Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení Aquatlantis Easy Led

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení Aquatlantis Easy Led
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2024 22:32 Muž Martysa [0] Re: Martysa
Ahoj hlásím se s vyřešeným problémem.Chtelo to silnější zdroj a světlo konečně rozjedu i na 100%.. Nový zdroj www.rostlinna-akvaria.cz/…

Moc díky Martinu W. který mi napsal osobně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2024 15:37 Muž Martysa [0] Re: Freedlo
Ahoj, prvně prodejce říkal že to bude vadný kus tak poslal nový, který jsem si dnes vyzvedl. Jediné co vede od zásuvky k zářivce je spoj kabelů (kanály) a vypínač kterým se jen přepíná vypnout zapnout (celé světlo)

Prodejce jsem již informoval a čekám na odpověď. Během hledání na internetu jsem narazil na toto vlákno, takže zkouším širší okruh znalých:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2024 15:22 Muž Freedlo [208] Re: Martysa
Ahoj,
Máš na světle zapojený již nějaký časovač nebo něco podobného od výrobce? Pokud tam již od výroby časovač nebo podobné zařízení je, není tam již možné dát další. Alespoň tak mi to bylo vysvětleno od Invitalu - měl jsem stejný problém u jejich trubice. Měla v sobě již ovladač s čudlíky na nastavení intenzity svitu, po zapojení zařízení s časovačem a snahy ho spárovat s telefonní aplikací, světlo neustále blikalo.

Ale je možné, že to nebude tvůj případ. Zkoušel ses ptát prodejce, kde by mohl být poblém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2024 15:08 Muž Martysa [0] – Luminus problém
Ahoj akvaristi před nedávnem jsem si pořídil komplet volga 240. Chtěl jsem během svých dlouhých pracovních dní dopřát rybičkam světelnou siestu. Tak jsem pořídil Aquatlantis Luminus, ale po zapojení nastal problém a světlo bliká, ovladač se restartuje. Byla provedena reklamace a dnes zkouším druhý kus a děje se to stejné. Při zapojení obou kanálů IN ovladač běží, po zapojení červeného kanálu CH1 OUT ( studené led + barevné spektrum ) ovladač i světlo běží, jakmile zapojím černý kanál CH2 OUT ( teplé silnější led ) se začne restartovat. Zkoušel jsem zapojit pouze CH2 OUT a problém přetrvává. Při zapojení "natvrdo" bez ovladače oba kanály svítí jak mají.
Měl někdo podobný problém, nebo je tu někdo kdo by věděl čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 11:00 Muž OAK [55] Re: Jozef
Mam ho doma a spokojenost, jedu na 70% vykonu. Kdyz dam na mene tak mi jeden kanal blika, ze by z toho mel clovek pomalu epileptickej zachvat. Mam to napojeny na kontroler od easy led. Mate s tim nekdo zkusenost jak to udelat, aby to nedelalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2023 09:49 Muž Jozef [311] Re: Bilibo
Ak netlačíš CO2, tak je to úplne v poriadku. Dnešné LED svetlá sú na tom inak. Nebudem moc vypisovať, keď je to celkom dobre zhrnuté v reklamnom článku od Rexa rybicky.net/clanky/1972-jak-na-osvetleni-akvaria
Jedinú vec k tomu mám, že jedným z dôvodov takej účinnosti, je uhol vyžarovania oproti žiarivkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 09:23 Muž Bilibo [4] - Rostliny – Sviti moc?
Zdravim rad bych se zeptal jestli mate nekdo s timto svetlem zkusenost, ze sviti opravdu hodne moc?? Kdyz sem svetlo porizoval, mel sem obavy aby 72w na 250l stacilo. Vyska akva je 60cm. Ale rostliny od zacatku vykazovaly spis, ze jsou presviceny ( velky nedostatek Fe). Nyni svitim na 45% vykonu (8 hodin denne) coz odpovida 0,13w/l. To je dle vseho co sem nacetl zalostne malo, ale paradoxne kytky rostou lepe. Setkal se s tim nekdo take??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 20:09 Muž Sha [500] Re: V3ntur
Na YT jsou videa ať už ovládání přes Appku nebo přímo datlování na Luminus. Snad vám to k něčemu bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2022 17:02 Muž V3ntur [1] – Nastavení
Ahoj, mám easy led 2.0 s Luminus. Akvárium 125L.. poradí mi někdo s nastavením ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2021 22:15 Muž Papik [617] Re: Petr
Mám od nich dvě světla a v pohodě. Je třeba jen najít správnou intenzitu, jsou celkem výkonná. Ze začátku raději méně. Jeden čas jsem ho měl ztlumené i na třetinu, než akvárium pořádně zarostlo rostlinami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2021 22:10 Petr – Aquatlantis easy led
Stejný problém,mám toto světlo a spoustu řas.Borci vyřešili jste to nějak přes nastavení stmívání?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 09:33 Muž Lister [169] – Easyled H20 - napojení na externí filtr
Nemá někdo doma světlo Easyled H20. Ten koncept se mi líbí, zvažuju nákup setu s tímto osvětlením nebo instalaci toho světla do jiného setu. Ale určitě bych nechtěl používat to připojené čerpadlo, ale chtěl to chlazení napojit na výstup externího filtru. Zkoušel to někdo? Jaký průměr má vstup a výstup?

Chtěl bych umístit akvárium do chladné chodby - 15-18st a tak hledám něco s co nejmenšími tepelnými ztrátami. Hlavní topení bude v externím filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 12:03 Muž Wrata [21] Re: Vanek
Ahoj, Stejná zkušenost. Mám osvětlení Aquatlantis od ledna a rostou prakticky jenom řasy na skle. Před tím jsem testoval haněný Tommiled BW a to normálně na rostliny fungovalo.. Tommi šlo na chilli papričky a koupil jsem Aquatlantis, co do té doby narostlo,tak za 2 měsíce málem pochcípalo a sklo čistím prakticky každý týden.Tohle tedy ze zářivek vůbec neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 11:28 Muž fido16 [631] Re: Vanek
Chce to víc informací. Jinak nevím co čekáš od toho že ti někdo poradí cyklus na stmívači. Každé akvárium je originál. Někomu vyhovuje svítit víc někdo musí svítit míň s jinou intenzitou. Jinak mám luminus dvoukanálový. Chce si to pohrát s nastavením. Dopoledne svítím na 40% pak dvě hoďky pauza a jedu na 20%. Akvárium 672L světla chihiros 2x50w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:48 Vanek
Zdravím, už dlhšiu dobu mám toto osvetlenie aj s ovládačom luminus ale akvarium mi zahtlili riasy.. vedel by mi niekto poradiť s nastaveniami cyklov pre jednotlivé kanály?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 13:37 Muž Smetany [1226] Re: Karoka
Určitě není jediné ale je jedno z těch levnějších s ip68
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 13:29 Karoka Re: Smetany
To je taky pravda. Tak jsem zas na zacatku,jake svetlo zvolit. Aquatlantis ma snad jako jediny garantovanou ip68.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 10:40 Muž Smetany [1226] Re: Karoka
Já mám nejstarší aquatlantis 4 roky a funguje. Dohromady mám těch světel 6 a zatím žádný problém. Ale jsou i lidé kteří s ním nemají dobré zkušenosti. Takže za mě světlo funkční ale i tak bych se bazarového trochu bál jelikož nemůžeš tušit jak s ním dotyčný zacházel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 13:45 Karoka Re: Smetany
Je pry dva roky stare.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 12:55 Muž Smetany [1226] Re: 4Sima
Tak to světlo je stejně půlené takže se dá regulovat každá polovina zvlášť. Já bych se spíš bál toho bazarového světla. Pokud to není půl roku staré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 11:02 Muž 4Sima [1888] Re: Karoka
Zvolil bych raději dvě separátní světla. Právě kvůli možné regulaci, pokud budou problémy s řasami , bude se to hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 10:09 Karoka – Aquatlantis z druhé ruky a nad 2 akva
Zdravím, v současné době provozuji 60 cm dlouhé akva se světlem Aquatlantis Easy Led 28 W dl. 59 cm. Pravděpodobně se mi povede vedle tohoto akvárka umístit ještě jedno 80 cm dlouhé akva.Obojí budou rostlinná, pokus o Walstad. Snažím se uštřit, kde to jde. Mělo by případně smysl sahnout po bazarovém dlouhém světle a zavěsit ho nad akvárky nebo je to risk, ať už kvůli případné závadě, tak i nepraktičnost jednoho svícení pro dvě různá akvária? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 10:36 Muž Smetany [1226] Re: Juwel 300
Většinou to dělá stmívač nevím proč ale pomůže to na pár minut zapojit bez něho a pak ho tam zase vrátit a nastavit mód zpět na normální svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 05:39 Juwel 300 Re: Kileros
Zdravím, mám podobný problém. Pred 3 měsíci jsem koupil u Rataje easy led aqualantis a včera začlo blikat jak stroboskop. Takže ho sundám a pošlu na reklamaci. No nadšenej zrovna nejsem. Myslel jsem, ze bude na hodně dlouho. Tak hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 21:39 R Muž ctibum [6867] Re: Kileros
Zkoušel jsi ten popis poslat Ratajovi...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 18:56 Kileros – Easy led H20
Fotka k příspěvku Dobrý den.Máte někdo zkušenosti s reklamací tohoto světla u Rataje(easy led H20)?Světlo problikává,svítivost je slabá.Set je starý necelý rok.Svítivost je minimálně o 50% slabší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 17:49 LadaF – Aquatlantis EASY LED H20
Dobrý den,
máte někdo nějaké zkušenosti s osvětlením Aquatlantis Easy Led H2O? Dle prezentovaného spektra na stránkách Rataje je více modré bílé a méně červené a žluté. Rostliny ovšem potřebují naopak méně modré (= malý růst řas) a mnohem více červené.
Co se týče toho aktivního chlazení, jak to vypadá po instalaci v akva?
Předem dík za odpovědi. L.Fencl

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 15:31 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Pechi
590 má celkem 590 včetně těch cudliku na uchycení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 13:29 Muž Pechi [3] Re: Anthrax
Diky moc za ochotu, v tom pripade to tam urcite nejak napasuju, i kdybych ty konce mel trochu zkratit a udelat nejaky custom uchyceni na kryt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 13:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Pechi
Fotka k příspěvku Je to měřeno od konce těch plastovejch výstupků na stranách.
Edit: já mám teda 742 mm....
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 12:28 Muž Pechi [3] – Rozmery svitidla Easy led universal 590mm
Dobry den, mel bych dotaz na majitele tohoto osvetleni, konkretne se mi jedna o rozmer 590mm. Mam akvarium 60x30cm s plastovym krytem (set Juwel PRIMO 60 led), kde je led osvetleni NovoLux LED 6,5 W, ktere mi prijde ze moc nesviti, a tak bych ho rad necim nahradil. Mam moznost vzit "za flasku rumu" od kamarada Aquatlantis Easy led universal 590mm i se stmivacem, coz by myslim bylo aspon o neco lepsi, ale nevim jestli ho do toho krytu napasuju. Jedna se mi o ten rozmer 590mm - jak je to mereno? Je ten rozmer od konce po konec (i s temi cudliky na uchyceni), nebo ma 590mm ciste jen to osvetleni? Ptal jsem se primo jeho, ale je ted na tyden v zahranici a nemuze mi to zmerit. Poradil by nekdo? Popripade doporucit jinou alternativu pro moje akvarko, CO2 planuju poridit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 17:55 Žena petulinakk [2016] Re: ctibum a Motýl
Jen světlo za to určitě nemůže, ale zatímco všechny ostatní řasy se u mně ukázaly vždycky spíš decentně v době záběhu akva, se sinicí jsem si užila své - ale lidský faktor je v tom samozřejmě namočený :-D

Zatím jsem světlo objednala bez toho "spešl" stmívače (ten manuální v ceně pár korun je k tomu zdarma), délku 438mm na akva o délce 60cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 10:53 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: petulinakk
řasy a sinice, než vyladíš intenzitu. nové kontroléry už umí regulovat i intenzitu, jinak se musel přikoupit ještě regulátor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 09:43 R Muž ctibum [6867] Re: petulinakk
Mně se ukázala zatím jen 2x a jen trochu ;) Těžko říct, jestli za to může (jen) světlo. Když se ukázala poprve, tak tam byly i ostatní řasy a po týdnu jsem zjistil, že jsem omylem přecvakal kolíky na časovači, takže světlo jelo 6-23 hod :) Tak spíš lidský faktor :) A druhý výskyt byl spíš dojezd toho prvního, byl nedlouho po prvním a sinice bylo jen malinko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 09:12 Žena petulinakk [2016] Re: Maaara
Díky Máro :)
Objednala jsem si to, snad budu spokojená.
Co jsem koukala, tak vlastnící tohodle osvětlení často bojují se sinicí, což je taky můj největší strašák :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 23:33 Muž Maaara [95] Re: petulinakk
Ano, balení obsahuje všechno - ty plastové koncovky a drátěné podpěry pro postavení na hrany akvária. Stačí vybalit a zapojit.
Jediné co je potřeba si dokoupit jsou spínací hodiny pro automatické rozsvícení / zhasnutí nebo jejich Easy led Control pro svítání / stmívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 22:08 Žena petulinakk [2016]
Chci se zeptat majitelů tohoto osvětlení - jsou součástí balení ty úchyty na boční skla? A je potřeba ke zprovoznění světla přikoupit ještě něco, nebo je vše uvnitř, stačí vybalit a zapojit?

Ptám se proto, že jsem kdysi byla svědkem montování LED osvětlení do kuchyně, a bylo toho nějak moc součástek :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 10:22 R Muž ctibum [6867] Re: Burak125
Já ho mám v setu Aquatlantis viz prezentace "60". Svítí :) Akorát nedávno se mi vylomily kolíky u adaptéru. Resp. zarazily dovnitř. Na to, že adaptér vytahuju jednou za uherák, tak nicmoc... Po násilném rozebrání (šroubky to nemá) a zalepení tavnou pistolí zatím drží.

Vliv na růst posoudit neumím, ale moje kytky rostou, tak asi dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 07:19 Muž martinCA [33] Re: Burak125
tak to ti neporadim, podla odporucani vyrobcu by to stacit malo, ci aj v skutocnosti to neviem + to bude zavisiet aj od toho co v tom akvariu pestujes. Ja mam 15W na 100x40x50 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 14:01 Burak125 Re: martinCA
Odešel mně předřadnik u rampy 2*39 W a chtěl bych ji nahradit, tímto 44W osvětlenim. Akvárium 100*40*40.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 10:49 Muž martinCA [33] Re: Burak125
mam ho doma + manualny stmievac. co chces vediet? vzhladom na pomer prikon/svietivost vyzera byt eheim lepsi. svietit svieti, voda mu nevadi, ztmievac je pekna vec. hapruje mi trochu kabel okolo konektoru medzi kablom z adapteru a kablom z osvetlenia, ale zatial sa mi nechce to reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 11:20 Burak125 – Osvětlení Aquatlantis Easy Led
Přeji hezký den,chci se zeptat jake mate zkušenosti s tímto osvětlením. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 13:03 Muž Sagittariusi [19] – Aquatlantis
Ahojte, rád by som trošku pridal nad svojím akváriom svetla. Momentálne svietim - rampa T5HO 2x39W, a zvažoval som kúpu 4AQUA 4x39W. V poslednej dobe ale čítam všade že trubice už nie a tak som rozmýšľal aj nad LED osvetlením a to konkrétne Aquatlantis. Mám akvárium 80dx35šx40v a svetlo mám od dna 47cm a rád by som si s novým osvetlením polepšil a nie dorovnal moje aktuálne. Myslel som si že ideál by nad moje bolo Aquatlantis Easy LED 895 mm 44W, ktoré by mi aj prilepšilo ale bolo mi poradené použiť Aquatlantis Easy LED 742 mm 36W, čo mi príde že by mi dorovnalo možno to moje osvetlenie alebo pridalo len minimum. Za odpoveď ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 16:14 Muž Maaara [95] Re: jitkaS
Osobně bych vzal Aquatlantis. Ale pro tvojí velikost akvária bych vzal světlo v délce 895 mm, ta 742 bude moc krátká - to světlo není až do krajů, u té 742 je dlouhé 660 mm, zbytek jsou okraje, za které se to dá pověsit. Pokud to dáš na svoje akvárko, budeš mít z každé strany 20cm hluchý prostor.
Pokud nebudeš mít CO2 a středně náročné rostliny, tak doporučuji ho zavěsit na lanka nad akva (pokud bude otevřené) nebo pořídit stmívač (pokud bude v krytu), protože to světlo svítí opravdu hodně a řasy si budou libovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 15:00 jitkaS
Dobrý den, rozhoduji se o osvětlení pro akva 100x50x50 mezi Aquatlantis 742 nebo 2x LFL-CL 1000. Které myslíte bude lepší? Akva bude bez co2, se středně náročnými rostlinami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 17:48 cqs
Ja mám 1450mm a čo mi na ňom vadí, že v horných partiách akvárka sú čo sa týka svetla mŕtve body (vzhľadom k úhlu osvitu). Toto by sa samozrejme dalo vyriešiť zdvihnutím lampy, ale to už by sa mi nezmestila do krytu. A kupovať kôli tomu ďalšiu lampu je viacmenej ekonomický nonsens. Inak svetla lampa dáva až až, svietim na cca 60%

Takže s tým tak trochu počítať, neosvetlí to vrchnú časť akva ako 4 trubice vedla seba.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 01:04 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: leossu
Zkus dotaz na Lada50,máme jiné samodomo systémy,když to nezodpoví,tak se Ti budu věnovat.SZ. ;-) stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 21:46 Muž Maaara [95] Re: NHKG
No právě, ta cena těch dvou a ještě takto dlouhých to zabije :-) Trochu se i bojím té šířky 60 cm, muselo by být pověšené celkem vysoko (tak 15-20 cm nad okraj akvária) a pak by zase už nemuselo dostatečně dosvítit i na tu 60ku hloubku (byť něco ubere výška dna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2016 21:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maaara
Přesně nad tím jsem uvažoval, ale jak sem si sečetl cenu za 2 svítidla, tak mě tenhle nápad rychle přešel. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2016 21:34 Muž Maaara [95] Re: leossu
Já ho mám v délce 742mm, na tvojí velikost akvária ale tak dlouhé světlo Aquatlantis nedělá (max 1450mm) - to bys musel jedině zavěsit na lanka, i tak budeš mít po stranách ohromnou plochu neosvětlenou. Jedině vzít dvě 895mm a spojit (pověsit) je za sebe.
Jinak zkušenost mám dobrou, dobře to svítí, rostou mi i náročnější rostliny včetně kobercovek. Kvalita zpracování je dobrá.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3919x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19360