Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba obřího akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Stavba obřího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 12:29 dest Re: Pet
Fotka k příspěvku sorry moc prace rano blejsknuty rychle mob. podekujte praseci chripce, ktera mojeho zamestnavatele silene zajima ... :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 12:28 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Pet
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
ještě 400 litrů a bude to.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 12:02 Muž Pet [56] Re: dest
Je poledne a ta fotka stále nikde. Tak jsem se těšil sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 06:27 Tommys Re: dest
Mě by zajímalo jak se dá hlavně reálně nastěhovat takové postavené akva do domu, to musí bejt těžký jako kráva, nezávidím procházení tveřma točení v rohu s takovým obrem. Osobně jsem nabyl dojmu že takto velké nádrže se lepí až přímo na místě doma. V tom by byla parádní tanganika, malawi když už né moře, nevím jestli bych se třeba pustil do osazování rostlin a tvorby něčeho rostlinějšího, zahučí v tom množství peněz za kytky a přesto to bude pořád prázdný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 05:57 Muž ČUPR [204] - TetryRe: dest
Těch 500 cm na délku, to snad má jen Obří akvárium u nás.... Akvárium je 5 m dlouhé, a 8 m široké. Výška hladiny ode dna je 4,8 m. Pohled ze dna tůně umožňuje tunel z akrylátového skla o tloušťce 6,5 cm speciálně dovezený až z dalekého Japonska. Nechci zde dělat reklamu, ale stálo by za to se na to podívat: www.obriakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 01:40 dest Re: Yirka
Fotka k příspěvku OK chapu to neni problem. Tedka fakt dobrou. Zde mas jednu fotku z vykladani akva zejtra hodim klidne dalsi a blejsknu to fakt nemam tedka naladu budit manzelku a malou blejskanim v pokoji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 23:13 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: dest
...delka 500cm...vyska 70cm...sirka 100cm
Jakpak je "poskládané" akva s délkou 500cm? :-)
Také by mne zajímala síla skla a dodavatel toho skla. Předpokládám, že to nebude pouze nějaké sklenářství, kde Ti uříznou sklo do okna, dveří apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 22:04 Muž Plecos [322] Re: Barney
Každý by si měl kupovat akvárium i podle ryb, které chce chovat...
V tomhle případě to je sice naopak, ale já rozhodně budu vědět, co dám jednou do x-kubíkové (kubíkových) nádrže/í ;-)

P.S. Pro škarohlídy - samozřejmě, že ji/je ještě nemám :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:21 Žena bluedream [245] Re: dest
Velké kořeny, velké šutry a velké rybky :-). Aby byla zábava, tak něco živějšího a dravějšího.
Ale živit bych takové akva nechtěla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 15:12 Muž Barney [61] Re: dest
Do moře? Tak to ti při tomto objemu 200 000Kč stačit nebude, spíš tak miliónek.
Já bych to realizoval tak, že bych to za těch 100 000Kč prodal do nějaké ZOO a koupil třeba 1000L akvárium. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:45 dest Re: voťa87
ja do toho more asi fakt pujdu :) kdyz vidim ty fotky tak je to naprosta nadhera sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Mrakoplash
Skoro na komodské varany... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 11:49 Mrakoplash Re: Romy
Ono kdyby ho přestalo bavit akvárium, tak jako terárko si to dokážu taky představit :-) Případně i paludárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:57 digoslav Re: dest
já bych tam dal jeden velkej, obrovskeeej kořen - už asi spíš spadlej strom a kolem něj bych něco nasázel. Hodně schovávaček a pak už bych jen vybíral cichlidy potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:32 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Petr
Petr napsal: Máš naprostou pravdu. Jenže člověk, který se k tomu dopracuje časem a zkušenostmi, ten se nebude takto ptát na foru. Ten, kdo se ptá, ty zkušenosti ani znalosti nemá a pak je podle mne opravdu jedno, co tam dá. Vezmi si, že on se na tom akva bude vlastně učit ... :-)

Že lidé se učí na menším a pak jdou na větší,je normální,tím si prošel skoro každý.Ale jak to bude mít dest?Přejde na menší,nebo si koupí Mořský svět?? :-D :-D

Vezmi si, že on se na tom akva bude vlastně učit ... :-)
To je ovšem hrozná představa,když vidím tu práci ... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 09:37 Muž sollik [257] - CichlidyRe: dest
Bohužel jsi to vzal za špatný konec. Nikde nepíšeš, jaké máš zkušenosti. Ale pokud už máš akva slepené, zkusil bych ho prodat a pořídit něco mešího abys vlastně zjistil, jestli tě akvaristika bere, nebo je to jen chvilkový záchvěv. Jinak do toho nacpeš ještě spoustu peněz a bez zkušeností ti to stejně nepůjde, budeš se trápit, investovat do změn a nakonec s tím stejně praštíš akorát příjdeš o peníze.
No a pokud se ti to nepovede prodat tak ho na chvíli schovat (teda nevím jak se schovává bazén :) ) a třeba ho za nějaký čas oprášíš, ale to už právě budeš mít ty zkušenosti s menší nádrží a hlavně budeš mít jasno, co vlastně do nádrže cheš a co od ní očekáváš.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 08:36 Muž Yirka [9136] Re: dest
Není to asi ani poprvé ani naposled, že vždy když se zde objeví dotaz na podobně neobvyklé nádrže, je to něco kolem půlnoci a ptají se osoby, do kterých by to člověk dle jejich profilu neřekl, s velmi krátkými akvaristickými zkušenostmi....... Přitom už v říjnu dest píše o dokončení AQ 3000 l, a v profilu je dvoustovka. Prostě mi to připadne celé trochu mimo a nebylo by to zde poprvé.
Pokud však svůj dotaz myslíš vážně, tak bych se při té investici obrátil na profesionály a nechal si poradit na míru při jejich návštěvě na místě. Ty firmy ve velkých městech existují a při té celkové investici to nebude taková položka jako by byla na opravy postupů dle rad zdáli, bez znalosti terénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 07:33 Petr Romy
Máš naprostou pravdu. Jenže člověk, který se k tomu dopracuje časem a zkušenostmi, ten se nebude takto ptát na foru. Ten, kdo se ptá, ty zkušenosti ani znalosti nemá a pak je podle mne opravdu jedno, co tam dá. Vezmi si, že on se na tom akva bude vlastně učit ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 07:26 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: dest
Tak moře je určitě za tuhle cenu nereálné, to by byla cenovka spíš někde u tří milionů...Každopádně světelně je tedy akvarium možná až předimenzované, problém tedy bude asi už v tom jaké barevné spektrum mají teď zářivky a filtrace taktéž bude stavěná trošku jinak, pokud bys měl fotky, určitě to pomůže, rozhodně nic nepodcenit, u takhle velkých akavárií už má cenu řešit věci jako proudění vody, složení dna a osazení rybami, hodně to ovlivní následnou péči, pokud to bude ledabyle namíchané, tak garantuju hodiny plavání a efekt nulový...Asi bych se držel ryb ze stejné části světa, nějaké větší hejnovky z J. Ameriky, či Afriky nebo Asie...rostliny spíš něž stonkovky jež budou potřebovat dost péče, volit nějaké kapradiny, mechy, malé druhy valisnerií, echinodory, aponogetony...Klidně napiště do vzkazů a můžeme to nějak vyřešit a spočítat na kolik by to tak vyšlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 06:57 Muž ČUPR [204] - TetryRe: dest
Nevím kde bydlíš a hlavně v čem bydlíš, ale asi bych začal s konzultací u statika. Jinak u tak velké nádrže si můžeš dovolit téměř vše - velký výběr ryb, tvorba dekorace, osázení apod. I nejedna "mořská panna" by si tam nepřipadala stísněně. Tak velké akvárium - můj nesplnitelný sen... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 06:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Romy
Romy napsal:
Jinak naprosto souhlasím,že do takové nádrže patří velké ryby,já bych měl představu jasnou..JA a to terči,altumy,L-sumci(plocha dna je na to jak dělaná)a dali by se i rejnoci.Dala by se udělat i pěkná Afrika,jen trochu vědět.


To aby si na vytápění pořídil samostatný kotel. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 01:50 Andrez Re: Petr
hmm 500 neonek by byla opravdu krasa... :)

Ale taky se divim nekterym lidem, ze si poridi neco a pak netusi co s tim...

Ja bych doporucoval si projit obrovske nadrze zdejsich clenu (par nadrzi okolo 2-3k litru jsem tady zahlednul) a treba Vas neco zaujme.

Mi osbne by se takova nadrz take libila jako morska a ta velikost opravdu k tomuhle svadi ;-) Takze pokud jste do toho zainvestoval uz tolik, tak asi nebude az tak s penezi problem a tak se zkuste drzet Vasi prvotni myslenky a udlejte morske...

At se rozhodnete jakkoliv drzim palce at se podari palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 00:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Petr
Ano,máš pravdu,ale na druhou stranu,pokud chci mít tak velkou nádrž,musím tu představu mít,vím,co to obnáší,měl bych mít,resp.musím vědět co chci,musím mít i zkušenosti,není to přece jen nějaká stovka,která se dá jednoduše vypustit,a šoupneš jí do sklepa...,pak by to byl diletantský přístup.
Zkušenosti se nenabírají jen léty,ale i tím,že začínáš na menších nádržích a postupně je zvětšuješ a poznáváš ryby,myslím,že tak je to asi u silné většiny akvaristů,a ne,že skoro hned skočíš do takové lejty...a nakonec bez představy,co tam vůbec bude.To docela hraničí s průšvihem.Jak se v tom jednou začne hrabat,je konec...,pak je to většinou docela zbytečná práce.
Jinak naprosto souhlasím,že do takové nádrže patří velké ryby,já bych měl představu jasnou..JA a to terči,altumy,L-sumci(plocha dna je na to jak dělaná)a dali by se i rejnoci.Dala by se udělat i pěkná Afrika,jen trochu vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 00:28 Petr Re: Romy
Romy napsal: No,tak to já bych naopak řešil...,Kromě technického zázemí a jeho fungování bych měl představu co chci,aby mi tam rostlo a plavalo.

No jo, o tom to je. Ty bys představu měl a k ní to směřoval. On ji nemá, tedy se ptá. A jelikož nemá představu, nedovede se tedy ani představit, jak bude vypadat to, co mu kdo poradí. Výsledek bude ten, že bude mít něco, co nebude z jeho hlavy a tedy k tomu bude mít výhrady a bude to chtít měnit. Jak tyby, tak rostliny. A v tomto případě je tedy jedno, co tam vlastně dá, protože to stejně bude postupně upravovat a měnit.

A navíc dovede si někdo představit ryby přes třeba 50cm vody? Akva bude metr široké, koukat na neonky nebo mikrorasbory si moc neumím představit. Koukněte se do běžného akva na délku. Spíše bych šel do větších ryb. Ale zase na druhou stranu, hejno třeba 500 neonek nebo jiných hejnových ryb musí být super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Petr
No,tak to já bych naopak řešil...,Kromě technického zázemí a jeho fungování bych měl představu co chci,aby mi tam rostlo a plavalo.Je docela zbytečná taková nádrž,aby mi tam plaval milión xif,nebo gupek.Jaké dominantní ryby a co k nim.Jednoduše řečeno,mít nějaký reálný cíl,co chci a co je možné.
Další věcí je místo,když bude slunečné,řas se nezbavíš,a nakonec je také otázka,když tě to přestane bavit,co s ním,záleží,kde nádrž bude.Je to nevystěhovatelné,neprodejné a náklady na takovou nádrž jsou asi na menší elektrárnu,hlavně v případě,že budeš tíhnout k tropům.
Znám člověka,který si v paneláku udělal 2600 l na frontosy a náklady,ani jako kamarádovi mi neřekl.Říkám si proč asi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:21 Libor123 Re: dest
Ahojky.
Mořskej svět by byla bomba, ale stálo by to asi o dost víc. Já osobně jsem na kančíky a můžou být všichni. Do takového obra by ti vešli všichni a ani by si neublížili. Ale jinak fakt nevím. Tak se potom někdy pochlub jak ti to vyšlo. A hodně úspěchů. Libor potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:18 Petr Re: dest
Já bych to neřešil. Stejně to předem nevyřešíš. Dal bych tam obyč dno a pak kupoval rostliny podle toho, co se ti kde bude líbit. Sem tam něco vytrhneš, sem tam přesadíš ... To samé ryby. Něco se ti tam bude množit, něco vychcípá.

Ono totiž velké akvárko není nic jiného, než malé s více místem. Teď nemluvím o rovnováze a podobně. Ale rostlinám je jedno, zda okolo sebe mají 30cm nebo 100 cm.

Předem bych řešil světlo a filtraci a to ostatní za pochodu dle chuti a vkusu. Stejně to nenaplánuješ tak, aby ti to fungovalo.

Edit: Já chvíli přemýšlel, zda ti závidím nebo ne a nezávidím. Velké akva plánuji také, ideálně přes celou zeď, tedy 3-5 metrů. Ale nějak si nedovedu představit šířku více než cca 40 - 50 cm a sloupec vody více než 50cm. A už vůbec si nedovedu představit, jak v půli akva řeším něco u dna u zadní stěny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:12 dest Re: Barney
Jde o to ze jsem planoval udelat morskej svet jenze to ma par zasadnich nedostatku za prve zkusenosti za druhe finance uz do toho opravdu nechci moc vrazit.

Zatim jsem v tom neco kolem 190 tis s filtraci svetelnou rampou a pod zakladnima vecma.

O svetlo bych se vubec nebal podle me bude zcela dostacujici protoze jsem tomu venoval pomerne dost casu pred objednanim celkem je v krytu 24 zarivek ruzna spektra a 10 vybojek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:11 Libor123 Re: avast
Ahojky lidičky.
Avaste asi máš dost pravdu. Ale já osobně bych si před pořízením takovéhoto obra dobře všechno promyslel a stejně nedomyslíš všechno. Tohle je stokrát ověřená pravda nejen u mě osobně. Zkus třeba jen pro inspiraci Sklorex v Brně, nebo si zajeď do Hradce Králové do obřího akva, asi 120 000 litrů. I Dvůr králové má dosti velké, ale to už není klasické akvarko ale pavilon kde je kolem pavilonu obří jako by potok a jsou tam různé ryby a má to asi 30 000 litrů. Přeju při zařizování hodně úspěchů a šťstnou volbu osazenstva. A doufám, že se pochlubíš. Čauky Libor. palec palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2009 22:54 Muž Barney [61] Re: dest
Já bych to realizoval tak, že bych to za těch 100 000 prodal do nějaké ZOO a koupil si třeba 1000L akvárium. :)
Já bych si takové maxxi akva nikdy nekoupil. Údržba hrozná, spotřeba elektřiny ještě horší, krmení ... všechno drahé. A s představou, že to eventuelně někdy může prasknout, bych asi neusnul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 22:37 Muž avast [49] Re: dest
Takže já investovat 300 tisíc, tak si všecko detailně promyslím, ale asi máme jiný pojem o penězích (což je nejenom možné, ale i pravděpodobné).. Takže já bych ti radil někde se pokoukat po atlasech s rybkama/kytičkama co by si tam asi chtěl, pak pokud se ti podaří najít obrázek jak by to asi mělo vypadat (klidně i menší nádrž), tak pak by se s tím dalo nějak jednat.. Pak si zjistit jak ty kytičky budou asi náročný na světlo.. Protože si grafik, tak mě napadá, skus si to akvárko namalovat dát tam co nejreálnější obrázky rostlin dokresli/vlož nějaké rybky a nehraj to sem a ten nákres by ti taky mohl pomoct s konečným designem akvárka, protože jinak budeš hroozně dlouho pořád něco předělávat (hlavně rostlinky) a pořád se ti nebude něco zdát.. Prostě nějako ztvárněte/napište jak si to tak asi představujete a pak se může začít radostně s nějakym plánováním a raděním.. A ještě taky napiš jestli chceš rychlerostoucí/nenáročný/pomalurostoucí/náročný kytičky a jak náročný chceš rybky..

P.S. nevíte někdo jak říct slovo akvárko bez spojení velký aby to představovalo velký akvárko?? Tím myslim třeba skříňka - skříň.. :-D

Doufám že se akvárko povede, protože to bych pak chodil na inspiraci.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:42 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: dest
Řešit u takhle velké nádrže její osazení až po tom co už fyzicky stojí mi přijde dost chaotické...Jak máte řešenou filtraci?Intenzitu osvětlení a použité zdroje?Zkušenosti s akvaristikou?Popřípadně spíš nadhoďte jakou máte tedy vy představu ať víme zda je třeba reálná...
Byl jsem u zrodu menšího třímetrového drobka a dalo docela práci dotáhnout to do konce aby vše fungovalo pokud možno s co nejmenší údržbou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:38 Muž DonJuanKarlos [30] Re: dest
Fotka k příspěvku My ve škole to máme tahle: ("Akvárko" má taky 3500L a filtr má 400L)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dest
No prostě jako každé jiné akvárko. Jen s tou myšlenkou, že se do něj každou chvilku nemůže lést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:24 dest – Jak by jste realizovali 3500 litru akva ?
Konecne přislo a bylo postaveno na finalni misto včetně stojanu osvetlovaci rampy a pod.
Otazka je co do něj nyní máte nejakej zajimavej napad jak realizovat, cemu se vyhnout a pod ?

mam v hlave jeden napad ale nevim jestli to pujde realizovat uz takhle me samotne akva vyslo pomerne na slusnou castku.
rad bych se vesel do 300 000 tis s celym akva zatim sem na 1/3 bez filtrace
rozmery:
delka 500cm
vyska 70cm
sirka 100cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:58 hanyking
Já si myslím, že maxi aqa by mělo být zakryté. Jinak vzniká vysoká vlhkost a to je zátěž na tělo i interiér. V zimě pokud se topí tak je dobré částečné odkrytí protože vzduch je suchý ale mít to stále odkryté tak za chvíli máte farmu na plíseň. :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 14:09 eminence Re: Yirka
Skanky : informativne
120 cm 50 cm 60 cm 10mm 360 l 64 kg - 3000 kč
120 cm 60 cm 60 cm 10 mm 432 l 69 kg - 3000 kč
150 cm 50cm 50 cm 10mm 375 l 66 kg - 3000 kč
150 cm 60cm 60 cm 10 mm 540 l 82 kg - 3000 kč
160 cm 50 cm 50 cm 10 mm 400 l 70 kg - 4000 kč
180 cm 50 cm 50 cm 10 mm 450 l 78 kg - 4000 kč
200cm 50 cm 50 cm 10 mm 500 l 105 kg - 4000 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 13:22 Muž Yirka [9136] Re: eminence
Když už, tak už s rozpočtem na všechny velikosti akvárii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 13:08 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: eminence
eminence napsal: ... cim mensie tym viac starosti ...
To netvrdim ze to nieje pravda, ale myslim, ze podstata je jasna ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 13:02 eminence Re: FoRgY
ja nie som zaciatocnik, ja som len chcel pomoct ludom ktory chcu akva. a zacinat s mensim akva na skusku nevidim ako nejake dobre riesenie, cim mensie tym viac starosti. ale tak dobre nechame to tak.
takze som zatial dosiel na toto :
akva - vystuzene aj na bokoch, aj cele dno - 200 EUR
stojan bude z jokloviny - cenu zatial neviem
filter - vnutorny pomalotecuci vlepeny na zadnej stene - 10 EUR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:25 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: grizly
grizly napsal: Predpokladam, ze zadny zacatecnik si nebude chtit zalozit akva takovych rozmeru...
Zaciatocnik si kupi mensie akvarium na "skusku" ci ho akvaristika bude bavit. Lebo si povie dam do akvaria vela penazi a po pol roku ma to prestane bavit tak si radsej kupim mensie a lacnejsie a ked vidim ze ma to bavi tak az potom si kupim vacsie akvarko. Ja ked som zacinal s akvaristikou tak som mal osem rokou, tak ja som take problemy nemal :-D. Ale ako priklad môzem uvies, ze ked som chcel zacat hrat tenis, tak som si prvu raketu kupil za 250 Sk a o rok nato, ked som prisel nato ze ma tato hra bavy tak som si kupil raketu za 1200 Sk ... a myslim si, ze to takto roby vela ludi ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.07.2009 00:31 Muž grizly [145] Re: eminence
Fotka k příspěvku Predpokladam, ze zadny zacatecnik si nebude chtit zalozit akva takovych rozmeru. Pokud se ho rozhodne zalozit bez toho aniz by otom vedel vse potrebne, bez predchozich zkusenosti, zde na foru si moc nepomuze. Kazda rada vychazi z osobni zkusenosti. Ja budu radit, ze k osvetleni akva staci necelych 0,4 Wattu na litr a mam pravdu, protoze me akva funguje bez problemu. Jiny bude radit, ze nestaci ani 0,8 Watt na litr, protoze to jeho pri takove intenzite neprospiva a taky ma pravdu. Navic nekonecne diskuse o typech zarivek, receptech na CO2, tvrdosti a PH vody, obsadce akva, rasach, substratu.......Po precteni prispevku by musel vzit kladivo a akva rozmlatit, ponevadz by nechtel patrit mezi skupinu lidi, co se neumi domluvit jestli je lepsi mit v akvarku 2 sneky a neonku nebo 2 neonky a jednoho sneka. 100lidi, 100 nazoru a kazdy je jiny. Kdyby se presto rozhodl akvarko zalozit bez predchozich zkusenosti, jen podle rad z fora, dobre mu tak, protoze za blbost se plati!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2009 22:30 Muž Skanky [26] Re: eminence
je zbytečné na tuhle tému otevírat další diskuzi. Stejně se lidi ptají bud v již existujicích témach anebo založí novou když se nemůžou dopátrat odpovědi. Každý má jiné nároky a každý dělá akva nějak jinak. Někdo chce tohle a druhy zas tamhle.
Ako myšlenku si měl dobrou ale nevím jestli by tahle téma plnila svůj účel.
Vdyt se jen koukni do fora kolik témat je otevřených kolem jedné věci. Například osvětlení. Rozebírá se všude možně.
alebo ked už chces pomoct tak spracuj nejaký článok a na to su tu tiež priestory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2009 22:25 Muž Yirka [9136] Re: eminence
Mé odpovědi jsem tak formuloval proto, že ty informace již tu jsou a vznikla by tu jen rozplizlá diskuse s mnoha názory a nuancemi, která by k ničemu nevedla. Bylo to, uznávám, z mé strany trochu strohé, ale teď můžete přijít se svými konkrétními dotazy na své potenciální problémy a nejasnosti. Určitě se dočkáte odpovědí, takto velkých nádrží je tu přehršel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2009 22:20 eminence Re: Yirka
proste to napisem takto. chcel som urobit jednu temu tak ze by by bolo zalozenie akva cele zdokumentovane od zaciatku. s pripomienkami a podobne. pekne zdokumentovane a popisane ale ak to nie je aktualne tak od toho ustupujem. aj ked viem ze take akva ako si chcem zriadit nie je najmensie ale od niecoho sa treba odrazit nie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2009 22:13 Muž Yirka [9136] Re: eminence
Kolegové, tvůrci odkazů které jsem připojil, odvedli tak skvělou práci, že prakticky všechny otázky pro začátečníky jsou v nich zodpovězeny. (Zřejmě jste za tu chvíli nestačil pročíst).
Je opravdu lepší začít s větší nádrží, ale ne s obří. Co když začátečník zjistí že to (akvaristika) není to pravé ořechové. Odepíše 25.000,-? (Ty náklady jsem hodil jen tak od oka, ale daleko od pravdy nebudu...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2009 22:06 eminence Re: Yirka
Ja sa v akva trosku vyznam. chcel som dat zaciatocnikom navod ako na to. co sa tyka zaciatocnikov tak radsej by som na ich mieste volil vacsia akva, vzhladom k symbioze ..
takze by som chcel vacsie akva ako zaciatocnik, a rad by som si od vas nechal poradit. ideme na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2009 22:02 Muž Yirka [9136] Re: eminence
Začátečník bude těžko začínat s rozměry (a náklady) tebou uvedenými....Jinak jsou požadované údaje zde ve fóru napsané. Pokud chceš pomoci sám, neschovávej se za začátečníky, ti mají v začátcích trošku k řešení věci v jiných dimenzích. Takže pro začátečníky klasicky:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
A teď co potřebuješ mimo uvedeného vědět ty? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 21:56 Muž soptik [40] - RostlinyRe: eminence
tak já mám skřínku pod 200x50x60 udělanou z kuchinských desek v kombinaci s lamino deskama a vše sroubovaný a lepený. naprosto bez náznaku potíží, ale i s bočníma stěnama sem tam udělal eště šest příček. doporučil bych vejšku do 50cm ale i ta 60 se eště nechá prosvítit. ostatní rozměry, čim víc tim líp, snad jen s přihlédnutím k použitýmu světlu aby se tam nechalo co nejhospodárněji naskládat
já to mám z 12mm skla, je to profi akva, uprostřed je napříč jedna výztuha, počítám že to 250cm bude taky z 12mm skla ale bude mít dvě výztuhy, ale tohle už navrhne firma sama která se zabejvá lepením akva a pokud to bude použité tak ať je minimálně z 12mm skla a má podélný výztuhy na obou stranách a na příč aspoň dvě výztuhy a je lepený pouze černym silikonem - je kvalitnější a je to známka že nebude eště tak moc starý jako ty lepený pruhlednym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2009 21:51 eminence Re: Bob66
ja mozem mat sirku max. 50 cm ... co sa tyka 250x50x60 ... 60 je vyska, kolko mm sklo by bolo treba ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18855-stavba-obriho-akvaria?od=151