Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba obřího akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Stavba obřího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:56 bichirr – Stavba obřího akvaria 7000L a víc
Dobrý den, do budoucna plánuji stavbu obřího akvaria. Čelní stěna sklo a ostatní stěny zděné. Předběžně 450x150x120 (DxVxŠ) možná větší. Téma je určené na rady, typy, odkazy a fotky od všech co rádi poradí. Jestli máte někdo zkušenosti prosím poraď te. Jak izolovat zadní stěnu, z čeho udělat pozadí, jak prosvítit tak velký sloupec vody, popřípadě čelní sklo.
Co se týče skla asi firma SKLOREX a ještě jeden odkaz

www.numa.sk/…

A klasika velké nádrže

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 18:40 Žena Danila [4489] - SumciRe: dest
Milý uživateli Dest,
byl jste u nás doma před dlouhou dobou pro nějaké kořeny a snad i ryby na inzerát a o tomto akváriu jste hodně (a neurčitě) mluvil - s tím, že na některé otázky jste nebyl schopen vůbec odpovědět...
Mám dojem, že jste nám tehdy nasliboval i nějaké ryby, kontakty atd.
Od té doby se po Vás slehla zem, ani kontakty, ani ryby, ani vzkaz....
Nějak se mi to celé nezdá.... a začínám mírně pochybovat o existenci akvária...
( my jsme realizovali jen 2500 litříků smich, ale to akvárko je k vidění i s výkladem o stavbě)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 05:31 S Muž invalida [3881] – taky láká ale...
Taky mě to láká tak velký... jenže cena je vyšší než sem počítal... nejdřív se musím stavit v bance až půjdu kolem..ale nemám co na sebe...hlavně škrabošku a kvér si nemůžu vybrat :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 02:47 Muž grizly [145] Re: dest
Tak co, už jsou nějaké ty fotky. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2009 17:03 dráteník Re: dest
Koukám, že cca měsíc pryč a o tý tvý tři a půl tisícovce ani vidu ani slechu. Neříkej, že se furt rozmejšlíš jestli to fotit mobilem nebo ne.

Bude tohle všechno mít ještě nějaký pokračování nebo už je to definitivní konec?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:33 JuraS Re: dest
ještě doplním, že při takovém rozměru bych si sakra rozmyslel co za kytky budu dovnitř strkat..u svýho prdítka jsem rychle omezil rychlerostoucí z důvodu že každý týden vyhazovat kyblík kytek z balkona mě nebavilo..v přírodě je koloběh že jeden žere druhýho..na kytky by musel být predátor kterýho by v normálu udržoval další predátor a tak dokola...páč v tomhle rozměru furt protrhávat kyti to bych chtěl vidět...
a jsi li fotograf pak od tebe bych předpokládal profi fotky v presentaci..samotná fotka dá za tisíc slov..tedy ta pořádná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 09:49 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Bob66
I já bych šel touto cestou...Terčovci,neonky,L-sumci...To by byla nádhera.. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: dest
Vytopit to na 30°C, pohled na hejno 60ks terčovců by neměl chybu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:50 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: dest
Souhlas s Isamikem ;-) Ostatně, jak jsem psal již na začátku...Ale radši bych se zaobíral nejdřív techniku, vidím kryt narvaný světlama, zdroje určené pro moře, moje gusto tedy nejsou do modra přesvícené rostliny a ryby...A mám obavy že problém bude spíš nádrž uchladit než vyhřívat, výbojky dost hřejí a to obzvlášť takhle u hladiny a v krytu...A co ta filtrace?Přepad a nádrž pod akva?Nebude to tak jednoduché udělat z původního moře sladkou vodu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:24 dest Re: dest
Fotka k příspěvku Někdo tu chtěl fotku světel
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2009 22:02 MatroneK Re: dest
Zdravím, mě by se tam líbil nějakej větší krunýřovec třeba : Krunýřovec síťkovaný 45-70cm
Krunýřovec dikobrazí 70-90
Krunýřovec adonis 60-100cm
to by bylo roztomilý stydim potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:48 dest Re: isamik
no vidim to tak ze uvidime co z toho poroste co poslouzi jako potrava a co vydrzi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:47 Muž isamik [180] Re: dest
Zadne stonkovky, pomalu rostouci rostliny a mechy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:40 dest Re: sokar
L-47,LDA-33 L-18
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2009 21:39 Usine Re: dest
Všimni si rozdíl mezi tvým návrhem a co stvořil Amano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 21:14 sokar Re: dest
Jen tak ze zvědavosti jaký L čísla?? ahoj :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:07 dest Re: Horác
o krevetach snad radsi ani nemluv koupil sem jich 50 a nejak se v ty 200 s rybkama mnozej jak sileny :-D takze tam urcite taky pujdou este nevim jestli jako prbytky z 200 litrovky nebo je tam dam zamerne ale Krevetarko z toho opravdu udelat nechci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:05 dest Re: Barney
i to je moznost ale nechal bych je primo v tom at se aklimatuzujou jak se jich bude hodit :) bordelu z nich se fakt moc nebojim nad dnem bude jeden odtok druhy nahore ktery ma sberne kose na bordel prave takovejdle ve sterku dole na dne jsou trubicky co jednak rozvadeji ziviny a za druhe muzou odsat kal ze dna

Rybky mam objednany zatim ty u kterejch je cekaci doba 5 mesicu tzn par Lkovejch sumcu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2009 20:01 Muž Horác [3942] Re: dest
Na uhnilý a spadaný listy jsou nejlepší krevetky ... Co takhle udělat z toho krevetkárium? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:54 Žena bluedream [245] Re: dest
Ty už máš objednané rybky coze ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:54 Muž Barney [61] Re: dest
To ty kytky chceš předem pěstovat v jiném AQ, aby přelistovaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:50 dest Re: Barney
Ono tomu akva musim dat stejne nejakej cas nez tam pujdou rybky, coz zatim vubec nevim jaky krom par ktery uz mam objednane.

Takze aq spadanejch listu a pod se moc nebojim vetsinou to opada do mesice max dvou co to tam das. a i kdyby pak nejakej list spadnul da se odstranit odsavackou kterou k tomu mam.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:40 Muž Barney [61] Re: dest
Když si koupíš rostliny, tak většina z nich bude emerzní, když nebudeš chtít mít akvárium totálně zaneřáděné spadenými a shnilými emerzními listy, tak to teda bude fuška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2009 19:36 dest Re: Usine
pokud vim daji se privazat k vetsim predmetum na dne ne ? ty kobercovky myslim.
se stonkovejma to nebudep roblem kdyz bude dostatecne vysoke dno nemaji sanci se vyhrabat ven nebo alespon takove zkusenosti mam :) a az na par vyjimek to zatim vychazi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:25 Usine Re: dest
Stonkové a kobercové rostliny, nevím jestli si je sázel a staral se o ně. Rozměr akvária ti nedovolí dosáhnout na dno rukama a dělat to prodlouženými pinsetami bude hodně obtížné, nebo se z tebe stane potápěč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 18:56 dest Re: Usine
utopie mozna ale za pokus to stoji :) jde mi o to aby to AQ nejen dobre fungovalo ale i vypadalo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 18:48 Usine Re: dest
Takhle velká akvária většinou nejsou o rostlinách, nebo jen velké druhy o které se nemusíš starat. To co máš na obrázku je dá se říci utopie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 18:19 dest Re: JuraS
Fotka k příspěvku tak prvni myslenka zrozena v dobe volna v praci :-D

pomerne spokojenej kdyby to takhle bylo mozna jeste jeden koren nebo dva zalezi jake rozmery sezenu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 16:59 Muž sollik [257] - CichlidyRe: dest
dest napsal: Firma Briliant z Jablonce

Jen bych opravil - ta firma je Brilant. Zrovna v úterý jsem si od nich přivezl v pořadí již třetí akvárko. 350, 720 a teď 193 litrů hrubé objemy. Opět perfektní práce, krásné čisté spoje s dostatkem silikonu, klíny.... Dělají převážně do zahraničí a není problém takovou vanu jako má Dest :) A hlavně nevyrobí jen tak co si vymyslíte, za výrobky si ručí, takže vše podle pravidel. Sklenáři byli ochotní slepit i 70 cm vysoké akva z osmičky skla. V Brilantu max. 65 cm výšky a to z desítky. Kdybych trval na těch 70, tak jedině z dvanáctky. Sice mě to akvárko stálo o něco víc, ale už teď vidím, že se nemusím bát to napustit...ale to jsme zde řešili v jiném vlákně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 16:07 Muž filipsi [1296] Re: JuraS
Urcite, ramcove, ale je dobre trefit se, jestli te bude stat energie 500 nebo 5000. A to bez ramcoveho vypoctu neudelas.
Pokud mas 200w topeni, nastavene na 28, a v byte 23, nemuze jet nepretrzite, to ukaze i ramcovy vypocet. Pres den se zarivkami bych si tipnul, ze se ani nesepne. Schvalne zkus koupit za par set merak.
Bakterie rostou docela rychle, rikat ze se 50l "zajede" za mesic a 3500l za pul roku, taky nejde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 16:00 dest Re: isamik
Firma Briliant z Jablonce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:46 Muž isamik [180] Re: dest
Rad bych se zeptal na jmeno firmy, co ti to lepila. Myslim, ze to tu jeste nepadlo. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:29 JuraS Re: filipsi
sám víš, že teoretické výpočty jsou jen fakt rámcové..třebas taková léčiva nebo startér biofiltru..páč jinak nechat akva zabíhat půl roku i víc (kvůli obsahu filtru..ani nevím jaký plánuje..) pár týdnů stačit nebude...a topení svícením...mám akva 100*50*50..v uzavřeném krytu z 14 lamina jsou 4 trubice t8 30w..od 11 do 14 hod svítí všech 120 W..ve filtru mám 200W topení nastavené na 28 céček...tuhle v noci jsem se šel napít (ne vody z akva) a kouknul jsem se na teploměr..z akva do filtru přetékala voda o teplotě 27,5 a celou noc pravděpodobně jelo topení..v bytě (paneláku) je teplota bajwoko 24-25 céček....tak a tento týden výměna oken..venku 6 céček..akva jsem obalil polystyrenovými deskami..na velkou stranu 2 cm, zazadu 2 cm a zepředu jsem dal extrudovaný 2*0,6 mm..zepředu směrem k oknu..okno a vlastně celá strana obýváku a kuchyně..díra 5,5 metru byla odkrytá minimálně 4 hodiny...polystaren udržel teplotu uvnitř na 28,5...od zářivek..svítí přes den 2..v poledne při plném osvětlení teplota vylezla na 28,7 ale přes 29 se nedostala i když pod krytem na hladině muselo být vedro..hladina je mírně čeřena od výtoku od filtru..ale ne žádné orgie..takže kolik zahřejí zářivky akva ???? jo v létě když mi na akva pražilo odpolední slunce a v bytě se nedalo dýchat byla teplota i 29,5 ale to nebylo od zářivek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:18 Muž filipsi [1296] Re: JuraS
No me taky, ale jsou takovi lide. Tak me jen zajimalo, jestli ma alespon rozumne predstavy o provoznich nakladech a cenach. Ma to ramcove spocitane, tak proc ne, ted vymyslet, "co s tim" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:14 JuraS Re: filipsi
reaguji jen na to, že budovat doma něco takovýho a nevědět dopředu co s tím mi příjde nějak ujeté..jak bys sis postavil dílnu se soustruhem a nevěděl na co ti bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:09 Muž filipsi [1296] Re: JuraS
Pokud ma byt nadrz rostlinna, sviceni bude asi daleko vetsi castka nez vytapeni.
Na vytapeni o teplotni rozdil 5 stupnu bude stacit nejakych 200-300W (samozrejme dimenzovat trochu vic, pro rychlejsi dohrati vymenovane vody). Vetsinu z toho obstara pres den odpadni teplo osvetleni.
Myslim, ze destuv odhad nakladu na 3k mesicne je docela rozumne realny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:59 JuraS Re: dest
No dobře svícení nechceš přehánět..ale co vytápění..na takovou nádrž abys měl vlastní teplárnu..pokud tedy nechceš mít v něm kapry...se divím, že když máš lowe na takový akva, že si neseženeš zároveň akva designéra...ale jak říkám, já bych šel do kusu amazonie...akva by bylo na malém podstavci tak 40 cm a bylo by jako součást "zimní zahrady" stačila by mi zimní zahrada s jedinou skleněnou stěnou..zasazený strom do květináče v podlaze..udělat celý jako bazén..z domu vstup po schůdkách na cestičku nad vodou, uprostřed malý altánek na posezení..metr vody....jaky ryby amazonie..klidně pro počátek haldu pancéřníků, terčovců klidně 3 cm velkých, neonky, skaláry, gupky jako potravu...a za barák postavit pár sudů s vodou pro larvy komárů, nasadit si buchanky, dafnie...na strom nasadit housenky od motýlů a třeba i nějaké stromové amazonské žabičky...to by bylo moje řešení kdybych měl nadbytečná kačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:37 dest Re: Bob66
Lepeni na miste jsem odmitl akva bylo nastehovano pomoci tedka nevim jestli to reknu dobre "paletovejch voziku" cele akva nasledne zvedli primo na miste na podstavec pomoci voziku a posadili na finalni misto prace celkem rychla a hlavne bez sebemensich problemu.
Muj pozadavek byl prave aby to nebylo lepeno na miste jednak bordel po celem baraku a za druhe smrad z lepidla o tom ze by tady nekdo porad behal bych radsi ani nemluvil ... takze privezli AQ komplet hotove otestovane ze netece a ja mam o starosti mene :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: dest
Jediné co moc nechápu, velká akva se lepí na místě, už dříve jsem se na to dotazoval přímo ve firmách co je vyrábějí, a za druhé když jste ho stěhovaly kolik vás bylo? Na manipulaci s takovým rozměrem a hlavně váhou by byl třeba vysokozdvižný vozík hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:13 dest Re: sokar
mnoho stesti, todle co tu tedka mam je fakt maximum a vejs uz nejdu protoze to jednak je to uz fakt obr za druhy nedejboze ze by to jednoho dne prasklo tak mam splachnuty dva pokoje ani nevim jak a za treti rozpocet u tohodle akva pocitam ze to bude stat tak 2/3 mesicne neli vice kdyz to nejak lehce sectu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:08 sokar Re: dest
Momentálně realizuju taky akva.Rozměry stále dolaďuju ve spolupráci se Sklorexem.Pohybuju se okolo 2500do3700L.
Cenový kalkul cca 50000Kč kompletně.
Musíš mít dost drahý akva,protože sklo 5m už je atyp a jen málokdo ho umí obrousit.
Moře bych asi neřešil,ale co kdybys dal do akva křemičitý písek,pár kořenů a rejnoky,arowany a nějaký L sumce.?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 14:00 Muž filipsi [1296] Re: dest
Pro zajimavost - na kolik jsou pocitane denni naklady na provoz akva, kdyz nepocitame krmeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:56 dest Re: JuraS
smich clovece kdyz uz neco chci tak pocitam i s nakladama na ktere to vyjde :) vyhodou je ze se daji jednotlive veci odpojit viz vybojky puvodne jich tam je 10 a 24 zarivek 8 vybojek sem zatim vyndal uvidime co to bude delat ve finale se svetlem az to bude osazene prinejorsim je tma zase pridam :)

zarivky nejakou extremni spotrebu mit zase nebudou nebo nebudou... kazdopadne mensi jak jine veci co tu bezi 24 hod/7/365...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:48 JuraS Re: dest
nebudu pročítat všechny příspěvky..na tu velikost co uvádíš v prvním příspěvku bych využil tak jak jsem viděl na fotkách někde na netu..kus přírody..kousek amazonie..žádný kryt, nahoře otvevřené, v akva zasazený stromek který měl kořeny přírodně rostlé a do akva kombinaci rostlino a rybořravých tak aby jsi nemusel odlovovat přebytky, průtočné akva se systémem výměny vody..předpokládám , že nejsi z těch zbohatlíků co viděli někde fotku a že na to mám lowe tak si nechám něco udělat aniž bych věděl co a jak..tím chci říct, že se domnívám, že příslušný servis okolo akva a i zázemí máš vyřešeno...například desku slunečních kolektorů na celé střeše baráku a nebo černé připojení na elektřinu do blízké fabriky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:25 dest Re: filipsi
jj uz to zacinam kreslit na papir zatim pak to hodim do kompa aby jste mohli hodit pripominky/napady a pod ....

Setla jsou uchycena vzdy po dvou trubicich celkem v 12 rampach malejch + 4 je mozne pridat uvidime podle svetla ve finale a 2x vybojka v rohach proti sobe fotku ti hodim k veceru nebo v noci nejak jak se dostanu z prace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:11 Muž filipsi [1296] Re: dest
Mozna uz zacit prochazet kdo jake kytky muze venovat, a osazovat to postupne, koupit jen co nesezenu jinak, pak se do 3k za kytky vejdes. Ale urcite bych si predtim nakreslil layout, co kde chci, a jak ma akva vypadat.
Kdo to delal, a jaka tam je filtrace? Muzu jeste poprosit o fotku toho, jak jsou udelana ta svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:03 dest Re: ČUPR
Hale hlavni je aby se to povedlo :) co to bude stat kdyz se vejdu do toho co sem psal tak je to v pohode :) todle uz je v podstate komplet vcetne svetel, filtrace a pod kravinek takze semfakt stastnej jako blecha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:01 Žena Kalupinka [32] Re: dest
Mě kytky do 112l aq na začátku vyšly na 1500. To tvého mega aq vyjdou určitě navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 13:01 Muž ČUPR [204] - TetryRe: dest
dest napsal: Uvidime... predbezne vypocty no urcite to bude jinak :) zna vic nebo min se necham prekvapit :)
No, myslím že to překvapení bude taky bombastické hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2009 12:59 dest Re: Tommys
nastehovat to slo pomerne v klidu az na jeden roh chodby kde byl trosku problem to vytocit takze se musel soupnout stul a pod kraviny ale jinak naprosto v klidu X-)
Uvidime co tomu rekne vodomer :-D zatim mam tak nejak spocitano ze bych se dnem mel vejit cca 4/5 tis 4x koren 1500 k tomu rostlinky minimalne 3 tisice ale zati to sou jenom predbezne vypocty no urcite to bude jinak :) zna vic nebo min se necham prekvapit :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18855-stavba-obriho-akvaria?od=101