Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Optiwhite akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Optiwhite akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: malyLibor
s tím A souhlasím s B už ne Amano běžně provozuje nádrže o délce 180cm a výšce 60cm bez jakýchkoliv výztuh a žádné zkreslení se nekoná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2012 20:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: wejw
Souhlasím, že ozdobná nádrž z optiwhite skla musí být úžasná. Na běžnou akvaristiku ale stačí běžné akvarijní sklo. Nicméně si dovolím nesouhlasit v jedné věci. Ani optiwhite sklo ti nepomůže u větších akva zbavit se výztuh. To bys musel dávat tak silně předimenzované sklo, že by ses za a) nedoplatil a za b) bys tam pak měl tak silné zkreslení, že by ti tohle sklo stejně moc nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2012 16:36 Michal Re: sollik
optiwhite = Odbarevené (extračiré) sklo float
fyz vlastnosti budou stejne.

rozdil tedy v "prohlednosti" a cene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 15:27 Muž sollik [257] - Cichlidy
Vrátím se ještě ke sklu samotnému. V čem spočívají vyhody optiwhite skla proti obyč? Má aspoň vyšší odolnost proti poškrábání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 15:06 Muž wejw [2] Re: micz
staromodni určite ne, na styl akvaria , ktere budu realizovat se cerny silikon nehodi, co se tyce rasy, mam jinde transparentni akva 10 let v hodne prosklenym pokoji (kde prazi slunko) a zatim nebyl zadny problem , pravidelna udrzba (!!) a ses vklidu, navic klep klep me se moc rasa netyka. a co tyce prakticnosti, tak se mi zda ze koukani pres sklo je takovy odost zivejsi nez pres obych float, jakoby tam pomalu ani nebylo, dizajn akva je bez debat, vyztuhy nemam , 10sítka sklo bude stacit, kdyby bylo kryci sklo, u nas se prodavaji krytky na tohle, neco ve stylu od dennerle na krycí sklo jestli nekdo ví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 08:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: micz
Hlavně pak bacha na řasy ve spojích, tím průhledným silikonem jsi trošku ztratil. Jakmile se v silikonu objeví řasa, dej to zavčasu přelepit.
OT:
micz napsal: Gratuluji k nové nádrži, ale asi jsem staromódní ale libí se mi víc černý silikon.
No nevím, pokud by jsi byl staromódní líbil by se ti bílý silikon (jiný za doby panování komančů nešel sehnat) a nebo rámové akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2012 07:06 R Muž Mrakoplash [1776] Re: milosak
Výztuhy většinou v dobře lepeném akváriu nemusí být. Záleží na velikosti a tlouštce skla.

Jinak je jeden z rozdílů skel tady
Optiwhite nahoře, obyč dole
eng.fytras.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 06:40 Muž milosak [66] - RostlinyRe: micz
Pokud vím, tak nemá vlepené boční výztuhy, které překáží při údržbě.

To se asi vztahuje i na jiné AK než OW, ale mě neskutečně (výztuhy)s--ou tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 00:05 Muž micz [132] Re: wejw
Gratuluji k nové nádrži, ale asi jsem staromódní ale libí se mi víc černý silikon. V čem je Optiwhite v akvaristickým použití lepší?Jen barva hrany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 19:25 Muž wejw [2]
Fotka k příspěvku tak po týdnu bylo akva vyrobeno, nadherne zpracování, musím rict ,že vysledek co se tyce skla me jeste vice dostal nez sem si myslel :) mohu jen doporucit, uz se tesim na layout :)) palec
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.07.2012 23:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
No, já také lepil dříve průhledným silikonem. Poté, co mi po cca 15ti letech začala 2 akva díky prorostlé řase protékat jsem je už přelepil černým silikonem. Mně se ten kontrast průhledné akva - černý spoj dokonce líbí víc než ten transparentní, stejně neprůhledný silikon. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.07.2012 21:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Žabka
Žabka napsala: Moje dve akvárka sú podedené, lepené priesvitným silikónom a staré asi tak 25-30 rokov a všetko je ok ;-) Tak to držím palce, ať jejich rozlepování chytneš hned na začátku jako já.... a to jsem je neměl ani tak staré, lepil jsem je v roce 1994 a rozlepily se 2010 a 2011 :-) Klasika, v rožku prorostla řasa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 17:48 Muž wejw [2] Re: voťa72
je to opravdu za cenu 2700 bez dph , dno float ostatni optiwhite, navic je to renomovana firma brilant Jablonec nad nisou www.brilantjbc.cz/… takze cenu si mohou dovolit, v pondelí definitivně objednám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 03:18 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: yenya
Nektere serie ADA akvarek (tusim ze 90p) mely problem s odlupovanim predni steny. Ale je to tak 5+ let zpatky, co jsem o tom naposledy slysel. Ted s tim nekdy maji problem nektere firmy z Ciny co kopiruji ADA. Proste se to musi udelat poradne a pouzivat tluste sklo. A to neco (dost) stoji. Takze pokud je to akva podezrele levne, neco bude spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2012 08:05 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: wejw
Životnost černého a transparentního silikonu je v dnešní době stejná. Naopak vidím výhodu v tom, že v případné prorůstání řas je to kontrolovatelný jev...U OW akvárií hraje roli vždy precizní zpracování-každá bublinka je vidět, lepidlo nesmí přesahovat-což málokdo umí! Pokud by mi výrobce nechtěl dát záruku, pak bych šel jinam, pro mě je standart 5 let. PS: Za cenu 3100,- nevěřím, že bude akvárium z Optiwhitu, spíš bych řekl nějaký poločirý Guardian... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2012 07:35 Žena Žabka [387] Re: wejw
Moje dve akvárka sú podedené, lepené priesvitným silikónom a staré asi tak 25-30 rokov a všetko je ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 07:02 jamajcan Re: wejw
Jestli jde o ten transparentní silikon,tak mám taky několik akva.lepených právě ním a problémy žádné.Jediná jeho nevýhoda může být ta,že díky tomu,že je světlopropustný,může mít občas nějaká řasa,tendenci do něj tzv.vrústat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2012 06:34 yenya Re: wejw
Tak jestli v tom má být nějaký problém, tak to slyším prvně. Používám transparentní (raději), nebo černý silikon. Když to dobře odmastí ano , musí to být v pohodě. Mám akvárko lepené silikonem ještě z dob NDR a drží dodnes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 21:42 Muž wejw [2] Re: wejw
nevim, co máš s mou češtinou, myslím, že je to jasně podané, nazev optiwhite akvarium, jake jsou na ne zkušenosti, myslím, že je to dost srozumitelné, s tim silikonem, dik , dost se ho bojim, ze mi nedaj tu zaruku mrchy, ale k tomu čirýmu sklu to asi patří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 19:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Barakainus
Ta Cestina je trochu podivna, takze presne nevim na co se ptas, ale vsechna akvaria od Amana jsou s cirym siliconem a drzi dobre. Mel jsem presne ten rozmer co chces ty a silicon vubec videt neni, bubliny v nem nejsou a drzi jak ma. O jinem nez pruhlednem siliconu bych do rimless akvaria ani neuvazoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 16:00 Muž wejw [2] – Optiwhite akvárium
Zdravim, hledal jsem zde na foru, nenalezl jsem. Chtěl jsem se zeptat jestli je tu někdo má , jaké má zkušenosti, zdali to s čirým silikonem bude všechno v pohodě, mám možnost objednat v Jablonci z optiwhite 90x45x50 10mm sklo za 3100 kč , s čirým silikonem mi zřejmě nedaji záruku tak sonduji :) díky moc X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17982-optiwhite-akvarium?od=101