Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

První odchov - jakým druhem začít?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
První odchov - jakým druhem začít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 11:14 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: RAP
Ano do této nádrže, nicméně foto není aktuální. nádrž se připravuje a zakládá odnova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 10:19 RAP Re: rybickar
Z cichlid mohu doporučit akarky zelené, tečkované a zlaté, akaru hnědou, z Afriky třeba cichlidku thomasovu, mimo již zmíněných. Předpokládám, že to bude do rybicky.net/nadrze/24307 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 10:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: rybickar
Neviděl jsem, ale ne všechno co snadně vypadá opravdu snadné je... ryby z českých ano, dobrý. Nejsou složité. Ale je je jich tak pomálu a všechno je z Asie, a s těmito rybami problém je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 10:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: rybickar
rybickar napsal: diamantovka?... myšlena duhovka diamantová?
:-) Ta to taky dovede... ale myslel jsem tetru... :-) ...dovedou to i někteří štikovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 09:58 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: LiborSprysl
diamantovka?... myšlena duhovka diamantová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 09:55 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Pepan
Zapomeň? ...asi myslíš na rozmnožení čichavců medových rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy ...?

Jinak jsou to snadné rybky na chov, alespoň dle zdejšího katalogu i reportáže ČT Zakládáme akvárium;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 08:48 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
V opravdu husté zarostene nádrží něco zbude od danii, nenáročných parmíček ... možná by zajímaví byli i někteří čichavci - chvíli si hnízdo brání ...
ale záleží i na kvalitě vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2017 08:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: rybickar
Já úplně nechápu oč jde,ale skoro všechny malé ryby při vhodné úpravě akvária po sobě nějaké mladé nechají... dania, kardinálky, diamantovky...ale i některé parmičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2017 00:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rybickar
Na medovky zapomeň. To je trošku vyšší level.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 23:42 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: rybickar
Díky za dosavadní tipy.

Nějaké další tipy z jiných hlav či zkušenností - kromě pestřenců a kančíků?

Co třeba čichavci medoví, zvládnou se rozmnožit ve společenské nádrži a zanechat životaschopné potomstvo?

Nebo i jiné druhy?

Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 22:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
V pohodě mi to fungovalo. Já nejsem většinou moc velký purista. Jo a měl jsem tam i marginátky a šlo to. Pestřenci vodili z jednoho hnízda kolem stovky mimin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 22:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Neonky s pestřenci??? No proti gustu žádný dišputát... ale ta Afrika s Amerikou...kdyby ti pestřenci byli odchytoví, pak možná ta kyselá voda...dnešní ji vůbec nemusí...Já ty míchačky světadílů moc nemusím ... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rybickar
Taky bych byl pro pestřence červené. Relativně jednoduchý druh, vzhledem atraktivní, pohlaví se u rybek v prodejní velikosti už dá určit a v akvárku v pohodě vydrží i menší rybky jako neonky a podobně. A pohled na chovný pár a houfem mimin je k nezaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 18:50 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: rybickar
Tak zkus pestřence červené nebo kančíky příčnopruhé. Nejsou to živorodky, jsou to nenáročné ryby a výborně se o potomstvo starají. Akorát pro mladé asi nenajdeš odbyt stydim
Menší cichlidky (kakadu, ramky...) si nech až budeš mít zkušenosti a stabilní akva s dokonalou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 16:13 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: afc1886
Platy MickeyMouse tam budou pouze v případě, že se nenajde zajímavá kombinace bez živorodek.

Platy MickeyMouse nebo jim podobné jsem si oblíbil oproti pavím očkům, jenže zároveň hořím pro cichlidky ramirezovy/kakadu , což mě donutilo vzdát se Plat,...

Jsem ale otevřen návrhům zajímavých kombinací... Čili:
1/ primárně mě zajímají rybky, co se snadno vytřou a rozplavou ve společenské nádrži (za přítomnosti např. cichlidek či čichavců)...

2/ pokud se nepodaří dojít k závěru ad 1/ tak mě zajímají rybky do společenské nádrže k platám. Mám rád barvy, zlaté, červené, fialové, modré, rudé... (pokud to pomůže)

Dival jsem se do zdejších atlasů a hledal v kategoriích do 28°C + rybky snadné, případně poměrně snadné. ale kombinace mi to hodit nedokáže?;)

Díky za rady;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 16:04 R Muž afc1886 [14681] Re: rybickar
Trochu to nechápu, živorodky tam nechceš, ale platy mickey mouse tam budou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 15:57 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Jaké jikernaté rybky na odchov do začátků?
Zdravím, zakládám nově nádrž 112 litrů čistého objemu, a přemýšlím od jakých hezkých barevných rybek bych se mohl dočkat potomstva ve společenské nádrži. Rád bych měl něco na pozorování a viděl nějakou drobotinu;)

Živorodky mít nechci, protože uvažuji o nějakých cichlidkách, příp. čichavcích. Případně, co by se z jikernatých hezkých (vím, že je to zavádějící) rybek hodilo k platám mickey mouse.

Jaký druh byste mi doporučili?...

Není problém dát do akva oddělující stěnu z "plastové kanavy" a rybkám vytvořit ochranu před ostatními, dokud nebude vykulený potěr odolnější;)...

Díky za rady a zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:54 MATY Re: Martyn01
Řekl bych lidi že nebude ani u jedné to snadný pokud nevíte kolik jich těch rybek člověk chce v jakým akváriu to chce chovat a co je pro to schopen koupit to potom jsou rady na prázdno protože jestli má ten člověk vodu s 8,5 ph příkladem tak to se moc rybám dařit nebude to jsi bude mooct tam akorád hodit plotici :-) ale při téměř standartních podmínkách jsou asi nejlepší black molly,paví očka a vidří i dost akary co jsem za těch 10let chovám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.02.2014 00:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Martyn01
Projdi si atlas na www.akvarista.cz/… - kapitolky odchov, tam většinu příspěvků psali lidé, co mají s odchovem osobní zkušenost. Třeba ty tvoje parmičky čtyřpruhé, u těch máš všechno. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 00:08 Martyn01 Re: LiborSprysl
Všem děkuju, nějaké knížky mám, jen jsem chtěl radu od někoho s osobní zkušeností. Zkusím to s těmi ancíky a snad se zadaří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2014 16:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Minulý týden jsem objednával Vítek, Kadlec - Halančíci za 54Kč kniha a 30Kč pošta. Kniha došla asi za dva dny. Výtisk z roku tuším 1988 nebo tak nějak. Informace které jsem potřeboval a za rozumou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
Ten antikvariát vyjde levněji a obsahově je to mnohem lepší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martyn01
Já dostal tuto knihu - www.chovatelsky-raj.cz/… , nejzákladnější informace celkem běžných akva rybek , na kolik je hodnotná podle zkušenějších neodhadnu , myslím že ten nej základ vyčteš , jak zařídit odchovničky , parametry vody, teploty ,jak krmit atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:56 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Martyn01
Uplně na povel se třou dánia pruhované. Jinak než zjistíš co a jak, tak můžeš klidně rok laborovat s množením. Je to běh na dlouhou trať, ale když na to potom příjdeš, tak množíš cokoliv téměř na povel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 07:31 Muž Yirka [9126] Re: Martyn01
Z toho co máš k dispozici je nejsnadnější odchov: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
Další zkušenosti bohatě popsány: rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2014 04:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martyn01
Martyn01 napsal: Takže možností by bylo dost, ale chybí zkušenosti. ...Budu vám vděčný za jakoukoliv užitečnou radu! Zkušeným chovatelům budu pro blázny, ale nějak se začít musí, no ne?

Nějak si nejsem jistý, jestli je tohle správná cesta...Myslím že nejlepší je zajít do knihovny či antikvariátu a nahledat starší české knížky o akvaristice. Začít studovat a ptát se eventuálně na to, čemu nerozumím... no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 01:43 Martyn01 – První odchov - jakým druhem začít?
Ahoj, potřeboval bych cennou radu pro chovatele začátečníka. Rád bych odchoval nějaké rybky, které se nemnoží jen tak sami, tak jako endlerky, karasy nebo žáby drápatky. Pulcům drápatek jsem sice musel připravovat jemné krmení a tak, ale na rozdíl od rybího potěru jsou absolutně nenároční na kvalitu vody a okysličení.

Mám parmičky čtyřpruhé, parmičky olivové, pancéřníčky kropenaté a krunýřovce obecné. Který z těchto druhů je "nejjednodušší" na odchov pro začátečníka? Určitě vám to zní naivně, ale myslím to vážně. Nechci ryby jen držet, ale i chovat. Ryby jsou ve 240 l akváriu. K dispozici mám dvě 32 l akvária, jedno 40 l a 150 l, s pískovým nebo štěrkovým dnem (není problém odstranit). Mám přístup jak k dešťové vodě, tak i k demineralizované. Dostatek rostlin, vzduchování/filtrů i topítek. Takže možností by bylo dost, ale chybí zkušenosti.

Kterým druhem byste mi doporučili začít? Jak odkalujete a mění vodu, abyste neublížili mladým rybkám? Jak poznám, kdy začít krmit a čím?

Budu vám vděčný za jakoukoliv užitečnou radu! Zkušeným chovatelům budu pro blázny, ale nějak se začít musí, no ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 09:05 kuba Re: Mehmedd
Nebo kupovat od chovatele levné rybky,což si myslím vyplatí,pokud nemáš akvária na odchov,když si spočítáš kolik tě stojí provoz jednoho akvária,to si raději kup 100 danií po 3kč měsíčně a vyjde tě to nastejno a bez práce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 08:58 Muž Honz [7] - TetryRe: Mehmedd
paví očkA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 08:57 kuba Re: Mehmedd
Ano doporučil bych nějaké cihlidy(akara,kančík),pokud budeš mít harmonuzující pár,tak budeš mít stovky mládat měsíčně,ale chce to alespon 100l nádrž a počítej s tím,že budeš muset mladé chovat 2- měsíce než vyrostou ke krmným účelům,v tvém případě bych ti doporučil mražené grundle,mají je v hypermarketech nebo v letních měsících nalovit v rybníkách potěry plevelných rybek do čeřenu a máš vystaráno ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2010 08:51 Ploutev Re: Mehmedd
Kančík příčnopruhý.Ale chovat a množit je ve 20 litrech není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 01:02 Mehmedd Re: elko
rybicky se tam dlouho neohrejou :-D takze zase tak velkte tyrani to nebude .) ... pak si muzou plavat ve 100 l aqvu ale spolecne s zelou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:55 Muž elko [30] - SumciRe: Mehmedd
jestli je to jediné akvárko určené na chovnou stanici tak ti nezbyde asi nic jiného než ty paví oka,nejlepší asi endlerky.jinak se dá čekat že to tu pěkně schytáš za týrání ryb ve 20litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:47 Mehmedd – snadne a rychle rozmnozovani? jaky druh je nejlepsi?
chtel jsem se zeptat ... mam doma aqva velikost cca 20 l a chtel jsem ho vyuzit jako odchovnou stanici na rybicky pro zelvu... tak sem se chtel zeptat co mi doporucite... uvazoval jsem o gupkach ale nevim jestli je to to prave orechove .) popripade co je pro ne jako odchovu idealni... nepotrebuju zadne extra barevne kousky :-D prece jen je to pro zelvu .) ... gupky sem mel drive v aqva tam se mi rozmnozovaly ale nebyl to nejakej zazrak byvalo to nepravidelne nekdy sem mi jich narodilo 40 a nekdy dlouho skoro nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:51 Muž Jurasek [137] Re: PentueR
Tipoval bych, že "vodí" mladé - péče o potomstvo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:26 Muž PentueR [256] Re: ondra08
ondra08 napsal: ...které jsou vodivé Eh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 13:56 ondra08 Re: Rybarik
a z jikernatých:jednoduché cichlidky které jsou vodivé např:pestřenec červený,akarka zelená ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 13:27 Muž pepik [6] Re: Rybarik
zivorodky a dania pruhovana palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:00 V Re: Rybarik
1. Poecilia reticulata
2. Xiphophorus maculatus, Xiphophorus helleri
3. Poecilia sphenops, Poecilia latipinna
...

IMHO. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2009 11:51 Žena Imii [45] Re: Rybarik
Živorodky (podle mě)

- platy
- mečovky
- živorodky (gupky)
- molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Rybarik
Živorodky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 11:49 Rybarik – Nejjednodussi druhy na odchov?
Ahoj - jeste jedna otazecka - spise jen tak ze zvedavosti - ktere druhy rybek jsou nejjednodussi na odchov pro zacatecnika?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 19:14 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Nik
ďakujem. Tie živorodky kúpim určite. Asi to netreba až tak úplne doslova brať keď píšu napr. pre gupky tvrdosť vody do 19 dGH a žijú aj na Slovensku v potôčikooch vytekajúcich z kúpeľov a minerálnych vodách kde tvrdosť presahuje 30 dGH a množia sa bez problémov( a s nimi žijú aj molinézie a platy). Asi tie hodnoty platia pre rybky priamo z prírody a nie pre celé generácie odchovávané v akváriách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 14:54 oldkiwinka Re: All001
u nás máme pH 6,5-6,7 a živorodky - platy skvrnité a p.oka se mi množí v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 00:13 Žena Wampi [54] Re: Nik
Živorodka má cosi společného se slovem živorodá ...tzn. rodí živá mláďata, tudíž se skutečně nedokáže vytřít všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 19:18 Muž Nik [191] Re: All001
je to možné, já živorodky moc nemusím, ale zatím žiju v domění, že se dokáží vytřít snad všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 18:32 All001 Re: Nik
6,5 pH je na živorodky málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 16:35 Muž Nik [191] Re: RADOVAN
betta splendens, čichavci, všeobecně všechny živorodky A určitě i jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 15:59 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Aké ľahko rozmnožujúce sa rybky?
Ahoj. Chcel by som vás poprosiť či by ste mi mohli poradiť nejaké rybky, ktoré by sa ľahko rozmnožovali aj vo vode s parametrami:
24 dGh
18 dKh
6,5 pH
6 dNKH .Ešte dodám že akvárium je 112L, a plánujem tam mať veľa rastlín. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:50 Muž filipsi [1295] Re: Moky
Myslim, ze zatim detailni informace o mnozeni nepotrebujes. Jinak plati to, co bylo napsane, podivej se na ty zde doporucovane stranky o Bete. V tom akvarku je +- muzes mit s vyhradami jako ve spolecenskem, kdyz udelas dost ukrytu a natrefis na "hodny" par. Kdyz ne, je se samici amen. Jinak pokud je budes mit jinde, a tu 16 jen jako treci, super. Ja mam par v spol. 50, a radoval jsem se, jak jsou na sebe hodne a respektuji se. Bohuzel jen do treni, pak ji pekne potrhal ploutve, a od te doby je porad jeste agresivnejsi nez na zacatku. Pokud chces ryby, co se ti v 16 budou mnozit a zaroven zit, vol neco jineho.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 797x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19322