Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Netradiční zdroje CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Netradiční zdroje CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 22:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: honzazim
logicky to bejt jehlákem nemůže, fungovat to musí i s tím plastovým (vnitřek je beztak kovový).
Samozřejmě, že v určité míře se to doštelovávat musí (ten tlak úplně konstantní není), ale já trochu přidám 1-2 týdně, jinak na to nesahám.
Já to vidím na tlaky, nemáš to na zemi a akvárko v metru? Snažte se mít hadičky co nejkratší a výškový rozdíl co nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 15:53 honzazim Re: KarlosS
Mám stejný problém s D-201. Taky zkouším všechno možné. Poslední dobou se mi zdá, že by problém mohl být ve ventilu. Vždycky to seřídím na požadované dávkování, pár hodit to běží, ale pak to pomalu přestává bublat (tlak v láhvi je pořád stejný, kolem 1), tak trošku povolím ventil, chvilku to jede a časem se to zas zastaví a tak pořád dokola. Za pár dní je ventil už docela otevřen, ale bublá to furt málo nebo vůbec. Z ničeho nic pak se najednou otevře doopravdy (jak kdyby byl ucpanej a najednou to propustil), no a díky rychlému odběru plynu se začne přečerpávat hodně kyseliny naráz a celá reakce se rozjede. Skončí to tím, že tlak je někde kolem 3-4 a láhev s kys. je prázdná.
Teď jsem ještě objednal ten kovový ventil, tak třeba bude lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2015 15:48 GP Re: sachlj
a neni to jen keramicka patrona s efektnim pocitadlem bublin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 11:44 sachlj Re: EiFFeL
www.ebay.com/…
tenhle má... koupil jsem d201 a budu čekat že mi to zase pošta nedodá jako už asi 10 tou zásilku jen v tomto roce..mám informaci kterým letem do přistálo v praze a pak se to ztratí....
otázkou je co to utáhne za difuser...mám takovýhleto k8AAOSwy4hURhAZ" target="_blank">www.ebay.com/… jen asi 2-3x delší. na výšku tak 10 cm..je v něm krásně vidět každá bublinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 10:06 Muž EiFFeL [39]
a když to rozklikneš tak D301 je out of stock ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 09:18 sachlj Re: EiFFeL
já vidím 313 kaček i s poštou hned na první nabídce...
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 07:28 Muž EiFFeL [39] Re: sachlj
ano, leží tam za £8.17, ale měl jsi to rozkliknuté? D301 je vyprodáno a prodejce tam nabízí D201
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 07:21 sachlj Re: EiFFeL
530 za oba nebo za jeden , protože mě vychází jeden kousek s poštou zadáčo za nějakých 350 kaček. na ebay. kdyby to bylo za dva tak jeden vezmu od tebe ať nemusím čekat na na české celníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 06:43 Muž Eledian [2] Re: KarlosS
Jo to je smich psal jsem to při tom zkoušení a zradilo mě doplňování slov na mobilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2015 23:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Eledian
přečetl jsi si to po sobě než jsi to zveřejnil? Nezlob se, ale to je strašný ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:55 Muž Eledian [2] – D501
Já mám ti nejnovější a prostě to nějak neumím vychytat možná je to tím že to tkacím prezidenta keramiku klidně taky prodán za 300 když si někdo dojede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:44 Muž EiFFeL [39] Re: Maccahos
Vyšlo mě to na 530kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2015 20:12 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maccahos
Což si takhle odrolovat trochu níž a ten odkaz si najít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 19:57 Maccahos Re: EiFFeL
Ahoj,
na kolik ta sranda přijde?
Díky za info - maccahos@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2015 14:12 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Mam 201 mozna necely rok. Problem jsem mel 2x. Pokazde to bylo netesnosti. Jednou malo dotazene. Podruhe zterela hadicka. V 54l pri 1bl/4 sek vydrzi cca 2,5 mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 14:07 Muž EiFFeL [39]
jen tak mezi řečí, tu D301 budu mít na prodej, objednal jsem omylem 2ks z číny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 11:36 Muž Eledian [2] – D 501
Me jeste napadlo tu 501 prestavit ma burcak prni pet burcak druha cista voda akorat by se upravila delka hadicek pripadne zaslepila dirka.... Je skoda ro nevyuzit kdyz je tam jehlak manometr a ventil hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 08:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sachlj
fichema.cz
v Lídlu maj 100g sody za 4,90 a kys. cit. za 9,90.
Takže jako nouzovka to taky není drahý ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 07:47 sachlj
Kde se dá koupit ve větším množství kyselina citronová, soda bicarbona a nový manžel ? Manžel musí být hodný a nedělat během dovolené z bytu staveniště.
Ty poslední věty požaduje manželka. A teď k CO2. Kde se to dá koupit a kolik to stojí? Nezkoušeli jste někdo i jiné kyseliny ? Ocet, kyselinu sírovou, kyselinu solnou ? Zatím jen koketuji s myšlenkou zapojit CO2. Vybral bych si typ D301. Už jen že ty točivé díly jsou z kovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 20:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Eledian
to je divný, nemám s tím problém 2 roky. Do šedesátky jedu taky 1b/5s nonstop a náplň vydrží 2 měsíce. Asi to bude tím že mám tu nejlevnější verzi D201.
Zdá se mi, že problém maj ti s D501 ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 13:09 Muž Eledian [2] – Nic moc system
Me uz taky nadseni opustilo mam tu 501 a vzdy tak 14 dni bubla normalne a pak se zvedne tlak do akva to pusti moc co2 kyselina se neustale preleva a seridit uz to moc nejde takze nova napl co 14 dni... Mel sem 54 l akva a bublal 1b/5s rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 17:19 Muž melias [4] – Tak nevím..
Tak jsem tu zase a jdu si stěžovat.
Fakt už nevím, co dělám blbě.
Vše dle návodu, videí i rad odtud.

Po namíchání pustím do akva 1 bublinku za cca dvě vteřiny. Den dva ok, pokud s tím nešteluji.
A pak se to vždycky nějak zblázní a celá kyselina se během chvilky přelije do sody.
Sice je tam pak reakce třeba ještě týden,nicméně o dvou měsících fungování si mohu nechat zdát.
Zkoušel jsem to první natlakování snad už všechny hodnoty od 1,5 do 2,5 a firt stejný.
Mám model 501. napadá někoho něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 11:57 Muž visek [75] - Tetry
to se da sestelovat.znamy delal co2 cukr-kvasnice a zkusil to pit.gutalax s listem seny je mejdlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 11:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GP
přesně tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 11:12 GP Re: visek
kvaseni je urcite mozny zdroj. je tu spoustu receptu na cukr/kvasnice. pokud se pak da produkt zuzitkovat, tim lip :)
jen se musi pohlidat intenzita/rovnomernost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 11:08 Muž visek [75] - Tetry
meli sme debatu s kolegou.napadlo nas co zkusit co2 ktere vznika z vyroby domaciho vina.to kvasi dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 10:39 GP Re: GP
tak jsem na to kouknul znovu a poradne a funguje to asi jinak nez jsem myslel a melo by to byt nezavisle na koncentraci - maximalne to ovlivni rychlost reakce.
asi to pulzuje - natlakuje se jak kyselina tak soda a pak zpomalovanim reakce a upoustenim bude vetsi tlak u kyseliny a prepusti se k sode.
docela chytry...
z tech 200g kys. citronovy by melo vzniknout okolo 70 l co2.
edit: asi se musi precerpat dost (tak akorat) kyseliny pro dalsi puls a natlakovani kyseliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 09:09 GP Re: Ciffik
pokud spravne chapu princip, tak pokud se vice zredi kyselina, bude se na stejny objem upusteneho co2 precerpavat mene reaktantu a pomaleji stoupat tlak.
zalezi jakym tlakem davkujete, cim vetsi, tim koncentrovanejsi kyselina by mela byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 17:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
mám to vyzkoušený a to několikrát. Maj to chytře vymyšlený. Navíc jsem to už i sám napodoboval, když mi to po letech zpuchřelo a vyměňoval jsem to za nové hadičky a funguje to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: KarlosS
dobře, ale nechápu to. Mělo by to být konstantní a nahoru by to lézt nemělo ne?


přetlakovým ventilem myslíš tu bužírku, která kryje dírku v hadičce? jseš si jistej, že to bude fungovat? opravdu nerad bych riskoval malý výbuch v pokoji...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2015 10:09 GP Re: KarlosS
jen detail, tlak by asi mel byt na plochu (opakovane uvadis cm3), pokud by to melo byt stlaceno na hustotu v kg na cm3, asi by to v petkach dlouho nevydrzelo ;) nehlede na to, ze z 400 g surovin 3000 kg produktu udelas blbe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2015 08:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
to si dělal zbytečně. 2,5 je v normálu a navíc i D201 má přetlakový ventil, který ti při cca 3 kg/cm3 bude upouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 21:19 Muž Ciffik [761] - Rostliny
půl roku jedu v pohodě, ale včera nemilé překvápko, ve dvě ráno jsem se vzbudil na zvuk ttttttttttttt - jak se vyrovnával tlak ve flaškách, ihned jsem vyletěl z postele a koukám na tlak a z mých nastavených 1,5kg/cm2 najednou 2,5 (během cca 5h) a pořád to pomaličku stoupalo - rychle jsem překontroloval všechny uzávěry a šroubení hadiček, nikde nic - byl jsem nucen to násilně otevřít a reakci ukončit, mám obavy o opětovné bublání - nejsem si jsitej, kam by to až došlo nebýt doma (což u mě není ničím neobvyklým)

mám d201

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 12:48 mirotechnik
AQ mám od Tetry z orig. stojanom 60cm vysoké a a ten set mám vedla na komode cca 50cm od akvaria. Hadičku mám v kuse a na koncoch je upevnená kovovými koncovkami na šroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 12:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mirotechnik
ten zpětný ventil tam není proto aby se ti nedostala voda do reaktoru, ale kdyby se ti náhodou natrhla nebo vypadla hadička, aby to nevyteklo akvárko na podlahu.
1,5m a reaktor v úrovni aq? To máš aq vysoké 70cm? To je divný, myslel jsem že ho máš třeba 1m pod akvárkem, tak to by se ten nárůst dal pochopit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 11:47 mirotechnik – D-501
Hadička je dlhá cca 1,5 metra a nemám spatny ventil, lebo je na urovni akvaria a voda sa tam nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 11:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mirotechnik
ja máš dlouhou hadičku do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 10:06 mirotechnik – D-501
Ponoril som celý set do večšieho vedra s vodou okrem barometra a žiadna netesnost, tak som zúfalí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 10:04 mirotechnik – D-501
Aj to som skúšal, aj som to nechával nonstop pri tlaku 1bar a 4sek/1bublina a po cca 8 a 10 dnoch to začalo znova a robí to ked sa vyrovnajú hladiny a v B je viacej tekutiny, prvých 7 dní to ide krasne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 09:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mirotechnik
jo žebřík je bezpečné řešení. Ale má minimální odpor, tak v tom to nebude.
Zkus ten počáteční tlak nastavovat na nižší úroveň. Jinak mě nic nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 09:50 mirotechnik – D-501
Difuzor som mal keramiku, bol som v praci, system zblbol tak bolo všetko KO ale teraz používam rebrík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 09:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mirotechnik
vyzkoušel jsem jich dost, od 201 až po 501, používám je dlouhodobě (2 roky) a je pravda, že se tlak po nějakém čase zvedne, ale tak výrazně ne.
Dávkuj dle návodu -t.j.
Do láhve A namíchej směs 200g kyseliny citronové a 0,6 l vody
Do láhve B namíchej směs 200g jedlé sody (bicarbona) a 0,2 l vody a osvědčilo se mi, že počáteční tlak nenastavuji na 1,5 kg/cm3 ale jen na 1, čili na začátek zeleného pole.
Jaký máš difuzor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 09:25 mirotechnik – Problem D-501
Dobrý deň, pred pol rokom som si zakúpil set D-501 CO2 z ebay, neviem co robím zle, keď sa prelieva kyselina citronova do sódy bicarbony tak cca po 8 dňoch keď sa vyrovnajú hladiny v PET fľašiach tak začína silná reakcia, dávkuje veľa kyseliny citrónovej a sóda bikarbona až zbelie, skúšal som aj netesnosti vo fľaške B a netesnosť žiadna, skúšal som aj predlžiť hadičku vo fľaške B, tiež nepomohlo, skúšal som dat pomer 200g kyseliny citonovej a 200ml vody aj 600ml vody a nič nepomáha. Výdrž je cca 14 až 20 dni a dávkujem 1bub/2sekundy 8 hodín a večer vypínam pri 1bare ale po 8 dňoch sa zdvihne tlak na 3,5 až 4 bary. Prosím o rady ak niekto mal podobný problém. Veľmi pekne ďakujem. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 08:21 sendihorak Re: melias
Neubírat,bublat nonstop není problém ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 22:21 Muž melias [4] Re: KarlosS
Nevím zda je to normální, ale prostě z hadičky u lahve s kyselinou mi jdou furt bublinky. no uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 22:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: melias
jasně, uber ventilem.
Ale většinou se už upouští od nočního vypínání. Zbytečně kolísá pH. Je lepší dávkovat nonstop, samozřejmě bezpečné množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 22:09 Muž melias [4] Re: KarlosS
Díky.
Poslední dotaz, může se na noc vypnout, aniž by se nějak zvedl tlak v petce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2015 21:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: melias
:-), trvá to méně času, než napsat tento příspěvek.
posílám ti český:
Návod k použití:
• Do láhve A namíchejte směs 200g kyseliny citronové a 0,6 l vody
• Do láhve B namíchejte směs 200g jedlé sody (bicarbona) a 0,2 l vody
Použijte tvrdé 2l PET láhve od Coca Coly
Dobře zašroubujte lahve víčky 2 a 3 .
1. Uzavřete ventil 6 a tlakem na lahev A přečerpejte trochu roztoku kys. citronové do lahve B.
2. Povolujte a zavírejte ventil každých cca 5 sekund tak, aby ručička tlakoměru 1 ukazovala v zeleném poli.
(Při povolení ventilu se z lahve A přelije trochu tekutiny do lahve B, jakmile se tekutina začne vracet do lahve A zavřete ventil. Takto to stále opakujte a dosáhnete stanoveného tlaku).
3. Udržujte pracovní tlak na 1,5kg/cm3. Netřepte a postavte na místo, kde bude systém pracovat.
4. Připojte difuzor CO2 (vzduchovací kamínek, lipové dřívko, cigaretový filtr) a nastavte ventilem požadované dávkování.
(Pro akvária do 30l cca 1bubl/za 10sec,
do 60l cca 1b/5s
do 120l 1b/2s, …)
Pravidelně měřte pH a kH (uhličitanová tvrdost) akvarijní vody, při výrazném poklesu pH uberte dávkování.
Jedna náplň by měla vydržet cca dva měsíce.

Shlédněte instruktážní video na aquario nebo youtube v detailu tohoto produktu.
!!! Mezi jehlový ventil a difuzor doporučujeme vřadit počítadlo bublinek a zpětný ventil !!!
Vhodná instruktážní videa jsou také na kanálu youtube pod zadáním klíčového slova „DIY CO2 system D201“ nebo D301
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 21:37 Muž melias [4] Re: KarlosS
jasně. je to trochu i o tom, že ne každý má čas celé dny hledat všemožné informace.
Pokud ti příjde návod od výrobce, pak asi pojedeš dle něj.
Jinak díky, jdu dát druhý pokus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 21:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: melias
máš blbej návod. Je to špatné množství a je tam popsán i způsob tlakování.
Vžyť je toho na netu tolik ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 12118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2?od=101