Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěstování akvarijních rostlin ze semen

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pěstování akvarijních rostlin ze semen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2023 09:18 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sajmon
Pokud vím tak semena se kupovala v Číně, ale posílali kdoví co. Já mám zkušenost s pěstováním Echinodorů ze semen, ale není to nic jednoduché a trvá to i několik měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2023 07:50 Muž Sajmon [0]
Kde sehnat semena akvarijnich rostlin? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 12:19 DokyMichal Re: KuBvA
Hoj. Taky jsem objednal asi 5 druhů. Udělal jsem si z betárka něco jako skleníček. Zatím něco po cca 2měs. roste ale dle vzhledu nic není to co to mělo být zatím. Jediné co mi vcelku jde jsou mini lekníny. Ty zkouším jak v AQ, tak i v kouli a ve sklenici. Zatím jdou všude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 10:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: KuBvA
Ne. Přečti si to níže. Většinou jsme neuspěli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 09:35 Muž KuBvA [40]
dobrý den objednal jsem si z číny jedna semínka myslíte že to bude fugovat www.wish.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 18:02 jamajcan Re: Smetany
Přeju Ti hodně štěstí v pěstování. U mě konkrétně vzešla semena Blyxa j. , cca. po dvou letech v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 17:54 Muž Smetany [1226] Re: jamajcan
Uvažuji. Ale přesto jsem se rozhodl o pokusné řešení. 10 semen jsem umístil na dno zaběhlé nádrže, 10 na písek smíchaný se substrátem pro vodní rostliny (tady budu jen rosit a vlhkost udržovat zakrytím nádoby), a 10 jsem dal do misky a naplnil cca 1cm nad substrát. Podle výsledků pak zasadím ty zbylá semena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 16:59 jamajcan Re: Smetany
Uvažuj. Kde se Cabomba vysemení, když je vázaná na vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 16:56 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Nechal bych je aspoň vyklíčit, máš lepší kontrolu než pod vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 15:26 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Děkuji. Já jen že u cabomby píšou že není možné pěstovat emerzně tak jestli to platí i pro klíčení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 15:23 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Vždycky je lepší začít emerzně rostliny lépe rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:35 Muž Smetany [1226]
Ahoj dostalo se mi do ruky asi 50 semen cabomby. A chtěl bych je zkusit vypěstovat. Je lepší zkusit zasadit rovnou pod vodu nebo nechat nejdříve emerzně? Tím emerzně myslím jen dokud nevyrostou děložní lístky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 23:52 Motyl Re: JirkaŠčobák
V práci jsou v provozu tři měsíce, vše šlape a roste,hnojení 1x týdně easy life plus CO2,ryby Endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 23:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Motyl
Kdy jsi založil akvária v práci a od kdy ti to v nich roste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 23:40 Motyl Re: JirkaŠčobák
Akvárko je 180 l,splnil jsem si sen o větším akvárku :-) . Založeno 10.4.19,ještě zajíždím,ale v práci ty rostliny mám ve dvou akváriích a rostou stejně dobře.Ano,pokusně jsem nechal kousek vyrůst,je to vyšší,ale normálním sestříháváním udržuju na zhruba 2-3 cm. Jen se mi objevila na mopani bílá řasa,takže drhnu,vyvařuju,tak snad se toho zbavím.Výměna vody 2x týdně,CO2 z bubláku,nehnojím,japonský substrát je výživný dost.Nebo máte nějakou radu,jak se té bílé potvory zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 23:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Motyl
Dej fotku za 4 měsice.
Kdys to založil a jak rychle to vyrostlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 22:58 Muž larix [1420] Re: Maq
Alebo či to nie je čerstvo zatopený (a doplnený o vodné druhy) emerz. Potom to pokojne môžu byť aj mladé rastlinky šalátu a žeruchy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 22:35 Maq Re: Motyl
Trochu škoda, že jsi to nevzal z detailu. Možná to jsou pouze děložní lístky. V tom případě by Ti ten koberec mohl taky vyrůst až k hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 22:27 Motyl – kobercovky z Aliexpressu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,taky jsem si pořídil kobercovky z Číny a upřímně,netušil jsem,do čeho jdu,ovšem výsledek je neuvěřitelný,rostliny mi vzešly jak v platinum soil,tak v obyčejném štěrku za cca 3-5 dní.Nakoupil jsem různé druhy a krom jednoho,který se nějak nechytil,je všechno perfektní,fotky dodám....kdo uvažuje,že to zkusí,neváhejte,za směšné peníze ( na naše asi dvacka ) máte moc hezký koberec.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 11:39 Maq Re: Celsiq
Nabídek semen na aliexpressu jsem si všiml již před časem, zaujalo mě to, ale nevěřil jsem. Od té doby tiše sleduji, jak s nimi pochodili jiní.
Průběžný výsledek je takový, že z toho klíčí zásadně něco jiného, než co bylo slíbeno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 14:55 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Celsiq
Mach -> výtrusy
Vyššie rastliny -> semená

Keď to klíči zo semien, na 100% to mach nie je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 14:53 Muž Celsiq [50]
Fotka k příspěvku Zdravím,
Potřeboval bych poradit. Rád bych se dozvěděl více o vypěstování mechu ze semen (pokud tedy vůbec lze). Objednal jsem si konkrétně Phoenix moss (aliexpress) a vyrostlo toto - viz. fotografie.
Lze již nyní poznat, co z toho bude? Nebo je ještě brzo?
Po cca 14 dnech jsem zalil jeden nižší roh vodou a po pár dnech stále nevidím známky, že by rostliny odcházeli. Akvarijní tedy aspoň snad budou :-D
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 20:40 Petr Re: janci82
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sázeno podle návodu. Zatím to vypadá dobře...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:24 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: janci82
Zkus si přečíst starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:02 janci82 – Semena akvarijních rostlin
Máte někdo zkušenosti se semeny akvarijních rostlin z aliexpressu? Dnes mi poštou přišli dle fotek na aliexpressu nějaké bahničky, budu sázet do písku, tak jsem zvědavý jestli z toho něco poroste. Zkoušel to už někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 10:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: quasimodo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 09:14 Muž quasimodo [368] – Čínské cosi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opět semínka "akvarijních roslinek" z Číny. Když jsem to kupoval, tak na obrázku bylo cosi, co jsem si tipnul, že by mohl být pogostemon helferi (submerzní forma), ale napsáno u toho bylo cyperus alternifolius. Zaujalo mě to a byl jsem zvědav, co z toho vzejde. Takže jsem si to nechal poslat, semínka strčil do květináče a počkal co z toho vyroste. Několik rostlinek jsem strčil do akvárka, když měly první 4 listy. Všechny zašly. Pár jsem jich zkusil nechat "na suchu" - něco v květináčích a jednu zkouším pěstovat hydroponicky - ta moc neroste, ale aspoň ještě žije. Na přiloženém obrázku je, co z toho vzešlo. Mně to nepřipomíná ani šáchor, ani emerzní formu pogostemonu. Teď to dokonce vykvetlo, viz foto. Poznává v tom někdo nějakou akvarijní rostlinu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2018 13:50 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
U echinodorů se semínkům říká nažky. Získat je je poměrně složité, musíš jak říká Pepan správně bzučet a opilovat a není zrovna obvyklé aby ti kvetlo více rostlin protože nevím jestli jsou samosprašné. Další věc je že ti z toho tím pádem může vylézt úplně něco jiného než by jsi čekal, takže se množí jednodušeji z dceřiných rostlin na okvětním stvolu a nebo in-vitro. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:03 Maq Re: Pepan, vaaclav
Tohle by si měli pamatovat ti, kteří zakládají akvárko "na sucho" a mají starost, hlavně aby kytky měly dost živin. Kdepak - houbové choroby!

vaaclav: Klobouk dolů, že jsi se s tím tak páral. Byla to aspoň nějaká raritka?
Co vlastně roste ze semínek těch kultivarů a kříženců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 06:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Na druhé straně se musíš pochválit že jsi to udělal pořádně, protože kytky rostou a nemáš tam ani plíseň, ani řasu, což je obvyklý ničitel takových výsevů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.03.2018 23:43 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bucka
Fotka k příspěvku Nevím jak bucky ale třeba echinodory tak to také není nic jednoduchého. Jednou jsem to zkoušel a nebylo to nic jednoduchého. Sterilizace sklenice, země i semínek a trvalo to 3 měsíce než z toho něco vyrostlo. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 23:36 bucka Re: Pepan
Seminek jsem mela dost, ale nic mi nevyklicilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2018 20:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Ono to bude asi podobné jako u Anubiasů. O ty jsem se kdysi zajímal a nakonec jsem zjistil, že jsou cizosprašné, takže představa, že mi vykvetou dva doma, spráším je a budu mít semena, je dost zcestná, protože všechny kytky, které vlastníme, jsou množeny vegetativně a zřejmě pocházejí z pár exemplářů dovezených z přírody. U Bucek to bude podobné, takže jediná šance by možná byla, kdyby se sešly květy dvou různých odrůd, ale tam zase nemůžeme vědět, jak bude vypadat jejich potomstvo. Z čehož vyplývá, že nejschůdnější způsob, jak tyto kytky množit, je vegetativně, neboli dělením trsů. Tedy stejně jako v pěstírnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 16:18 R Muž ctibum [6899] Re: Maq
Přiznávám, že jsem se dál, než k vygooglení a zjištění, že to nějak jde, nedostal... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 16:11 Maq Re: ctibum
Jak se opylují? Samosprášením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:11 R Muž ctibum [6899] Re: bucka
Já o tom uvažoval, protože mi každou chvíli kvetou, ale pak jsem od toho (zatím?) upustil. Ale našel jsem k tomu nějaké postupy na internetu, anglicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 10:03 bucka
Ahoj.

Pestovali jste nekdo bucephalandry ze semen?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maq
Práve to som sa dozvedel pri pátraní na internete. Ale nie je to ničím podložené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:27 Maq Re: mk79
Teď jenom aby to nebyly semenáčky třeba Hygrophila polysperma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:22 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: mk79
Presne jak na tom videu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:21 Muž mk79 [15] Re: Cyklohentán
Fotka k příspěvku U mňa to vyzerá na výšku 5cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 17:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: mk79
Z jedného videa na YouTube vyplýva, že tieto rastliny zostanú nízke iba keď sú ešte mladé, a potom idú do výšky... Ale to ešte neznamená že všetci predávajú rovnaké semienka ;-) Ako to vyzerá u vás?
m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 17:41 Muž mk79 [15] Re: Maq
Fotka k příspěvku Po dvoch týždňoch "nasucho" som ich pri pri založení
akvária vložil aj so substrátom do vody.
Zatiaľ pekne rastie, lístky sa podstatne zväčšili.
Časť, ktorú som nechal "na suchu" už stagnujú.
Musím už vybrať zrkadlovku, lebo tie fotky z mobilu sú oničom.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.01.2018 22:24 Muž Yirka [9123] Re: mk79
Chybí mi tam branky, lajny a dvě jedenáctičlenná hejnka rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 21:27 Muž mk79 [15] Re: Maq
Fotka k příspěvku Fotka akvária jedného zákazníka. Pozitívny feedback dala väčšina kupujúcich.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2018 23:47 Maq Re: mk79
Zatím jen děložní lístky - může z toho být jakákoli dvouděložná rostlina. Třeba řepka olejka... :)
Podej zprávu, jak se to vyvine!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2018 23:36 Muž mk79 [15] – Aliexpress
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Glossostigma Hemianthus Callitrichoides
Balíček za 0,65€.
www.aliexpress.com/…

Semienka so zasadil do zvyšného substrátu TETRA a prachu z RATAJ Vulcano. Zakryté fóliou, denne rosené. Prvý týždeň bez zmeny, potom začali rastlinky rásť pred očami. Som fakt zvedavý čo z toho bude keď ich dám do vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 13:04 Muž quasimodo [368] – Zkousim
Testuju taky semínka z Číny. Zkoušel jsme je ve dvou verzích - v hlíně a v písku - miniaturní květináče do poloviny ponořené do staré vody z akvária. Přikrývám to průhledným plastovým kelímkem kvůli udržení vzdušné vlhkosti.
Oboje bez problémů vyklíčilo. Na suchu z toho rostla jakási tráva a v létě se zdálo, že se jí celkem daří (teď je to slabší, zřetelně málo světla a tepla). Problém nastane při přechodu pod vodu. Když jsem přenášel vyklíčené, asi centimetrové rostlinky, tak mi je v akvárku do hodiny spásly molly a paví očka. Větší rostlinky, mezi 5-10cm prostě a jednoduše zašly. Totéž, když jsem malé rostlinky přenesl do akvária bez rybiček - po čase prostě shnijou.
Zkoušel jsem je zasadit i rovnou do akvárka, bez emerzní fáze, ale z toho nic nebylo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 17:05 Kevin Re: Kubaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku to nevím,je to mix rostlin z číny tady ty jsem už ze semen vypěstoval ale nedaří se mi celkově rostliny co koupím udržet,proto jsem se rozhodl vyzkoušet své rostliny ze semen vypěstovat jestli se jim bude dařit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 16:31 Muž Kubaa [718] Re: Kevin
Co je to za rostliny?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19580