nádržce krmím i třikrát denně. Hladová určitě není. Zkoušela jsem jí dávat kousek filé, ale to ji kupodivu nezajímalo. Je to plachá, křehká a nádherná kreveta. A určitě to není lovec. palec Znáš je dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2019 08:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: tramtra
A viděla jsi, jak ji ulovila, tedy živou? Já mám zkušenost, že si dajánky nevšímají ani cherrynek a ani potěru pavích ok. Ani nežerou živé šneky - pouze je vezmou do paciček ožužlají a odloží, aniž by jim ublížily. Podle mě jsou spíš mrchožrouti, než lovci. A pokud skutečně loví, tak spíš z hladu, když nenaleznou v AQ jinou potravu, než že by byly vysloveně dravci.

Já mám zkušenost z nedávna s téměř dospělým samečkem pavího oka. Našla jsem ho u předního skla mrtvého, byl krásně vybarvený a neporušený, takže to bylo čerstvé úmrtí. Byla jsem líná ho vylovit, jen jsem občas na něj mrkla, co se s ním děje. Dvě hodiny ležel na stejném místě, ani šneci ho neobjevili. Po těch dvou hodinách ho měla v péči dajánka, která ho našla, a začala ho hlodat od hlavy. Byl stále krásně vybarvený, takže to mohlo dělat dojem, že ho ulovila. Je pravda, že někteří samci pavích ok přišli o část ocásku, ale spíš to je tím, že jsou neuvěřitelně drzí a dajánky obtěžují svou přítomností. Co jsem vypozorovala, tak dajánky mají rády klid, a když jim ho nějaká ryba naruší, tak zašermují klepítky. Když to nepomůže, tak jí vypráší šupiny, ale to nemá nic společného s agresivitou a lovením. Dovolí si i na paní thorakátovou – jednou jsem viděla, jak ji dajánka tahala za ocas, dokud ji nepustila k tabletě. Ale nebylo to nic útočného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 19:22 R Muž ctibum [6870] Re: ZDRI
U mě ve "200" v pohodě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2019 14:20 Žena tramtra [3202] Re: ZDRI
Mám s ní dvě Japoniky a bojí se jí jak čert kříže. Dajánka i Japoniky mají dost dlouhá tykadla, sotva Japonka dotykem zjistí, že je Dajánka na blízku, kontaktu s ní se velmi rychle vyhne. Ve velké nádrži podle mě nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 14:17 Muž AG [99] Re: tramtra
Myslím že rodiče od PaDy nebudou, spíš dědeček s babičkou.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 14:13 Muž ZDRI [1415]
Máte někdo zkušenost se spolužitím Dajána vs. velké dospělé Japoniky?
Snášejí se, neloví se navzájem?
200 l akvárko, členité, dost kytek, kořenů, kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:41 Žena tramtra [3202]
Tahle není přímo od PaDy... :-D Ale její rodiče asi jo :-D. Dám ti ji pro toho tvýho samečka.
Není s Pandama, ale s Bornejkama. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:41 R Muž ctibum [6870] Re: tramtra
Jo to neni Pádovo? :) Tak začne očuchávat Pandy, takbřekni... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:39 Žena tramtra [3202] Re: AG
Pošlu ti ji šupem zpátky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:33 R Muž ctibum [6870] Re: AG
No kde asi. PaDa distribuuje dravý šelmy... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:30 Muž AG [99] Re: tramtra
No, zřejmě nějakej dobrej oddíl... :-P

Kde jsi prosím tě tak hladové zvíře vzala ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2019 12:17 Žena tramtra [3202]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ryby Dajánka "zatím" neloví, ale s Cherrynama jí to jde... :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 07:49 Muž PetrO [752] Re: Tojsouvěci
Tak tedy nevím. Před nějakou dobou jsem měl jednu osamocenou Dajánku (přinesl jsem ji domů s Japonkami ze Sklorexu, takže jsem ji dostal omylem) a zhruba půlka z 90 kusů červených Neonek měla řádně otrhané ploutve. Dva kusy dokonce ocasní ploutev vůbec neměly, lezlo z nich už maso, takže jsem je musel utratit.
Nezdá se mě, že bych měl takové množství oslabených, nemocných Neonek.
Jakmile jsem Dajánku poslal ke kamarádovi do hejna, tak se Neonky začaly lepšit.

Jinak, je to tedy nádherná kreveta, to uznávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 23:25 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vaclav
Dajána má do straška daleko :-) .Drama by jsem z toho dělal v okamžiku aktivního lovu,až to natočíš,tak se na to rád mrknu ;-) ,zatím jsem se s tím nesetkal,že by dajána slovila zdravou rybku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tojsouvěci
www.youtube.com/… co myslíš že tam dělá, čeká až se některá rybka nešikovně přiblíží. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 22:31 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Cherchan
Pokud se jedná o chov Daján v přítomnosti zdravých ryb,tak jsou obavy zbytečné.Dajány jsou sice všežravci ,takže defektní dezorientovanou zkomírající,nebo uhynulou rybičku povalující se na dně akva zkonzumují,ale na rozdíl od japonik a krystalek aktivně poškozené ryby ve vodním sloupci neloví. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19598-macrobrachium-dayanum-chov-odchov?od=51