Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium a velká vlhkost v místnosti

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvárium a velká vlhkost v místnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2023 22:15 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: James
Jako vodní želvickář (Trachemys, Mauremys) z prvorepublikového cihláku, do nedávna prolezlého dřevomorkou, trochu poradit mohu:
Určitě to bude chtít zastřešení nádrže, může být např z truhlářské překližky, nejlépe formou dostatečně vysoké odlehčené nástavby nad akváriem (míněna vodní plocha) opatřené osvětlením, včetně výhřevných lamp. Odpar potom půjde zase zpět. Příčné větrání na jednom boku cca v půli výšky a podélný pás nahoře při čelní (!) stěně. U standardních terárií je vesměs vzadu, to by Ti ale právě plesnivěla zeď. Nad čelní stěnou se jednak nebude mlžit přední sklo, nadvodní část, případná vlhkost nadto bude odcházet ven daleko od stěny.
Pokud budeš mít akvaterko u obvodové zdi, též pomáhá izolace pořádnou deskou polystyrenu. Zde se nevyplatí šetřit na nesprávných místech, dáš-li tam např 10 cm silnou, kvalitně odizoluje prakticky veškeré výkyvy teplot v průběhu roku a vydrží hromadu let... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2023 18:54 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
Záleží v čem bydlíš na paneláku byl, tak suchý vzduch ,že se stěny polévali vodou ,jako dospělý jsem pořídil kaskádu voda se opatřovala velmi dobře a vlhkost byla kolem 55% na baráku v kuchyni v zimě normal 70% , teď je tam 44% .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 17:52 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rybar
Dobře. Vlhkost u mě je právě v zimě kriticky nízká, až to škodí. Pod 30%. A nemá na to vliv kolik topím. Asi to žere koberec, počítač, co já vím. V kuchyni je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 17:39 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
Momentálně na východní straně je 26 C a 30% vlhkost, pokud bude zima bude to jiné my máme v zimě , přes den 17 C a potom jde vlhkost i 80% . Nejde o léto jde hlavně o tu zimu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 16:31 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: James
Jestli u vás není vlhkost venku trvale třeba 80-100%, tak by to mělo být ok.

Zkusím, u sebe test, mám vlhkoměr. Pak tu napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2023 07:46 Muž Rybar [-29] Re: James
První akvarium na baráku byla kaskáda . Ta ukázala veškeré slabiny v omítkách a ve zdivu . Pokoje byly následně vymalované chytrou houbou , jeden pokoj ,který tak nebyl ošetřen a jsou v něm dnes akvaria byl použit penetrační roztok proti plísni a taky pomohl .A i když akvaria jsou zakrytá ,tak jsou tam malé mezery kudy vlhkost uniká (otvory na krmení ,káble,hadičky ) . V létě se větrá a v zimě pokud to nejde ,tak pustím odvlhčovač . Dá se nastavit na několik režimů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 07:12 Muž Yirka [9126] Re: Tojsouvěci
Ale už tak moc ne akvária. Akvárium by oprvdu v pohodě mělo řešit krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2023 23:33 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Tepelný most, může být zásadní problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2023 19:13 Muž vlka [3444] Re: James
Nevidím jediný důvod, proč by měla být v domě plíseň. Přece větráte každý den, ventilačky otevřené 24 hodin, tak proč plíseň ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2023 18:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: James
Tak v novostavbě kde jsou moderní okna bych tenhle problém neočekával. Mám 35 let 500 litrů sice pod dřevěným krytem kde jsou větrací mřížky a nepřiléhá nijak natěsno a nejsou pod ním krycí skla a co je to plíseň nevím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2023 11:34 Muž Kamosh [13] Re: James
Řešil jsem stejný problém, ikdyž v bytě. Přes zimu běží kondenzační odvlhčovač (jo, žere to elektriku, ale opravdu odlhčuje). Doporučil bych nějaký typ, co má možnost vývodu na hadici - nádržky jsou určitě menší, než kyblík, do kterého se dá hadice vyvést. Ale největší efekt má každopádně krycí sklo. Bez toho to (alespoň v mém případě) fakt nešlo. Takže vymyslet akvárium tak, aby mohlo mít krycí sklo. Chápu, že s želvou je to výzva, ale určitě to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2023 21:34 Muž James [0] – plíseň v místnosti
Dobrý den,
Jsem majitel 3leté vodní želvy žíhané a mám takový problém. Mám pro svou želvu koupenou nádrž 600 l, kterou jí tam chci zařídit a udělat souš-nadstavbu, takže voda bude skoro po okraj a menší část nádrže nebude zakrytá. Poradili byste mi prosím, jak to udělat či co podniknout, aby nebyla v domě plíseň? Rodiče z toho mají velký strach a já také, nechci jim zničit nový dům, ale taky nechci dávat svou želvu pryč. Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:43 Lukáš Re: Designer
Hmm, vzhledem k tomu, že v zimě máme v místnosti i 27 °C, což je krapet dál od 22 °C, tak by to možná šlo.
Každopádně dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 15:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lukáš
Na druhou stranu nejakou vlhkost ma mit. Jako dite jsem zil vedle dospeleho piana, koncertniho kridla, a jestli si to dobre pamatuji, bylo doma pro nej desne sucho.

Mrkneme na web:
www.klavirnictvi.cz/…
A cituji:
Každý byt přirozeně není posatven pro piana, takže je nutno najít kompromisy. Obecně platí: optimální je vzdušná vlhkost mezi 45 až 70 % a teplota od 18 do 22° C a pokud možno nejmenší výkyvy těchto hodnot.

A dale se pise o zvlhcovacich...
Jestlize se temto nastrojum porizuji zvlhcovace, to akvarko ani tolik neodpari, jako ony. Ale sam bys mel vedet, jak vlhko doma v ktere rocni obdobi mas a podle toho se rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 08:02 Lukáš – Pianino v jedné místnosti s akvariem
Zdavim všechny,
narazil jsem na dilema, zda zřídit akvarium (60 l) ve stejné místnosti, kde mám pianino (klavír). Místnost má 25 m2. Máte někdo nějaké zkušenosti? Byl bych docela nerad, kdyby se mu něco stalo a vím, že vlhkost není úplně to nejlepší.

Předem dík za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 09:01 JuraS Re: 92marek
Záleží na bytě především...dříve jsem bydlel v strém baráku kde jsem bojoval s vlhkostí a plísněmi..bylo tam takový vlkho, že manželce zrezivěli (orezli) speciální špendlíky na paličkování..mě orezl šroubovák co jsem ěml volně položený..ne za týden ale bydleli jsme tam 3 roky..meteo stanice mi hlásila vlhkost v rozmezí 58-72%..prostě hrůza..špatně udělaný plastový okna, vysoký stropy a barák ze šutrů co táhl spodní vodu...
teď v paneláku s hromadou kytek a 3 mi akvárii a venkovními filtry mám vlhkost s tý samý místnosti 38%..dolývám vodu tak 20 lt týdně...a přesto máme relativně sucho v bytě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 13:11 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: 92marek
Ono taky záleží na teplotě vody, plochy hladiny v akvárku, teplotě a vlhkosti v místnosti.
Když nechám otevřené terárium s vodními želvami (teplota vody cca 27-28 stupňů) přes den, brouzdaliště s velkou plochou, tak mám v pokoji jak v prádelně. ;-)
Z menších akvárií s teplotou cca 25-26 stupňů ani nevím že jsem je zapomněla zakrýt, akorát se trochu vyčistí vzduch. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 12:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 92marek
No vyhráno.. Já bych ho měl radši bez krycích skel čas od času větral. Přeci jen ve většině domácností je suchý vzduch, ale vy víte nejlépe, jak je u vás. Plus takové nádrže sou dekorativnější a vychytají spousty prachu a pylů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 12:18 92marek Re: Mrakoplash
Nádrž by byla jedna, bydlím v bytě a 200l akvárium to také nebude, takže když budu používat krycí sklo, tak říkáte že mám vyhráno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 09:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 92marek
Jde hlavně o barák (byt). Všude to může být opravdu jiné. Mě se z akvárek v pokoji odpaří 50l týdně (plus z kytek v květináči) a mám tam vlhkost od 30-50%.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 08:48 Mrakoplash Re: 92marek
Při použití krycích skel, žádnej problém. Ono to hodně záleží na velikosti a počtu nádrží, na frekvenci větrání bytu atd. atp.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 08:05 92marek – Vlhkost
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak je to s vlhkostí v bytě. Rád bych si pořídil akvárium a rád bych věděl jestli mi to nějak zásadně ovlivní vlhkost v místnosti atd... popřípadě jak se to dá zredukovat a jak účinné to bude. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:25 Helen Re: Janvac
Větrat je potřeba, ale ne vždy takové podmínky co píšeš vyjdou, když je potřeba se zbavit vlhkosti. Krom toho provoz kvalitního odvlhčovače není zas tak drahý, nastavíš-li ho na rozumné % vlhkosti. Navíc kondenzační odvlhčovač krom samotného odvlhčování ještě výchozí vzduch ohřeje tak o 2°C. Rozhodně levnější, než větrat drahé teplo ven. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:17 Muž Lada2 [11] Re: tomas4343
jak pises zabyvam se montazi plastovych oken takze moho bezpecne rict ze nam vyrobce rekne co zakaznikovi ne.Mikroventilace je jen tahak na penize.Presne jak pises vetrat casteji a intenzivne.Nicmene neni problem jen v plastovych oknech.jak mate ve zdi sutr je problem na svete.Proto se to projevuje vyrazne v zime zmeny teplot venku a uvnitr pusobi roseni kamene a tim nadmernou vlhkost zdiva.K tomu pripoctete mensi vetrani a nakej odpar a je to tu.Mam barak odizolovany od zakladu vsechny mozne sanacno zdiva atd a stejne se vlhkost a plisen dela.A uz jsem ten boj vzdal po radach par odborniku.Za ty penize co jsem do toho investoval bych mel krasnej vysousec kterej by navic topil:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:14 Tomas4343 Re: Moucha
S tou plísní pod polystyrenem - to je problém špatného návrhu izolační skladby. Problém je v tom, že by měly mít materiály ve směru od interiéru k exteriéru klesající difuzní odpor - aby mohla vlhkost projít celou konstrukcí a nikde nenarazila na překážku. Bohužel polystyren, který se většinou používá, má difuzní odpor docela velkej, tak může nastat problém. V takových případech je řešením například použití místo polystyrenu minerální desky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:09 Muž HATED [25] - CichlidyRe: frantisek
vyskusal som vyvetrat okna zarosene rano neboli tak neviem dufam ze to bude fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
bud rad... bydlel jsem hodne let v panelovem byte v 11patre, kazdou zimu plisen na vetsine vnejsich sten... duvod? spatna izolace panelu (normalne promrzaly panely)+ par prasklin, panely vymenit nejdou
po zatepleni jedne steny panelaku v byte stoupla teplota o dva stupne, bohuzel rohy plesnivy dal, protoze na celkove zatepleni zatim nejsou finance....

proste vzdusna vlhkost se vysrazi na jakemkoliv miste, kde teplota klesne pod rosny bod a kde je vlhkost tam to bude plesnivet at tam date jakykoliv sejrajt
dokaze to plesnivet i pod prilepenym polystyrenem! mate videt jak vypada barak, kdyz se sunda ten nalepenej polystyren...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:00 Tomas4343 Re: Radek26
Zrovna nedávno nám jedna profesorka (na přednášce z konstrukcí poz. staveb, ten semestr jsme probírali okenní otvory) říkala, že by toho, kdo by jí nabídnul okno s tou takzvanou mikroventilací, nakopla do pr... a omlátila by mu je o hlavu :-) Větrat se má krátkou dobu, ale intenzivně. A ty plísně - jak už tu někdo zmínil - problém nastává, když vyměníte stará okna za ta nová, která mají větší tepelný odpor a při tom neodizolujete zbytek obálky budovy a nepřerušíte zbylé tepelné mosty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 10:54 JuraS Re: Radek26
Pchá...250 ka s větracími otvory a otevřeným biofiltrem za ním, běžně 2 plné sušáky v místnosti, hromada kytek s plnými miskami vody a občas rosením profi rozstřikovačem (na balkoně moc užitečný), na topení zvlhčovač s vodou a chodba, kuchyně i obývák bez koberců (pohlcovače vlhkosti) a plastová okna zavřená..a dneska po ránu když jsem koukal kolik je venku zima tak vlhkost v místnosti 20%..panelák z roku 1989
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 09:45 Muž Radek26 [0] Re: HATED
Připěji taky trochu k problematice vlhkosti. Pokud má někdo plastová okna, z velké části mají kliky 4 polohy - otevřeno / ventilačka / mikroventilace / zavřeno. Pokud to dáte na mikroventilaci, měla by vlhkost odcházet ven. Já mám plastová okna a s vlhkostí problém nemáme. V zimě máme spíše vzduch suchý, kolem 35% a to mám v místnosti akva. Barák je z roku 1971, klasický panelák orientovaný SV / JZ
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 00:49 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: HATED
stačí normálně vyvětrat, pak vše bude v OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 23:25 Muž elko [30] - SumciRe: HATED
já používám tuhle mašinku a spokojenost.ale chce to nejdřív změřit vlhkost o co se zvedla

www.elektronika-limbursky.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 23:21 Muž Lada2 [11] Re: Landvir
jj mam stejnou zkusenost.Ceresit tablety sou super.Jeste je dela jina firma je to v saccich ale neni to tak ucinne.Mam vlhkost v jednom rohu obyvaku/kamenny barak plastova okna a obcas se susi pradlo:-))/ Vetrame jak vztekly a stejne se to srazi.Tejdne ze dvou tech odparovacu co tam mam vyleju dokupy tak litr vody.A porad malo:-))Stoji to cely asi 200 a naplne dve tablety asi 150?? nevim presne vydrzi jedna tak 2-3 tydny
jinak na akva mam kryci skla jinak zadeklovane neni a teplota 29C a behem tydne nez menim vodu jsem nezpozoroval naky velky odpar vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 17:31 Muž Landvir [57] Re: sollik
Tu pixlu plastovou vyrábí firma Ceresit :-D Jmenuje se to pohlcovač vlhkosti, máme to v pokoji 20 m xtverecnich a ta tableta tam je tak 3 tejdny maximálka. Ale celkem to odsaje hodně vody i kdyz je to porad malo. Pliseň je stejne. V obyvaku to mame taky tam to vydrzi i pres 1 mesic ale zed za televizi nam plsnivi stejne. Tak nevím, ale jako odsává to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 17:20 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: HATED
velký akva a plastový okna...se prostě vlkost v zimě děla bude pořát a to i když buš přes noc přitápět topítkem. K odpořování dochází pořát. Zkus nezavírat v noci dveře do dalších pokojů, ať se vzduch může pohybovat pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:58 Muž sollik [257] - CichlidyRe: HATED
Po instalaci plastových oken bývá problém s vlhkostí všude. V paneláku, ale hlavně ve starší zástavbě. Zkrátka se setkají dva materiály s velice rozdílným tepelným odporem. Vlhkost jako taková samotná nevadí, ale pokud se společně s okny řádně neodizoluje i zdivo začne se vlhkost na studených zdech srážet a plíseň se rozjede. A nepomůže žádná chemie. Spóry plísní jsou všudy přítomné, létají vzduchem a kde můžou, tam se uchytí. Takže opravdu jedině větrat, nebo ten odvhčovač. Tchýně používá ve sklepě nějakou tabletu v takové plastové pixle (na název si nevzpomenu), funguje to, ale netuším kolik to zvládne tý vlhkosti pohltit, ani jak dlouho to vydrží, než se musí koupit nová tableta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:03 Muž Landvir [57] Re: JuraS
Naprosto s tebou souhlasím, kdyz sme meli stará dřevěná okna, vše bylo ok, ale teď jak máme všude plastová je to katastrofa, v obýváku plíseň a prostě všude. A co teprve když se setkáme s bratry v pokiji a přespíme tam všichi tři, to se pak nestačím ráno divit, okna sou uplne zarošený. Je to na prd toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:56 JuraS Re: Moucha
Co na to napsat ? bydlel jsem 3 roky ve 100 let starém domě s vnějšími stěnami více než metr...barák velký činžovní stojící tak 50 metrů od Labe. Dokud jsem měli rok dřevěné snad původní okna která nedoléhala bylo vše v pořádku,ale pak nám vyměnili okna za plastová..nebudete věřil ale v zimě se sušákem prádla v bytě (jinde nebyla možnost sušit prádlo) se vlhkost v bytě vyšplhala běžně na 75%..manželce v jehelníčku narezli jehly i špendlíky..můžu klidně nějaké najít a nafotit..mě narezla elektronika (třeba držadlo od modelářské vysílačky). na jedné stěně jsem měli u stropu (výška stropu 4,2 m) rosáhlé mapy plísně. nepomohla ani "chytrá plíseň" ani postřiky savem proti plísni..zeď prostě táhla vodu a s okny které neměli tah se nedalo odvětrávat..na oknech byla sice poloha mikroklima ale vůbec to na tento typ domu nestačilo...a otevři okno když máš takový prostor a vytápění plynem...prostě byl jsem rád když jsem měli možnost se přestěhovat..proto je fotka v mým profilu s vlhkoměrem..odpověď..je li barák podobný a od základů táhne vodu pak máš problém a na správnou cirkulaci vzduch abys byt vysušil bys musel udělat průvan, nestačí otevřít okno v jedné místnosti..prostě zlatý starý dřevěný okna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: HATED
stare drevene vetrali, platove nedychaju, jedine zkusit mikroventilaciu (pokud ty okan tuto moznost poskytuju)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:52 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Moucha
no vyskusam to vetranie ako v lete sa mi nerosia ta ze na tom bude nieco pravda pokial sme mali stare drevene okna nerosili sa a teraz ked dali plastove tak to je non stop zarosene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:46 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: HATED
Jojo s tim muzes delat par veci a to utesnit ty mezery,ale i tak to nebude stoprocentni vzdy je nejaky unik vlchkosti nebo si koupit drahy odvlchkovac :( a ty okna se ti rosi kvuli tomu ze mas v mistnosti vlchko a venku je treba -20 momentalne a v mistonosti +20 je to markantni rozdil s tim nic neudelas to se stava i diky male mezere v okenim prostoru kazdopadne az bude mensi zima tak to pomuze :) takze staci cekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: HATED
vlhkost zvduchu se meri vhkomery, roseni oken v tomhle pocasi je bezne, musish casto, kratce a intenzivne vetrat, udelat pruvan, aby se vymenil vzduch.... jo a pokud utresh okna hadrem tak ten hadr sus venku nobo mimo byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:33 Muž HATED [25] - Cichlidy – anik vlhkosti do miestnosti z akvaria
chcel by som sa opitat co mam robyt aby som zmiernil vlhkost v izbe mam tam 375 litrove akva je mozne ze je to preto lebo nemam ohrievac v akvariu a teplota v akvariu je nizsia nez teplota v miestnosti ? mam krit no su tam medzeri tak neviem aj ked som mal kricie skla tak tam troska vlhkost unikala a rosia sa mi okna dik za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 10:43 Muž Ludek [39] Re: iblik
Řeší to krycí skla. Měl jsem problém s odparem (teplota vody kolem 30°C)tak 10 litrů týdně. Od používání skel je odpar po týdnu neměřitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:38 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: iblik
Permanentne nastavena mikroventilace u plastovejch oken a ani s 4 akvarkama nemam problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:36 Muž DonJuanKarlos [30] Re: iblik
Já mám všechny akvárka (200L, 70L a 31L ) v pokoji a spolu snimi mám klavír :-D Rodiče nadávaj, ale snad se nic nestane a kdyby aspoň bude místo na další akva smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:25 Polux Re: iblik
Ja mam v pokoji 2 akva jeno 300l a druhe pro poter s gupkama 30l abych me krmeni pro seve milovane tercaky :-)A zadny problem nemam ale je fakt ze mam vetsinou otevrenou vetracku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:21 Žena Voloďka [59] - TetryRe: iblik
Měla jsem před dvěma roky ten samý problém. V zimě mi začaly plesnivět rohy. Co s tím? Větrat, větrat větrat! A taky mít kryt nad akvárkem. Popřípadě v nejhorším lze koupit vysoušeč vlhkosti (nebo jak se to nazývá) a nebo si zateplit rohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:18 Muž iblik [4] - Labyrintky – vysoká vlhkost
zajímalo by mě co děláte s vysokou vlhkostí v pokoji pokut vlástníte větší akvárka +200l
pokut máte v pokoji pc
nebo jinou techniku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 11:04 Marccello Re: Voloďka
Když ta plíseň ještě není zažraná :-| mrcha jedna, tak ať Ti vaši koupí SAVO- sprej proti plísni - je to celkem levný, a s povrchovou plísní na zdi to zatočí jedna báseň palec , pravda, trošku toho smradu z chlóru přežiješ,ne? a to mám vyzkoušený- jo, akorát sem tam vyžere i barvu ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3612x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/187