Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlida papouščí - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Cichlida papouščí - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:42 jakubknotek – cichlida papouščí chovatel,prodej
Dobry den vsem priznivcum i odpurcum teto rybky...
byl bych rad ,kdyby se mi ozval nejaky chovatel teto rybky z duvodu pomoci pri chovu popripade prodeji rybek,nebo alespon nekdo,kdo vi,kde se tyto ryby prodavaji-praha,stredocesky kraj,dekuji vsem Jakub

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2013 23:04 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Jiri_99
Tak myslím, že by se tohle nemělo z principu podporovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 19:10 Muž Jiri_99 [425] Re: Kusma
Kdyby tam byla jen jedna, myslím, že by se nic nestalo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 19:50 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Ema92
Ahoj, počet by byl vhodný mezi nulou a nulou :-)
Více zde: rybicky.net/atlasryb/cichlida_papousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 16:55 Ema92 – Jak chovat cichlidu papouščí?
Dobrý den, potřebovala bych informace o chovu cichlid papouščích. Budu mít 112l akvárium a tak bych se chtěla zeptat, kolik bych mohla mít těchto ryb. :-) Předem děkuji za informace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:02 Muž Tomiino [43]
ahoj,dokaze mi nekdo porait s odchovem techto ryb?tata ma v akvariu dva pary,vytrely se ale nic z toho nebylo,jikry po dvou dnech zmizely.sezraly je samotne cichlidy nebo akva obiva jeste vetsi ancik (10 cm) muze jim to sezrat??nejaky navody jak tyto ryby odchovat?..teda pokud je samec plodnej

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 09:29 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Jammes
V sobotu jsem mluvil s tím pánem a prej jsou nečím říznutý, takže to nejsou čistý paroti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 19:30 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: xx
zkusím telefon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 12:41 xx Re: Jammes
A kontakt na něj by nebyl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 12:39 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: xx
Dle tvrzení toho pána jde o paroty
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 20:28 zira Re: xx
nejenom s kančíkem citrónovým, kříží se se spoustou cichlid, třeba s kančíkem příčnopruhým. ale samci RP jsou obyčejně neplodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 20:17 xx Re: Jammes
V ČR se prodávají jen kříženci kančíka citronového s Red Parrotem, ne mláďata s rodiči RP x RP.

Nebo ty víš o někom, kdo by měl plodný pár RP?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:48 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Vitman
jsou plodní, už se prodávají mladé z výtěrů v čr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2007 18:55 RAP Re: Začátečník
Ty ryby za to nemůžou, viníkem je člověk. no Nepočítejte s tím, že se něco vykulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.09.2007 16:46 Vitman Re: katunka
Tihle bastardi jsou naštěstí naprosto neplodní, jinak by se nám akvária za chvíli hemžila stejnými zdeformovanými zmetky, kteří přesto připadají většíně lidí strašně roztomilí. Ten, kdo je chová, vyjadřuje naprostou neúctu nejen k akvaristice, ale i k všem živým tvorům. O lidech, kteří je v asijských pěstírnách "vyrábějí", nemluvím, je to odpad. Pouhé vlastnictví této ryby by mělo být nezákonné, stejně jako teď u geneticky modifikovaných danií.
Jak tahle zrůdnost vzniká a je ještě "vylepšována" si přečtěte tady: www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 12:32 All001 Re: Začátečník
no prostě ho nech buď se vylíhnou nebo ne a když ne rodiče to sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 12:23 Začátečník Re:
No dobrá, ale jak dlouho mám tedy čekat, jestli z toho něco bude. Páreček pořád hlídá hrdinsky vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 08:27 bulit Re: katunka
jj ale na druhu stranu ked viem cim tie rybi presli tak si ich predsa nekupim... ale to je uhol pohladu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2007 08:18 Žena katunka [158] Re: Vrubouš
Ty ryby se samy nevyšlechtily, takže používat pro jejich označení takové výrazy mi přijde dost urážející (jak pro ryby, tak pro jejich majitele).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 07:38 Vrubouš Re: All001
jikry muzou byt oplozene,ale jsou to slechteni mrzaci,hybridi,smejdi...Takze se nic nevylihne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 06:44 All001 Re: Začátečník
a jsou ty jikry oplozené?Slyšel jsem že ty ryby jsou neplodné ale jestli jo tak je nechej být jsou
to cichlidy a ty se o to postarají samy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 06:33 Začátečník – Red Parrot
Fotka k příspěvku Poradíte mi někdo jak dál? Mám páreček Cichlidy Červeného papouška a včera se mi vytřeli v akvárku. Odstranili jsme ostatní ryby, protože měli snahu potěr sežrat. Páreček hrdinsky vše bránil. Ale teď nevím jak postupovat dál. Díky za radu. potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 11:08 tereza Re: Pedro
Tim ze se spolu bavi myslim to, ze plavou vedle sebe a schovavaji se spolu do stejneho koutku a nemaji spolu zadne konflikty.
jinak diky tomuhle zmatenymu pojmenovavani stale nevim jak to teda u cichlidek papouscich ne kakadu poznam.
ja mam oranzovou i zlutou krasne vybarvene, mensi je oranzova, ale zase ma na ocase ty cerveny tecky. A co ta bila??:) je to vubec cichlidka kdyz je bila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 22:40 Pedro Re: Lukáš
Tak ted koukam na to, ze sme si asi nerozumeli, resp., ja sem si splet ryby. Ty si asi mela na mysli rybu parrot, co? Ja jen, ze apistogrammam cacatuiodes(cichlidka kakadu) se taky rika cichlidka papousci. Tak to sem splet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 22:38 Lukáš Re: Pedro
Zdarec Pedro, abych se přiznal napadlo mě nejprave to samé, ale mezi Cichlidkou papouščí - Cich. auratus blood parrot a Tebou popisovanou Apistogramma cacatuoides - Cichlidkou kakadu je rozdíl. Jsou to dva druhy.
Jinak u kakadu popis sedí, jen bych doplnil, že samičky jsou nevýrazné a celkem nepodobné (velikostí a barvou ploutviček samečkům). Samičky jsou v době tření a péče o jikry sytě žluté a poměrně ostré. Jinak to jsou velmi pěkné rybky a v dobrých podmínkách se také pravidelně třou.
U cichlidek papouščích jsem se dočetl,zde na stránkách, že samci mají často červené skvrny na ocase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 22:28 Pedro apistogrammy
No poznas to uplne jednoduse, samecci jsou vetsi a vybarvenejsi. Maji napriklad krasne oranzove ploutve (forma ORANGE). Samicky jsou oproti sameckum mensi a nevyrazne vybarvene i ploutve maji podstatne mensi.
Co si mame predstavit pod tim, ze se "spolu bavi"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 22:08 Tereza – Cichlidy Papousci
Chtela jsem se zeptat jeslti nahodou nekdo nevim, jak poznam u cichlid/ek papouscich jaky jsou pohlavi. Ani nevim jestli jsou to cichlidy nebo cichlidky, docetla jsem se na nejakem jinem foru, ze jsou to krizeny ryby, tak aby byli hezky - tudiz nejaky hybridy a ze jejich nazev se da vselijak komolit.

Mam celkem 3.
Dve ze stejne akvaristiky: oranzovou a zlutou (mnohem vetsi), ty se spolu bavi, pak se spolu bavi bila s oranzovou.

Zluta s bilou spolu absolutne nekomunikuji a vyhybaji se navzajem...

Bila je urcite samicka, ale o tech dvou si nejsem vubec jista ani podle chovani. rekla bych ze se spolu budou bavit spis samicky a nebo ze samecek pujde po samickach, ale vsichni spolu v pohode vychazi, akorat oranzova obcas prozene bilou...

Da se to poznat nejak anatomicky???
Diky za odpovedi...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1485x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18448-cichlida-papousci-chov-odchov?od=51