Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2013 09:38 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: MichalHK
Díky za info, myslel jsem si to, ale nevěděl jsem to jistě. No to je škoda, páč jsou oba dva moc krásní a samici asi těžko poznám ve velikosti kolem 17cm jako je mám já doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2013 10:27 Muž MichalHK [6] - TanganikaRe: DeNNI85
Podle mě máš dva samce jako já, a když dorostli do velikosti, kdy ve svém území ten věsší, silnější nechce druhého, tak ho bude takhle utiskovat, dokud ho nejspíš nezabije. U nás doma ho táta zachránil za minutu dvanáct, hodil ho do prázdnýho akvária, kde žije už asi 7 let.. jednou jsme vyzkoušeli, jestli se neumoudřili, a byla to zkouška asi na 5 minut, pak šel zpět do svého menšího akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.05.2013 10:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: DeNNI85
Bude to dospíváním. Tyhele ryby se mají nakupovat ve více kusech kde se vytovří páry a pak zredukovat na požadované množství, ve vašem případě tedy pár. To že koupím dvě ryby neznamená že jsem koupil pár... a u cichlid to nemusí platit ani když koupím s jistotou samce a samici. Musí si partnera vybrat samy z většího počtu. Další možností by mohly být nevhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 09:58 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – změna chování
Zdravím, mám doma dva vrubozubce paví, koupil jsem je loni v listopadu a celou dobu bylo vše ok a ryby plavaly pořád všude spolu a vše bylo ok, nyní je jeden agresivní a druh´ého neustále napadá a ten je ukrytý za skálou. Máte někdo podobné zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 18:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: LiborSprysl
Tilapií je teda u nás docela přehršel...že by se v Ústí nedaly sehnat, o tom bych dost pochyboval... O tom asi pochybovat není třeba, ale Barakainus je, co vím, momentálně na jiném dílu světa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barakainus
To jako, že je chcete zasunout do potravního řetězce? Oni zase tak hr nerostou...ty míry, které uvádíte, to je tak v kubíkovce...
Tilapií je teda u nás docela přehršel...že by se v Ústí nedaly sehnat, o tom bych dost pochyboval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 11:53 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Barakainus
No, řeknu to rovnou, takovéhle nápady moc nechápu... Ale budiž.
Aby nejrychleji rostli? Živé, živé, živé a živé. A doplnit vitamíny. Taky by se to dalo přoložit granulema pro pstruhy, které jsou vyráběné pro krmení konzumních pstruhů, aby rychlejš rostli. A cpát to do nich horem spodem. Živé rybky taky před zkrmením nakrmit kvalitním krmivem, a předložit vruboušům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 11:32 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Precetl jsem ze ocelati rychle rostou (pry 2-3cm za mesic), ale potreboval bych vedet, jak to udelat aby rostli co nejrychleji. Cim je krmit. Chci nejake ryby na aquaponii a byt se normalne pozivaji tilapie, tady se nedaji sehnat jakozto invazni druh. Ale nasel jsem, ze oskari jsou stejne rychle rostouci a pry i chutnejsi nez tilapie. A ti se tady daji sehnat v akvaristice. Ale pokud behem sezony (asi 6 mesicu) nedorostou do konzumni velikosti, nema to cenu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2012 13:16 psycho841 Re: Filip980
Že mám akva malé vím, ale ryby jsou zatím malé a větší akva je zatím v přípravě a jinak mezi sebou jsou v pohodě, žádnou agresi nesledují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 17:32 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: psycho841
Prvním problémem by spíš mělo být, že máš na ně malé akvárium.
Dál taky to, že jsou odřený může znamenat, že se mezi sebou mlátí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 13:02 psycho841 – Ocelati
Zdravím všechny milovníky ocelátu, chtěl bych se zeptat, mám oceláty s kančiky cca dva měsíce s vše bylo celkem v pohodě do doby než jsem jim dal k obědu asi 8neonek, probudil jsem v nich nejaky zabijacky instinkt protože mi pak zlikvidovaly 2kančiky... A jeste jeden problem, mam ocelaty porád odřeny a to jsem vsechno ostry vyndal, vždy po jidle jsou jak splašeny a plavou trhavě po celém akva a naražeji do stěny to trvá asi šest vteřin... Děkuji za reakce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2012 16:17 RAP Re: dblazek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 11:45 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: RAP
Wau a to mám jen dva kousky. A nevíte někdo za jak dlouho by mohli naklást jikry? A jaká je nejvhodnější teplota někde jsem četl že 27 jinde 30. Tak nevím. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 11:24 RAP Re: dblazeks
Sám sis odpověděl. Dle popisu to vypadá na přípravu ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 10:52 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dobrý den už před dvěma dnama jsem zpatřil že jeden z vrubozubců má něco vylezlého ze zadní dírky mají dvě je to asi 1,5mm dlouhé myslím si že by to mohla být papila ale nevím pořád se o sebe otírají a naráží do sebe pusou do pusy a drží se chvíli a zahaní pestřence od kamene co je uprostřed myslíte že by se mohli třít?Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2012 13:12 RAP Re: hr
Jestli mi tu nějaký RAP bude psát o tom že si choval doma vzrostlé oceláty v 160 litrech a jako debilní připomínku k tomu napíše ať už v uvozovkách nebo bez nich že si hráli s kocourem.
To je jako co,?, Recept na spokojený život takových ryb nebo nejubožejší argument neznalců chovu ryb " mě to tak funguje". No to snad nemyslíte vážně.

V prvé řadě by jste se měl uklidnit a přestat vyšilovat.
Nikdy jsem netvrdil, že je to recept na spokojený život ryb. Popsal jsem realitu, kterou jsem zažil. Mimochodem, nenapsal jsem velikost a stáří mnou chovaných ryb.
Co se týče velikostí nádrže pro chov ocelátů, souhlasím s vámi, čím větší, tím lepší. Ovšem vaše ale už teď mají plavat v 160 x 60 x 60 a ne takové louži to není pro dvy 20 cm oskary ani náhodou je přehnané! S citem zařízená nádrž o objemu 250-300litrů při normální péči bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 16:47 RAP Re: Tomáš
Těžká odpověď, neznám tvé akvárium. Před cca 10lety jsem měl 2 vrubouše ve 160litrech a byli v pohodě a ještě si "hráli" s kocourem. Úžasné inteligentní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 16:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Jednoznačně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 16:35 Tomáš Re: RAP
jasně naprosto stebou souhlasím,ale musím volit akvarium podle možností,takže si myslíš že to je kůli akvariu které je malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2012 16:28 RAP Re: LiborSprysl
Já si stejně myslím, že vše začíná kvalitou vody a ta se za poslední roky na většině území dost zhoršila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 15:49 Tomáš Re: LiborSprysl
snažil jsem se oto aby prostředí bylo dáseříct stejné jako v minulé nadrži,nové akvárium je asi o 50 cm delší ,jinak to stré bylo zase o 15 vyšší nevím jestli to může hrát takovou roli jinak jsem zachoval vše původí.Jediné co jsem si ted uvědomil je na tom novém je na zadní stěně tapeta.Jinak akvárko má 190 L ,zase si myslím že pro dva 20cm vrubozubce by mělo byt prozatím dostačujícíPředem díky za odpověd;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 05:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš
Ten dotaz evokuje situaci - stolitrová nádrž a v ní leží napasovaní vrubouši tisknoucí se k sobě. Ve stodvaceti litrech jim to začalo vaklat a nemohou se tisknout. smich Ale protože si nemyslím, že tomu tak je. Pak jedině přidám, že aklimatizace může trvat déle. Zvláště u starších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2012 21:46 Tomáš – Vrubozubec
Ahoj chtěl bych se zeptat, asi před měsícem sem přemístoval vrubozubce cca 20cm 2ks , do většího akvaria asi o 20 L ,přijde mi že v tom starem byli spokojenější a přitom bylo menší.Nechtějí moc žrát,vypadají vyděšeně ,a jako ve stresu ,ale na bok se nepokládají ,už nevím co stím trvá to asi měsíc ve starém akvárku se chovali naprosto normálně,jinak ryby vypadají zdravě, předem díky za každou odpověd..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 04:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Neyo
Toto vypadá jako "přetažený" produkt asijské výroby. Obecně vzato mi většina závojů na rybách nevadí - ba ani na těch neonkách, jako mnohým smich odpůrcům dlouhých ploutví - avšak v případě cichlid už tak nejásám (výjimkou jsou snad nekonfliktní ramirezy), ale v případě velkých cichlid mi to možná i trochu vadí. Pokud se podíváte na asijské oceláty, tak mají všichni o něco delší ploutve, než je tomu u přírodní populace a ve společné nádrži s těmi krátkoploutvými velmi špatně komunikují. Tenhle pašák na videu si dokonce myslím že bydlí sám nejen kvůli tomu natáčení...
Takže pokud naháníte sólistu, hledejte v asijských rybách. Ale dobrotu to dělat nebude v případě chovu s jinými rybami.
Edit: Teď jsem vás načapal v jiném tématu, jakou plánujete obsádku...oceláti s rivuláty...540 litrů...No to není dobrá volba....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 21:14 Neyo
Neví někdo kde by se dal sehnat Long finned? viz www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 20:45 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Neyiiiq
oba filtry jsou dostatečně kvýkonné :-) vyber si podle designu... (mně osobně více pasuje FX5 jak designem, tak konstrukcí)

A ten sumeček žraločí není dobrej nápad.. nech jen vrubouše a gibbouše, nic jinýho bych nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 19:47 Neyiiiq
Fluval fx5 pro 540l akva a oskary? Nebo ktery jiny byste doporucovali? Slysel sem ze je potreba vykonny filtr protoze to jsou prasatka. Chci tam hodit 2-3 oskary 1 gibicepsa a sumecka zralociho (nebo jinou rybu zde si nejsem jeste jisty).
Nebo radsi Eheim professionel 3 2075? Stejná cena.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2012 07:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alkestis
Všechny velké cichlidy jsou osobnosti...Jen ty oceláti jsou opravdu tak trochu jako ti "baseti" smich Teda proti těm ostatním cichlidám mi připadají jako "momentálně opoždění" smich Takovým salvinům třeba v pojídání živých rybiček radit netřeba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 18:23 R Muž Silent [5949] Re: Alkestis
Oceláti jsou inteligenti :) . S jakou grácií mi žerou z ruky. Pravda, občas sežerou nějakého toho menšího spolubydlícího, ale když se podíváš do těch jejich psích očí tak jim to musí člověk odpustit :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 17:31 Žena Alkestis [9] Re: Yirka
Nene, v té šedesátce je nemám. ;-) Dočasně jsou v 250l Pokud možno, tak už kolem vánoc bych ráda postoupila aspoň na těch 400l Ne-li více - čím více tím lépe. :-)

Mimochodem pamatuju, když jsem jim donesla první várku živých rybiček. Vůbec nevěděli jak na to. Každou chvilku připlavali ke sklu a koukali na mě jakoby čekali, že jim s tím poradím, nejlépe abych jim je chytila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 16:48 R Muž Silent [5949] Re: Alkestis
Mám dva dvaceticentimetrové kousky a chovají se úplně stejně. Jestli se jedná o pár zatím říct nemůžu, protože se ještě netřeli a pohlaví bez toho lze jen těžko určit. Ovšem vzhledem k tomu jak se k sobě mají bych to tipoval na párek.
Mimo téma. Nechápu tvou reakci na Jirkův příspěvek. Spousta chovatelů si nepřečte ani základní informace co jsou tu v atlasu tak sem nahodil odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.08.2012 16:43 Muž Yirka [9123] Re: Alkestis
Je to trosku jinak. Pises ze jsi zacatecnik a vetsina z nich se zpocatku tezko orientuje na strankach a atlasu a ani nevi ze tu ty informace jsou. Myslel jsem to dobre.
Skutecnych dobrych chovatelu techto rybek zde neni kvuli jejich narokum tak moc, ale urcite se nektery ozve. Tak se necerti.
Edit: Doufam ze je nemas v te sedesatce. To by tomu trojimu cteni informaci neodpovidalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 16:32 Žena Alkestis [9] Re: Yirka
Ano, ano tyto odpovědi mám moc ráda. Když člověk něčemu nerozumí a zeptá se zkušenějších, tak je odkázán zpět na článek, který četl již aspoň třikrát. Konec konců je to jednodušší než napsat dvě věty a nebo přiznat, že to neví.

Konec konců je toho tady na těch fórech více než dost. Na otázku se člověk dozví samou kritiku a spoustu věcí okolo, ale to na co se ptal NE. Opravdu zodpovědný přístup zkušenějších chovatelů jak předat své vědomosti a vychovat novou generaci ZODPOVĚDNÝCH akvaristů.

PS: Stačila by i jedna věta. "Jsou moc malý počkej si rok." rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 16:19 Muž Yirka [9123] Re: Alkestis
Par zakladnich informaci z atlasu: rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 16:11 Žena Alkestis [9] – Pár nebo kámoši?
Dobrý den,

mám dva vrubozubce paví - albíny. Momentálně mají cca 10cm. Jsou neustále nalepení na sebe jak kdyby byli svázaní provázkem. Kam se hne Ginger, tam plave ihned i Bridget. Je možné, že by se člověk trefil na pár nebo to je normální chování mrňat?

Omluvte mou neznalost tohoto druhu. Jsou to moji první (jak s nelibostí říkám) pokusní králíci. No ale nějak se přeci začít musí. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2012 08:45 R Muž Silent [5949] Re: dblazeks
Moji vrubouši milují Hikari Cichlid staple, Tetra Cichlid granules a Sak Energy. Ovšem ze všeho nejraději mají mouchy a moučné červy no a ryby. Nedávno mi jeden z nich sežral pěticentimetrového panceřníčka. :-) V každém případě jim trvalo týden než se plně aklimatizovali a začali normálně žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2012 08:45 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: jamajcan
A nevadí to, že nežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2012 08:42 jamajcan Re: dblazeks
Dej jim ještě pár dní čas.Bude to asi způsobeno reakcí ze stresu na změnu prostředí a hodnot vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2012 08:37 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: dblazek
Teprve až dneska se prohání po akvárku. Ale mám problém, všechno žrádlo co mu dám tak rozkouše a vyplivne (tetra cichlid sticks, sušený červi, mražený patentky). Prosím poraďte. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2012 08:34 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dobrý den mám vrubozubce od pondělí a furt jsou zalezlí když zhasnu na chvilku vyplavou a zase se schovají co mám dělat,nebo se ještě teprve rozkoukávají? děkuji
Edit: A ani moc nežerou. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 12:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin
Pro krnící zakrslíky ano...pro 4 třiceticentimetrové ryby ( a to oba druhy dosáhnou jako prd) je to fakt docela málo no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 07:32 Martin
Mám dva vrubozubce a dvě parmičky žraločí ve 180 a je to pro ně velké dost, 120 stačí pokud je dost dlouhá ... na výšku místo moc nepotřebují jelikož se převážně zdržují u dna, důležitá je kvalitní filtrace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2012 16:59 Žena Alkestis [9] – Návyk
Dobrý den, chtěla jsem se optat... Jak dlouho tak vrubozubcum muze trvat nez si zvyknou na nove prostredi? U jesteru to byva tak tyden, dva... tak by me zajimalo jak dlouho to tak muze byt u rybicek... Zerou, to jako jo. Srdicko si dali moc radi, ale jsou neustale schovani a jeste ke vsemu me trosku znervoznuje, ze za kazdou cenu si museli vybrat ukryt u kerickovcu, jak kdyby toho tam meli jinak malo na schovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2012 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: drakpd
Ono asi opravdu hodně záleží na lokalitě... ;-) Zrovna v lese bych to nechal na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2012 11:18 drakpd Re: LiborSprysl
Koukám že konečně normální příspěvěk než jen samý zákonem chráněný a hotovo! Já mam kousek od baráku v lese rybníček kde se sejdou snad všechny žáby z okolí a člověk by jich byl shopnej přivezt klidně plnej kolec a znát by to tam nebylo takže tich pár pulců by byl určitě hroznej hřích když bych dal rybkám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2012 08:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Bych teda vsunul jednu kacířskou myšlenku... smich Mám na zahradě čtyři "louže", které zjara zokupují žáby ze širokého okolí...Pulců stovky...Rozměry těch vodních ploch nejsou opravdu nijak ohromné, takže úživnost je limitovaná. Také jsem v prvních letech jásal nad tím množstvím pulců. Jak zachraňuji rozmnožování obojživelníků, kterých u nás tak ubývá... Méně jsem pak jásal nad tím obrovským úhynem hladových. Protože mám tedy dravců také požehnaně, začal jsem stavy redukovat a ejhle, úhyny se nedostavily a do žabek metamorfovalo skoro všechno. Takže je třeba hledět na problém s krmením pulci i z jiného úhlu pohledu, než tak jednostranně, jak jste to tu předvedli... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.05.2012 16:21 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pepan
Mám takový pocit že se nepleteš :-)

drakpd - raděj si pořiď třeba stolitrový akvárko, hoď do něj cca dvacet mixových gupek (5 samců a 15 samic), a za pár týdnů budeš moct Vruboušům dávat ke žrádlu kvanta potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2012 15:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drakpd
Mám takový pocit že naše žáby včetně všech vývojových stádií jsou zákonem chráněny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2012 15:14 drakpd – Pulci jako krmení pro Vrubozubce
Zdravim, chtěl bych se zeptat zda nemáte nějaké zkušenosti s krmením pulcema. Momentálně je jich všude plno, tak si myslím že by to mohlo být dobré spestření stravy pro Vrubozubce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2012 17:34 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: simson

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875-vrubozubec-pavi-chov?od=151