Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium a velká vlhkost v místnosti

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Akvárium a velká vlhkost v místnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 20:33 Štěpán Re: Norton
Našel jsem, že sklo tloušťky 5 mm pohltí 10%, takže 2 mm by mělo pohltit 4%. 2mm je ale podle mě na nějaké větší sklo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 20:29 Muž Norton [109] Re: Štěpán
Štěpáne, máš někde údaje kolik světla "pohlcuje" ten který materiál? myslím porovnání, sklo, plexy, makrolon... myslíš, že krycí obyč. sklo, ne nějaké spešl, tlouštky třeba tak 2 mm, pohlcuje o tolik méně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 18:59 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Vodnik, zoo, Štěpán
Vodnik: Není to ještě tak zažraný. Ještě to jde "v pohodě" setřít i rukou. Je to zatím povrchový...
zoo+štěpán: No, tohle neznám, ale teď pujdu za tatíkem a kouknem se na to sklo... A ten macrolon asi nekoupím, protože moc nepropouští světlo a to nechci ne
Tak zatím ahoj a moc díky za rady, jste moc hodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 17:56 Štěpán Re: Zoo
Až na to, že ti ten makrolón zežere aspoň třetinu neli víc světla.
Edit: Tak jsem se trochu seknul, makrolon pohlcuje 20% světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 17:28 zoo Re: Voloďka
dej si tam ten macrolon, je lehouckej a poslouzi ti stejne jako sklo
stoji to par kacek, narezou ti to na miru, nebo si to muzes usmiknout sama nozem
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 12:07 Vodník Re: Voloďka
Aha, tak to jo. Ale když se plíseň zažere, tak nestačí vymalovat, musí se osekat omítka a dát nová.
Já taky topím uhlím a právě proto topím furt. Nejhroší je totiž zatápění. Třeba najdete to lehčí sklo. A větrej několikrát denně, to můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 11:35 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Marcello, vodník
Marcello: Dneska se pokusím s taťkou něco najít doma. Říkal, že má v garáži nějaká vylehčená skla z auta-tak snad to pujde na to akvárko, uvidím. Kdyžtak dám vědět jak to dopadlo, teď jsem ve škole.
Vodník: Já doma nejsem pánem. Už jsem to tu psala. sad rozzureny Prostě se nemůže topit furt, nebydlíme v paneláku a neotočíme jen tak malíčkem přívod plynu jestli si to mysliš tone A není to taky levná záležitost topit starej barák. Topíme uhlím a dřevem!!! Já prostě za to nemůžu. Táta mi řekl, že tu plesnivou omítku sedře a pak tam dá novou, ale tu co je proti plísním nebo co.... A investovat pár tisíc do krytu??? To rači přežiju tu poslední zimu co budu doma! Navíc jestli si myslíš, že mi lezou tísíce z kapes, tak se sakra mýlíš! Kdybych měla, tak se tady tak blbě neptám rozzureny rozzureny rozzureny Já nepracuji - to znamená, že nemám moc peněz. A nebudu tady raději rozepisovat, že od našich nedostávám ani korunu navíc. Jen na bus do školy a na pár obědů hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 09:38 Vodník Re: Voloďka
To máte tak levnou elektřinu a drahé topení ? Topíš topítkama a v místnosti netopíš. CO to udělat obráceně ? Já topím v místnosti a topítko v akva vůbec nemám.
Jo a chce to taky větrat, větráním se dovnitř dostává suchej vzduch a vodní páry jdou ven. Ale klidně investuj pár tisíc do krytu než pak dělat novou omítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 20:51 Marccello Re: Voloďka
Takže zakrýt, tone a koupit pohlcovač !! jo, nejdřív si ale zaznamenej kolik a za jak dlouho dolíváš, ať to pak můžeš porovnat! ano a hned uvidíš jak jsi na tom! Tak ať se daří zatočit s plísní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 20:07 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Marcello
Ale chápeš, že jsem to nikdy neměla? A až s akvárkama to přišlo? Dřív prostě nic.....a vše bylo v pohodě! sad To bude akvárkama. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 20:03 Marccello Re: Voloďka
no jo, je těch nápadů dost,co? coze Víš Voloďko, vlhkost v bytě vážně není způsobená akvárkem, ale mnoha jinými faktory - jaká je stavba a jak odizolovaná,nebo zateplená, umístění bytu(co se svět.stran týče) a taky tvýho pokoje,způsob a doba vytápění, počasí - mamka má pravdu, že teď je to nejhorší,(inverze,mlhy,déšť a teploty těsně nad 0) atd atd. Akvárko - ať už zakryté nebo ne, je jen další troška do mlýna pro plísně v bytě.Když jsem měl akvárko odkryté, krásně nám v obýváku rostly a kvetly orchideje :-) :-D až jsem ho zakryl, zašly :-( taky se mi zdá, že stejně dolejvám pořád stejně vody - 2 litry týdně) takže to, že máš v pokoji plíseň není jen akvárkem, spíš bych řekl, že to akvárkem není vůbec! S plísní v bytě se potýkám už roky,dávno před tím, než jsem se dal na akvaristiku, mám ji skoro v celym bytě,jen ne v obýváku - a tam zrovinka tam mám akvárko!! Jo, a ty levny pohlcovače vlhkosti nejsou na elektřinu - jsou v nich nějaké kapsle, které pohlcují vlhkost, vyzkoušené to sice nemám, ale chytám se... Takže, ať zkusíš cokoli, přeju ti úspěch ;-) a držím palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 16:25 Žena Voloďka [59] - TetryRe: pantany
Ahojda všem. Moc díky za ohlasy :-) love
Jirka+štěpán: Dneska jsem se ptala učitele (inženýra, kterej má mnoho zkušeností se stavbami) co s tím když mám vlhko a co kdybych tam nechala takhle kolovat ventilátorem vzduch. Říkal, že by to jako pomohlo, ale musel by se opravdu prohánět, takže to nepujde. Bych profoukla :-D
vodnik: Mám dvě akvárka. To menší (co mám dole) tak s ním je to snadné a sklo tam mám, které zadržuje vlhkost. Hlavně leju vodu kyblikem do toho velkého akvárka... Víš největší je problém v tom, že mám tam 1,5dlouhé osvětlení a s tím se tak lehce nemanipuluje. Nejsem chlap abych každej druhej den přesouvala ten kolos osvětlení ne
pantany: No, tak teď už tak nějak každej den topíme, ale třeba od 22h do 14h se netopí, pač jsou všicky v práci. A v tu dobu je doma cca okolo 18C, jak kde. U mě to trochu vypomáhají právě ty akvárka, že v nich mám ty topítka. Používám židli se kterou právě si hřeji zadek :) Je to těžká obsluha, ale zato se zase vyplatí bezproblémový pohled na akvárko přímo ze stoje. (vyjma mých neteří a synovců co ještě nedorostli do přiměřené výšky a tak je mám na ramenou). :-D
No mamka mi ještě říkala, že se to může zlepšit. Prej, že až bude přímo zima, tak venku nebude taková vlhkost. Teď venku je vlhkost a tak je skoro fuk jestli větrám či ne. No, to je její názor, ale kéž by měla pravdu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 11:08 Muž pantany [7] Re: Voloďka
tak to ti nepomozem. vravis ze mas studeny byt, kolko mas v izbe stupnov? ale bez krycieho skla to nepojde, a este jeden dotaz, preco mas to akva tak brutalne vysoko - tazka obsluha, musis pouzit stolicku? vsak aj sa musi donho zle pozerat, musis stat na stolicke takze je vo vyske cca 2m, to je nejako vela nie? a este nieco, to mas v izbe obe akva, 78 l a aj to 180l? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 10:33 Vodník Re: Voloďka
- tolik akvárek a leješ vody kýblem ? Kup si hadici. Nejlíp s nádobou tak aspoň 200 litrů(maj v hornbachu levně) a čerpadlem.
- sklo nemusí být v celku, ale dělené. Vylezeš na židli a přesuneš ho na druhou půlku a máš půl akva volnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 09:40 Štěpán Re: Jirka
Ventilátory můžou pomoct, když je zdroj vlhkosti jen ta stěna a jinak je v místnosti ne úplně vlhkej vzduch. Když je tam takováhle vodní plocha, tak ten vzduch je vlhkej a ventilátory budou asi k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 00:53 Muž Jirka [11] Re: Voloďka
Voloďko pokud nechceš sklo na akva,jedině ventilátor v místnosti co ti bude točit vzduch. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 23:39 Muž zikyc [79] - SumciRe: Voloďka
Zkus koupit topný desky já je použil a pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 23:12 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Štěpán
Já větrám, ale né tak často jako v létě. V létě je teplo, ale v zimě není a já bych jinak v pokoji zmrzla kdybych větrala jako v létě. Takže tak nějak denně na půl hodinky. Jak kdy, jak je venku teplo...
Jo a jinak plíseň už začíná pěkně bujet ve třech rozích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 14:23 Jirii Re: Voloďka
Ahoj, jeste by byla jedna moznost....tam kde dochazi k rustu plisni musi byt prihodne nizka teplota konstrukce (steny) pokud k vlhnuti (rustu plisni) dochazi pouze na male plose muze zkusit to misto ofukovat nejakym malinkym ventilatorkem. Proudenim vzduchu tam budes hnat teplejsi vzduch a nebude dochazet k vlhnuti (mozna) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 11:37 Janvac Re: Voloďka
Odvlchčovač a jeho provoz přijde na dost peněz. Sklo a časté větrání (hlavně až nebude venku současné vlhké počasí a bude mrznout) bude asi jednoduší a levnější řešení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 11:05 Štěpán Re: Voloďka
Jenomže ten odvlhčovač za 1800 ti za den vyssaje ze vzduchu čtvrtlitr a z akvárka se ti do něj dostane litr! Ten je k ničemu. Ty odvlhčovace co nejsou na elektriku jsou taky k ničemu. Buďto si na to akvárko dáš sklo nebo si budeš muset koupit ten za 5000 s příkonem 200W. Tak si vyber! :)
Jo, Voloďko, ještě - čím větráš, když ne oknem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 10:43 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Horác
Díky Horáci, moc palec
Marcello: Tak to koukám, Zikyc mi dával stránky s odvlhčovačema za cenu od 5 000Kč coze , což vím, že bych si to nekoupila! Tohle je lepší.... ;-) Zkusim se po něm juknout. Ale už zase vidím ty kecy od našich, že zase něco žere eletriku. No což, asi jim začnu raději přispívat :-(
Janvac: Ještě žádnou zimu tam akvárka nebyly a teď to začalo-asi tím, že je zima a tak míň větrám okny. Dolévám asi tak 5litrů za pět dní...asi tak, no... Je to asi moc, co? :-O Máme starý barák a neodizolovaný. Přesouváním nábytku to určitě není...
Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 06:34 Janvac Re: Voloďka
Je to opravdu jenom vlhkost z akva? Kolikátou zimu je v této místnosti máš, kolik a jak často doléváš vodu? Začala stěna vlhnout až po instalaci akvárii? Pokud je to špatně tepelně zaizolovaná stavba, tak vlhnutí stěny může způsobit i přesunutí části nábytku (změní se proudění kolem stěn).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2006 22:30 Marccello Re: Voloďka
taky stačí zajít do stavebnin - OBI, Baumax, Bauhaus a nebo i do Hypernovy - všude tam můžeš koupit za cca dvě stovky takovýto pohlcovač vlhkosti: www.distrimo.cz/…

;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2006 18:17 Muž Horác [3942] Voloďka
Proč si to nehodíš do Gůglu? hmm www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2006 18:11 Žena Voloďka [59] - Tetry – odvlhčovač
A kde seženu ten odvlhčovač vzduchu? Jak to vypadá? Jak to funguje a kolik to stojí? Moc díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 08:43 borca Re: Voloďka
Když tam bude to sklo, nebudeš tam tu vodu muset tak často dolévat.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 16:52 Buri Re: Voloďka
Pokud neni nadrz nijak zakryta tak bude problem i s prachem a necistatami, ktere padaji do nadrze. Kryci sklo, pokud neni kryt je opravdu potreba. Cast odparene vody se se bude castecne srazet na skle a bude kapat zpet do nadrze. Kryci sklo nemusi byt nijak tluste a muze byt rozdelena na vice casti a umistene v kolejich z umele hmoty. Manipulace je pak jednodussi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 16:49 Muž zikyc [79] - SumciRe: Voloďka
rozhodně to zakrej jinak tam budeš mít plíseň a nebo kup odvlhčovač vzducu, já sundavám na špičkách skla skoro metr na metr , snad to nečistíš každej den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 16:40 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Voloďka
Jako třeba bych mohla, ale když se podíváš, tak ho mám ve výšce a už teď mám problémy s údržbou akvárka. Musím stát na židli a je to dost nepříjemně. Natož ještě vyndávat sklo abych tam mohla pak kbelíkem lít vodu....... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 16:04 borca Re: Voloďka
To nechápu, dívala jsem se na tvoje akva a sklo tam dát určitě můžeš. Jinou možnost asi nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 15:41 Žena Voloďka [59] - Tetry – akvárko, velká vlhkost v místnosti
Ahojda všem:) Měla bych takovej dotázek co se týče vlhkosti v místnosti. Začala jsem s tím mít teď potíže. Akvárka mám v místnosti o ploše cca 20m čtverečných a v rohu se mi začíná dělat vlhko. Bojím se, aby nezačala plesnivět stěna. Co s tím? Vím, že bych měla větrat oknem, ale je to studený barák a tak bych tu měla neustále zimu. Nemáte nějaký nápad jak proti tomu bojovat? Sklo nad akvárko nemohu dát z důvodu osvětlení a kvůli vysoce postavenému akvárku. Díky moc za všechny rady! ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3613x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/187-akvarium-a-velka-vlhkost-v-mistnosti?od=51