Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Netradiční zdroje CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Netradiční zdroje CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2015 09:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
destilka zde nemá žádný význam a prodražilo by se to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 08:56 Muž Spiike [63] Re: KarlosS
Hele a mícháš to z destilky nebo z klasický kohoutkový???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 08:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
přidej trochu vody, na výsledek celého procesu to nemá vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 08:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: logik
základ je připravit to podle návodu. A to jsi zjevně neudělal. Proč si nastavil počáteční tlak na 1 kg/cm, když ho máš nastavit na 2,5 ? A od toho se to odvíjí ...
Navíc zkontroluj přetlakový ventil měl by při 3-3,5 kg/cm3 upouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 08:33 R Muž Silent [5949] Re: Spiike
Že by nasycený roztok? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 08:21 Muž Spiike [63]
Aloha lidi,

Narazil sem na problém. :-D
Dle návodu sem nadávkoval 200g sody na 200ml vody Ale zatím se mi vůbec nechce rozpouštět. :-D Je to normální???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 12:31 Muž danrycka [56] – D-501
Zdravím, měl bych dotaz na tento China DIY set. Mám 501, před týdnem jsem generátor nastartoval podle návodu a ustálená hodnota tlaku byla okolo 1 kg/cm. Dnes jsem ale musel utáhnout ventil, protože mi z difuzoru stoupalo nestandardně velké množství CO2. U toho jsem si al všiml, že ručička je už někde za hodnotou 4 a lahve se pomalu začínají zakulacovat. Aktuálně se tlaky stále vyrovnávají - část plynu se vrací do lahve s kyselinou. Myslel jsem, že tlak zůstává po celou dobu +/- konstantní. Hádám ale, že bude stále narůstat, dokud se veškerá kyselina nepřečerpá. Jak to teda vlastně má fungovat, nebo co jsem udělal špatně? Díky, Dan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 20:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Eledian
každej má svý výhody. Když nechtěně předávkuješ, difuzorem to napereš všechno do vody a otrávíš ryby. U žebříku se při předávkování bublinky spojí v jednu velkou a ta rychle uteče k hladině. není to ale pro velká akvária, tam by se bublinky už spojovaly. Žebřík je kráva, difuzor vypadá líp, ale zase máš všude po akva bublinky, tak si vyber:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 17:55 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Spiike
jj jsem z toho úplně nadšený (kolísání tlaku mě odrazovalo od kvasnic), pokud ta reakce skutečně vydrží dva měsíce, tak budu silně uvažovat o prodeji co2 setu (láhev), výjde to prostě levněji a je to i komfortnější vyměnit náplně doma - člověk se nemusí potácet do plnírny a není odkázán na milost a nemilost otvírací době a jediné plnírně široko daleko...

koupil jsem po 3kg od každé, tak mám zásobu na 2,5 roku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:54 Muž Spiike [63] Re: Ciffik
Jo jo v tom je krása tohohle systému. Člověk si nastaví tlak jaký potřebuje a ono ho to pak samo udržuje a není možné aby se to přetlakovalo. Prostě suprově vymyšlený systém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 14:09 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Eledian
bublám tak sice jen pár dní, ale tlak je velmi stabilní a nejlepší na tom je, že si ho můžeš sám ,,nastavit" dle množství kys. citr. v sodě, vůbec nekolísá...na žebřík jsem to nechal na 1kg na cm3, ale na netu najdeš 99% videí s klasickým keramickým diffuserm a v pohodě...potřebný tlak 2,5kg na cm3 tuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 12:13 Muž Eledian [2] Re: KarlosS
Kdyz tam poženu 1 bublinku za 5 s bude dostatecny tlak pro difuzer nebo je lepší třeba žebřík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 11:31 Muž Eledian [2] Re: KarlosS
Děkuji všem za přízpěvky přece jenom jsem začátečník a spálil jsem se už se setem dnem hlavně skrz dobre takzvané rady z akvaristiky :-D tak se radši ujištuji. Btw právě díky te reakci a ventilu me diy system nadchl a to nemluvim o udržbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 10:15 Muž jiri609 [91] Re: KarlosS
přetlakování OK, beru. A množství - jedu do této velikosti při najetí nové lahve první dny i více jak 1bub/sec nonstop, nikdy nebyl problém /přes lipové dřevo/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 09:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jiri609
nene, u tohoto způsobu nehrozí přetlakování. S klesajícím tlakem se automaticky (podtlakem v druhé láhvi) přidělavá reakce. Takže když je tlak velký, nic se víc netlakuje. navíc je tam přetlakový ventil. Ale jak říkáš, elmag. ventil je zbytečný. Jel bych nonstop a pro začátek bych to nastavil na cca 1 bubl. za 5-6 sekund (tak to mám třeba dlouhodobě já u této velikosti) a uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 09:49 Muž jiri609 [91] Re: Eledian
Otrava nadýcháním - tohle ještě asi nikdo tady nepsal, to si myslím nehrozí. Je tam pohyb vzduchu díky čerpadlu, tepla od osvětlení... Dávkování malé, mohlo by jít nepřetržitě. ElMag ventil je v této situaci zbytečný, a myslím že při této metodě výroby CO2 dokonce nebepečný, aby nedošlo k přetlakování!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 09:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Eledian
musíš ten kamínek dát co nejníž ke dnu a pod výtok filtru a snažit se tak o dokonalé rozpuštění. Myslím že se neotráví, mám čichavce a ty to maj podobně. Naopak mi připadá, že některý ryby a krevety chodí co2 naopak "fetovat":-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 08:52 Muž RBeil [174] Re: jiri609
Měřil jsem to pomoci baterky jsem si posvitil na hladinu burčáku a hladinu octa a bublalo to cca stejně, navic ocet je čirý takže bublinky vydime přimo od vzniku jak stoupaji vzhůru. S tim ubytkem, mam tam udělanou rysku a nijak moc se hladina nehla jestli klesla o 1mm ? To bude spíš tím jak se rozpouštel vápenec tak klesla hladina. Jinak nad výparama jsem taky ještě uvažoval, navedl bych hadičku do druhé petky s vodou tak ať bublinka stoupá zkrt vodu a tim by se teoreticky páry uvolnily do vody a CO2 by šlo vzhůru a ocet by se zachytil ve vodě. Jeden malý šutr vydrží bublat cca 3 dny, více větších asi týden. Jinak mam zapojene celkem 3 flašky z toho jjeden burčák a když jsem potřeboval přihodit vápenec tak jsem tu flašku co nejvíc zmáčknul ať se to CO2 přesune do vedleších láhví a pak jsem hadičku te dane flašky zaškrtil, sundal láhev, přidal vápenec a flašku vrátil... Všechno jsem u jedne lahve vážil a jak chem. reakce zkončí vše zas převážim, měl bych se dostat k číslu kolik g CO2 jsem vyrobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 08:49 Muž Eledian [2] – co2 male akva
Ahoj mám takový možná hloupý dotaz, nadchnul jsem se zkusit bublat co2 pomocí té D501 v 54L setu pomocí keramickeho difuseru. Ale mám obavu když ten set má plastové výko jen s drobnými otvory a co2 je težší nez vzduch, aby se mi třeba bojovnice při nadechování neotrávila zbytkovým co2 co se nerozpustí, nebo jiné rybičky pokuď nebude dostatečné čeřit hladinu filtrem. Nechci tam pouštět moc tak 1 bublinku za 3 sekundy, plus plánuji ph permanentní test. A nevím jestli se vyplaťí elmag. Ventil na noc když budu dávkovat málo. Má někdo zkušenost ? Děkuji za rady nebo i za zjeb hlavně neco :-D btw nejdriv přijde silnějši led osvětlení aby bylo dost světla kdyby někdo namítal že mám slabé osvetlení viz. Moje akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:31 Muž jiri609 [91] Re: RBeil
já nevím, nechci zbytečně polemizovat, ale bez měření množství toho moc neodzkoušíš... vyzkoušet tuhle reakci je dobrý nápad, ale pro porovnání ti chybí něco, co můžeš porovnávat. A zaB/ jak často přidáváš vápenec, to pokaždé odtlakuješ?, jak dlouho potom trvá, než se to opět natlakuje? čím rozpouštíš CO2? jak že jsi nepoznal úbytek octu?! dyť se ti spotřebovává na reakci, a když pújde ve stopách do akva, tak to na množství určitě nepoznáš.... a ubývá rozpuštěný ocet, voda zůstává, ba ji dokonce přibývá /vzniká reakcí nová voda.../
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 15:43 Muž RBeil [174] Re: jamajcan
Chemickou reakci si reguluju tak aby byla stejná jako u produkce kvasnic. Nechávám to bublat tak jak bublal týden starý "burčák". Za minutu ti neřeknu protože počitadlo nemám. Ono zzáleží kolik tam narveš toho vápence, když hodně tak produkce je velká, ale krátká a když málo tak to vyrábí málo CO2, ale po delší dobu. Ovšem pak se musí vápenec postupně přihazovat, to už není takový problém jako když se tam toho narve hodně a a co najednou s tím CO2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 13:49 jamajcan Re: RBeil
Takže jestli tomu dobře rozumím.Když jsi bublal z kvasničáku,tak teď,když bubláš ten vápenec,je produkce Co2 stejná?Kolik bublin za minutu to udělá?Samozřejmě přibližně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2015 12:49 Muž RBeil [174] Re: KarlosS
Já hnojím delší dobu CO2 ale bublal jsem burčákem, ale teď jsem začal pomocí octa a vápence tak jsem měřil Ph jestli to ocet ještě víc neovlivňuje, ale drží se stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 11:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: RBeil
pokud sytíš co2 a pH se nezměnilo, děláš něco špatně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2015 10:13 Muž RBeil [174] Re: jiri609
Po týdnu jsem úbytek octa nezaznamenal a Ph v akva se taky nijak nezměnilo. Ryby jsou v pohodě a kyty taky a to bublam 2 flašky a v každe je litr octa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 21:18 Muž jiri609 [91] Re: RBeil
ahoj, s tímhle bych byl opatrný, vznikající plyn CO2 bude strhávat i ocet - kys. octovou, a ta může udělat v aqua nepříjemnosti... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 20:07 Muž RBeil [174] – Vápenec a ocet
Ahoj, má tady někdo nějaké dobré zkušenosti s octem a vápencem jako zdroj CO2 ? Momentálně s tím experimentuju, ale kdyby se našel někdo kdo to používa nebo taky experimentuje rád se podělím o zkušenosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:29 alimir Re: romant
Díky za upozornění. Jinak jsem si taky objednal u fy Fichema 10 kg kys. citron. a 9 kg jedlé sody a budem budlat hooodně dlouho hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 16:57 alimir Re: 150koni
150koni napsal: njn. Nejhorší je jak psal Designer první investice, potom už je to brnkačka ano Taky už 2 roky pokukuji po setu s větší láhví ale vždy se najde něco s vyšší prioritou smich
edit: a díky tomuto vláknu teď pokukuji po tomhle :-D www.ebay.com/…

Tady se dá taky vybrat: www.banggood.com/…
A jak to funguje: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2015 11:30 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: KarlosS
jj nakoupil jsem v fichemě 3kg po každé surovině, pokud to teda vydrží dva měsíce tak mám na 2,5 roku vystaráno s provozními náklady 9,- měsíčně smich to už mě i to plnění výjde dráž...

jsem zvědavej, bylo by to super...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2015 11:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
přesně tak, kolikrát mi dojde bomba taky za dva měsíce a znamená to naložit jí do auta, jet s ní 15 km a naplnit za dvě stovky. S tímhle to mám za 10 minut hotový a jedu dál.
A když si suroviny nakoupíš ve velkým na fichemě, tak tě to vyjde skoro zadarmo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 21:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: KarlosS
jj nakonec jsem to tak udělal a zatím samá spokojenost, nikdy jsem nebublal přes kvasnice, tak nemohu srovnávat...

bublám přes ,,žebřík" takže velký tlak opravdu nepotřebuju... nechal jsem to na 1kg/cm3 a pohoda...

počítal jsem si náklady na jednu dávku (200gr kys. citr. a 200gr sody a vyšlo mě to na 18,- pokud to vydrží jak říkáš 2 měsíce, tak asi prodám bombu u velkýho akva, a budu bublat i tam skrz sodu a kys. citr.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
jedině tak a ne jinak. Tenhle poměr jedu už rok a vždy mi to vydrží dva měsíce. Ať jedu bublinu za 2 sekundy nebo za 6 sekund:-)
Někdo tu prezentoval jiný poměr a chvástal se jaký tlak dosáhl, ale není to žádoucí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 12:17 Muž Spiike [63] Re: Ciffik
No já zatím narazil jen na kyselina citronová 200g na 600ml a soda 200g na 200ml.
Ale zatím sem to nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 11:39 Muž Ciffik [761] - Rostliny
poradí někdo ideální poměr vody ke kys. citrónové a sodě? na netu je více verzí...
nějaká stabilní/doporučovaná dávka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2015 18:06 Muž 150koni [653] Re: honza94
ono to není ani tak o designu :-) Může to být také o životnosti systému. Třeba ventil je u dvojky celokovový a verze 1 ho má plastový. Také pojistný ventil je u dvojky preciznější a celokovový spojený s manometrem. Jednička má jako pojistku jen přetaženou hadičku, jestli se nepletu. No a verze 3 dělá z kompletu jeden uspořádaný celek, se kterým se bude rozhodně lépe manipulovat, než s verzí 1 či 2 ;-)

jinak počítadlo bublin mám zadarmo z malé petky od jogurtového mléka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 16:31 honza94 Re: Spiike
To byla samozřejmě reakce na jeden z příspěvků od Karlose, kde psal, že jsou naprosto spolehlivé všechny tři modely. Ostatně mi je fuk, jestli je to propojený pouze víčko - hadička a nebo tím plastový díl - hadička :-) Na systém rozhodně vejrat nehodlám :-D

Každopádně jsem si na obě otázky sám odpověděl, spíše tedy šlo o ten rozdíl verzí bez ohledu na design :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2015 06:42 Muž Spiike [63] Re: honza94
Tak trochu nechápu otázku ohledně zpětného ventilu.
Jinak ano počítadlo bublin je potřeba dokoupit ( ale stačí ho udělat třeba z dětské odsávačky za pár korun).
jinak je víc verzí protože je pořád co zdokonalovat. Jestli sis je prohlídl pořádně tak tam oné změny vidíš ale princip funkčnosti to nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 18:23 honza94 – Zpětný ventil
Čauves,
pokavaď jsem dobře pochopil, tak žádná z verzí nemá zpětný ventil? Jestliže přetlakový ventil funguje bez problémů, tak by to bylo fakt super.. fakt nechci zažít výbušnou reakci.
Když si to tedy shrnu, nákupem tohoto setu to nekončí - stále se musí koupit počítadlo bublin a zpětný ventil. Mám ale dotaz na jednotlivé verze... proč se tedy vydali dvě nové verze, když i ta úplně první je naprosto spolehlivá? :-) Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Stonebull
Zkus a poreferuj. Technicke problemy mivaji jednu potiz. Kdyz clovek na neco prijde, celkem rychle se muze ukazat, ze mu neco nedoslo a bohuzel to pak cely napad degraduje k necemu horsimu, nez to puvodne bylo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:04 Muž Stonebull [7]
Ludia premyslal som. Ze ked tlak vo flaske B klesne tak sa tam hned natlaci kyselina lebo hadicka je kratka a potom sa zbytocne tlakuju flasky. Nebolo by rozumnejsie vo flaske A predlzit tu hadicku na maximum aby bola cesta kyseliny co najdlsia ? Tym by sa teoreticky moja zvysit zivotnost systemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 150koni
všechny maj pojistný ventil. I ta 201.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:27 Muž 150koni [653] Re: Ciffik
Ta 501 vypadá, že má pod manometrem pojistný ventil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Ciffik
myslím, že ten strach je zbytečný. Nevím, tento systém jsem zatím v ruce neměl, to by ti spíš řekl víc KarlosS, ale v loni jsem prodal třeba cca 200 kvasničáků a nemám informace, že by někomu bouchl. Pokud si ho budeš dělat doma a ošetříš to pojistným ventilem, je to naprosto bezpečné. Návodů je tady a na internetu 6 půlek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:30 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: ŠtefanT
aha , paráda smich ´jj, ta bezpečnost mě trápí...jsem si právě myslel, že to mají ty soupravy pořešený...nějak v tom plavu

nicméně už nechci dávat 2,5 tis za další co2 set a stejně nechat v plnírně dalších 500,- ročně

právě proto se ptám na tu výdrž a bezpečnost, že bych si to propočítal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Ciffik
Proč si se bál burčáku? Jestli kvůli tlaku, tak v tomto systému je tlak daleko vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:12 Muž Ciffik [761] - Rostliny
safra, tak tohle vypadá hodně zajímavě...burčáku jsem se bál, láhev jednu mám, ale ty náklady taky nejsou zanedbatelný...ale tohle se i líbí...

fungují ty sety D201/301/501 opravdu spolehlivě a jak dlouho to vydrží +- bublat - je někde nějaká tabulka/info..

díky moc za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 09:16 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
Ešte som zabudol dodať - testované flaše nové.Staré "dokrčené" strelia aj pri 8-9 atm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 20:37 Muž j0hny [86] Re: Spiike
Tlakomer zozenies od 100Kc. Zalezi na jaky rabat narazis. Da sa to vyskladat do 400KC, a pouzijes si komponenty jake chces, miesto tlakomeru radsej poistny ventil, jediny potrebny udaj ktory potrebujes kontrolovat su bublinky za minutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2015 09:45 Muž kortezhugo [983] ALL
Už som to tu niekde písal...
Testoval som kompresorom a tlakomerom klasickú PET.Buchla pri cca 13-15-18 atm. - ako ktorá.Tie "hrubostenné" som neskúšal ale predpokladám že vydržia 2-3x vyšší tlak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 12116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2?od=201