Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Optiwhite akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Optiwhite akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2024 12:34 Muž Lojza007 [1204] Re: V3ntur
Rozdíl v tom podle mě není žádný. U velkých akvárií se používá tlustší sklo, protože se nedávají výztuhy, aby to nevypadalo blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2024 11:53 Muž 4Sima [1897] Re: V3ntur
Úplně v pohodě, měl jsem od nich 36x22x26 a možná bych zvážil pořídit toto větší. Ono u těch malých akvárií je každý litr navíc znát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2024 10:14 Žena Starka [247] Re: V3ntur
Ahoj, mám 25 l (čistý objem kolem 20 l) akvárium ze 4 mm skla a v pohodě to drží :-) A to jsem s ním párkrát neopatrně manipulovala (ťukla s ním) a drží, sklo neprasklo. Celou dobu jej mám položené na podložce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2024 09:46 Muž V3ntur [1] – Optiwhite invital
Ahoj, zvažuji koupi 10L optiwhite akvária 30x18x24 (5mm sklo) je nějaký rozdíl v křehkosti ?
nebo u takto malého nemám vůbec řešit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 20:09 Muž Cipísek [0] Fabion
A jaký máte názor na fabion? Ze sklorexu mi napsali, že by ho doporučovali páč o něco zvýší pevnost spoje a hlavně ho chrání. Nicméně prý pouze u černého silikonu, neb transparentní zmléční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2024 17:07 Muž ghostdog [2] Re: Lojza007
Naprostý souhlas s Lojza007.Černý na tom fakt vypadá blbě. Provozoval jsem 5 let 112l optiwhite s transparent silikonem a žádný problém s řasou v silikonu jsem neměl.
Za mne určitě transparent-je to oku lahodící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2024 17:02 Muž Yirka [9126] Re: Lojza007
Nemám Optiwhite, ale normální sklo, abnormálně vysokou nádrž. Slepeno černým silikonem, běží už 17. rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 13:21 Muž Lojza007 [1204] Re: jab63
Ha, teď nevím, jestli mám transparentní nebo bílý, asi mám transparentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2024 12:27 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Cipísek
Černý působí rušivě z venku. Uvnitř by mi řasa nevadila a tak jsem zvolil transparentní. Rok a pět měsíců bez problémů. U jednoho akvária s bílým silikonem se mi vytvořil zelený povlak který se nedal jednoduše odstranit a tak jsem ho nechal. Rozhodně mi nekazil dojem při pohledu zepředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2024 11:25 Muž Lojza007 [1204] Re: Cipísek
Na optiwhite vypadá černý blbě. Mám obě akvária s bílým. Po víc jak dvou letech ten bílý silikon pořád vypadá normálně a bez řasy. Ve Sklorexu mně ten bílý silikon ani nerozmlouvali, tak to s tou řasou asi tak hrozný nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2024 10:55 Muž Cipísek [0] – Barva silikonu
Ahoj, budu si nechávat lepit akva z optiwhite skla 10mm (117x40x50). Jelikož už jsem z akvariatiky dlooouho mimo raději se zeptám. Černý nebo transparent silikon? V Brilantu Jablonec mě doporučují černý, neb u transparentu to prý stejně časem proroste řasou. Jaký je váš názor? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 13:57 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: ZDRI
Trochu sa zamiesam.Len pre porovnanie cien.Obic akva 160l sklo 6mm stoji cca 50-60€.Opti co som daval ja za 160l ale hrubku skla 10mm cena 170€.Cenovy rozdiel je fakt velky ale aj rozdiel cirosti skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 11:26 Muž 4Sima [1897] Re: Papik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 10:46 Muž ZDRI [1415] Re: Papik
To ne, "optiskla" se běžně vyrábějí a distribuují i v síle 4 a 5 mm.
Ale paradoxně, právě v menších tloušťkách je rozdíl v ceně nejvyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 20:29 Muž Papik [617] Re: DavFM
Tady je to vidět, i když je prázdné:

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 20:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
S tím dnem nemáš úplně pravdu. Ony totiž hrany bočních stěn i přes silikon krásně svítí (při pohledu přes přední sklo) a dno z obyč floatu je naopak poměrně tmavé. Takže to ruší dojem a proto u celo opti akvárií se z tohoto skla dělá i dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 18:34 Muž Papik [617] Re: _ucx_
Však to nerozporuju. Bral jsem cenu za celou nádrž z optiwhite, pro představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 18:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Papik
Tak ono z optiwhite nemusí být celé akvárium. Někomu stačí přední sklo, někomu předek a boky apod. Prakticky nikdy nemusí být z optiwhite dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2020 18:10 Muž Papik [617] Re: vaclav
Pokud mohu soudit podle sebe, tak zhruba stejně velké akvárko z optiwhite skla stojí 3x-4x více než z float skla. Alespoň u menších rozměrů.

Je, ale třeba brát v potaz, že optiwhite sklo začíná na 6 mm, tenší se nevyrábí (prý). Kdežto malá akvária z float skla jsou běžně 4 mm, dokonce jsem viděl, od jedněch našich podnikavých sousedů, i jen pouhé 3 mm. A tloušťka skla cenu taky ovlivňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 17:01 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
Za "Opti" materiál - cca +40 až +100%. Opravdu hodně se to liší, nejen podle výrobce, ale i podle tloušťky skla. A je to jen jedno číslo, vytržené z kontextu. Podle něj opravdu nejde usuzovat, jestli je akvárko z "Opti" nepřiměřeně drahé. Vstupuje do toho spousta dalších faktorů (prořez a jeho využití, rychlost skladového obratu, atd.), které konečnou marži výrobce významně ovlivňují/snižují.

Proto je pro dost výrobců celkově neefektivní akvárka z tohoto materiálu nabízet/vyrábět. Ti menší to kolikrát řeší i tak, že si polotovary nechají řezat u konkurence. Ale tohle často platí i u akvárek ze silnějšího skla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 16:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Já orientačně znám pouze velkoobchodní (tabulovou) cenu těchto skel Tak aspoň tyhle ceny aby jsme měly trochu představu jaký je rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2020 15:18 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
Na toto se nedá jednoduše odpovědět. Já orientačně znám pouze velkoobchodní (tabulovou) cenu těchto skel, která se navíc permanentně mění v řádu desítek procent, podle toho, jak se zrovna který distributor snaží získat/udržet své odběratele. Finální cena "na krámě" - pro nás akvaristy - už je zcela deformovaná výší marže a cenou práce (řezání, broušení, leštění) jednotlivých sklenářů. U konečného výrobku (akvárko), navíc cenou za jeho montáž, kterou má každý výrobce také nastavenou jinak.

Za mě - pokud bych chtěl akva z "optiskla" - neřešil bych konkrétní značku skla, ale (v tomto pořadí):
- renomé mého výrobce
- kvalitu zpracování
- finální cenu takovéhoto akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 15:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Takže řekněme že se používají 3 druhy skla zajímala by mě orientační cena těchto skel proti normálu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.05.2020 14:46 Muž ZDRI [1415] Re: 4Sima
Tak ještě jednou:
- Optiwhite je "terminus technikus", který se v akvaristice používá jako universální označení pro materiál s lepšími optickými vlastnostmi, než běžné tabulové sklo typu "float"
- Optiwhite je současně konkrétní obchodní značka tohoto typu skla, produkovaná koncernem Pilkington
- podobné typy skel produkují i jiné koncerny, viz níže, tato skla jsou svými vlastnostmi podobná, ale ne zcela identická
- pokud chcete srovnávat srovnatelné (cena akvárka), ptejte se svého sklenáře na konkrétní značku použitého skla, velcí etablovaní výrobci akvárek ji ostatně ve svým prospektech většinou uvádějí, guláš je v tom hlavně při objednávce v sousedních státech a u různých obchodníků/překupníků s hotovými akvárky
- podle mých zkušeností jsou všechna tři skla, která jsem měl v ruce hodně podobná, rozdíl mezi nimi je mnohem menší, než rozdíl mezi "floatem", pro opravdu exaktní srovnání bychom museli vedle sebe postavit tři stejná akvárka, což je reálně téměř nemožné (některé značky skel se v ČR distribuují pouze v určitých tloušťkách a formátech)

www.agc-yourglass.com/…
cz.saint-gobain-building-glass.com/…
www.pilkington.com/…

PS: Máte-li někdo čas/chuť - všichni výrobci udávají validní technické parametry svého "opti skla". Takže si můžete udělat srovnávací tabulku uváděných parametrů a podle toho si porovnat, jak hodně/málo se od sebe liší. A tuto tabulku sem dát "pro poučení příštím generacím". To jediné má nějakou vypovídací hodnotu, vše ostatní jsou jen reklamní kecy obchodníků s sklem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 14:22 Muž Jason [200] Re: Sakyn
Podle techto foto si roufnu rict ze to klasicky zeleny float neni na 99%. Jestli je to skutecne OW to chce videt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 13:21 Muž 4Sima [1897] Re: ZDRI
www.akvaristikafm.cz/…

Tech druhů je opravdu víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 11:18 Muž ZDRI [1415] Re: Blackie89
Ano, na trhu jsou momentálně min. 3 různé materiály od 3 různých výrobců, drobné (pro mě) rozdíly mezi nimi jsou, měl jsem v ruce vzorky.
Blíže viz třeba tato diskuze: www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2020 10:56 Muž Blackie89 [493] Re: Sakyn
Ahoj.
Dle mého prvního pohledu a stylu balení to vypadá jako "optiwhite" akvárium lepené ve sklorexu pokud se nemýlím.
A tam píšou že je to sklo "SGG DIAMANT" nevím co to přesně znamená, ale tady je odkaz: glassolutions.cz/… kde píšou, že je tam pouze snížený obsah železa ve skle.
Akvárium ze sklorexu "optiwhite" mám doma taky a můžu porovnat i s klasickým float sklem a rozdíl tam opravdu je, ale myslím si že klasické optiwhite akvárium je ještě průhlednější jako to ze sklorexu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 09:32 Muž jarovo [1695] Re: Sakyn
Toto je optiwhit AQ rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 08:20 Muž Papik [617] Re: Sakyn
Jesli máš ještě nějaké klasické akvárko, tak je dej vedle sebe a dovnitř polož bílý list papíru. V optiwhite bude mít přirozenou, téměř neovlivněnou barvu. Mně jako optiwhite připadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 00:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JakubN
Na tom odkazu je jasně ukázáno jak které sklo vypadá a podle mě má sklo normální se zeleným nádechem na hraně což optiwhite nemá. Můžu se ale mýlit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 00:16 Muž JakubN [60] Re: vaclav
Jestli to správně chápu, tak si tazatel koupil optiwhite akvárium a když ho rozbalil tak se mu to nezdá.. Takže mu asi nepomůže odkaz na akvária které už pravděpodobně viděl.. Já optiwhite nikdy neviděl, ale asi bych čekal že to bude světlejší.. Tohle mi přijde jako normální sklo slepené čirým silikonem.. Určitě chápu zmatení tazatele, ale nedokážu to posoudit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 23:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sakyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 22:39 Muž Sakyn [3] - Labyrintky – Je to optiwhite?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, přijde vám dle fotek, že to je optiwhite akvárium? Možná mě mate jen že není vybalené, ale nějak se mi to nezdá. Tloušťka skla je 8mm. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 08:22 Muž Papik [617] Re: mario
Ano, mám ho v prezentaci Pokustón, ale dokud vedle nedám totožné akvárium optiwhite, tak ti nedokážu odpovědět. :-)

Standardní rozměry mají skladem, takže měsíc nečekáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 09:05 mario – Macenauer diamant
Nemáte někdo, nebo neviděl někdo akvárium od Macenauera Diamant? Má být údajně ještě čistší než optiwhite. Na fotce vypadá dobře, ale bohužel kolem Brna není nikde k vidění. Volal jsem tam a prý jsou schopni jej vyrobit zcela bez bublin v transparentním silikonu. Ale výroba trvá měsíc. Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 20:22 Muž RAP [1553] Re: Jarry
Většinou se u velkých nádrží dává optiwhite jen čelní sklo a zbytek float.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:43 Muž Jarry [1437] Re: Rybina
To asi bude záležet na tom, jak se bude dařit při údržbě;-) Viděl jsem starší optiwhite a bylo to ok. Asi bych se rozhodoval podle toho, jaké akvárium bych zamýšlel. Pokud něco barevnějšího, tak bych asi nad čelním sklem z optiwhite přemýšlel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 12:20 Rybina – Optiwhite
Ahoj, viděl jste někdo akvárium z Optiwhite skla jak vypadá po dvou letech? Nevíte, jestli je někde k vidění v Praze? Řeším, jestli Optiwhite nebo Float na 15mm sklo (nádrž 900l)... Předem díky za reakce!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 00:19 Muž Blackie89 [493] Re: lukasn
Ahoj. ahoj
Ano, tento typ akvária mám vyrobený od sklorexu, rozměr 60x30x50, asi půl roku viz.: moje prezentace "Pokus o rostlinné" a za mě tedy naprostá spokojenost - bez drápanců, krásně slepené bez jakýchkoli nepřesností, jen už si nepamatuji jak dlouho jsem na něj čekal... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 16:00 Muž lukasn [0] – SGG Diamant
Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s akváriem SGG Diamant (Optiwhite) od SkloREXu v Brně? Přemýšlím, že bych si ho od nich objednal. Poptával jsem i v Praze u Aquascape a už mi to přijde zbytečně drahé. Předem díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 21:17 Muž daren [408] Re: stanedav
V Praze je urcite sezenes u Adama Votavy (www.akvaria-aquascape.cz/…), pokud ti bude vyhovovat nejaky klasicky rozmer, tak bude mit skladem, jinak dokaze nechat udelat na miru (ma nejake sve vycvicene sklenare, kteri to umi i rozumne slepit; jinak levneji to seznes asi i jinde, ale bude to trochu sazka do loterie, jak to dopadne)

Take zalezi na dalsich nuancich typu zda chces dno vlepene nebo to na nem ma stat apod. Ne kazdy sklenar umi obe varianty, ale slusnej to alespon prizna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 14:26 stanedav
Ahoj, nevíte o někom, kdo by v Praze dělal akvária z Optiwhite? Potřebuju nějakou klasiku kolem 50-60 l a nikde nemůžu najít po Praze. Díks

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:26 Hajle – krycí sklo
Ahoj, potřebuju nechat dodělat vrchní krycí sklo na akvárko z optiwhite skla a chci se zeptat zdali je lepší ho udělat z optiwhite nebo z klasického plaveného skla. Sehat optiwhite krycí sklo za rozumnou cenu je trošku problém. Nebude to z Floatem chytat uplně jiný odstín od světla? Rozměr je 60x30 cm. Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 11:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Johann
Kolegovi, zde na rybickach jako talos, akvarium s optiwhite delal a vicemene na jeho popud je do nabidky zaradil. Ja mam taky od nej jedno akva(obyč) a spokojenost, prace pekna, domluva dobra. Asi bude chtit nejakou zalohu, ale on je to clovek spolehlivy, nebal bych se mu ji dat.
Akorat se ho zeptej, jestli je to cele opti nebo jestli z toho neni jenom celni sklo, ja si nejsem jisty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 11:02 Johann
Zdravím,

máte někdo zkušenost s Optiwhite akvárii prodavanými tímto e-shopem? www.akvaristikafm.cz/…

Zvažuju pořízení akvária 90x50x40 (dxšxv), 8mm a zaujala mě cena, která je nižší než podobně velkých akvárii (90x45x45) u konkurence. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2016 11:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Hele, ja to na jednu stranu chapu a na druhou stranu je to uplna blbost. Ja jsem si kdysi koupil monitor k PC, tenkrat to bylo drahe jako valka a byl tam hned ze startu 1 mrtvy pixel. Chtel jsem to reklamovat, ale sdelili mi, kolik ze tech pixelu muze byt mrtvych aby to jeste bylo v poradku, ze s tim 1 pixelem je to uplne v pohode. Dalsich x let jsem tam ten pixel videl vzdy, kdyz jsem se na ten monitor podival. A vis co? Za tu dobu, co se to pouzivalo, si toho nikdo nevsimnul, dokud jsem na to neupozornil.
Takze je to blbost kvuli tomu rozdělat funkcni akvarium, terce davat do kyblu, pancernicky budes lovit 3 dny, rostliny presazovat a nevim co jeste. Navic ma Farda na reklamaci 28 dni a ver tomu, ze za tech 28 dni by to tak tak stihli. Navic odvoz/dovoz....jen proto aby si tam nemel 1 bublinku.
Zkusil bych si vyhadat slevu, tedy v pripade, ze uz od nich nikdy nic nebudes chtit, protoze tohle by si pamatovali navzdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 09:59 laKatos Re: afc1886
Taky se mě to nechce předělávat. Ale když se na akvárium teď podívám tak tu bublinku tak prostě vidím. Kdyby byla dodatečná sleva (taková náplast) ve formě ozonizator bych se vůbec nezlobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2016 09:02 R Muž afc1886 [14685] Re: laKatos
Souhlasím s Yirkou a navíc by se mi kvůli jedné malé bublince nechtělo předělávat celé akva, které máš moc pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2016 07:36 Muž Yirka [9126] Re: Squit
Nesoudím popisovanou chybu u skla Optiwhite, ale jinak bych nebyl s tou reklamací tak kategorický. Před pár lety se to tu rozebíralo a existuje norma, která udává akceptovanou velikost a počet bublinek na určitou plochu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17982-optiwhite-akvarium