Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pterophyllum altum - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pterophyllum altum - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 07:44 RAP Re: Yirka
Já ti nevím, není lepší, pokud se to obejde bez léčiv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 07:05 Muž Yirka [9126]
Antibiotiková clona i cílená léčba zní pěkně až vznešeně. V těchto případech je však podstatné, že by ty procesy měly proběhnout před prodejem konečnému příjemci a ten by měl koupit ryby alespoň relativně zdravé a v odpovídající kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 22:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Širokospektrální antibiotika (antibiotiková clona), jsou něco jako permanentní používání UV lampy. Tento způsob ochrany ryb působí na jejich stav v místě. Je to jedna z možností udržení jejich života v nahuštěných mádržích. Po vysazení se dostanou do "normálního" prostředí a začnou problémy. A pak se hledá cílená léčba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 21:11 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Nevím co je pro vás "preventivní přeléčování", to je terminus naprd. Preventivně se totiž léčit nedá. Je pouze cílené léčení a protože ryby po importu často přichází ve velmi zbědovaném stavu, dochází k rozvoji chorob velmi snadno. Tudíž se léčí, nikoliv preventivně.
A co takhle preventivní podávání léků, tenhle termín ti vyhovuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 18:22 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: LiborSprysl
Na tom zbědovaném stavu se právě velikou měrou zapsala mnohdy několikerá """přeléčování"""!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 04:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Mislow napsal: Musim se pridat k tvemu prispevku v otazce preventivniho prelecovani. Mluvil jsem s mistnim velkododavatelem akvarijnich ryb, ktery ma prijem ryb jak z odchytu, tak z dovozu a ten mi sam potvrdil, ze ryby z nekterych oblasti, kde je prave zvykem je preventivne cpat lecivy, uz neprijima, protoze se hure aklimatizuji, coz se projevuje vyssi umrtnosti. A netyka se to pouze altum, ale ryb vseobecne.
hop hop hop Cítím v tom alibistické kecy, to ho tedy musí živit jen malochovatelé a jen někteří! O antibiotických clonách na většině velkých farem u nahuštěných ryb kolují legendy a podle rezistence ryb na mnohá léčiva, to plky nebudou.
Nevím co je pro vás "preventivní přeléčování", to je terminus naprd. Preventivně se totiž léčit nedá. Je pouze cílené léčení a protože ryby po importu často přichází ve velmi zbědovaném stavu, dochází k rozvoji chorob velmi snadno. Tudíž se léčí, nikoliv preventivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 00:55 Muž Mislow [304] Re: RAP
Musim se pridat k tvemu prispevku v otazce preventivniho prelecovani. Mluvil jsem s mistnim velkododavatelem akvarijnich ryb, ktery ma prijem ryb jak z odchytu, tak z dovozu a ten mi sam potvrdil, ze ryby z nekterych oblasti, kde je prave zvykem je preventivne cpat lecivy, uz neprijima, protoze se hure aklimatizuji, coz se projevuje vyssi umrtnosti. A netyka se to pouze altum, ale ryb vseobecne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 00:41 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
@ Deathbull - odbornikum to chcipa asi min nez nezkusenym. To ze nekomu nechcipaji v nemecku dospele z odchovu mi nerekne naprosto nic o tom, proc me chcipaji mlade z dovozu. Jak jsem psal, pred lety jsem je mel a to mi nechcipla ani jedna.

@ romant - neodcervoval jsem a problem to byt muze. Ale nasel jsem tohle: www.arofanatics.com/… Tak zkusim Furan-2 dneska a uvidime. Odcrvovani prijd potom.
Taky jsem koupil davku CA black worms byt mi prodavac tvrdil ze jsou to nitenky; ale ja tady v zivote nitenky prodavat nevidel a vypadaji jako CBW, takze to asi budou oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:10 RAP Re: Deathbull
Alty jsou zvláštní...odborníkům to chcípá a známý z němec si nestěžuje...
Záleží, jestli ty jeho Alty jsou importy nebo odchovy. Pokud ryby přijímají potravu, není problém. Bohužel importy zejm. malých importů Altů mohou být "zdevastované".
Pokud jde o preventivní přeléčování, které bývá hlavní příčinnou devastace, mělo by platit "Méně někdy bývá více". Tady bych se místo léčiv přimlouval za romantovo větrání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 17:53 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Alty jsou zvláštní...odborníkům to chcípá a známý z němec si nestěžuje...akva rio 400 s origo filtrem, jak soumar mění náplně podle návodu, mění vodu jednou za týden asi 30 % a alty má velikostně vysoký jako moje předloktí, už dost na hraně pro tu nádrž, ještě že je celkem vysoká...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 16:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: NooBob
Vědět určitě.Já jenom ,že jejich jarní nákup Altumů z Německa dopadl tragicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 16:03 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: rriki
Myslím, že o nich něco vědět bude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
Na čtyřikrát...:-)
Ne že bych pana doktora podceňoval, ale obávám se, že jedno jsou rady, druhé pak možnosti, které má Barakainus značně omezené. Navíc on neměl alty dovozové, nýbrž tu odchované. To odčervení bych nepodceňoval s ohledem na mnou popsanou situaci než se ryby dostaly do domácí péče.
Jo a to čtvrté jsem málem zapomněl...
pokud je míra vyhladovění překročena u jakéhokoliv tvora, pak ani sebevětší pochoutky jej už často ani nemotivují k tomu, aby je do hlavy cpal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 15:49 Muž rriki [818] - CichlidyRe: NooBob
Myslíš,že si bude vědět rady ,aby poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 08:47 Muž PedroRabiaSorda [83]
Osobně bych moc nevymýšlel, nezkoušel pokus-omyl a raději bych rovnou zavolal p.Pojarovi, aby mi poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 05:52 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
Jsou odčervený? Jestli nebude problém v tom nechutenství taky zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 05:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: LiborSprysl
jelikoz nezraly tak mesic, tak bych ocekaval, ze se vrhnou i tvrdou kurku a ne ze budou zmlsany. Ty co jsem mel pred lety (od stejneho dovozce) zraly vlocky od prvniho dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2014 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barakainus
To není jen o altách (to je o všech citlivějších odchytech), vemte si, že ty ryby někdo nachytal...než se dostaly k transportu, mohl uplynout skoro měsíc...dalších x dní trvalo, než je nabalili, poslali, došli a než vy jste si nabral. Po celou tu dobu to mají velmi omezený přísun potravy, tak je voňavé víc láká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:49 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: LiborSprysl
Dneska par Dafnii dve sezraly.
Ja je krmim roztokem ras, ale zkusim ty aromata ;) Treba sou altumy fakt zmlsane a chteji jidlo trochu korenene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2014 16:44 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak ten příběh má tu poetiku, že dafnie, kterejma se "léčil" zelený zákal v zahradním jezírku, posloužily jako výbornej futr právě pro ty alty. Prostě dva v jednom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Viděl jem rozkrmovat právě alty těm perloočkama, který byly nafutrovaný planktonem. Prostě ze zelený vody jak brčál a jako jediný jim šmakovalo. Před tím vyzkoušeno kde co, ale bez úspěchu. Klidně bych testnul i artémku, do menší nádrže a nechat je v tom plavat.
Planktonem asi ne, zooplankton moc nežerou...fytoplanktonem ano :-), a moc dobré je přidat nějaký aromát. Sušený česnek, mátu, pelyněk a další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2014 16:36 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
Viděl jem rozkrmovat právě alty těm perloočkama, který byly nafutrovaný planktonem. Prostě ze zelený vody jak brčál a jako jediný jim šmakovalo. Před tím vyzkoušeno kde co, ale bez úspěchu. Klidně bych testnul i artémku, do menší nádrže a nechat je v tom plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 16:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barakainus
Já vás chápu. Proto jsem psal "nakrmit perloočky"...uvidíte to kouzlo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 10:01 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Asi by pomohlo výživně nakrmit ty perloočky a přes ně se dostat k tomu, aby začaly ryby žrát. Ale mražené budou žrát blbě... ;-)
Jak jsem napsal, ty perloocky nezerou, takze tudy cesta nevede :(
Dneska jsem jim prines mysis shrimps, ale urvany s nich nejsou.
Zatim zerou jen ty CA black worms.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 07:31 Muž Horác [3942] Re: Barakainus
Myslím, že Libor na to kápnul ... živé je živé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barakainus
Asi by pomohlo výživně nakrmit ty perloočky a přes ně se dostat k tomu, aby začaly ryby žrát. Ale mražené budou žrát blbě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2014 04:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Mislow
@ MIslow - Diky za tip. Jelikoz neziju v Cechach, tak nekde kouknu na ceste domu. Jeste mam v laborce mysis shrimps a virniky a perloocky. Vse mrazeny. Taky jsem delal jatrovou pastu pro ryby v laborce aby se vic trely. Ale myslim, ze ty zizali a male krevetky budou to spravne. Objednal jsem kilo, ale ono to vzdy par dni trva nez je poslou a ve meste je tu nikdo neprodava ;(
Zabronozky by byly taky dobre, ale zatim mam jen cerstve vylihle a ty altumy naprosto ignoruji (ale to se nedivim neb to je jak prach)

@NooBob - Ziju v pousti ;) Reku sice mame, ale navic je to risk na parazity

@Urtman - To by ses divil.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 00:46 Muž Mislow [304] Re: Barakainus
Ahoj, altumy taky nemam a nikdy jsem nemel, ale pokud to v CR sezenes, zkus mrazeny maso skebli. Patri to mezi top krmivo pro vetsinu nasich ryb, vcetne skalar. Mozna velke supermarkety by to mohly prodavat. Nerikam, ze to bude fungovat, jen napad ... Rozmrazit v teple vode a rozdrolit v prstech nad akvarkem na mensi kousky .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 00:00 Muž PedroRabiaSorda [83]
larvy jepic a znakoplavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 22:58 JoKa Re: Barakainus
Altumy jsem v životě neměl a nemám s nimy zkušenost (pouze to, co jsem doteď načetl), tak nějak se i částečně omlouvám za svůj příspěvek... Kdybych je měl, tak vyzkouším vše živé, co se namane. Od háďátka, přes grindal, až po krevetky a mláďata oček jakékoli velikosti... Nevěřím, že prostě nežerou, každé zvíře něco sežere, než aby zdechlo hlady, pokud se to bude hýbat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 21:48 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: LiborSprysl
Tak zive black worms zerou tak na 50%, mrazene panentky tak 10%. Zbytek vyplivnou. Sou to mrchy zmlsany. Zive perloocky vyplivnou vsechny; asi jsou na ne moc tvrde.
Ale zive red cherry zerou vsechny :/ I kdyz nevim jestli bych mel byt rad ci nikoliv... Aspon uz uplne hubena neni zadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barakainus
Uvidíte jak budou vypadat, jestli se vám povedou rozkrmit. Ale je to bída...a na chov tím spíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 06:33 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: LiborSprysl
Je takhle naprosto hubeny byly. ale jak jsem psal, minule jsem nemel problem zadny a hned od zacatku zraly vlocky.
A k tomu proc je kupuju z prirody. Tady bohuzel jina moznost neni. Ja bych si z radosti koupil od chovatele, ale kde nic neni.... :(

Ale zpet k temhle. Nez jsem odesel z prace, mel jsem sem sms ze kamos uz ma jen jednu. Tak jsem cekal nejhorsi a ono ne. Doma si vsech 5 spokojene plavalo. Tak jsem jim dal patentky, ale to snedi tak kazdou 10-tou. O zradlo zajem maji veliky, ale vlocky jen sleduji, ale netknou se. Prinesl jsem z laborky california black worms; bohuzel dojizdime a nove jsem neobjednal; takze jsem jich mel tak 30. Taky nesnedly kazdy, mozna tak kazdy druhy, ale vsechny jich snedly aspon 3 kousky. A jedna altum je ted pekne kulata.
Zkousel jsem i zive dafnia, po tech jdou jak po flusu, ale taky je vyplivnou.
Ale pokud budou zrat ty zizali, myslim ze budou v pohode a az priberou, prejdu je na vlocky a granule.
Tak snad pres noc uz nic nechcipne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 04:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barakainus
To je celkem běžný jev...Je to divoky dovoz a jsou tak 3.5cm v tele; mozna 5cm s ocasem.... Těchto jsem viděl už desítky...ještě je dobré napsat, že mají tak 3mm, spíš 2mm v těle na šířku a kupují je ti, kteří mají hodně a neví co s nimi. :-P Nejsem škodolibý, ale tyto ryby se dováží čas od času v naději, že ten "dovoz musí být přece lepší než ten poslední"...A ne. Je to zase průser...
Proto ani Asiaté nejsou schopni zavalit Evropu skalárami, (ne že by je neuměli udělat, mají jich v nabídce spousty), ale nejdou zabalit tak, aby jejich transport byl ekonomicky únosný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 21:49 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Konecne jsem zase po letech sehnal altumy (svoje jsem pred lety musel prodat). Bouzel chcipaj jak na bezicim pasu :(
Kamos jich v cervenci koupil 20 a behem 2 tydnu vsechny chciply. Minule utery jich koupil 18 (6 pro me) a nez jsem je v nedeli vyzvedl, uz jich bylo jen 9. 6 jsem jich dovezl domu a rano dalsi mrtva. Plavou krasne, jsou aktivni, ploutve prvodtridni, zadne spalene od amoniaku, zabdy nejsou zarudle, nedychaji rychle, nejsou vystresovane. Jdiny problem je, ze bricha maji uplne propadle. Po jidle jdou, ale hned to vyplivnou.
Co s nima muze byt?

Je to divoky dovoz a jsou tak 3.5cm v tele; mozna 5cm s ocasem.
Dneska jim budu davat California black worms (vodni zizaly; nikoliv nitenky). Ale bojim se ze az prijdu domu, dalsi bude v panu. Taky mam perloocky a zabronozky. Ale v akva je jeste spousta ryb a ty to urcite vyzerou nez se k tomu altumy dostanou.
Vodu ma z horskeho jezera; tds 100, tvrdost 2, pH ~6.5. Ale s moji vodou to pochopitelne nema co delat kdyz jich vetsina chcipla jeste nez jsem si je vyzvedl.
Voda u kamose je ta same co jsem v ni altumy mel drive a bez problemu. Tehda nechcipla ni jedna, ale taky byly vetsi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 13:09 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: mlynář
Bylo by škoda, aby ve všeobecném rokování o P.altum zanikla i tahle nová informace myslím značně zásadního významu:
ceskycichlidklub.eu/…

... a tady ještě malá třešnička ohledně P.altum v Česku.
ceskycichlidklub.eu/…

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 12:39 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Re: rriki
coze coze :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 12:31 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jardo, ta fotka zelených peruánů má cenu zlata. Já mám sice ve své moci všechno, co tam tehdy nafotil doktor Bydžovský a Radek Blaško. První tuto rybku nefotil a druhému se jediná fotka bohužel nevyvedla (šíleně přesvětlené). Když jsem o dva roky později poprvé navštívil Frantu v ÚO, peruány už neměl... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 12:28 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jj. Ano. Máš pravdu. Zdeněk je tehdy nechal doma a já mu akorát vynadal, proč je také nepřihlásil.... To ta milosrdná skleroza.

Jinak jak jsem slíbil, zde je myslím dost zásadní a zajímavé nové téma SKF:
ceskycichlidklub.eu/…
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 10:07 RAP Re: vaaclav
vaaclav napsal: Až budou zase Úvaly, dojděte se kdo můžete podívat k Mílovi. :-)
To ti to trvalo, než si se ozval a přidal fotku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Hezké pro připomenutí, jak tehdy vypadali Red devilové, a co se dnes za ně vydává... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:24 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Fotka k příspěvku Pterophyllum scalare zlatý závoj Miroslava Fořta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:23 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Fotka k příspěvku Pterophyllum scalare "Peru zelený altum" Františka Staňka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:21 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Fotka k příspěvku Red Devil německého chovatele Franka Wilhelma - navzdory mlynářovu odsudku se tyto ryby umístily celkově na 6. místě, přičemž vyhrály mezi chovatelskými formami a také ve třídě C - Pterophyllum scalare otevřená třída ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 23:18 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
Ahoj Honzo, dávám sem pro nepamětníky ilustrace Tvých vzpomínek, ale s kouřovými zebrami Z. Dočekala nevím - Dočekal měl tehdy na výstavě alty (nádrž č. 43) a z P. scalare formy: zebra diamantová závoj (nádrž č. 50), zebra závoj (nádrž č. 51) a Goldkopf (nádrž č. 49). Kouřovou od něj marně ve výsledkové listině hledám... (ledaže by tam byl omylem pod "pseudonymem" - kouřové vystavovali Jelínek (leopard kouřový skvrnitý - nádrž č. 14) a Žižka (nádrž č. 52). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 22:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: mlynář
Já vím dnes jsem sním mluvil,příští týden mi Honzo konečně dorazí Alty ,Leopoldi,Grenicichli, hnědý a zelení Terčovci z Kolumbie,tak jsem na to zvědavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:51 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: mlynář
Jinak asi zítra, nejpozději do konce tohoto týdne přijdu na SKF s novým tématem - doslova bombou ohledně P.altum.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:49 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rriki
Míšo, na cestě je třetí. V sobotu k němu jedu to zdokumentovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:47 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jj. Máš pravdu. Pamatuji si to všechno, jako by to bylo včera. Nejen, že jsem tam tehdy na vlastní oči spatřil poprvé v reálu pro mne nejednu lahůdku (Wilhelmovy """Red De-b-ily""" tím ale rozhodně nemyslím), navazovaly ale na to následné již mimosoutěžní košaté události, na které se též nedá zapomenout.
Nu, hodnocení bylo po všech stranách naprosto košér. F.Kolín měl velmi dobře pod pokličkou uloženo, čí exponát ten který byl. Nikdo se ale nemůže divit, že zrovínka já jsem byl naprosto unešen "divočáky", u kterých se jak nakonec po vynesení kýženého resumé a odhalení majitelů ukázalo, že patří Forkelovi (a jediný další můj favorit byla "zelená peruánská" F.Staňka). No a z chovatelských forem u mne jednoznačně tehdy zvítězily kouřové zebry Zděndy Dočekala a dlouhoploutvá zlatá Mirka Fořta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:01 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: riso
Fotka k příspěvku Tohle jsou krásné skaláry ve stejně velkém akváriu. :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19229-pterophyllum-altum-chov-odchov?od=51