Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení Aquatlantis Easy Led

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Osvětlení Aquatlantis Easy Led
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: leossu
Na tak velké akváriu se za rozumné peníze prakticky nejde koupit LED osvětlení. Taky marně sháním něco vhodného na 180cm nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:16 R Muž afc1886 [14704] Re: leossu
Už jsi se ptal tady rybicky.net/forum/17303… To,že ti nikdo neodpovídá asi znamená,že nikdo nemá podobnou zkušenost.Zkus zadat osvětlení tady rybicky.net/nadrze/… A uvidíš co se ti ukáže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:08 Muž leossu [1] - Afrika – Aquatlantis
Ahoj všichni uvažuji o osvětlení Aquatlantis Easy LED Universal do akva o rozměrech 200x60x60. Chtěl bych se zeptat zda to někdo má v podobném akváriu a zda je s tímto výrobkem spokojen a případně jaký rozměr tohoto světla má. Chci tam mít nějaké nenáročné rostliny. Díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 08:45 Muž Maaara [95] Re: Qvicala
Mám tohle světlo nad rostlinným akvárkem a svítí to dostatečně, kytky rostou tak, že týdně protrhám kýbl na vyhození. Naopak většinou je potřeba buď stáhnout intenzitu nebo ho pověsit výš.
Samozřejmě záleží na dalších faktorech, jak by řekli zkušenější zde, každé akvárium je originál hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 20:57 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky. – Aquatlantis Easy LED 438 mm 15W
Dobrý den, mám dotaz na zkušenější.
Nejsem si jistý a rád bych věděl, zda mi toto samostatné osvětlení stačí na to, abych dosáhl víc než dostatečného růstu rostlin ?
Nebo bych měl přemýšlet nad přidáním ještě nějakého LED pásku ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 18:30 Muž Maaara [95] Re: Dima
Stahni si jas a budes to mit vic do zluta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 14:37 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: NHKG
Možná se špatně vyjadřuji. Mě se zdá, že toto světlo svítí víc do bíla, do modra a do červená. Žlutého je tam málo. Celkově to na mě působí jako by to svítilo bílé-fialově. Trochu mi to připomíná zářivku Hagen Aqua GLO. Tehdy jsem to řešil tak, že k Aqua GLO jsem přidal zářivku Sun GLO. Tak hold počkám, třeba si na toto světlo zvyknu popřípadě dokoupím nějaký led pásek s teplejší žlutou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 14:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dimi
Uvádějí 6800K, denní světlo může mít i více. Máš to podobné slunečnímu svitu. Pokud chceš více umělé žluté světlo, budeš muset bud přidat další zdroj nebo svítit přes nažloutlé stínítko. Ale obojí je dost nešikovné. Nech to chvíli tak jak to je, časem si na tu barvu zvykneš.
A nebo ještě můžeš zkusit zbarvit vodu rašelinovým výluhem. Rybám prospívá a rostlinám nevadí, ale odstíní trochu světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 13:53 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Easy Led
Krásný den!

Pořídil jsem si toto osvětlení pro sladkovodní akvárium s kobercovými rostlinami. Aquatlantis Easy Led Freshwater svítí moc dobře až na dno. Jedině se mi trošku nelíbí, že světlo je ve stupních modré. Vypadá to trochu umělé. V akváriu se mi víc líbí když osvětlení se podobá slunečnímu svitu. Jak to řešte vy (jestli vůbec řešíte :-) ? Měnit barvu světla toto osvětlení asi neumožňuje? Mám tedy dokoupit nějaké menší LED osvětlení se žlutým světlem, aby se to podobalo přirozenému slunečnímu svitu? Poradíte něco konkrétního prosím? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 11:30 Muž djkoli [5] - Rostliny
Ahoj všem,

prosím Vás o odpověď na následující otázku:

Řeším koupi rampy 120cm na mé AQ 120cm*šířka 40* výška 50. Rozhodoval jsem se nad

1)Aquatlantis Easy Led
2)4Aqua 2x T5 54W www.rostlinna-akvaria.cz/…
3)Maxxo - www.aquario.cz/…

Dle všeho vyhrálo osvětlení MAXXO. A nyní k otázce pro zkušené osvětlovatele:)

Kolik musí mít LED rampa čipů Cree XML + jaký výkon, aby se vyrovnala dvou T5 o výkonu 54 W.

Spočítal jsem si, že 2x54W je pro mé AQ s nízkými či středními nároky na světlo akorát. Tedy, z toho prosím vycházejte.

Podle všech dostupných informací, by mi mělo stačit cca 12 XML čipů o výkonu 5W /ks. Dostáváme se tedy na cca 60 W. Myslím, že by však mělo stačit i o trochu méně.

Budu vděčný, za jakýkoliv názor.

:-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 17:31 Muž pitris65 [9] Re: Designer
Diky za názor a v podstatě i radu .Ano,mám vybrané rostlinky které odpovídají tomuhle osvětleni.jen po stranách a vzadu je tma.Kryt je nešikovně řešen,taže reflektor tam ani nedam a alobal pomůže jen trochu dopředu.Nechci akvárko úplně rozsvítit,jen o malinko vic přisvítit.Hledal jsem nějaké LED osvětlení a tohle jse objevil.Neznám moc hodnoty osvětlení,tak jsem se jen ptal jestli to svítí hodně nebo jak.Objeviljsem i Diversu,ale zrovna tak nevím jak svítí.
www.akvamex.cz/…
Nerad bych měl v akvarku toho světla zase moc a nerad řešil že mi kytky jen ženou nahoru a jiné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 17:15 Muž pitris65 [9] Re: Tomson
Ano,cena poněkud jinde.Problem že neznam nikoho kdo by byl ochoten něco vyrobit.Rampu a ostatní bycc dokazal myslimv pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pitris65
1x 15W pri dobrem vyberu rostlin nad 63l low-tech (beznych rozmeru) staci, ma to ale podminku slusneho reflektoru. Dle mych zkusenosti, je akvarium 54l (coz je podobne) se dvemi 15W zarivkami s reflektory jako low-tech velice tezko zvladatelne az nezvladatelne, s jednou 15W s reflektorem (nebo dvemi 15W bez) je akorat, ze jeste nejsou problemy a neni treba se moc starat.

Jsi nekde z Pardubic. Voda plna vapniku, horciku minimum, dusicnany nizke (jak se divam, dost pod 10mg/l). Pisu ale obecne, nevim jakou mas presne vodu Ty, nicmene, po tomhle bych sel. Nejspis to u Tebe bez cileneho hnojeni nikdy slusne nepujde ani v low-tech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:21 Muž Tomson [1] Re: pitris65
Jsou to vse silene ceny,nej si to vyrobit a sestavit sam za priznive ceny,muj nazor,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:26 Muž pitris65 [9] – Náhrada za 1x15W
Ahoj!Mám nad akvárkem 63 l bez CO jednu zářivku 15W.Chtěl bych ji něčím nahradit,nejlépe LED.Docela se mi zamlouvá tohle: www.akvarista.cz/….
Mužete mi prosím někdo poradit jedtli je vůbec vhodné a jestli to nebude moc svítit?Děkuji za rady nebo doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 16:34 Koště Re: Designer
Díky za vysvětlení, jak uvádíš, návratnost není taková aby se mi to vyplatilo, osobně se budu dále držet zářivek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2015 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Koště
Zarivka sviti jako valec, tedy svetlo ktere jde mimo akvarium musis odrazit do akvaria, a i kdyz pouzijes dobry reflektor, tretina svetelneho toku se pro akvarium ztrati.

LED sviti v nejakem vyzarovacim uhlu (tedy presneji receno, jak to z vnejsku pozorujeme a merime na vystupu z pouzdra), takze vsechen svetelny tok muzes povazovat za pro akvarium uzitecny.

Ta zarivka ma svetelnou ucinnost 3325lm/39W=85lm/W.
To LED svetlo 3824lm/44W=87lm/W
Takto posouzeno jsou rovnocenne. Jenze u zarivky tretitu seskrtni, a jsi na 57lm/W, a jeste dal neco ubere predradnik pred zarivkou (v te svetelne ucinnosti, pokud to chces na cele teleso, a ne jen zarivku).

Takze pokud vyrobce uvadi spravne udaje (vyjdeme z toho, pri pouziti slusnych LED to mozne je), lepsi nez zarivka to pak je. To ze je to jako dve zarivky, to by vyrobce taky uhadal, on nerika pri stejnem prikonu a uvadi i T8 30W zarivky. Takze dvojnasobek svetla misto jedne trubice je realny. Jak moc si vyrobce fandi, a jak moc bere spis lepsi udaje nez horsi (jako ze kazdy katalogovy list se da cist tak, aby mi co nejlepe vyhovel, ze si vyberu lepsi ci horsi udaje), to neposoudim.

Dalsi veci je barvne spektrum, to neposoudim, nemam udaje.

Co ale posoudim, je to, ze i kdyby to do akvaria dostalo pri stejnem prikonu 2x tolik svetla co zarivka (jako ze ne), nemuze to za rok usetrit vice nez 1000Kc (to ovsem neusetri). A to je prusvih, protoze navratnost investice za vymenu svitidla 4 roky mne opravdu nezajima. 4000Kc (nebo jeste o drobek vic) maji pro mne z okamziteho pohledu cenu mnohem vyssi, nez tataz castka v prubehu ctyr let (za 4 roky z nich udelam mnohem vic). A buhvi jak to bude za 4 roky svitit, protoze to muze byt klidne i pres 17000h sviceni, a to uz neni jen tak... Ze LED dokazi dobre svitit 50000h, to se sice ve spouste ruznych reklam dobre cte, ale skutecnost taky nekdy byva dost jina (ona "ale" reklamy nepouzivaji).

Muj rezult? Ja bych ty prachy nedal, rozhodne ne v pripade, ze by slo o nahradu stavajiciho osvetleni. Da se o tom uvazovat, kdyz chci vic svetla a uz neni jak jinak, ale i tam bych hoooodne premyslel, a ja konkretne bych to nakonec zase nekoupil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 23:36 Koště
Doufám, že je to správné téma pro tento dotaz, ale potřebuji nějakou dobrou duši, která mi odhalí výhodnost pořízení tohoto ,,setu" oproti normálním zářivkám.

Při výběru vhodného osvětlení akvária o délce 100 cm zkoumám různé alternativy, nalezl jsem toto:
www.zekia.cz/…

U produktu jsou napsány hodnoty:
Svítivost - 3824 lm
Spotřeba - 44 W
Barevná teplota 6800 K

Když to ale srovnám s OSRAM 39W/865 G5 LUMILUX-T5 HO
shop.lightpark.cz/…

Příkon - 39 W
Teplota chromatičnosti - 6500 K
Světelný tok - 3325 lm

Jsem na večer už dutej a něco mi tu uniká nebo si vzhledem k pořizovací hodnotě uživatel nějak zvlášť ekonomicky nepomůže oproti osazení krytu zářivkou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:27 Muž souky [592] - RostlinyRe: Gordon
zkus si změřit no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:12 Muž Malici [1] Re: Gordon
Vubec nic jsi špatne neudelal, mam tu samou zkusenost, proto jsem dokoupil co2 a začnu hnojit metodou
ESTIMATIVE INDEX a uvidim. Na webu rostlinna-akvaria.cz je to krasne napsane: cim vice se bude darit
rostlinam=zadne rasy :-) preji hodne uspechu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:45 Muž Gordon [22] Re: Malici
Mně začaly růst kytky jako splašené, CO2 jsem přikoupil taky.
Bohužel kromě kytek se nějak začalo líbit i sinici, takže teď pár dní je akvárko zakryté. Snad se to pak nebude opakovat. Nevím, co jsem udělal špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2014 14:59 Muž Malici [1] – Easy led mám :-)
Ahoj, světlo mám a mohu jen doporučit, rostliny a ryby jsou nádherně zbarvené.
Akorát jsem díky silnému svitu musel pořídit CO2 a začít hnojit :-) Ale jinak
fakt špička :-) Já kupoval v Rakousku a tam mě vyšla 90 cm dlouhá o tisíc Kč
méně :-) Světlo možno vidět v mojí prezentaci akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 11:32 Kejtrin Re: merly
easy led mám, no od inštalácie bojujem s premnoženou riasou :-( mám 150l, výška cca 45cm. pri predošlom osvetlení sa držala na uzde. zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť, čím to je. hnojím CO2, mám i UV lampu, základné testy vody sú ok. možno tým, že mám vyššie pH, okolo 7,5... voči osvetleniu samotnému nemám výhrady, rybky i rastliny majú krásne farby, oceňujem i dizajn a malé trafo. odporúčam, ale treba si strážiť kvalitu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 19:35 Muž Gordon [22] Re: Danila
Posazeno na akvárium a svítí to jako ďas. 28W LEDek proti 30W zářivek. Vypadá to fakt dobře. Zítra vyzvednu CO2 set a snad začneme trochu fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 14:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Danila
no, u Giesemannu, KEY, apod. bych mluvil o špičkovém, tohle (vzhledem k použitým čipům) je průměrné. Ale má dobře vyřešené uchycení (lze vyměnit za zářivku), pěkný design a zajímavé barevné spektrum. A hlavně to svítí, narozdíl od Intensa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 11:42 Žena Danila [4489] - SumciRe: ludvik
V Braníku je máme a je to špičkové LED osvětlení. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 20:10 Muž ludvik [1082] Re: Gordon
Vidět by to mělo být v Bráníku a u Ratajů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 19:17 Miloo Re: Gordon
Já osobně můžu vřele doporučit. Požívám na krevetárku Aquatlantis Easy Led Universal 438 mm freshwater a jsem víc než spokojený. Rostliny rostou velice dobře a rychle, daří se i kobercovkám. Světlo je sice dražší, ale investice se při pohledu na krásně zelené akva rozhodně vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 16:13 Muž Gordon [22] Re: tinda
To mi přijde trochu jako sarkasmus. Taky jsem na ta světla teď narazil, ale nikde jsem to neviděl na živo. Cena není nejnižší, ale vypadá to zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 08:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: merly
viděl jsem to ve zverimexu a docela příjemně mě to světlo překvapilo. Na to že jsou tam staré LEDky, svítí to slušně (při stejném příkonu jako zářivka, stejný světelný svit), ale o úspoře energie to není. Má to i koukatelné barevné spektrum.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 08:00 tinda Re: merly
vynikající, rostliny rostou fantasticky a ryby, takové barvy jsem ani netušil. mám 1x59cm a 1x44cm.AQ 8Ox40x4O.jen ty ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 08:15 Muž merly [0] - Terčovci – Nová řada osvětlení Aquatlantis Easy Led
Dobrý den chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s tímto osvětlením zajímá mne jestli toto osvětlení dokáže prosvítit vodní sloupec např.50 cm a reakce ryb a rostlin.Za případné odpovědi předem děkuji MERLY. potlesk pivo ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3923x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19360-osvetleni-aquatlantis-easy-led?od=51