Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Optiwhite akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Optiwhite akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 21:37 Muž Squit [30] Re: jeník
kdepak jen sleva, to je reklamace. Bublinka ve skle je kaz(vada), správně by vůbec takové sklo nemělo ani opustit továrnu ještě jako velkoformátová tabule. A to nemluvě o dalších kontrolách během výroby akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 21:05 Muž Tedvidek [5] Re: laKatos
Já bych to reklamoval, platíš za pořádný výrobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 20:56 Muž jeník [54] Re: laKatos
Jestli to neni na rupnuti, tak leda maximalne na slevu… :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 19:42 laKatos – vada skla otiwhite
Dneska jsem objevil cca 0,8mm bublinku na čelním skle akvária. Je zhruba v 1/3 síly z vnitřní strany. O prasknutí nebo oslabení stěny se nebojím jen mě to vadí po estetické stránce. Je to na reklamaci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 14:24 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybkyRe: RadekH1
Jedná se o osobní zkušenost? Hledám všude a nikde jsem nenašel nějaký skutečný důkaz, že tomu tak je. Jen samá nepodložená tvrzení. Sám teď o optiwhite akváriu uvažuji a tak mě toto velmi zajímá.

napr. zde se o tom hovoří:
www.thereeftank.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 19:33 Muž RadekH1 [129] Re: laKatos
Je to hlavně složením skla. A rukama taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 17:28 laKatos Re: RadekH1
a cim to je?
je to tim ze obsahuje mene zeleza nebo jen rukama uzivatele?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 16:21 Muž RadekH1 [129] Re: RUDYX
Ano. poškrábe se snadněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 15:36 Muž RUDYX [0]
Ahoj dneska jsem byl u sklenare a ten mi rwkl ze je optiwhite jeste vis nachylne na poskrabani a na smouhy je na tom neco pravdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:15 tastyshrimp Re: dravec
Tak dodavatel sa mi ozval s tym, ze je to CV sklo, a overili to aj s vyrocbom, ktory si za tym stoji.
Pravda je, ze mam aj miniakva z 6mm clearvision, a to je ovela svetlejsie, skratka nema tak zeleny nadych. Kazdopadne, sami vidite na fotke porovnanie z obycajnym float, avsak nelestenym sklom.

Vyrobca mi vraj posle aj vyhlasenie, ze je to ozaj clearvision sklo (co vsak je minut pisania vo worde). Nehovorim, ze ma oklamali, mozno chybne zadana vyroba, ale spokojny niesom. Ked postavim akva k bielej stene a zasvietim, stena je jemne zelena.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2016 12:17 Muž dudak [1885] Re: tastyshrimp
float není druh skla ale technologie, kterou se sklo vyrábí. Dnes používaná skla na akvária jsou všechny float i OptiWhite je float sklo. Nejběžnější float sklo, které se používá na výrobu akvárií má nazelenalý odstín, díky obsahu železa, u menších tlouštěk to je zanedbatelné, a je to vidět hlavně při pohledu na hrany skla. U akvárií ze skla 10mm+ to je docela vidět u prázdné nádrže, ale jak se tam dá voda a dekorace, tak to taky zanikne. Clear vision má mít stejné vlastnosti jako sklo Optiwhite, tzn. že neobsahuje tolik železa, které sklo obarví a je čiré, jde pouze o marketingový název jiného výrobce. tady třeba obrázek pro srovnání obyč a CV www.akvarium-pavlica.cz/…
Podle mě je to akvo z obyč skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 11:52 Muž petromas [10] Re: tastyschrimp
je to normální sklo na 99%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 11:17 Muž halflife [0] Re: tastyshrimp
Nedávno jsem řešil také sklo. Sklenář mi nabídl skol diamant, které při pohledu shora není nazelenalé. To co je na fotkách, je dle mého názoru zcela normální sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:29 Muž dravec [72] - RostlinyRe: tastyschrimp
pri pohlade z hora by sklenna tabula nemala mat taky zeleny nadych, ma byt číra ...
Ja by som to reklamoval, zaplatis si predsa o 100% viac, tak by si si za tie prachy zasluzil dostat opti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 23:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tastyshrimp
Podle fotek se zdá, že to CV sklo je méně lesklé a výrazně méně zkresluje při pohledu pod úhlem. Ale to si vyzkoušej sám. Ten příplatek je nepěkný.
Mi by se to to menší zkreslování při pohledu zboku hodilo. Většinou se dívám na akvárium směrem na roh a pak mě štve, že některé ryby vidím 2x (stejnou rybu vidím přes čelní i boční sklo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 23:05 tastyshrimp
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak sem koupil akva, ktere jsem si nechal udelat z ClearVision skla (ne uplne optiwhite, ale rozdil medzi floatem a CV by mel byt velmi badatelny). Tohle je to, co na me vykouklo po rozbaleni krabice.....

Na foto vidite i porovnani z uplne obyj (nelestenym) sklem.

Mma pocit, ze mi pridali obycejne float akva za cenu clearvision, t.j. 2,5x draz...

Co myslite podle foto?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 12:12 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: SHaitan
6mm bude ideální :) okolí Olomouce nevím, ale kdysi sem se dival na netu tak dost sklenářu dělá i z optiwhite... Si zavolej do nějakýho sklenářství poblíž a uvidíš :)
EDIT- m.sklenarstvi-olomouc.eu zkus tohle, i když jsem byl ve Šternberku ve sklenářství na náměstí tak mi říkal myslím že dělají i z optiwhite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:59 Muž shaitan80a [8]
Zdravím, znáte či máte někdo zkušenost s firmou kolem Olomouce, která by lepila akvária z Optiwhite skla? Rád bych kostku 35x35x35cm. Jaká by při takové velikosti měla být tloušťka skla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 13:19 Muž DrChila [243] Re: replikant33
odjakživa foťák velice zkresluje:)
Ale za značku ADA se slušně platí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 22:45 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
nevíte někdo zda zda je nějaký rozdíl ve skle u akvárek org.ADA a u nás lepených z optiwhite ? přijde mi že na fotkách jsou skla od ADA víc čirá .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dravec
o příspěvek níže cca stejné rozměry ... :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:32 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim nevie niekto aka by bola cena optiwhite cca 35x35x35 cm? Z akej hrubky skla to dat zlepit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 13:01 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: via
tak jsem oslovil jednu firmu a výroba akvaria z Optiwhite není problem u nestandartních rozmněru vyrobí akvarium do 10 dnu, ja jsem zadaval š-30 d-30 v-45cm 40L ze skla 6mm vychazí na 850.kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: via
na to jsem už narazil ty maš od nich akvarko ? nejaké zkušenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:15 via RE. replikant33
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:11 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
vite někdo o firmně která uděla akva Optiwhite dle požadovanych rozmněru ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 08:00 Muž RadekH1 [129] Re: Josef Vávra
Nevim jak ostatni firmy, ale saint gobain ma diamant ve vsech dostupnych tloustkach vcetne 19mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.04.2013 15:50 Josef Vávra – Optiwhite glass
Dorý den
čas od času z Optiwhite glass děláme akvária a pokud chcete poznat jednoduchý rozdíl pak postačí bílá čtvrtka kterou přiložíte za sklo
je opravdu veliký rozdíl mezi Optiwhite a float sklem
float sklo je mírně nazelenalé a to z důvodu oxidu železa který se do optiwhite nepřidává
cena není odvozena od oxidu ale srze energetickou přirážku kdy optiwhite glass se vyrábí jednou až dvakrát déle než float kterému oxid železa dovolí rychlejší výrobu
optiwhite glass se také běžně dělá jen do 12mm oproti běžným 19mm floatu

( defakto je to také float ale bez toho oxidu )
saint gobain jej má pod jménem diamant jinak se prodává pod jménem optiwhite a ultrawhite ( záleží na pojmenováni té či oné firmy ale většinou se jedná o totéž a stejný postup při výrobě )

Josef Vávra

Edit: Ještě dodám že pro běžná akvária do 8mm nemá smysl pokud nebudou jako průhledová toto sklo používat
hodí se spíše na 10-12mm
jinak ohledně poškrábání jak tu někdo psal nebo jeho vlastnostech dodám že jediné co je jiné je tvrdost ( nepatrně tvrdší )
a pokud sklenář neumí nebo není na toto sklo zvyklí lehchce ho zpodláme
je to stejné jako tvrzení že staré sklo prosvícené sluncem třeba 20 roků staré jde špatně řezat
není to pravda jde řezat ale samozřejmě jiným způsobem než nové a stejné je to pro ultrawhite

zabarvení by mělo být pohledově jako akrylát ale a vlomu například pásu 10cm širokém bez zabarvení
ale u skla 100x100cm je již mírně hrana zabarvena ne však plocha

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:42 georg
Celkem zajímavá debata ohledně toho skla. Je pravda, že to sklo má díky svým vlastnostem menší tvrdost a tím samozřejmě i větší možnost poškrábání při samotném čistění? Někdo to zde v tomto vlákně kdysi psal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 11:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mita
www.youtube.com/… Tam je vidět o hodně tlustší sklo a je krásně čiré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 21:44 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: mita
přidávám se k názoru že tohle optiwhite není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 21:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mita
podle mě to není optiwhite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 21:22 Muž mita [58] Re: Mutagenn
Fotka k příspěvku Dalo by se z této fotky poznat jestli je to OptiWhite? Poradíte na koho se obrátit, kdo by to byl schopen identifikovat? Psal jsem na CZ zastoupení OptiWhite, zatím bez odpovědi. Počkám pár dní a zkusím cizinu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 14:48 Muž Mutagenn [1] - AmerikaRe: mita
Fotka k příspěvku Můj osobní názor je ten,že to není OptiWhite ale Guardian.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mita
není, co jsem měl v rukách já, tak to sklo bylo úplně čiré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:45 Muž mita [58]
Pokud nekdo mate akva z Optiwhite, muzute mi napsat jestli je v rezu lehce do zelena? U mne 140 x 60cm z 12mm skla a do zelena je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.09.2012 19:45 Muž ivo1339 [161] - Amerika
"Prolítl" jsem téma a všechny příspěvky jsou tak nějak "mimo mísu". Optiwhite není transparentní silikon, ale sklo bez zeleného až zelenomodrého nádechu. Toto sklo nezkresluje barvy v akváriu, proto se začalo ve větší míře používat u mořských akvárií. Má však jednu dost negativní vlastnost, díky sníženému obsahu boritých solí způsobujících ono zelené zabarvení skla je měkčí a tím pádem velmi náchylné k poškrábání.
Pro sladkovodní akvaristiku je taktéž určitě vhodné a pro účelové fotonádrže snad nepostradatelné. Jen pozor na poškrábání při používání magnetických stěrek na řasy. Škrábnout jej umí měkký vápenec nebo dolomit, o tvrdém křemičitém písku ani nemluvím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2012 15:12 Muž grunda [1781] - Cichlidy
dneska jsem byl docela nemile překvapen, poptával jsem akva 170x60x70 ve Sklorexu a dostal jsem odpověď - akva bez výstuh z 19mm skla 41.420,- klasické sklo, 49.050,- optiwhite. Tak jsem ještě poslal dotaz do firmy Akvaria Farda - to samé akva z 19mm klasického skla - 15.280,-
Ten rozdíl je docela mazec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2012 18:39 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: milosak
lišty vevnitř akváriu rozhodně nezávisí na typu skla, ale čistě na fyzikálních silách na ně působících. Obecně čím víc krychloidní tvar, tím menší potřeba lišt a taky tím menší rozdíl v tloušce skla bez lišt a s nima. Víc k tématu třeba tady: www.fnzas.org.nz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2012 13:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: malyLibor
jé ho chtěl teď v září, stálo by to jen akva + cca 700 na přidání 2 trubic do krytu. Takže asi 5000. Ale hold je třeba notebook a něco nechat, VŠ není nejlevnější. Mamka mi sice přidala, abych notes měl dřív, ale pak mi nedá na obědy atd. Takže snad vánoce, pokud bude čas krom učení i něco přivydělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2012 00:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: matlala
To je fakt. Ale já teď 300 dodělávám a další takové akva bude až později... ale o té čelní stěně z optiwhite budu opravdu uvažovat. Rozdíl není tak moc velký. Uvidíme, kdy dám do kupa kuchyň... tam nějaká akva přijdou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 23:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: malyLibor
takový mám v plánu já 300l 100*50*60 (d*š*v). Z floatu při 10mm a výztuhách 3100 u zekie a s čelní a jednou boční z OW za 4100, to takový rozdíl není, ale mám teď nutnější výdaje na školu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.07.2012 23:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Voloduson
Já mám v akváriu ze skla jen stěny a přepážky na dně, které jsou ale stejně zamaskované břidlicí... a že je vidět zelenou hranu by mi nevadilo, obzvlášť když by to bylo slepené černým silikonem. Víš, on si každý nemůže dovolit dát jen do akva 70.000,-Kč... a to myslím nejsem žádný chudák. Prostě myslím si, že pro člověka, který je fanda akvaristiky, ale není milionář by to mohlo být dobré řešení.... ale nikomu to nevnucuju. A nakonec i to, co jsem teď napsal je hloupost. Prostě i méně majetný člověk může investovat do akva více peněz, je-li to jeho koníček. Je to pořád lepší než to dát za chlast a cigarety. Jen prostě pro mne je to ... nevím, asi zbytečný luxus. Ale do čelní stěny by to mohlo být hezké a třeba jednou si i já pořídím nějaké to akva z optiwhite... ale jen jedno, nějaké opravdu reprezentetivní, ne běžné chovné akva...
Nějak jsem se v tom zamotal, snad to bude pochopitelné stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2012 21:29 Voloduson Re: malyLibor
malyLibor: ono se to dela... nicmene hezci je komplet. U float skla je pak zepredu videt porad ta zelena hrana i pres OW sklo. A kdyz mas pak v nadrzi vse ze skla, vcetne komponent, tak to proste neni ono. Financni stranka je pak dle kazdeho preferenci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2012 21:22 Muž malyLibor [5371] - Asie
Mne napadlo, že by třeba šlo udělat klasické akva s čelní stěnou ze skla z optiwhite... tím by se dosáhlo tho krásně průhledného čelní ho skla bez výztuhy, která nás myslím stejně štve jen vepředu, a zároveň by se mohlo dosáhnout přijatelné ceny. Je to moc hloupý nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 21:03 R Muž Silent [5949] Re: grunda
Já vím. Měl jsem tu čest jedno zakládat u jednoho podnikatele. Chtěl komplet všechno ADA a celé to vyšlo na cca 250 000.- :)
Mazec to byl a myslím, že na to do smrti nezapomenu :-D Vzhledem k cenám jsem měl strach se k tomu chovat jako při běžném zakládání akvárií. Ale na druhou stranu když vidíte tu kvalitu komponent (závěsná světla, nerezové filtry, substráty, optiwhitová armatura) tak je radost s tím pracovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Silent
přesně tak, akorát to akva stojí 30.000 a sklo má opravdu 15mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:52 Muž Mejlan [2] Re: malyLibor
provozujou se zcela běžně, ne jen na výstavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.07.2012 20:49 R Muž Silent [5949] Re: grunda
Nepotřebuje výztuhy, protože má předimenzovanou tloušťku skla. V případě jeho akvárií se nemusí koukat na finanční stránku věci, takže tam kde "běžný" akvarista má akvárium s výztuhami z 12mm tam má Amano 15mm bez výztuh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2012 20:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: grunda
Provozuje je běžně po dobu několika dní konání výstavy či focení, ne 20 let v obýváku v 7 patře paneláku... a to je obrovský rozdíl.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17982-optiwhite-akvarium?od=51