Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne aponogetifolia - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Cryptocoryne aponogetifolia - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 19:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: junis
Fotka k příspěvku Divné. Změna vody ti asi nepomůže. Dej fotku celé nádrže.

Mám tvrdou až velmi tvrdou bratislavskou vodu a kryptokoryny mi rostou. I růžkatce i anubiasy i mechy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 19:34 junis Re: Jirka Ščobák
Mám ještě tyto druhy Mokřanku žebrovanou,Ružkatec,Anubias,Cryptokorynu moehlmanii a Jávský mech,ale nic moc to neroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 19:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: junis
Jaké jsou ty ostatní rostliny? Potřebují doopravdy měkčí vodu?

Specifikum této kyptokoryny je, že chce v akváriu dominovat. Jak tuto možnost nemá, může ji to postupně zničit. Asi by to chtělo vidět fotku celé nádrže.

Václav má samozřejmě pravdu, že pokud do toho půjdeš, tak je nejlepší velmi zvolna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 18:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: junis
Doporučuji ti jít na změnu parametrů vody velmi zvolna, jinak by mohl přijít rozpad listů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 18:42 junis – cryptocoryne aponogetifolia
Dobrý podvečer,tato rostlinka u mně celkem dobře roste.Vodu máme velmi tvrdou GH24,KH15 a PH7,5,chtél bych ji začít míchat 2:1 s deštovkou,kvuli ostatním rostlinkám,uškodí to této kryptokoryně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
No je vidět, že toho moc nevíte...tu je odchovna... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:43 Muž Tomiino [43] Re: LiborSprysl
no jo co bych mohl ccekat za odpoved.Nechtel bych rostliny z kramu.Z obchodu po Plzni uz moc nenakupuji..nejlepe u chovatelu :-)a obchody maji vse predrazene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Na predposledni setkani v Praze jich Ivan (sumec) donesl celou igelitku. Jak uz s tou informaci nalozis necham na Tobe, a Ivanovi se omlouvam, ze jsem ho nabonzoval :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Odpověď je i letos stejná... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:27 Muž Tomiino [43]
ahoj vsem tak jsem tady koukam se stejnym dotazem jak pred rokem :-) prodava nebo daruje nekdo par sazenicek teto rostliny?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 11:48 Muž Tomiino [43] Re: LiborSprysl
děkuji :-) ale kde se mam stavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 06:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Stavte se, je jich tu u nás asi stovka od nejmenších po největší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 00:48 Žena Kytka [2146] Re: Tomiino
V akvaristikách ji seženeš jen velmi výjimečně.
Zkus zdejší inzerci: rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:28 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky.Nemohu tuto rostlinu nikde sehnat.Ma nekdo prebytky k prodeji nebo darovani??dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 08:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
Může být.... Mně se podvakrát v menších akva rozpadly kryptokoryny, když se tam hodně rozrostl růžkatec.... Nevím, jestli to bylo tím, že růžkatec spotřeboval všechny živiny, změnil tak chemismus vody a díky tomu se kryptokoryny rozpadly, nebo naopak se nějakým způsobem (netuším jakým, nic jiného jsme v akva neměnil) změnily podmínky a to pomohlo růstu růžkatce a rozpadu kryptokoryn. Každopádně v tomto akva je růžkatec na záběh, aby odstraňoval dusičnany, a daří se mu skvěle. Roste o 10 cm denně. Roste mi i Hygrophyla polysperma, Valisneria nevímjaká, Ceratopteris thalictroides, Bacopa monnieri, ale kryptokoryny a hnědovky zatím nic moc. Jediné kryptokoryny, které rostou, jsou Flamingo co jsem dostal od Sida. Ty už mají nové listy. Ale s tím jsem počítal, kryptokorynám to trvá vždycky dýl, ale tyhle kalatkolisté mne opravdu trochu zklamaly a vážně uvažuji, že je nahradím buď menšími, podobnými kryptokorynami, nebo místo nich vysadím několik rostlinek rohatce - Ceratopteris thalictroides. Tím bych zabil dvě mouchy jednou ranou - zakryl bych filtr (i když si myslím, že to už skoro není potřeba, jak jsem předpokládal, hezky zhnědl a není prakticky vidět) a hlavně bych vytvořil houštinu jemnolistých rostlin, kde by se mohly rybky vytírat a krevetky ukrývat při svlékání a když jsou malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 06:56 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Záleží nielen na podmienkách, ale i na rastlinkách, ktoré sú pri nej zasadené. Napríklad u mňa sa darilo Hygrophile corymbose Cherry Leaf, ale len dovtedy, kým som k nej presadil Egeriu najas. Ale keď som E.najas presadil a na jeho miesto som dal Althernatheru, Hygrophile sa opäť darí hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 00:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: trnorep
No a mně se rozsypala.... přitom jsem si myslel, že to bude jediná kryptokoryna, která vydrží, protože z počátku to byla jediná, kde jsem měl jistotu, že byla pěstovaná pod vodou.... a ejhle, skoro všechny listy se rozpadly, zůstaly jen řapíky. A že by se novým listům chtělo, to se tedy nechce... A to jsem jen kvůli ní dával do akvárka 10 cm silné dno.
U mne je to vůbec nějak naopak. Co jsem myslel, že poroste, tak stojí, a co jsem myslel, že pojde, tak roste jako blázen. Samozřejmě s výjimkou růžkatce, o kterém bylo jasné že poroste jak střelený a nezklamal. Je schopen narůst 10 cm za den ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 14:12 Muž Ad@m [1051] Re: trnorep
Určite ano . Hnojíš, COčkuješ a svietiš dostatočne. U mňa sa jej darilo aj pri osvetlení 0,2 w/l a prežila aj týždeň bez umelého osvetlenia potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
Já teda estetiku moc neřeším, spíš funkčnost smich Mám ji v hodně nádržích, i nízkých a schovává se v listech dobře potěr. Tam kde je přesvíceno, tak má třičtvrtě metru délku, ale je jí úplně jedno, že je akvárium vysoké 35 cm...Úžasná kytka, která se i mně dokonce dobře množí....Proto ji mám velmi rád...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:33 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: trnorep
mě rostla od začátku moc dobře,ale ve chvíli,kdy jsem kus rostliny oddělila,se jí přestalo dařit a od té doby pouze přežívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2012 18:13 Muž Ad@m [1051] Re: trnorep
Ľahko pestovateľná, nenáročná na svetlo, nepotrebuje hnojiť, rýchlo rastie. Horšie to je s estetickým dojmom. V akváriu so stĺpcom vody 50 a menej cm sú vidieť len stonky. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:00 Muž trnorep [43] – Cryptocoryne aponogetifolia
Ahoj vsem, na vykani si nepotrpim :-) Zajimaly by me vsechny vase zkusenosti s touto rostlinou a peci o ni. Dekuji za reakce.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17960-cryptocoryne-aponogetifolia-pestovani