Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne aponogetifolia - pěstování

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Cryptocoryne aponogetifolia - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:27 Muž @ Tomiino [42] Re: LiborSprysl
aha to jsem opravdu nevedel.nemam zrovna moc dobre zkusenosti s postou ale tohle je asi overene :-) jsou nejake stranky www?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:48 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Tomiino
Tomiino napsal: no jo co bych mohl ccekat za odpoved.Nechtel bych rostliny z kramu.Z obchodu po Plzni uz moc nenakupuji..nejlepe u chovatelu :-)a obchody maji vse predrazene...
No je vidět, že toho moc nevíte...tu je odchovna... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:43 Muž @ Tomiino [42]
no jo co bych mohl ccekat za odpoved.Nechtel bych rostliny z kramu.Z obchodu po Plzni uz moc nenakupuji..nejlepe u chovatelu :-)a obchody maji vse predrazene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:33 Muž @ Designer [5615] - CichlidyRe: Tomiino
Na predposledni setkani v Praze jich Ivan (sumec) donesl celou igelitku. Jak uz s tou informaci nalozis necham na Tobe, a Ivanovi se omlouvam, ze jsem ho nabonzoval :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:30 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Tomiino
Tomiino napsal: ahoj vsem tak jsem tady koukam se stejnym dotazem jak pred rokem :-) prodava nebo daruje nekdo par sazenicek teto rostliny?
Odpověď je i letos stejná... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 16:27 Muž @ Tomiino [42]
ahoj vsem tak jsem tady koukam se stejnym dotazem jak pred rokem :-) prodava nebo daruje nekdo par sazenicek teto rostliny?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 22:54 Muž @ trnorep [43]
Mňo u mě by se našel taky nejakej kousek.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 04:51 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Tomiino
smich trochu pátrejte,jméno je pravé...:-) rybicky.net/obchody/366 ....musím opatrně, aby to nebyla reklama a inzerce najednou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 11:48 Muž @ Tomiino [42] Re: LiborSprysl
děkuji :-) ale kde se mam stavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 06:06 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Tomiino
Tomiino napsal: Ahoj lidicky.Nemohu tuto rostlinu nikde sehnat.Ma nekdo prebytky k prodeji nebo darovani??dekuji

Stavte se, je jich tu u nás asi stovka od nejmenších po největší... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 00:48 Žena @ Kytka [2140] Re: Tomiino
V akvaristikách ji seženeš jen velmi výjimečně.
Zkus zdejší inzerci: rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:46 R Muž @ vaaclav [5953] - EchinodoryRe: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:28 Muž @ Tomiino [42]
Ahoj lidicky.Nemohu tuto rostlinu nikde sehnat.Ma nekdo prebytky k prodeji nebo darovani??dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 08:46 Muž @ malyLibor [5344] - AsieRe: Sera
Může být.... Mně se podvakrát v menších akva rozpadly kryptokoryny, když se tam hodně rozrostl růžkatec.... Nevím, jestli to bylo tím, že růžkatec spotřeboval všechny živiny, změnil tak chemismus vody a díky tomu se kryptokoryny rozpadly, nebo naopak se nějakým způsobem (netuším jakým, nic jiného jsme v akva neměnil) změnily podmínky a to pomohlo růstu růžkatce a rozpadu kryptokoryn. Každopádně v tomto akva je růžkatec na záběh, aby odstraňoval dusičnany, a daří se mu skvěle. Roste o 10 cm denně. Roste mi i Hygrophyla polysperma, Valisneria nevímjaká, Ceratopteris thalictroides, Bacopa monnieri, ale kryptokoryny a hnědovky zatím nic moc. Jediné kryptokoryny, které rostou, jsou Flamingo co jsem dostal od Sida. Ty už mají nové listy. Ale s tím jsem počítal, kryptokorynám to trvá vždycky dýl, ale tyhle kalatkolisté mne opravdu trochu zklamaly a vážně uvažuji, že je nahradím buď menšími, podobnými kryptokorynami, nebo místo nich vysadím několik rostlinek rohatce - Ceratopteris thalictroides. Tím bych zabil dvě mouchy jednou ranou - zakryl bych filtr (i když si myslím, že to už skoro není potřeba, jak jsem předpokládal, hezky zhnědl a není prakticky vidět) a hlavně bych vytvořil houštinu jemnolistých rostlin, kde by se mohly rybky vytírat a krevetky ukrývat při svlékání a když jsou malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 06:56 Muž @ Ad@m [1038] Re: malyLibor
Záleží nielen na podmienkách, ale i na rastlinkách, ktoré sú pri nej zasadené. Napríklad u mňa sa darilo Hygrophile corymbose Cherry Leaf, ale len dovtedy, kým som k nej presadil Egeriu najas. Ale keď som E.najas presadil a na jeho miesto som dal Althernatheru, Hygrophile sa opäť darí hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 00:04 Muž @ malyLibor [5344] - Asie
No a mně se rozsypala.... přitom jsem si myslel, že to bude jediná kryptokoryna, která vydrží, protože z počátku to byla jediná, kde jsem měl jistotu, že byla pěstovaná pod vodou.... a ejhle, skoro všechny listy se rozpadly, zůstaly jen řapíky. A že by se novým listům chtělo, to se tedy nechce... A to jsem jen kvůli ní dával do akvárka 10 cm silné dno.
U mne je to vůbec nějak naopak. Co jsem myslel, že poroste, tak stojí, a co jsem myslel, že pojde, tak roste jako blázen. Samozřejmě s výjimkou růžkatce, o kterém bylo jasné že poroste jak střelený a nezklamal. Je schopen narůst 10 cm za den ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:12 Muž @ Ad@m [1038] Re: trnorep
Určite ano . Hnojíš, COčkuješ a svietiš dostatočne. U mňa sa jej darilo aj pri osvetlení 0,2 w/l a prežila aj týždeň bez umelého osvetlenia potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 13:54 Muž @ trnorep [43] – crypto
Tak to jsem zvedavej, jak se ji u me povede ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 05:27 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: Sera
Sera napsal: Ľahko pestovateľná, nenáročná na svetlo, nepotrebuje hnojiť, rýchlo rastie. Horšie to je s estetickým dojmom. V akváriu so stĺpcom vody 50 a menej cm sú vidieť len stonky. rozzureny
Já teda estetiku moc neřeším, spíš funkčnost smich Mám ji v hodně nádržích, i nízkých a schovává se v listech dobře potěr. Tam kde je přesvíceno, tak má třičtvrtě metru délku, ale je jí úplně jedno, že je akvárium vysoké 35 cm...Úžasná kytka, která se i mně dokonce dobře množí....Proto ji mám velmi rád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:33 Žena @ glumča [419] - Labyrintky
mě rostla od začátku moc dobře,ale ve chvíli,kdy jsem kus rostliny oddělila,se jí přestalo dařit a od té doby pouze přežívá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2012 18:13 Muž @ Ad@m [1038] Re: trnorep
Ľahko pestovateľná, nenáročná na svetlo, nepotrebuje hnojiť, rýchlo rastie. Horšie to je s estetickým dojmom. V akváriu so stĺpcom vody 50 a menej cm sú vidieť len stonky. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:00 Muž @ trnorep [43] – Cryptocoryne aponogetifolia
Ahoj vsem, na vykani si nepotrpim :-) Zajimaly by me vsechny vase zkusenosti s touto rostlinou a peci o ni. Dekuji za reakce.

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/17960-cryptocoryne-aponogetifolia-pestovani