Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Želva nádherná - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Želva nádherná - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2022 10:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Uzivatelkapetra
- pokud je oko plně otevřené, tak ještě se neuložila plně k spánku
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2022 08:19 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: lacewings
Ještě bych se chtěla zeptat, je v pořádku, že většinou na mě želva kouká když ji zajdu zkontrolovat? Znamená to že nespí nebo že ji ruším?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 15:57 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: lacewings
Jsem se právě lekla, jo děkuji za tipy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2022 08:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Uzivatelkapetra
- ne, bez vody to nejde,, přeci jde o vodní Želvu
- karpax želvy musí být ponořen ve vodě tak, aby želva mohla dýchat
- to listí se dává až na horní část(používáme nerezové sita) , zatemneni prostoru, dobrá prodyšnost, zachytávání prachových částic (proto se používá nejčastěji i u suchozemských želv k zazimovani ve vnitřní části zimoviště) ;-)
-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 07:58 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: lacewings
Chápu správně že bez vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2022 07:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Uzivatelkapetra
- pokud se skutečně jedná o Želvu nádhernou (jasně červená lícní skvrna) , tak zazimovani není problém pokud je ve vitální stavu
- plastový box, na dno vrstvu písku, zbytek tvoří suché listí, dobře zajistit, dostatečná ventilace horního víka, pokud teplota není vyšší jak 12 stupňů, klidně ji tam dejte
- před zazimovanim nekrmit 14-21 dnů
- kontrola stavu, každý tyden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 06:48 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: lacewings
Želva nádherná, cca 25 let, nikdy doposud netrávila celé léto venku ani nezimovala, ale pevně doufám, že ji to venkovní počasí právě na zimu připraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 06:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Uzivatelkapetra
- doplňte prosím druh a stáří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 06:17 Žena Uzivatelkapetra [112] – Hibernace
Ahoj, je tady někdo, kdo dává na zimu spát vodní želvy? Letos poprvé jsem vystěhovala svou želvu nádhernou ven a chci zkusit zda neusne a klasicky nepřezimuje. Venku ji nechat nemůžu, tam by mi zmrzla. Sklep máme, ale je tam více než 8 stupňů.
Máte tip na nějakou minilednici nebo něco, co se dá použít k zajištění stálé teploty?
Do lednice doma se mi ji dávat nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 22:14 Muž GeXeS [67] Re: Ter
Asi leda oddělit. Samci želv obecně (hlavně těch menších druhů) jsou vůči sobě dost nesnášenliví...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 14:19 R Muž ctibum [6908] Re: Ter
Chtělo by to víc informací o prostředí, kde žijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 12:48 Ter – Agresivní želva
Dobrý den, mám dva samce želvy nádherné. Je jim 14 let. Poslední rok jeden samec týrá druhého. Kouše ho, stahuje ho z vyhřívacího kamene. Situace už je neudržitelná. Nemám prostory na to chovat je odděleně. Nemáte tušení, co se dá dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 19:27 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tom25
Také jsem choval a dodnes chovám samce pohromadě se samicemi bez nejmenších problémů. Jenže oba byli na společnost zvyklí od mala. Jeden už umřel věkem, druhý je mladý, plně dospěl teprve před rokem. Samozřejmě se za takových okolností čas od času páří, takže samičky musí mít přístup do kladiště, agresivita se ale nevyskytuje. Nechce-li se samička pářit, vezme sameček odmítnutí bez problémů na vědomí a jde se dvořit jiné.
A pokud člověk nechce odchovy? Žádný problém, prostě nedá vejce do inkubátoru. Sama od sebe se nevylíhnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 18:59 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)??
Děkuju za rady. Je ale zvláštní, že jsem míval samce a takovéto problémy nikdy nebyly. Toto se mi stalo po druhé. Prvního samce jsem také daroval, protože byl zlý k samici a jednoho samečka mi odháněl z jezírka tak často, že umřel. A tento zlobí no. Paní říkala, že měla samičku a samce. Toho samce mi darovala. Samička jí bohužel umřela před 10 lety. Prý i snášela vajíčka, takže sám nebyl. Jde o to jak se k němu chovali apod.., ale pokud se nezmění tak jí ho vrátím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 20:39 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tom25
Ahoj, v zásadě sis na to odpověděl sám. Jediné rozumné řešení je dát ho co nejdřív do jiné nádrže, než dojde k závažným zraněním. Pokud na ostatní uvidí přes sklo, možná ho to časem přejde, to ale závisí i na jeho stáří. Někteří jedinci jsou vůči ostatním agresivní trvale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 20:32 Muž DH [335] Re: Tom25
Samci budou samice obtěžovat neustále, obzvlášt když jsou v malém prostoru. Proto je chovatelé drží odděleně a pouští je k sobě jen když je chtějí spářit. Pokud je necháte společně, budou samice neustále ve stresu, může se stát i to, že je samec začně vážně napadat (ukousnuté ocas apod.) Radím rozdělit a pokud nemáte další nádrž, tak samce darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 18:30 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – ???
Dobrý den, měl bych dotaz. Jedna paní mi darovala dospělého samce želvy nádherné a on je vůči mým samicim hodně agresivní. Furt je kouše do krunyre a nohou. Změní se to nebo ne? Je to příčina, že žil celý život sám? A není na to zvyklý být s dalšími jedinci. Máte radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 23:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: RahoeG
Než s ní něco uděláš, tak do toho víkendu ji nech doma ve vodě na nějakém místě, kde není průvan. Ničím ji nekrm a co nejdřív ji předej někomu, na koho jsme ti už napsali několik tipů. Do zverimexu ji nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 22:47 Muž RahoeG [9] Re: DaveLister
No...mrknu se teda po necem takovym...jen aby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 22:35 Muž DaveLister [478] Re: RahoeG
Já tedy nevím, kde bydlíš, ale nějací ti ochranáři by si pro ni mohli i přijet ne? Alespoň když jsme našli polámanou sýkoru v parku, tak si pro ni přijeli autem :) nevím kam kamarádka volala, ale vygooglila to číslo na telefonu asi za minutu. Jenže jak jsem pochopil, asi nejsi z většího města.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 22:28 Muž RahoeG [9] Re: MarekP
Chapu...ani si ji nechavat dlouhodobe nechci...popravde mi ji je trochu lito..nevypada dobre,kazdopadne z domova vyjizdim rano a vracim se pozde takze to muzu resit az o vikendu. Otazka je kde a s kym. Snad bych ji mohl odnest do akvaristiky kde prodavaj i terarijni zvirata...mam s nimi dobre zkusenosti. Co s ni delat nez se tam dostanu aby nebyla ve stresu a v ramci moznosti se mela dobre? Podotykam ze byla nalezena ve vysoke trave...pobliz zadna voda.Nebo pokud nekdo vite o odbornikovi v karlovarskem pripadne plzenskem kraji budu rad za doporuceni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 18:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: RahoeG
Ano, je to želva, kterou jsem popsal. Nedoporučuju si ji nechávat, neplánoval jste to a o želvách nic nevíte. Z jedné fotky nejde ani poznat, v jakém je stavu, je potřeba ji prohlédnout odborníkem. Tím, že jste si ji přinesl, jste udělal dobrý skutek, protože v naší přírodě nemá co dělat, pouze ji do ní vypouštějí nezodpovědní chovatelé, kteří si pořídili malinkou roztomilou želvičku a když vyroste do takových nebo i větších rozměrů (až 30cm), tak neví co s ní a nenapadne je nic chytřejšího. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 18:28 R Muž afc1886 [14681] Re: RahoeG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 17:49 Muž RahoeG [9] Re: MarekP
Dekuji Vam za doporuceni. Zoo v blizkosti nemam...nejblizsi 100km. Napada me zachytna stanuce nebo ji udelat vybeh na zahrade...je tam i cca 400l nadrz zapustena v zemi. Jste si jisti, ze je vodni? Jak se to pozna? Je pomerne velka...samotny krunyr cca 20cm. Koukal jsem na fotky tech druhu a neni jim moc podobna...nejspis bude stara...dal jsem ji do vany s vlaznou vodou a udelal ji ostruvek. Prozatim. Na nej jsem ji polozil ale do vody zatim nesla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 10:00 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: RahoeG
Tahle želva bude opravdu vodní, pokud chceš můžeš ji zařídit domov, pokud ne doporučuji nahlásit na odchytovou stanici, kde by si ji měly převzít. Rozhodně nevypouštět zpátky do přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2016 02:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: RahoeG
Je to vodní želva rodu Trachemys scripta, nejspíše elegans. Okamžitě ji dát do vody a co nejdříve ji darovat do zoo, případně ji zanést na veterinu, ať se o ni postarají odborníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 21:22 Muž RahoeG [9] – Co je to za zelvu?
Fotka k příspěvku Zdravim Vas,dnes jsem venku nasel Zelvu, vubec nevim co je to za druh a jestli nebude lepsi ji vratit ven. Prosim vedel by nekdo z Vas o haky druh jde a jak se k tomu postavit? Nejspis bude asi suchozemska. Je tu bekdo kdo se vyzna?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 21:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Petr
Čím větší, tím lepší. Uvědom si, že Želva nádherná může mít až 30 cm krunýř. Nicméně roste relativně pomalu (podle kvality a četnosti krmení). Takže můžeš mít nejdřív menší, ale musíš počítat s investicí do většího v budoucnu. Proto se vyplatí hned investovat do většího. Já jsem měl dvě želvy už od malička ve velkém akváriu 12Ox5Ox5O cm (3OO litrů). Pohlaví u malých mladých želv nemáš šanci poznat. Jde to poznat, až jsou větší. Podle celkové velikosti a podle ocasu a umístění kloaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:29 Petr – Velikost akvaria
Dobrý den mám dotaz. Jak velké akvarko mám mít pro dvě male želvičky? Chystam si je pořídit. A jak poznám pohlaví. Nechci mít dva samce ani dvě samičky aby se náhodou nepopraly. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 15:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: ajush
Přesně tak. Jestli jsou všechny podmínky k životu želv v pořádku, tak třeba tyhle želvata jsou zvyklá většinou na krmení mraženýma patentkama, tak bych zkusila to. A krmit ve vodě :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.12.2015 14:35 RBSC Re: ajush
Zdravím,
kontaktuj chovatele(vyhledávání v záložce "Nádrže" například). Příčin je mnoho, může to být například nízkou teplotou a osvětlením.
Nebo stresem(změna prostředí)... nabídni želvě více druhu krmení a nech ji v klidu si vybrat.
A hlavně kontaktuj zkušeného chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 14:14 ajush – želva nádherná - odmítá krmení
Zdravím, mám teprve pár dní želvu nádhernou - mládě. Je to moje první želva, všechno je v pořádku, je čilá, nic by jí nemělo chybět, ale odmítá potravu. Zkoušela jsem jí dávat granule, žížaly, kousky kuřecího ale o nic nejeví zájem. Poraďtě prosím, co mohu dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 11:30 - Re: CurvyTriangle
Konkrétne UV-B žiarivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 08:30 Muž samboo [3] - RostlinyRe: CurvyTriangle
Lampička je důležitá ohledně vyhřívání a sežeň si uv-čko, je to třeba kuli krunýři, aby ji nezačal měknout... a filtr ti ulehčí čištění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 19:49 Muž CurvyTriangle [0] – Zlepšení životu želvy - šok?
Dobrý den,
přebral jsem želvu a doteď měla ,,horší" život - světlo pouze z okna a výměna vody jednou za 2 týdny.
Teď jsem ji nakoupil filtr a přidal ji nad akvárko lampu.
Lidi v okolí mi říkají, že z toho bude mít šok, nemoci.. :-O
Před pár hodinami jsem ji tam dal lampičku a už se vyhřívá, mam s tím filtrem na ni zatím počkat? Nebo ho tam mam přidat. Nebude to na nic moc změn?
Díky!!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 21:54 GagaRush Re: Pepan
Tak to ještě nevím a s vrubozubci se snese ?:-D
Asi ji ukousávali ploutve :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2015 18:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: GagaRush
Vyber si. Buď cichlidy nebo želvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 17:53 GagaRush – Želva s cichlidami?
Čau mám akvárium 400l a mám v něm vrubozubce cca 18cm a cichlidy papouščí cca 16cm
A chtěl bych tam želvičku šlo by to ?? :-D určitě bych jí udělala prostor bez vody...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kate.
Ještě dodatek - Výška vodního sloupce v teráriu by měla být asi tak na šířku karapaxu. Kdyby byl vodní sloupec nižší a některá želvička se obrátila na záda, nemusela by se obrátit zpět a utopila by se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2014 18:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kate.
Já jsem kdysi množil bahenky, elegansky jsem koupil malé, ale způsob bude podobný. Malým se dá opatrně pomoci z vajíčka, když se pinzetou opatrně odloupe část skořápky. Ona je sice při líhnutí slabá, protože část jí mrňata spotřebují na tvorbu kostí, ale slabším jedincům by to mohlo pomoci. I ty s vaječným váčkem jsem dal do terárka, kde bylo asi tak 3 cm vody a plochý kámen tvarovaný tak, že z něj byl pozvolný sestup do vody. Žádné ostré hrany, aby se mrňata nemohla o tu hranu poranit. Ta jizva po váčku na plastronu se totiž zatahuje několik dní. Teplota byla normální pokojová, ale nad kamenem byla umístěna slabá žárovka (kvůli UW) aby se prcci měli kde ohřát. Voda se částečně mění denně, ale pozor, nechat ji odstát. Elegansky jsou choulostivější na chlór ve vodě, který jim způsobuje loupání kůže. Vypadá to blbě a asi to želvičkám nedělá dobře. Co se týče krmení, tak vícekrát denně menší porce nítěnek, roupic, malé kousky rybího masa. Zapomeňte na ty sr.čky, co se prodávají ve zverimexech jako granule a podobně. Ty želvy fakt potřebují k růstu maso. Jinak žerou taky zelené. Listy salátu a podobně. Malé jsou náchylné na avitaminózu, která se projevuje tím, že malé želvě natečou oční víčka, ona nevidí a má problém s přijímáním potravy. I to se dá léčit, ale podávat pěticentimetrové želvě do tlamky rybí tuk je dost problém. Pokud budete prcky dobře krmit a budou mít dost pohybu, roste jim karapax i centimetr měsíčně a ve věku kolem jednoho a půl roku se u samečků začínají projevovat hormonální změny. Protahují se jim drápky na předních nohách a ovívají samičky. Rovněž se dá pozorovat vysunování hemipenisu. Jinak doporučuji hodně slunit a podávat vápník. Špatně živeným želvám se deformuje krunýř. To je ve stručnosti vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 18:27 kate. Re: Pepan
Fotka k příspěvku Tak napůl, některý úplně venku, některý se teprve klubou. Jde mi spíš o informaci co potom s nima. Kdy s nima do vody, jaka teplota, jaky pozadavky. Nekde pisou do vody hned, nekde je info ze na vlhkej hadr ze kteryho si berou vlhkost. Zloutkovej vacek ta vylezla mrska stale nema zcela zatazenej.. Plus cim to krmit, jestli to ma nejaky spesl pozadavky nebo jen to co dospelym umerne velikosti plus vitaminy navic...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 22:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kate.
Dobrý den. V jaké je to fázi? Mláďata jsou ve vajíčkách nebo už vylezla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 21:43 kate. – líhnoucí se mláďata
ahoj všem, právě se mi z vajíček líhnou mláďata želvy nádherné, máte někdo zkušenosti s odchovem? na webu jsem našla spoustu nepříliš přesvědčivých informací které se vzájemně nejen liší, ale i vylučují, a rady jak vajíčka inkubovat.
Poradí mi tu někdo jak naložit s mláďaty ? Děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 13:25 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Johny
Nevím jak přesně je to definované, ale aktuálně se smí dovážet jen určité druhy želv a přímo jen teplomilné rasy želv nádherných. Tím by mělo být zajištěno, že se v našich podmínkách nebudou množit, nebo ještě lépe, brzo v přírodě uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 09:34 Muž Johny [4] Re: Fisulka
Jen podotýkám, že i taková lidé jsou. což všichna určitě vědí. Bude se ted nejspíš řešit co s těma želvama. Do přírody je vypustit nemohou.
Mám pocit že psali, že ta nádrž byla trochu bokem od jakýchkoliv zahrad a domů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 09:17 Žena Fisulka [0] Re: Johny
To snad každý rozumný chovatel ví. Ovšem, zda-li to vědi i primitivní jedinci na světě, kteří si prostě pořídí 5ti cm želvičku... když neudají, tak vyhodí do přírody. Smutné. V některých případech ale i mnoho želviček utíká z jezírek, nestalo se tak i tady? Snažím se být optimista... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 09:07 Muž Johny [4]
Před pár dny byly nalezeny ve Slaném v hasičské nádrží odložené dvě želvy nádherné ve velikosti přibližně 27cm. Nejspíš už přestali nějakého chovatele bavit. Nejspíš by se měli lidé zamyslet proč a zdali vůbec si něco takového pořizovat, když mě to pak přestane bavit. Neni to zodpovědnost na měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 12:36 Žena Fisulka [0] – .)
Ahoj, chci se zeptat, všude se píše, že některé želvy potřebují UVB. Ale, vůbec v tomto nejsem znalec a tak se raději ptám, kolik má ale to UVB mít Watů pro želvu nádhernou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2014 23:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Týna
No, obávala jsem se, že to přesně takhle dopadne, granule a sušený krevetky, ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 22:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Týna
Tak to je dobře, že se rozežrala. :-) Jenom konkrétně těma krevetkama nekrm pořád, obsahují značné množství fosforu, měly by být občasným doplňkem krmení. Nejlíp živými rybkami (gupky a podobně malé rybky), kup jich pár, hoď je do akvárka a uvidíš, jaká je želva dravec, nachytá si je sama, když ji nebudeš moc rozmazlovat. ;-) Však už jsme tu všichni toho napsali dost, to krmivo by mělo být co nejpestřejší, živá potrava je nejlepší. ;-)

A krm maximálně 1x za 2 dny v přiměřených dávkách. Želvy mají tendenci žebrat o jídlo prakticky neustále, když se motáš kolem akva. Ale tomu musíš odolat. ;-) Mně třeba žebrají i po tom, co je nakrmím. Nicméně každá želva je originál a mám zkušenosti, že některá želva ví, kdy má dost, i když jí dáš jídla přes míru, tak sní jen to, co opravdu potřebuje, jiná želva mi zase byla schopná sníst jakékoliv množství a pak přebytečné vyzvracet. Je to podobné jako u lidí, někdo se přecpává, někdo ne. ;-)

Tak hlavně, ať se daří Tobě i Emilovi. ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1778x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19104