Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pterophyllum altum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pterophyllum altum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2020 10:39 Muž RAP [1555] Re: marek78
U těch blistrů může být problém s kvalitou jednotlivých balení.
Tyto malé blistry kupuji už jen z nouze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 06:34 marek78 Re: DavFM
Já spíš myslel mraženej blistr.Ale dík za reakce.
Edit: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   28.04.2020 20:27 Muž RAP [1555] Re: marek78
Za mne hovězí ne!
Pokud dělat masovou krmnou směs,tak použít rybí maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.04.2020 19:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: marek78
Rozhodně nebudeš první, kdo bude alty krmit srdcem. Normálně to žerou a nezdá se, že by jim to ubližovalo. Naopak ryby rostou velice rychle, rychlostí s běžným krmivem nedosažitelnou. Na druhou stranu, máme tady teď potěr altů a vzhledem k tomu, jaká je to pro mě vzácnost, se do rizika se srdcem nepouštím.

Má to několik úskalí, které by člověk měl dobře zvážit:

-je naprosto nutné takto krmit pouze v akváriu, kde nic není, pouze holé sklo. Absolutní hygiena je nutná, tzn. odkalovat a měnit část vody po každém krmení. Zbytky masa se dokážou rychle rozkládat a kazit tak vodu

-doporučuje se zvýšit teplotu aby se rybám zrychlilo trávení

-srdce je při přípravě nutno velice dobře odblanit, kousky blan dokážou rybu ucpat a tím zabít

Na druhou stranu si do té směsi můžeš přidat spoustu dobrot-zelené, vitamíny,antioxidanty atd. Jenže takovou směs si chovatel může připravit i např. z mušlí, krevet nebo rybího masa a srdce není nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.04.2020 18:50 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: marek78
Máš pocit, že ryby v přírodě žerou hovězí? Rybam davej potravu, která ji náleží. Ty potvory z vody vytažený koretry,misis,artemie,patentky atd. A kvalitní granule. Nechápu proč při dnešní nabídce a rozmanitosti kvalitních mražených a umělých krmiv o tom vůbec přemýšlíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 18:11 R Muž romant [27987] Re: marek78
Ještě než nějak odpovím, zajímalo by mě, jak ta nádrž kde zamýšlíš to krmení srdcem bude vypadat. Ideálně fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.04.2020 17:01 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek78
Proč je chceš tímhle cpát? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 16:49 Muž Centisi [33] Re: marek78
Asi sežerou skoro vše ale s hovězím srdcem bych byl opatrnej...sice to ryby žraly jako blbý ale celkem to kazilo vodu. Tak bacha na to! Možná sem dělal něco blbě (zmražené sem nastrouhal-jde to perfektně-propral na sitku pod vlaznou vodoua krmil a v akvárku byl vžycky jakoby mrak kalu ) ale mě to vodu svinilo....toť moje skušenost.Vyzkoušej a uvidíš.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 16:34 Muž vlka [3453] Re: marek78
Skaláry sežerou skoro vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 16:22 marek78
Zdavím.Mám dotaz jestli se můžou altumy krmit rozmraženým hovězím srdcem...Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 12:58 Labrada Re: RIONANAY
RIONANAY napsal: Pterophyllum Altum Orinoco F4
Zdravím,
v příspěcku ze dne 28.02.2016 15:46 máte na fotce 4 altuma s vyrostky na tlamce. Je to vada či parazit?
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 08:30 Muž strappy [39] Re: Tojsouvěci
Ahoj s Fajtlem a s Petrem H. Se znám osobně. A chov pterophyllum altum s nima průběžně konzultuji. I tak děkuji za pro me nova videjka a články. Tento druh me snad nikdy nepřestane udivovat svou stavbou těla a majestátností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 16:33 RAP Re: strappy
strappy napsal: Zajímavé. Mam sjetá snad všechna videa o altech ale toto od pana Pojara ne. To jsou snad nejkrásnější alty co jsem kdy viděl. Tak to ja půjdu do výšky alespoň 80 a delky 200 přeci jenom.
A co teprve naživo! palec potlesk
Chválím zvětšení rozměrů, nicméně e-akvarium.cz/… strana 24.
ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 16:21 Muž Densi [40] - AmerikaRe: strappy
Ahoj,
také jsem laboroval s myšlenkou na altíky....Něco jsem načetl a hlavně dost dlouho jsem otravoval chovatele (v Plzni)..., včetně pana Kocába, který úspěšně odchovává....Po sumarizaci informací jsem to vzdal...."Konečná stanice" při dobré péči je v podstatě jeden pár v akvárku, celkem bez rozdílu jeho velikosti (jestli 600 nebo 1000 l je v podstatě jedno...). Na druhou stranu člověk má litovat jen toho, co nezkusil, i když mohl....Tak přeju dobrou volbu....osádka akva se může měnit, to velký akvárko bude samozřejmě parádní. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 09:53 Muž strappy [39] Re: vaaclav
Tak to je neskutečná bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2018 08:32 RAP Re: strappy
pH není tak důležité.
Trochu popíšu Václavovu fotku:
Jedná se o nádrž 320x60x90(v) cm. Momentálně je v ní 12 Alt, voda je používána bez úprav www.tsuvaly.cz/… , výměna cca1/3 přibližně 1x za 3měsíce.Teplota je momentálně udržována 22-24stupňů. Při vyšší teplotě dochází ke tření dominantního páru, který agresivně napadá ostatní ryby a nezřídka je napadená ryba zabita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2018 08:14 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: strappy
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 07:27 Muž strappy [39] Re: Tojsouvěci
Zajímavé. Mam sjetá snad všechna videa o altech ale toto od pana Pojara ne. To jsou snad nejkrásnější alty co jsem kdy viděl. Tak to ja půjdu do výšky alespoň 80 a delky 200 přeci jenom. Nevíte náhodou, zda je to voda vodovodní primo z kohoutku,ci osmóza? Vy jste ze Dvora....prijde Vám dvorská voda pro alty vhodná? Asi spise osmóza co? Ja mam pomerne vysoké ph 7.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 01:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tojsouvěci
Hodně zajímavé video. Nádherný ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 22:36 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: strappy
Až dojde k tomuto stavu,tak jim může být tvá nádrž malá ;-) . youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 17:58 Muž strappy [39] Re: RAP
Omlouvam se redaktorovi. Ano Petra znám a na alty jsem se u něj byl již několikrát podívat. Důležité mi přijde ne moc světla a perfektní filtrace s hygienou. Doufám,ze nebude potřeba osmóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 17:46 RAP Re: strappy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle to má Petr Hák a Dr. Pojar, sorry ale lépe se mi to vyfotit nepovedlo. Pro představu by mohlo stačit. Pěkné fotky měl z návštěvy rybicky.net/profil/28895
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 17:26 Muž strappy [39]
Díky za reakci. Jak by taková nádrz mela dle tveho nazoru vypadat? Uvazuji nad velkým vnitřním prepadovym filtrem....molitan...napr eheim substrát a pak i zeolit a sera super peat( rašelina) dno bych nechal rad hole a splet korenu pro místo ukrytu par kosicku valisnerii na kořeny navázat anibisy a microsorka. Dobrou filtraci ale malo proudu v nadrzi a hlavně co nejslabší osvetleni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 17:13 RAP Re: strappy
strappy napsal: Zdravím,myslíte,ze je pro skupinku 6 altů vhodná nádrž 70x70x150??
Výška a hloubka v pohodě, délku ukáže čas. Hodně záleží na údržbě, filtraci a vnitřním uspořádání.
Když si najedeš na altumy v atlasu, můžeš se podívat na nádrže, ve kterých jsou chováni.
rybicky.net/nadrze/17547
rybicky.net/nadrze/18463
rybicky.net/nadrze/6319
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 15:50 Muž strappy [39]
Snad ano,výška je jasná to je minimum nejraději bych 100. Délku akvária jsem nahradil hloubkou 70. Snad délka akvária 150 bude dostatečná toho se bojím nejvíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 15:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: strappy
Já myslím, že v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 14:36 Muž strappy [39]
Zdravím,myslíte,ze je pro skupinku 6 altů vhodná nádrž 70x70x150??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:42 -
Populácie Rio Atabapo temperature 30.4, pH 3.7 and conductivity 12μS

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 15:47 RIONANAY
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 15:46 RIONANAY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pterophyllum Altum Orinoco F4
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2015 15:45 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:36 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: rriki
To nejsou ryby,které bych si vybíral pro sebe.Ty si koupil jeden akvarista,bralo se bez třídění 30ks a tady je nafoceno 12 z nich,tedy v té nádrži jich plave 12ks-Na tvém fotu se ale jeden pruh nespojil,to máš pravdu-Od koho ty ryby pochází?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tercovec5
Fotka k příspěvku Vojto ja bych si pro sebe taky nenechal ryby s přerušeným pruhem.Párů bylo 5.Marcela ryby taky nemají přerušené pruhy on to pečlivě třídí ,ale jiní to tak nedělali
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 15:26 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: rriki
Fotka k příspěvku Tak já mám v nabídce F4,a zmíněné přerušené pruhy se všem rybám s věkem vybarví.Je to jako u terčovců,také nejsou ve 4cm stejně vybarvení,jako v dospělosti.Připojím foto mých odchovů po dorostení.Vidíš tam někde přerušený pruh?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 14:27 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Urtman
Třeba proto,že naše odchovy teď je F5 už mají degenerační znaky ,přerušený pruh poměrně vyšší procento deformací atd.Musím říc ,že jsem nějakou dobu neviděl kvalitu importů v čechách,ale v Německu na výstavě co jsem viděl, to je něco jinýho.I proto jsem si je taky z odchytu objednal a čekám v jakém stavu přijdou.PS: Teď se je daří rozmnožovat mému kamarádovi z Úval, tak budu moci porovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:39 JoKa Re: romant
Aha, tak to mi uniklo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
No někdo tu možnost třeba nemá, jako v tomto případě, ke kterému je celá diskuse vedena.
A já si i myslím že je potřeba aby se do akvaristických kruhů vozila nová krev. Čím širší spektrum "původních" ryb, tím menší riziko degenerace z nedostatečného genového fondu.

A pak jsou lidé, kteří si na "wild" ryby potrpí a řekněme že je sbírají.
EDIT: Romane ty seš rychlík, zase pozdě smich pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:36 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak třeba proto, že v USA, odkud je současný tazatel a po jehož dotazu se tato debata rozjela, nejsou ty domácí odchovy k dispozici. To potom nic jiného, když ty ryby chceš nezbývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:33 JoKa
Tak se zeptám ještě hloupěji. Proč kupovat rybu z divokého odchytu, vystresovanou z transportu, začervenou a nerozkrmenou? Když můžu mít tu samou tady v čechách, která prý nebyla léčená ničím, tutově bude rozkrmená a za podstatně menší peníze??
Je v tom snad ještě nějaký jiný háček???
Edit: Jestli jsem se tímto dotazem někoho dotkl, tak se omlouvám, ale tohle mě fakt zajímá.
Jediné co mě napadá je, že se nebudou množit "brácha se ségrou a jiní příbuzní", ale to je asi jedno, protože tuhle rybu jen tak někdo neodchová...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:21 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 13:02 JoKa
Možná se zeptám hloupě, ale proč se trápit s odchyty a všemi problémy s tím spojenými, když se dají pořídit v čechách odchované? Zrovna teď je inzerát přímo na tomto serveru...
Nebo to snad nejsou pravé alty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 07:11 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Holt jsem ze staré školy a tak pro mě stále ještě platí, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2014 03:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
To s hluboce mýlíte...cena hraje roli od odchytu přes transport, všechny překupy, až po koncového spotřebitele. U nás i ve světě. Cena rozhoduje ve všech odvětvích. Není každý takový jako vy.
Podívejte se na současnou situaci u nás. Nějaký kretén si vymyslí sankce proti Rusku a to udělá protiopatření...My se také do všeho musíme nasmolit...Na náš trh se valí levné potraviny z celé Evropy, v krámě to nepoznáte, a čeští chovatelé a pěstitelé pískají kudlu... Sice ministerští úředníci tvrdí jak to vyřeší, ale víme o tom své.
Ten prodejce na trh nedává nemocné ryby. (I když již snad všichni ví, jak je veliký nesmysl úsloví "zdravý jako rybička"). Ta ryba je celým tím koloběhem cestou ke koncovému spotřebiteli tak oslabená, že v tom je problém. A to co zvládají živorodky, pancéřníci, jiné cichlidy, to některé skaláry zvládají velmi špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 19:12 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Já si tedy myslím, že každý raději koupí dražší rybu která přežije, než levnou, která na 90% uhyne. A pokud prodejce dává vědomě na trh ryby, o kterých takřka jistě ví, že půjdou do kytek, tak ať jde do háje, trh netrh. Není to pak totiž solidní prodejce, ale řadí se mezi šmejdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 16:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: Antibiotiková clona i cílená léčba zní pěkně až vznešeně. V těchto případech je však podstatné, že by ty procesy měly proběhnout před prodejem konečnému příjemci a ten by měl koupit ryby alespoň relativně zdravé a v odpovídající kondici.
To sice zní také pěkně, ovšem je otázka kolik by pak ty ryby stály...Čím déle jsou v baráku, tím více klesá jejich cena s ohledem na náklady s nimi spojené. Proto jsou u firem tendence ryby do týdne, maximálně dvou dostat z baráku pryč...Bohužel trh je nemilosrdný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 16:22 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
Tak znáš to, čím hloupější sedlák, tím větší brambory. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 16:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Barakainus
Barakainus napsal: @ Deathbull - odbornikum to chcipa asi min nez nezkusenym. To ze nekomu nechcipaji v nemecku dospele z odchovu mi nerekne naprosto nic o tom, proc me chcipaji mlade z dovozu. Jak jsem psal, pred lety jsem je mel a to mi nechcipla ani jedna.
@ romant - neodcervoval jsem a problem to byt muze. Ale nasel jsem tohle: www.arofanatics.com/… Tak zkusim Furan-2 dneska a uvidime. Odcrvovani prijd potom.
Taky jsem koupil davku CA black worms byt mi prodavac tvrdil ze jsou to nitenky; ale ja tady v zivote nitenky prodavat nevidel a vypadaji jako CBW, takze to asi budou oni.

Tak jsou to importy od Glasera, bral je v nejmenší možné velikosti kvůli ceně. Nic do akva nepřidává, voda z vodovodu místní v Brémách. Ten člověk je z akvaristického hlediska prakticky diletant, co si místo barevných terčů koupil alty za akční cenu, tím spíš mě to děsí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 08:39 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RAP
RAP napsal: Já ti nevím, není lepší, pokud se to obejde bez léčiv?
to se bohuzel casto neobejde. uvedom si, z v prirode prezije tak 1% potomstva ci i min. Cast je predace, ale casto je selekce prave zpusobena nemoci ci parazity. Treba ty altumy jsou zacervene prirody vsechny. A byt to v prirode nevadi, ze jich vetsina chcipne, v akvariu to proste neni prijatelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 08:38 Muž Yirka [9126] Re: RAP
Vo tom žádná ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19229-pterophyllum-altum-chov-odchov