Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba obřího akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stavba obřího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2024 09:49 Muž Jarry [1437] Re: antiA
15mm určitě, jinak já si nechával přivézt 320x60x60 slepené a v 6 lidech byla stěhování sranda. Známý si vezl od Brilantu 260x80x80 také slepené, když to bude v přízemí, tak bych z toho nedělal vědu. Raději bych si nechal slepit nádrž profíkama na dílně, než abych pak bědoval, že je to křivě vyspárované apod. v případě lepení na místě. Neříkám, že to tak musí dopadnout, ale u výroby na dílně bych čekal menší pravděpodobnost, že se něco nepovede + budou mít více času.

Jinak bych to teda asi nějak zalištoval, a něčím izoloval, asi spíše nějakým molitanem, vatou apod., než někam foukat pěnu:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2024 00:39 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: antiA
No jo, tam dost hraje roli zmíněných 35 cm nudlovatosti. S tím se samozřejmě manévrovat dá, s dvakrát širším by to ale, při stejné délce a výšce, byl opravdu problém (o riziku poškození nádrže ťuknutím nemluvě) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2024 20:42 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: jab63
V technické místnosti jsou dveře o šířce 1000mm (čistý průchod). Kdyby bylo akvárium v celku i tak z venku projde. Stávající akvárium ale v bytě o rozměrech 2,6x0,7x0,35m síla skla 15mm jsme ve čtyřech lidech stěhovali a šlo to.
Nyní bych asi volil výrobu na místě. Raději opět v síle 15mm. Dno dvojité čelní sklo optiwhite, případně nechám na výrobci on je odborník.
Lámu si hlavu s pohledovou části z obýváku. Jestli akvárium nějak zalištovat + navíc vyfoukat pěnou a to kvůli všemu tomu hluku z technické místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2024 19:54 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: jab63
Tak velké nádrže jsou vždy a bez výjimek lepené na místě. Opomineme-li enormní hmotnost jednotlivých silných skel (s každým milimetrem tloušťky naskakuje přímo děsivě) a zároveň křehkost (vážně tomu nechceš ťuknout rožek), v těchto rozměrech se to prostě nedá vmanévrovat futry standardních dveří ani omylem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2024 16:54 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: antiA
Bude to lepené na místě? Nedovedu si představit, jak to dostat v celku na místo. Jaká bude tloušťka skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2024 09:31 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – možná řešení akvaria / tipy / návrhy
Fotka k příspěvku Ahoj po delší odmlce.
představy se přesunuly do fáze realizace a potřebuji dotáhnout bohužel menší akvárium než jsme zamýšleli do reálné a především funkční podoby.

V projektu domu máme jednoduchý návrh akvaria pohledově z obývacího pokoje je v příčce vyhotovené okno (2250 x 1000 mm). Z druhé strany příčky je technická místnost (TM) z které se bude provádět veškerá udržba + bude umístěná veškerá technika. Základy v TM jsou vyztužené.

Představa je mít akvarium 2200 x 850 x 800 (délka x šířka x hloubka) kde v 200mm přičce bude akvarium zasunute cca 150mm a směrem do TM bude tedy vystupovat 700mm. V TM bude vyzděny podstavec do stejné výšky jak je okno. Vznikne takto rovina pro usazení akvaria. Podstavec bude do strany protažen pro umístení externího filtru který bude ve stejné výšce jako je akvarium (není nutnost řešit přepad při výpadku el. atd.)

Prosím o rozvinutí diskuse na toto téma a přijímám jakékoliv připomínky, návrhy i kritiku a to vyřešení technických záležitosti, vzhledu (jak vyřešit napojení pohledové části z obývacího pokoje a provozu atd.)

díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 09:42 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Bohužel v tom ti nepomůžu, já jen pomáhal dávat sklo slepené 2 x 8 mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 09:03 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaclav
Startovací objem akvária cca od třech kubíků a samozřejmě výš. Vše záleží od finanční náročnosti typu jednotlivých staveb akvárií a různých objemu.
Podmínka je mít čelní pohledovou stranu nedelenou.
Nějaký rozpočet mam vyhraneny/schvaleny přítelkyni :-). Kdyby jste věděli, opravdu věděli ceny třeba 5m3 a 10m3 nádrže. Velice jednoduše ji popsali a připsali cenu budu vám zauzlen. Další debatu bych řešil již soukromé, osobně ci telefonicky.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 05:25 RAP Re: Tojsouvěci
Kamarád má nádrž 3,5 kubíku z nerezu a říká, že dnes by to udělal jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 00:15 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: antiA
Nějaké info by jsi mohl získat na www.numa.sk/… ,otázkou je .jestli se s tebou majitel bude ochoten bavit,když budeš dělat projekt svépomocí.Pár let jsem servisoval nerezovou vaničku s vlepeným čelním sklem o objemu 3500L,jsem ochoten se o plusy i zápory konstrukčního řešení podělit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 23:05 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Fotka k příspěvku Kolik litrů? Tohle mají v ZooBraník 2500 l :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 22:30 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – info
Sháním nějakého zapaleneho zkušeného človíčka který by se semnou pobavil o návrhu a stavbě obřího (maxi) akvária do ještě nerealizovane novostavby -zatim ve fázi projektu s moznost cokoliv upravit.
Řešení od vhodného umístění v baráku přes zda jít do armovane betonové konstrukce nebo ocelové dale jakou techniku, vybavení technické místnosti atd. Atd atd. atd. Je toho spousty. Prosím SZ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 15:43 Muž Banung [28] Re: Jarry
Bude to v podstatě zvětšené akva co mám teď.
Rostliny Asie + parmičky + něco

Když nastane nějaká kalamita (nemoci ryb), tak to už je asi pěkně v pr...

To: ctibum - no nějaká ta Ikea tam taky bude ;-)
Možná skříňky pod akváriem. Pokud to neudělám úplně jen jako zeď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 15:05 Muž Jarry [1437] Re: Banung
Když ti nad akvárkem povede nějaká deska, na kterou si budeš moci lehnout, tak se 70cm sázecíma kleštěma dosáhneš na dno celkem v pohodě, stejně tak s odkalovačem. Každopádně bych volil rostliny pokud možno bezúdržbové a vyzkoušené, aby těch zásahů bylo co nejmíň. S možností vylovení ryb bych spíše nepočítal - samozřejmě záleží na tom, co v tom plánuješ chovat. Některý ryby chytneš skoro do ruky, jiný vůbec (parmička černopruhá, ancistrus). Dost se toho dá ulovit do různých pastí z petflašek atd., ale tam mi vždycky vlezly všechny ryby kromě aktuálně lovené:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 14:11 Muž Banung [28] Re: RAP
Představa je taková, že to bude simulovat výřez koryta řeky. Bude tam velký spád dna a v zadní části bude vodní sloupec 60 cm. Vepředu 1m.
U takovéhle nádrže je už asi všechno jinak. Přesazování rostlin se šnorchlem :-)

Jak se například loví nemocná ryba? Řeší se to vůbec? Když v 200l akváriu jí nahánim půl hodiny a ještě musim rozebrat půlku akvária...

Jako inspiraci mám tyto dvě akvária:

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 13:08 RAP Re: Banung
Banung napsal: Finální by měla být cca 330 x 120 x 120.....
Výšku 120cm si dobře rozmysli. Snažili jsme se u kamaráda o odlov ryb v nádrži podobných rozměrů, jen výška je metr a žádná sranda.
Mimochodem nádrž je z nerezu s čelním sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 09:29 Muž Banung [28] Re: NHKG
Finální by měla být cca 330 x 120 x 120. Včetně vnitřního filtru. Měla by být umístěna v garáži s průhledovým sklem do obýváku. Ovšem záleží to i na dalších věcech, jako nakolik budu potřebovat další prostor v garáži, kdy kompletně dostavim dům atd. Nejdřív to bude za dva roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 08:36 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
Slovo "hodne" bych asi nepouzil. Na forech to je, ale to je par lidi ve srovnani s masou. Prijde mi, ze casteji, kdyz uz delaji velke akva, tak to vyzdej.
Maji tady taky presne ty nadrze na co se puvodni tazatel ptal - plastova vana se sklem vepredu. Zrovna tady vedle ve meste to jeden prodava pouzite a neni to ani tak drahy. Tusim 300 gallonu a nejakych $500. On to mel na rejnoky. Na normalni akva se mi to nelibi; vevnitr je to modry a to sklo nejde od rohu k rohu. Takze na akva do obyvaku to neni. On to mel ve sklepe jako jedno z nekolika akvarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2017 07:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barakainus
V USA se hodně dělají i "plywood" nádrže. Aspoň Americká fóra jsou jich plná. Je to dřevo a nějaký typ dřevotřísky. Jen čelní stěna je sklo/akryl. Princip musí být podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2017 03:57 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Dívej se po stránkách z USA, tam skleněná akvária moc nemají. Sice se na akrylatova akva neptal, ale tohle stejne poopravim, aby lidi vedeleli jak na tom v US jsou.
Sklenenych akvarii je tady vetsina. Acrylatova akva se tady sice prodavaji, ale tak mozna 10% a to jeste jak kde. V CA je meli dost. V NY and NV, jsem je v podstate nemvidel. Asi jak v CA jsou zemetreseni a v NY a NV tak moc ne.
Akrylatova se delaji obrovska akvaria neb vyrobci tvrdi, ze akva na 1.5m vysky a nejakych 5m delky se uz ze skla udelat neda. Acrylat v podstate nema omezeni. Vsechny verejna obri akva (bavime se o 5+ metrovych stenach na vysku) jsou akrylat.
A o cenach. Acrylat je obecne drazsi nez levna sklenena, ale poradna sklenena jako ADA stoji stejne i vic nez akrylatova.
Mimochodem, vyhoda akrylatu je, ze se nelepi, ani nesvaruje, ale chemicky spojuje. Vicemene se nalepta a a pak zatuhne jako jeden kus. Takze ani nemuze tect ve spojich neb tam zadne spoje nejsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 22:56 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Banung
A to znamená co ?Máš svářečku jakou?Máš Extruder?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 22:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: DavFM
Tož jsem psal Davide ne PP deska tedy polypropylen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:45 RAP Re: Banung
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:24 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Banung
Aha, já měl za to, že tím plastem myslíš akrylát. A ty myslíš ty desky na žumpy :-) Už ti rozumím, v tom případě jsou mé předchozí posty bezpředmětné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:23 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Banung
Fotka k příspěvku Stačí se podívat do Zoo Braník.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:08 Muž Banung [28] Re: DavFM
já nemluvim o akrylátu, ale o plastové nádrži se skleněným čelem.
Stejný plast, ze kterého se dělají inspekční šachty nebo bazény...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2017 21:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Banung
Tabule cca 6 metr čtverečních jsem našel za cca 15t (v Anglii), síla 10mm.
Není to rozumnější udělat po staru ze skla? Jen se ptám, už jsem se nad akrylátem kdysi rozmýšlel, ale ta cena prostě je jasně proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:00 Muž Banung [28] Re: Tojsouvěci
Akvárko jako součást nosný stěny baráku. Dost dobrý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 20:42 Muž Banung [28] Re: DavFM
těch výhod je víc.
Např, že se dá z plastu udělat takové to zázemí a všechno se pak hezky čistí.
Například zde:
www.youtube.com/…
Ale to už je trochu extrém...

Já už věci na svařování plastů mám. Chtěl jsem si to ošahat, ale zatím jsem se k tomu nedostal...

No u 600 l je to asi blbost, ale u 4000 l už ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 20:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Ono se o tom informace špatně shání, ale když kouknu na ceny v USA, tak drahota neskutečná.

Akva 48" long x 26" wide x 12" tall ... 3/4" Acrylic , tj cca 120cm x 66cm x 30cm výška je vyrobené z akrylátu 19 mm silného a cena je 525 dolárků. Má to vzadu přepážky na filtr, proto je tak hluboké.

Jiné akva cca 900litrů stojí zhruba 40.000,-Kč, bez přepážek.

Většina věcí ze států je podstatně levnějších než tady, za 4 takové 900l akvárka si tam koupíte fakt pěkného Harleye :-)

Pro mě jedinou výhodou by asi byla mnohem větší odolnost k různým úderům,klepnutím atd.To asi bude i důvod, proč je to za vodou tak v oblibě, zatímco tady to je věc téměř neznámá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 20:23 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: rriki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2017 20:02 Muž rriki [818] - CichlidyRe: NHKG
Plast na velké akvárium je o polovinu levnější a výhoda je že se dá i na velmi velké nádrže použít 8mm PP deska.Druhá věc je práce .Akva si doma slepíš,ale akva z plastu bez extrudrového sváru nesvaříš sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 14:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Ten finanční výpočet bych rád viděl. Co jsem viděl nádrže kolem 2 kubíků, vše sklo až na jednu a ta byla kombinace železobetonu (nebo to bylo jen zdivo?) se sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 14:09 Muž Banung [28] Re: NHKG
No já tam ještě vidím výhodu, že to tak snadno nepraskne...
Někde jsem viděl čecha, co psal, že plast/sklo vyšlo levnějc než jen sklo.
Měl asi 2000l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 14:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Dívej se po stránkách z USA, tam skleněná akvária moc nemají. U nás se to finančně nevyplatí. I akvária s objemem v řádu kubíků se dělají ze skla. Jak velkou plánuješ tu "finální" nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 13:58 Muž Banung [28] – Akvárium z plastu
Viděl někdo/stavěl někdo akvárium z plastu?
Přijde mi to jako dobrý systém. Většinou se tak dělají megaakvária.
Pro své finální AQ to použiju určitě.

Nicméně bych si to mohl natrénovat na své další přechodné nádrži 600 - 700 l.

Dřevěný stojan včetně rámu AQ. Vnější strany z překližky na které budou přidělány plastové desky a budou svařené.
Nejkritičtější vidím uchycení skla. Dole a po stranách se udělá límec z plastu a nahoře nerezový L profil.
Co vy na to?

Asi se objednám k někomu, do to má...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:55 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Pokud bude ten záběh podporován, tedy nitrifikace bude popostrokována, třeba tím filtr bordelem, zakrmením akvária sušeným krmením, klidně nějakým tím šnekem(ampulárky jsou dobrý hnojiči), tak bych i té afriky ty 4 týdny akceptoval. Samozřejmě za asistence masivních výměn vody před a po přidání rybí osádky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:41 Muž Horác [3942] Re: Jespe
Právě s tou přímou úměrností bych byl opatrnej ... pokud tam je, tak jen na malém intervalu koncentrací zpracovávaných živin ... a pak už (jak jsem psal) neplatí "čím více (živin), tím lépe" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:36 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
To bylo řečeno jen obrazně ve smyslu přímé úměrnosti rychlosti zaběhnutí nádrže vůči její velikosti ku poměru počtu litrů na zabíhající rybu.

Tedy tak, že 6 ryb mi ve 100l akva dostane potřebné živočišné hodnoty zřejmě dříve než když dám daných 6 ryb do 9x tak velké nádrže.

Ovšem samozřejmě nejde jen o rybí odpad, na který poukazuji. Jinak jak jsem psal, podle mě jsou 3. až 4. týdny na zaběhnutí dostačující.

Nebo se pletu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:35 Muž Horác [3942] Re: Jespe
No ... ono to zajetí filtru je dané (limitované) především rychlostí množení nitrifikačních baktérií ... a určitě se nedá říct "čím víc čuňat (tj. např. těch závojnatek)" tím lépe (rychleji) ... (nebo naopak čím více vody, tím pomaleji) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:26 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Když dáš do 100 litrů 6 závojnatek, budou po týdnu plavat všechny bříškem vzhůru, tedy pokud nebudeš měnit vodu, čímž budeš snižovat hladinu neakceptovatelných N látek na hodnotu k přežití. Ovšem ony neakceptovatelné N látky jsou důležitým článkem nitrifikačního řetězu, takže se samotný záběh o nějaký čas prodlouží, než je možné s jistotou konstatovat, že je již nitrifikace pevně ustanovena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:17 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Rakvista
Ono se to takto těžko posuzuje, ale já bych určitě víc jak ty 3 (max. 4) týdny nečekal. Na to nemám trpělivost :)
Když dáš na zaběhnutí do 100l 6 závojnatek, můžeš pomalu po týdnu pouštět ryby. Když dáš 6 závojnatek do 900l, čekal bych určitě déle. Ale to je jen můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:14 Muž Rakvista [20] Re: Jespe
Takže to trvá stejně jako např.100l akva či jakékoliv jiné tři týdny nejmíň...Díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:09 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Já bych se v tomto případě max. snažil o top kvalitu té měněné vody, takže bych měnil tu několik hodin odraženou, parametricky sladěnou(podle nároků osádky, tam zřejmě míří chovatel s tou sodou atd.)
Edit: To bude v richtiku a zbytek té vody klidně nalej do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:05 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
Rozumím. Vodu můžu lít přímo do akva nebo radši po kýblech s odstávkama?
EDIT: A když kostku vymačkám do vody (odlité 2 litry z nádrže, kde kostka byla) a do hodiny dovezu domů, to by mělo stačit, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2015 18:03 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Rakvista
Tak dlouho zas ne. 3 týdny by měly stačit. Kolegové, co vím, tak ryby pouští po 3 týdnech od napuštění. Teoreticky to ještě můžeš zrychlit o nějakou tu zaběhlou vodu, zaběhlý filtr/kostku, odolnější ryby nebo zakoupení nějakého spec. živočišného přípravku.
Dřív jak po 2 týdnech bych ale ryby nedával. Víc jak 3 týdny bych ale zase asi čekat nedokázal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:01 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Nebudu dělat chytráka, tlamovcům nerozumím, řídil bych se doporučením chovatele od něhož jsi si ryby donesl. Jenom jsem chtěl podtrhnout tu skutečnost, že až naložíš do toho 200 litrovýho akvária další nálož producentů odpadních látek, aby se kladl důraz na vodu a měnil, měnil, měnil, ostatně co jinýho já umím doporučit. ;-)
Edit: Vydejchanou vodou ze starších nádrží si nepomůžeš, ale tím bordelem z filtru, to je jiná, ovšem je nutno aby ten bordel nebyl déle než 2 hodiny bez přísunu kyslíku, jinak to nebude aktivní, ale pouze pasivní očkování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 18:00 Muž Rakvista [20] Re: Jespe
No já právě nad tím přemýšlel jestli měsíc by stačil(standart) nebo to trvá i tři měsíce než se můžou dát první ryby.Ale to je zatím opravdu jen hrubá příprava kdybych náhodou někdy měl aspoň tu 900-stovku tak mě to tak napadlo jak dlouho to od nuly může trvat.Bez urychlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 17:52 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Rakvista
Technicky vzato nejspíš déle, ale hodně záleží také na tom, jakým způsobem se zabíhá. Já tam pro urychlení přeliju 200l již zaběhnuté vody z menších akva a od kolegy mám domluvenou taky velkou filtrační kostku plnou "bordelu". Též mám nějaké odolnější ryby pro zrychlení vhodného chemismu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 17:48 Muž Rakvista [20] – Zatím jen úvaha
Jak dlouho se zabíhá akva o objemu cca 900? Stejně jako 100 nebo déle?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18855-stavba-obriho-akvaria