Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená přisedlá řasa (GSA)

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zelená přisedlá řasa (GSA)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 16:20 Muž Mirek64 [68] Re: Marcelko
Zdravím. Možná chybí fosfor.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 16:05 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Neviem co uz mam viac urobit preto, aby sa mi neobjavovala stale ta zelena flakovita riasa GSA na rastlinkach a skle akvaria:
- skusal som asi 2 tyzdne mat kazdy druhy den zapnutu poobede, ked sa svietilo UV lampu asi tak v kuse na 5 hodin
- dalej asi 3 tyzdne vobec nehnojim
- svetlo mam nastavene od 12 do 22 hod. na 3.stupni zo 7.stupnov
- CO2 mam nastavene tak, aby tekutina v dropcheckry bola zelena
- kazdy tyzden menim 1 krat 1/3 vody

Co by ste mi este poradili?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 21:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Oldass
Určitě bych to zkusil a těch živorodek tam zatím asi je málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 20:13 Muž Oldass [806] – GSA
Rád bych se zbavil GSA.

Nynější stav:
NH4 0
NO2 0
NO3 25
PO4 0,20

Opravdu mám zvyšovat PO4 abych získal rovnováhu mezi NO3 a PO4???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 22:56 Muž commik [0] - Holandske AkváriaRe: Stranoch
Vzhladom na typ filtra pocet ryb, citenie filtra minimalne raz dva tyzne. Treba obnovovat bakterie najlepsie nejakou nasadou. Treba si kupit test na cpavok. Seachem ma do konca permanentný test na čpavok. Naplne filtra treba cistit najlepsie vo vode ktoru odlejes z akvarka ked budes robit udrzbu kvoli zachovaniu bakterii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 15:11 R Muž romant [27987] Re: Stranoch
Po půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 15:07 Stranoch
Ok. Tak Já to zredukuji.
Ještě mala otázka.
Externí filtr atman 600. Jak často čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 14:40 Stranoch Re: Nicky
Mám ho 3 měsíce. Voda odstata neni. Cca 25 stupňů. Mostecká. Filtr je starý 1 měsíc. Zatím necisteny. Krmim vlockama a granulkama. Kytky podporuji bioflorem od rataje. Samozřejmě ze dokupovat už nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2017 10:47 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Stranoch
Možná by bylo fajn uvést ještě další údaje - jak je akvárko staré (jak dlouho běží), jak moc brutální je ta údržba, jakou vodu tam doléváš (teplota nové vody, odstátá?). Ten filtr taky čistíš co 14 dní? Čím krmíš a jestli hnojíš.

Že tam je moc ryb a málo kytek už tu zaznělo. Rozhodně bych padlé kusy NEDOKUPOVALA a ještě něco podarovala, než se s akvem seznámíš, zaběhne se to a nějak dostane do rovnováhy. Tady neuspěcháš nic, akorát to stojí rybky život a tebe peníze.

Osobně mi přijde 50% jednou za 14 dní jako velký zásah, měnila bych radši 30% jednou týdně, pokud je akvárko čerstvě založené, tak obden a míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2017 10:44 R Muž romant [27987] Re: Stranoch
Ty ryby ti odcházejí protože jich je tam tolik a protože ti tam lítají N látky jak na houpačce. Prostě znovu zopakuji, máš tam nadlimitní množství producentů a minimální množství spotřebitelů a to že to jsou živorodky a to že tam máš tak vysoký Ph ten nedobrý stav ještě umocní. Podle mě máš problém s amoniakem a ten ti ty ryby zabíjí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 08:45 Stranoch Re: drvi
Myslím tím kusy jako ryby. Dekuji za radu. Mrknu na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2017 20:58 Žena drvi [2894] Re: Stranoch
Tomu nerozumim, proc nektere rostliny "vzdy po cisteni nevydrzi" coze ? To jako vyplavou? No tak je znovu zasadim, ne? A nizke to akvo je, (dle vasich udaju 30 cm), ale pokud je napustene 2 cm pod okraj, tak to zas neni takovej prusvih. Mela by tam rust vetsina stonkovek, kryptokoryny atd. Staci se podivat do atlasu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 19:14 Stranoch Re: romant
A co mám přidat za rostliny. Mám malý vodní sloupec. To samozřejmě myslím tak, že vždy po čištění některé kusy nevydrží. Jak píšu. Každá rada je pro mne cenná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.05.2017 14:49 R Muž romant [27987] Re: Stranoch
Máš to brutálně, tedy ve smyslu producentů odpadních látek, přerybněný. ;-) Neprovedeš-li redukci budou následovat i jiný problémy, tedy ty co budou ohrožovat rybí osádku na životě, tedy nestraším, jenom informativně v momentě kdy se s tím dá vcelku jednoduše něco dělat. :-) Poměr producentů a spotřebitelů je v nerovnováze a z toho těží právě třeba řasy a sinice, jak pozoruješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 12:44 Stranoch Re: drvi
Co se sinicí?
Rostliny se teprve rozrůstají.
Voda odparena pred cistenim cca 90l.
Ryb je asi 40. Všechno životností. Paví oka, mečovky, molly, krunýřovci, panceřičci a přísavka thajská.
Dno je otestováno. Nešumí.
Velikost 105 x 30 x 30 cm. Údržba 1 x za 14 dní odsátím nečistot ze dna a cca 50% vody. Filtrace externí ATMAN 600. Světlo 11W zářivka. Doba svícení 8 - 12 a 16 -20 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2017 11:23 Žena drvi [2894] Re: Stranoch
Ty zelene povlaky neni rasa, ale sinice. Jinak vidim spoustu veci, ktere nejsou v poradku:
1.malo rostlin
2.malo vody (podle fotek nizky sloupec -kolik to ma litru?)
3.hodne ryb, zejmena zivorodek, ktere vyrabi spoustu odpadu.
4.to bile dno a kameny - je potreba otestovat v octu, jestli to neni vapenec - v tom by rostliny nerostly.
Dale chybi zakladni udaje:velikost akvaria, osadka, udrzba, filtrace bez toho vam nikdo neporadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 08:30 Stranoch – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem.
Každá rada, názor je pro mě cenný. Zelená řasa všude. Hnědé dno. Hnědé a rozpadající se listy rostlin.
Dík.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 23:38 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Hodně pomůže slabší světlo a fosfor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 23:30 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Věřím, ještě na těch 4x80w a bez automatického hnojení jsem se vrátil po týdnu z dovolené a GSA byla úplně všude:-) Což mi připomíná, že jsem se za poslední 2 měsíce zbavil GDA ze skla, se kterou jsem bez výsledku bojoval asi půl roku. Bohužel nevím přesně, co pomohlo, ale pravděpodobně čistota vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 23:00 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Zeptej se aquascaperů co se jim stane když jim něco dojde, je z toho většinou řasová kalamita. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:50 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Měl jsem problém s živinami (zkoušel jsem, jak nízko můžu jít s dusičnany a pak mi chvilku trvalo, než mi došlo, že už jsem moc nízko), řasy jsou teď hodně na ústupu - ještě je tam pár starších listů, kde jsou, ale oproti stavu před měsícem je to nesrovnatelně lepší. Ale je pravda, že stačí celkem málo a řasy jsou tam, náprava pak pár týdnů trvá. Maximální intenzitou teď svítím jenom 6h denně a přijde mi to ok. Uvidím, jak to bude vypadat za měsíc, ještě tam můžu dát slabší zářivky, ale pohledově mi to nepřijde nijak zvlášť přesvícené, něco seberou krycí skla atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:44 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Hlavně je to o světle v tom velkém na to jdeš přesně obráceně 4 x 80w to musel být masakr a teď 4 x 49w to je pořád hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:22 Muž Jarry [1437] Re: koudy93
Já mám jedno akvárko s rostlinama bez řas a bez CO2 a pak mám jedno s CO2 a s řasama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2017 19:45 Maq Re: koudy93
Mám rostliny bez řas i bez CO2, a je nás hodně takových.
Řas je hodně druhů a není na to univerzální recept, ale pokud jde o rostliny, tak ty se umějí řasám ubránit, pokud se jim dobře daří. Není na to nějaký stručný návod, ale docela se hodí romantův termín "bordel voda". Možná víc než na obsahu minerálních látek (nižší je zřejmě lepší) záleží na obsahu látek organických, tedy takových, které se ve vodě hromadí při rozkladu krmiva, rybích a šnečích hovínek, odumřelých rostlin atd. V zásadě pomáhá mít rostlin hodně, a rychlá pomoc v krizi je měnit často vodu. Hodně lidí věří na dobrou filtraci, já sám o tom nejsem plně přesvědčený; ale určitě neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 19:48 koudy93 Re: Jarry
No jednu zářivku jsem už včera zkusil vypnout. Hnojim akorát při větší výměně vody což je třeba jednou za měsíc a půl a to hnojim sera florenou...a jinak ted jsem si teda ještě pořídil seachem flourich exel (tekutý uhlík) to mě možná trochu ty řasy zredukovalo, ale pořád tam jsou.

Funguje někomu akvárko s rostlinama bez řas, když nemá CO2, nebo myslíte, že je tolik potřeba dodávat CO2 z tlakové lahve, aby se docílilorovnováhy a kytky prosperovali bez řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2017 19:07 Muž Jarry [1437] Re: koudy93
3x39W T5 do 250l bez CO2 mi přijde docela dost (a ještě při 12h denně), přidáváš nějaké živiny pro rostliny? Zkus udělat prezentaci. Jako první pomoc bych možná zkrátil dobu svícení tak na 6-7h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 18:50 koudy93
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aho rád bych jen trochu oživil toto téma a optal se zda málo foforu způsobuje i dirky u starších listů na rostlinác? Řasu GSA tam mám, ale i ty díry a pak list upadne. Nebo zda by to mohlo být i nedostatkem CO2 to nepřidávám vůbec. akva má 250l a svítím 3x39W zářivkama T5 kolem 12 hodin Poradí někdo jak se toho zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:26 Eby Re: vaaclav
Pracujem na tom len jedno zmizne ďaľšie sa objaví... už som chorá s toho. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2017 19:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Eby
Svítíš poměrně dlouho klidně bych hodinu ubral, Celou zadní část bych nechal zarůst stonkovými rostlinami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 18:36 Eby Re: zervan
Tie som merala fosfor nič a dusičnany tiež takmer nemeratelne testy mám od rataja vraj sú na dve veci tak budem muset kúpiť aj tie nové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 18:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Eby
Bolo by dobré zmerať fosforečnany a dusičnany pre predstavu, čo tam vlastne je..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 18:22 Eby Re: romant
Fotka k příspěvku Svietim 12h 4x36w teple svetlo co2 burcakove.posadka neonky 40ks,cca 10gupiek,mrenky siamske2 prísavky thajské 2 ancitrus cca 20 mix veľký a malicky panciernickovia párik.akva 400l.budem dávať menej hnojivá plus pridám viac fosforu tak uvidíme.. nebola som si istá či je to tá riasa čo je spomínaná vo vlakne.plus sa mi objavila zas ruducha.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:38 R Muž romant [27987] Re: zervan
Podívej se na to dno, vidím tam ancáka, podle mě to nebude rostlinný akvo ani omylem. Holt jsem letos větší skeptik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Práve som tiež pozeral zloženie toho hnojiva a odporúčané dávkovanie sa mi zdá príliš veľa - dával by som tak 1/3 z toho... I keď, o akváriu nevieme nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:27 R Muž romant [27987] Re: Eby
Přečetl bych si pozorně návod a pokud to tvoje akvo nebude splňovat doporučení, tedy hlavně v té oblasti svícení a množství zelený hmoty, tak bych velmi zvážil používání toho hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:22 Maq Re: Eby
GSA může být projevem relativního nedostatku fosforu.
Zda je to tak i v tomto případě se nedá říct, protože nic nevím o akváriu jako takovém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Eby
Nie je tam príliš málo fosforečnanov? A podľa skúseností niektorých akvaristov sa pri prehnojení mikroprvkami môže objaviť ruducha. Zatiaľ to neviem potvrdiť a ani vyvrátiť, no po tom, čo som začal detox mikroprvkov, tak je pravda, že tradičná ruducha mi dosť ustupuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:13 Eby
Fotka k příspěvku Mne sa zas toto objavilo už má porazí asi.. začala som používať toto hnojivo www.rostlinna-akvaria.cz/… mohlo to naskočiť s toho?tiež sa objavila aj ruducha.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:18 Muž Srpenec [43] Re: kofejn
No jenže to je to, na co se ptám. Voda má konstantní teplotu 25°C a hodnoty vody mi nepřijdou mimo toleranci. Údržba snad taky není zanedbaná.
GSA jsem nikdy v akvárku ani v minulosti neměl, vždy jen ruduchu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2013 20:06 Muž kofejn [963] Re: Srpenec
Někde tu je na to vlákno, myslím 5%. Ale dáš jen trochu teplejší vodu a neštěstí je hotovo. Savo je dobré na anubiasy či hnědovky, ale na křehké kytky je to dryják. Chce to odzkoušet.
Zkus nejdřív docílit stavu "nepřibývá".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:02 Muž Srpenec [43] Re: kofejn
No jenže ona roste dál a dál... Jak koncentrovaný děláš roztok toho sava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:56 Muž kofejn [963] Re: Srpenec
Po 14ti dnech je na soudy brzy. Že by sama mizela jsem si nevšiml, jen přestala přibývat. Anubias jsem očistil v savu, sklo otřel a bylo po řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 17:18 Muž Srpenec [43]
Zdravím, tak i já ve své nádrži zatím bojuji s GSA. Namíchal jsem si 20g KH2PO4 do 500 ml vody a dávám 10ml denně do 375 litrové nádrže.

Bohužel ani po 14 dnech neustupuje. Co mi doporučíte? Nádrž mám v profilu, včetně naměřených hodnot.

Díky moc všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 17:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pasr
Poexperimentovat s hnojenim jiste neuskodi. Ja radeji volim neco ve stylu PMDD, protoze si davky jednotlivych slozek mohu sam ridit, davat neceho vic, neceho min, jak se mi zda, ze to funguje.

Edit: Obcas si studuji veci na webu, abych si rozsiril obzor a tak jsem nahodou narazil i na tvrzeni, ze tuhle rasu zpusobuje nedostatek fosforu. Takze po tom co jsem cetl, Ti ten fosfor opravdu doporucim. Je fakt, ze ja fosfor pridavam a tuhle rasu vubec nemam.

Muzes koupit nejakych 5g jako doplnek PMDD, ale jestli chces mit za malo penez "zasobu na zbytek zivota" a nemas kde ho v okoli koupit pres pult, mrkni sem:
www.fichema.cz/…
Je to Brnenska firma, takze predpokladam, ze by sel i osobni odber a neplatit postovne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:54 Muž Pasr [8] Re: Designer
Foceno a přidáno je to v době, kdy to bylo na jednom listu. Nyní se to rozšiřuje na více listů. Také mě napadlo, že by to bylo tou ledkou, ale dělá se mi to i na Hnědovce, které pod ledkou není. Listy jsem odstřihl a časem se udělá i na nových. Co jsem v posledních dvou dnech udělal, je že jsem si koupil na filtr rozstřikovací rampu, která by měla živiny přivádět rostlinám lépe a na všechny místa a koupil jsem Easy Life Fosfo, které jsem tam zatím přidal jen jednou, takže na závěry je brzo. Jinak děkuji za odpověd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pasr
U toho Echinodoru se mi zda, ze to je na jednom listu, ostatni vypadaji ciste. Pokud je to jen otazka nejakeho konkretniho listu, ustrihnout a neresit, pokud se to ovsem vytrvale nedela i jinde a znovu. To akvarko si akorat pekne seda, nebo by melo, mas na dne kremicity pisek a mas ho 5 mesicu, to je akorat cas, kdy takove dno zacina byt v pohode (cistemu pisku to chvili trva, nez se vhodne zanese). Takze jak to ted vsechno zacne poradne rust, ta rasa klidne muze zmizet i uplne sama.

Dival jsem se, mas nad akvariem nejake LEDky, neni tahle rasa otazkou konkretnich mist pod temi LED? Ze je treba na nekterych mistech mnohem vice svetla nez jinde a tahle rasa se tvori prave tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 22:28 Muž Pasr [8]
Fotka k příspěvku Ahoj. Potřebuju poradit co to je za řasu.. z tohoto fora bych řekl, že je to GSA, ale u té jedné se mi to nějak nezdá.. Můžete poradit co to je a jak s tím bojovat? V akva mám dost dusičnanů.. na vstupní vodě 47.. a při testu jsem tak na 50-60 +- a co sem četl tak mají být dusičnany a fosfor v poměru 10:1?? nebylo by to u mně příliš? moc tomu nerozumím, budu rád za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 17:31 Muž maculak [43] Re: Martin71
testem od JBL, NO2 jsou na hranici měřitelnosti (první zbarvení dle srovnávací tabulky), dle jiného testu jsou nulové, ale nejsem chemik a více se mě v tom pitvat nechce. To že mám přerybněno vím, dá se zvládnout údržbou ale ryby jsou v pohodě, čichavci se třou, a měl jsem i několik úspěšných odchovů ancistrusů, takže tím to asi nebude. Je několik cest, kterou se každý z nás vydá... přes 15 let jsem to bral extenzivní metodou a taky to šlo, vodu jsem měnil 2x ročně, nějaký kytky rostly, rybky plavaly, je to prostě o času a chuti, kterou tomu chceme věnovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 17:08 Martin71 Re: maculak
Já bych se raději zaměřil na ty dusitany NO2-0,01 netuším jakým testem jste přišel k tomu to výsledku, ale pokud by se měla hodnota zvyšovat už by to něco vážného naznačovalo. Zredukoval bych ten počet ryb a častěji bych měnil vodu. Makroživiny bych dodával až když klesnou ke skoro neměřitelným hodnotám. Tady je další příklad že není potřeba vodu zaneřádit makroživinama aby vám akvárium fungovalo PO4 0, NO3 jen 25, nitrit O www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:54 Muž maculak [43] CO2 a GSA
No ono to bude asi co akva to originál ;-) , celkem hodně jsem si přečetl a informace jsou na různých fórech různé, takže je těžké si vybrat cestu, tak si rád některé věci radši vyzkouším a uvidím. V tuto chvíli jsem trochu CO2 ubral, dropchecker je světle zelený, po změření je pH 6,7 a KH 7, takže CO2 až moc, už to bylo trošku znát na rybách. Čeření hladiny mám celkem intenzivní, rampa je přes celou šířku a ještě tam je navíc čerpadlo. CO2 jsem jinak zapínal 2 hodiny před osvětlením přes spínačky. Nu co, vyzkouším a uvidím. Můj postřeh je že když bylo fosforečnanů přes 1 mg začala se mě objevovat více ruducha... Jinak CO2 mám do difuzoru a z toho do rozstřikovací rampy...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 12775x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18605-zelena-prisedla-rasa-gsa?od=151