Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Netradiční zdroje CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Netradiční zdroje CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 19:40 Muž melias [4] Re: KarlosS
v návodu výrobce bylo psáno 400ml. Jinak jsem pouštěl cca 1,5 bublinek,ale pravda, že sjem s tím celkem šachoval. je to hodně citlivý. Ten počáteční tlak se dělá tím mačkáním lahve s kyselinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 19:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: melias
počáteční tlak doporučuji na 1-1,5kg/cm3. Časem trochu stoupne, ale drží kolem cca 2, což je dostačující.
4 kg/cm3 už je hodně a měl by ti upouštět přetlakový ventil, který je nastavený na 3-3,5 kg/cm3.
To že se přečerpává do druhé láhve je princip, ale celý obsah by se měl přečerpat tak za cca měsíc. Tohle máš nějaký rychlý. Kolik pouštíš bublinek?
Navíc ke kyselině citronové jsi měl dát 600ml vody. Vždyť je to všechno napsáno v návodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 18:46 Muž melias [4]
Chci se zeptat. Včera jsem rozjel D-501. Nějak jsem netušil jaký a jak nastavit počáteční tlak.
Dnes je tlak na čtyřce, ale z čeho jsem víc na nervy je, že obsah kyseliny citrónové se pomalu vlévá do nádoby se sodou. Dá se říct, že že 400ml vody v první lahvi je tak 150ml. Je to špatně? Co s tím a proč se to stalo? Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2015 15:39 Muž Ciffik [761] - Rostliny
došla náplň (od minula jsem prodloužil hadičky až na dno), v 54l při 1 bubl/3 sek vydržela 2 měsíce a 20 dní

hop jsem rád, že jsem do toho šel...momentálně otestuji v 100l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 10:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jjapan
já to třeba vůbec neřeším. Taky vidím sodu na dně, ale vydrží mi to 2 měsíce, tak je mi to fuk. Jednou za ty dva měsíce to promíchám, spíš ko konci cyklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 14:49 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj, chvi se zeptat? Jak řešíte promísení vrstev a tím dobrou reakci kyseliny a zásady. Jedla soda mi klesá ke dnu(což je v pořádku, je nerozpustitelná ve vodě atd.) a kyselina, která se mi nasaje odkape do, nevím jak to nazvat, ale nějaké neutrální vrstvy a reakce je dost slabá. Teprve když flaškou zamíchám tak dojde k bouřlivé reakci. Jelikož již je, ale nataženo o něco víc kyseliny, tak mi dochází k postupnému nárustu tlaku. Vše namíchané a natlakované dle návodu. Jde opravdu jen o to asi nedostatečné promísení???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:54 Muž Tomason [37] Re: Bohouš65
Tady poštovný nebalíš: www.banggood.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 16:45 Bohouš65
Tak dobře, jdu do toho. Poradil by mi ale prosím někdo jaký k tomu difuzor, popřípadě i dropchekr pro 120L AQ. Pokud možno za jedno poštovné. Děkuji moc, začátečník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 10:49 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Tak prvni varka v 54l akva pri 1b. za cca 3 sek vydrzela presne 2 mesice a den. Jsem nadmiru spokojen. Pri nakladech 18 kc za naplne... zvazuji vyzkoust jeste ve stovce, pokud da alespon mesic, tak prodam bomb
u...kazdpadne do mensich akva idealni volba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2015 22:11 Muž Eledian [2] Re: Tim
zatím nemám zkušenost, ale podle zkušeností ostatních to vydrží opravdu dlouho a podle mé to opravdu protlačí keramiku ;-) pro malé akvárium kde je investice do bomby zbytečná je to jasná volba časem dodám fotky u mého akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tim
Ano. Soda do 200ml vody a kyselina do 600ml vody.
Cca 1 bublina za 5 sekund nonstop - 2 měsíce
Je to stabilní, ne jako kvasničák a s velkým tlakem, co protlačí i keramiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:55 Muž Tim [5] Re: Eledian
Zeptam se trosku hloupe, ta napln je 200g sody a 200g kys. citronove? A vydrzi to jak dlouho? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:50 Muž Eledian [2] – D501
Tak jsem se stal majitelem DIY-501. Líbilo se mi, že už je to takové upravené. Zatím spokojenost palec nikde neuchází, vypadá bytelně, náhradní těsnění v balení, pevná hadička. Akorát jsem se dva dny trápil s přesným nastavením bublinek ,ale i to se povedlo. Takže můžu jen doporučit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2015 10:08 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
Takže v podstatě jde jen o výdrž této reakce, nikoliv, že by to nefungovalo. Takže pak má úvaha, že by pomohl 2. systém je správná. "bublalo" by to cca 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 10:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
protože to vydrží týden,
všechno je jinak správně.
Kolikrát ti ale nestabilní co2 může nadělat víc problému než kdybys ho tam nedával ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 08:56 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
Dobrá. Jen se chci zeptat:
1. proč se to nedá použít na 200 litrové akvárium? Tento systém vydá méně než láhev (to je divný)
2. pomohlo by do akvária přidat ještě z jednoho systému CO2? (tzn. použít 2x DIY D201?)
3. Nebude to pro růst rostlin stále lepší, než kdybych nebublal vůbec?
Díky moc za odpověď

P.S. v nejhorším to použiji pro 30 litrové akvárium a nebo prodám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
100 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jiri609
60litrů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:00 Muž RBeil [174]
Na malém akva by se uživil i vápenec s octem, 1l octa už mi bublá přez 2 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 18:18 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Stonebull
jak psal Karlos, něco děláš špatně - mám d201 a bublám stejně jako ty do 60l akva a jedu už měsíc a týden a jsem si skoro jist že to ty dva/tři ještě dá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 18:07 Muž jiri609 [91] Re: KarlosS
tak ještě na doplnění - do jak velkého aqa to dáváš? je mi jasné, že je to orientační, každé aqa je unikát, každé měření jsou jiné bublinky atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 13:49 Muž Stonebull [7] Re: KarlosS
Aj si nieco upravoval na to sete ? Lebo na v tom mojom malom zarastenom musim 1 bublinu za 2 sekundy a to mam nocne vypinanie a nevdrzi mi to, je to hrozne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 13:46 Muž Stonebull [7]
Ja mam necelych 60 litrov, z prvoti to ide, ale nakonec sa nahromadi vela kyseliny vo flaske s bikarbonou a zacne to silne reagovat a pak uz len par dni a ne to v čudu, skusal som uz vseliake patenty, aj menit dlzky hadicky a neviem co, ale bez úzpechu.. Keby mam nonstop pustene co2 tak radsej by som zvolil co2 z kucharzkeho žele . Na principe denerle bio, to islo aj vyse mesiaca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 10:35 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
Zeptám se ještě jinak, do kolika (myslím max) litrového akvária bys doporučil D201?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 09:45 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
No tak to mám první problém :-) Pač mám D201 (kys. citronová + soda). Takže to mohu rovnou vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 09:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
pokud nonstop, tak 1-3 bubliny za sekundu. Samozřejmě se dá jet i víc, ale to až podle průběhu. Každý akva je ale jiný, záleží na účinnosti rozpouštění, pohybu vody, spotřebě rostlin. Důležitý je dropčekr. Ale na tak velký akva jedině z bomby. Musí to být hlavně stabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 09:38 Muž Tomason [37] Re: KarlosS
Kolik teda doporučíš bublin na 230l akvárium. dH vody je cca 6°.Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 08:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jiri609
:-), vždyť ani nevíš na jak velký je to aquarium. U všech akvárií jedu na světle zelenej dropčekr. dH mám 3,5°.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:53 Muž jiri609 [91] Re: KarlosS
1 bubl/5sec je strašně málo, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 17:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Stonebull
děláš něco špatně. já dávkuji s tímto systémem cca 1bubl. za 5 sekund nonstop a vydrží mi to fakt 2 měsíce. Jedu s tím už přes rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2015 12:26 Muž Jambore [5] - Rostliny
Také hodně záleží pro jak velkou nádrž to je a jakou koncentraci co2 tam chci udržovat. Mnohdy platí, že je lepší mít přímo low tech akvárium bez co2, než mít po celý den rozkolísanou hladinu co2. Ale pro menší akva když to bude dobře fakčit, proč ne. Hodně by mě pak zajímal výsledek. A to na jak velký objem to bylo použito, kolik cca mg/l co2 to dodá (aspoň od oka podle dropcheckeru) a jak dlouho to vydrží bublat. Takový pokus by mě opravdu zajímal. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 11:06 Muž Stonebull [7]
ludia uz mam nejaky ten mesiac ten system d201 a poviem vám, je to riadna blbosť, urcite je to lepsie ako klasicke kvasnice, ale moc dlho to nevydrzí, aj ked mam natom elektromagneticky ventil...ledva to vydrži dva týzdne... nakoniec som sa rozhodol, ze si poskladam,co2 s plynovou bombou...z ebay som kupil ventil a ked si to spocitam, ani nie 50 € ma vyjde celý set ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 07:05 Muž Spiike [63]
Tak je to super na posledních pár kapek (při testování a nastavování mi toho dost uteklo) mi to už bublá 14 dní. A ještě to asi chvilku bublat bude. :-D S novou dávkou mi to odhadem asi vydrží tak na pul roku možná rok. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 10:02 Muž danrycka [56]
Díky, to mě nenapadlo i když je to logické :) Vyzkouším a pořádně zkontroluju i těsnění. Je pravda, že při takovém tlaku hraje roli každé nepatrné nedotažení.
KarlosSi, nastavoval jsem systém podle videí na netu, to že by měl být tlak na dvojce jsem nikde nezjistil, co jsem viděl, tak s tlakováním končí jakmile se rafika dostane na začátek zeleného pole. Příště to ale zkusím natlakovat více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2015 06:39 Muž Spiike [63] Re: logik
Aloha nevím jestli ti někdo odpověděl, ale co jsem vypozoroval já na svém systému tak tohle se většinou děje pokud máš někde nějaký únik plynu na straně směsi B tudíž ti v Béčkové láhvi klesne tlak a napustí ti to tam kyselinu. Proběhne reakce a ta ti přetlakuje lahev A a tak pořád dokola. Čehož je výsledek že ti pomalu stoupá tlak v celém systému.

Pro info: kdyby byl únik plynu na straně lahve A tak by se zase naopak postupně celý systém vypustil ( odtlakoval )

Takže bych zkusil projít štětečkem a bublinkovou vodou všechny spoje. A věřím že to někde bude bublat.

Mě to tak dělalo taky a mel sem problém na počítadle bublin. Celé sem to přetěsnil a tlak se mi drží v pohodě tam kde sem ho nastavil takže na necelých 2 kg/cm2.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2015 22:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: alimir
bez tlakoměru a přetlakového ventilu je to hodně riskantní ...
tohle není kvasničák, tady jsou ty tlaky úplně jiný. No, ... hodně štěstí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 22:10 alimir
Fotka k příspěvku Samo doma než přijde origo.
A jak to funguje: www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 22:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: logik
klidně poskytnu český návod, ale spletl jsem se, počáteční tlak se má nastavit na cca 2 kg/cm3.
A výdrž je standartně 2 měsíce, ať jedu 1 bublinu za 6 sekund nebo 2 bubliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 21:40 Muž danrycka [56] Re: KarlosS
Karlosi, sorry, ale z té rozsypané rýže jsem toho moc nevyčetl, proto se ptám :-D Nakonec bylo maximum na cca 4,5, došlo k vyčerpání kyseliny a už to sotva bublá. Nevím na kolik je ventil nastaven, možná to bude těch 4,5. To by vysvětlovalo cca 14-ti denní výdrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 16:57 Muž Spiike [63] Re: KarlosS
Hele teď mě tak napadlo, stavěl sem to z věcí co sem měl doma takže jediné co jsem kupoval byly originál víčka na ebay, a ty vyšli na cca 80,- Ale kdybych měl spočítat ostatní komponenty tak by se to nevyplatilo sám doma stavět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 15:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
a ...., stačí na jeden řádek ...-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 14:11 Muž Spiike [63] Re: KarlosS
Určitě by neměl být problém to dát dohromady. Taky sem na to chtěl napsat článek :-D Ale asi se k tomu časově nedostanu. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 13:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
super, můžeš udělat nějak rozpočet? Chystám o tom článek, tak by se šikla i varianta samodomo. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 13:45 Muž Spiike [63] Re: KarlosS
Možná proto že sem si to stavěl sám z toho co sem měl doma. :)
Pač než si to koupím originál tak sem to chtěl vyzkoušet a trochu porozumět tomu jak to funguje. (což se mi zatím moc nedaří tedy po chemické stránce) :-D

Ale jinak to funguje dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 13:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
jaký téčko u manometru? Vždyť tam žádné není. A proč měnit pružinku u pojišťováčku? Další pojistný ventil není třeba, i v té nejlevnější verzi je přetlakový ventil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 12:38 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: KarlosS
připravoval jsem dle návodu a taky jsem tlak (z mírné obavy - první pokus podobného typu a bublání do žebříku) nechal na 1kg/cm3 a jedu od 3.2. tzn. 16dní a tlak se ani nehnul...pokud ten proces chápu správně, tak ani narůst v případě, že jsou obě hadičky ponořeny nemůže...(spojené nádoby, pokles tlaku znamená nasátí trochy kys. citr. a opětovné dorovnání tlaků)

na ty hadičky taky dojedu, budu muset zatížit asi vzduchovacím kamínkem, nebo něčím ať jsou až ke dnu, min. ten v kys. citr. mám pro zakroucení hadičky nade dnem, což mi zbytečně zkrátí životnost systému...

nicméně jak jsem psal, zatím jedu 16 dní a naprostá spokojenost, teď jen čekám na tu životnost a pokud se přiblíží k 2 měsícům (čemuž začínám věřit), tak objednám další dvě sady a prodám tlakovou láhev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 12:33 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Spiike
rozpustit ve vodě musíš jen tu kyselinu citr., soda se ti nerozpustí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 10:55 Muž Spiike [63] – Re: KarlosS
Ok taky sem si to myslel. Jen sem nevěděl s tím rozpouštěním sody. :-D

Uplně přesně nevím co tam vlastně dochází za reakci. :-D Ale zatím to bublá. Jen musím vyměnit téčko u manometru za nějaké lepší. Klasické mi neudrží tlak nad 1 bar :-D A musím vyměnit pružinku v pojišťáčku za nějakou silnější. Ta z propisky je slabá. :/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 12118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2?od=151