Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní ryby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní ryby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2022 14:26 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: Sha
Fotka k příspěvku je to po zakropení hadicí, zalívám banánovníky a zasetou trávu a při té příležitosti splachuju i z kamenů nečistoty, jinak ta zeď je velká voliera pro okrasné ptactvo, nikoli dům. okolí jezírka budu následující rok dodělávat, v plánu je udělat i břeh u druhého jezírka, které je na fotce rovněž vidět, přijde tam udělat i zídka, protože toto mělké a menší jezírko bude sloužit pro želvy bahenní (s doklady potřebnými pro chov v zajetí). mezi jezírky bude i kamenné ohniště pro kotlíkové vaření nebo opékání buřtů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2022 13:51 Muž Sha [500] Re: LubošJedlinský
Pěkný koutek máte. Ale vadilo by mi vlhnutí té stěny. Předpokládám, že to není chvilkový stav např. po dešti.
OT pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.12.2022 13:40 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku osádka je stále stejná, tedy krevetky neocaridina denticulata, macropodus ocellatus, tanichthys albonubes, oryzias sp. (latipes) gold a paraphanius mento (paraphanius alexandri) ELBISTAN
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2022 13:37 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku venkovní chov je přirozeným prostředí pro ryby a jiné živočichy, do populací nijak nezasahuji a vše nechávám plynout přirozenou cestou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2022 13:35 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku po delší odmlce přidám pár fotek z letošní sezony chovu akvarijních ryb celoročně venku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 12:37 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: Ld23
ano množí se velmi dobře, pokud budou v jezírku samy, bez jiného druhu (u mě jejich potěr silně redukuje aphanius mento) bude jich za jedinou sezonu v jezírku stovky, vypustil jsem asi 10 možná 15 rybek a během léta plavalo stovky různě velkého potěru medak po hladině, kolik dalších mladých se ukrývalo v rostlinách a nebyli vidět si netroufám určit. dnes mám dovolenou, svítí chvilkama sluníčko a u hladiny jsou vidět kardinálky a množství medak, ty jsou vidět velmi dobře jelikož jsou zlaté, bohužel je zkouším od rána vyfotit nebo natočit mobilem ale zatím se nezadařilo, jakmile se ukážu u rybníčka tak hbitě prchají do hloubky. pokud můžu porovnat ze všech 4 druhů akvarijních ryb, které tam chovám celoročně, medaky jsou nejpřizpůsobivější, a.mento neřadím na první místo ač ten je asi nejodolnější protože tyto halančíkovci jsou i v akváriích chovány ve studené vodě po generace a tudíž jim přechod na celoroční chov venku nedělá až takové problémy. u medak je to jiné, v drtivé většině se jedná o akvariové chovy z teplé vody a přesto se za letní sezonu dokáží adaptovat a přežít první zimu, samozřejmě u této "první generace" je velké procento úhynu v zimních měsících ale již následující zimu je populace velmi stabilní, co beru jako základní a nejdůležitější aspekt venkovního chovu, je hloubka, pokud bude 150cm a více a udržována díra v ledu, je chov na dobré cestě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 12:23 Ld23 Re: 0
Ale ty medaky japonské se hodně množí ne? Časem výběrem nejsilnějšího by v jezírku snad mohly přežít? Nebo nejsou z akvarijních ryb dobrým adeptem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:24 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LubošJedlinský
V mém případě po přiblížení, se medaky velmi hbitě snaží skrýt, tak je zbytečně nevyrušuji a krmím jen velmi sporadicky.

V ledové vodě nemohou potravu dobře trávit, což bude důvodem, že u nich nyní, přes zimu stále přežívají lehce dostupné vodu filtrující perloočky.

S tím zimováním to není, až tak růžově idylické. Nemálo medak padlo a jsou patrné "kmenové" rozdíly v odolnosti.

Vliv má určitě i to, za jakých podmínek, byly odchovávány předchozí generace.

Celoroční pobyt v akváriu při více-méně konstantních teplotách, potomstvu na otužilosti nepřidá.

Pravidelně sleduji videa od japonských chovatelů a i jim přes zimu pod ledem občas, nějaká ta rybka uhyne.

Dost často je v severních teritoriích zimují v krytých prostorách s nezamrzající hladinou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 13:09 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
dnes jsem zahlédl hejno zlatých medak japonských, na rybách je znát dlouhodobější relativně teplé počasí, jsou podstatně čilejší než na začátku ledna. hbitě si připlavali pro živé patentky, které jsem hodil otvorem v ledu. pokud bude i únor takto příznivý, nejhorší období bude pryč a dny budou pomalu příznivější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 16:02 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V jezírku stačí i malý otvor, v loni mi druhé jezírko udělalo velmi silný led a bylo po dobu jednoho měsíce zamrzlý, aphanius mento přežili ale i takto extrémní podmínky, jsou z lokality elbistan, kde je nejstudenější měsíc v roce leden, průměrná denní lednová teplota je 5stupnu a noční -11stupnu, mají předpoklady vydržet i naši teď už spíše mírnou zimu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2022 17:02 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku před pár dny se u hladiny otvoru v jezírku ukázalo hejno kardinálek čínských tanichthys albonubes, otvor v jezírku pravidelně udržuji otevřený, jednak kvůli odvodu plynů, tak i kvůli přikrmování, které zmíněné kardinálky s chutí přivítají a i v tak studené vodě potravu přijímají, je to pro ně méně náročné, než si potravu lovit, v tuto roční dobu jsou méně v určité strnulosti, otvor se osvědčil z jednoho velkého důvodu, když na delší dobu vykoukne slunce ryby se shromáždí pod hladinou a vyhřívají se. Do jezírka jsem ponořil podvodní kameru, ale kvůli tmavému prostředí a minimum světla nebylo nic vidět. použil jsem 5m dlouhý endoskop s přísvitem ale ten má zase malý záběr a nic jsem nenašel, ke dnu jsem nechtěl jít abych nezvířil bahno nebo nerušil obyvatele. na fotografii v odrazu cihelné zdi na hladině jsou vidět kardinálky, které si připlavali pro krmení a také se trošku nahřát, krátce před pořízením fotografie svítilo slunce. konkrétně kardinálky jsou v zahradě ze všech obyvatel jezírka nejdéle a to 7. rokem. letošní zatím nejnižší teplotu jsem naměřil -14°C a tloušťku ledu zhruba 6cm. je sice téměř konec ledna ale zima je v plném proudu a do teplých jarních dnů ještě daleko, mráz střídá slunce a silné sněžení, počasí je rozmanité.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 16:50 Ld23
Hezky zdokumentovaný chov po celý rok venku - erabo.de/…#
Tedy až na to jak popisuje 2 dny trvající hledání rájovců v namrzlém blátě, kromě utrpení kterým si museli projít to alespoň svědčí o jejich houževnatosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 16:25 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvku 11.12.2021
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 22:41 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
Ano bohužel jen ve zlaté. Teda spíš mi přijdou do oranžová, přírodní mi nedopadli. Ač byli za vyšší cenu, i tak bych je vzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 17:36 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LubošJedlinský
Medaky máš jen v té jedné barvě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 17:42 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
namátkou jsem síťkou zalovil do růžkatce a pod lekníny a na několik zátahů jsem vytáhnul 36ks aphanius mento v různé velikosti, zdá se že v jezírku, je tento druh značně produktivní oproti akvarijnímu chovu, medaka pod lekníny téměř žádná, v sítce jich bylo pouze 6, za to těsně pod hladinou v horké vodě se jich prohání opravdu mnoho od několika milimetrových až po dospělce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 13:31 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Ondra00
Sice to nejsou každoroční zkušenosti, ale před pár roky jsem tam vyzkoušel dát Haplochromis burtoni 3+10 a Labidochromis yellow. Dal jsem je tam v červnu, bylo horké léto a v září když teplota vody klesala ke 22 stupňům, jsem je vylovil. Měli krásné vybarvení a třeli se. Tropheuse a náročnější tlamovce bych tam nedával. Labidochromis yellow bych klidně vyzkoušel. Bylo to zase něco jiného než karasi. Pozor na kočky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 17:24 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Ondra00
Zeptejte se na to Libora Šprysla.

Co si pamatuji, tak by o tom mohl poreferovat.


www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 08:21 Muž 4Sima [1894] Re: Ondra00
Zkušenost s tím nemám, z mého pohledu na věc by mohl být problém ohledně teploty vody - výkyvy, udržet kvalitu vody (zejména dusíkaté latky) a pak by mohl být problém s parazity na které ty ryby nebudou zvyklé. Dovedl bych si představit ale nádrž jezírka zakomponovanou třeba v zimní zahradě, tam by to bylo podstatně jednodušší udržet parametry vody. Třeba poradí někdo znalejší věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 23:31 Ondra00 – Tlamovci v jezírku
Zdravím,

máte někdo zkušenosti s chovem tlamovců přes léto v zahradním jezírku??
Nebo názor zkušenějšího chovatele?
Přemýšlím, že bych z důvodu ušetření místa některé mladé na jaře vypustil do jezírka a na podzim vylovil...

DÍKY
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2021 14:42 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku jezírko kde jsou kardinálky čínské a krevetky neocaridina denticulata, foceno dnes 12.1.2021 okolo 14:30h
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 13:45 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
odkaz na jedno hezký i když velmi známý video, pro ty co ho však ještě neviděli... chov tanichthys albonubes, kdy tam chovatel píše že mají za sebou po roztátí ledu i mráz -12 stupňů a 5cm silný led


www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2021 11:51 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku samec halančíkovce aphanius mento, který letos půjde do jezírka a již tam už zůstane, jezírko bude mít hloubku přibližně 130cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2021 11:46 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
kdysi jsem choval ve velmi studeném akváriu v nevytápěné místnosti ve velké nádrži kostlíny skvrnité Lepisosteus oculatus, je to už spousty let, údaje jsem si nepoznamenal ale co si z hlavy pamatuji byli tam dva nebo tři roky, teplota v zimě klesala k 6 stupňům, kostlíni upadli do stavu strnulosti a téměř se nehýbali, až z příchodem jara kdy se oteplila voda opět ožili, pak jsem je dal pryč protože už měli hodně přes 40cm a místo na ně nebylo, naši zimu by nejspíše přežili, jelikož v severní americe se stávají invazivní druh viděl jsem o tom dokument, řeky měli zamrzlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2021 01:39 Muž 0 [1718] - Obecné.
Z cizokrajných chladu odolných drobných ryb v mnoha barvách se i v malých jezírkách a přenosných okrasných nádobách dá i ve společnosti krevetek, úspěšně odchovávat japonská medaka Oryzias latipes .

Nepůjdu už, teď v pokročilé noční době své ryby fotit, tak jen přihodím odkaz -

youtu.be/… ,

youtu.be/… ,

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:59 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Mely tesne pred vyprdnutim malych.ty by uz byli v jezirku v pohode,kdyby to stihly.neda se nic delat.pocasi zadna slava...netusim,kdy tam vypustim zbytek ryb.kdyz i pres den je pocasi spatny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Já vím, ale na dospělky je to moc velká pecka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:41 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Libore...
Ryby byly připravovaný
Chtel jsem ,aby samice porodily uz v jezirku.mely to za pár.bohuzel se tak nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
No to je také rozum.. :-) ... vždy se dávají mladé a je dobře před cestou ven je "ochladit" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:30 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: vaclav
Davam je kazdy rok po zmrzlych...
Je pravda,ze v noci jeste nic moc ..
Proto jsem zatim daval je par kousku.dospele samice to bohuzel nedaly
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Poweres
Chce to jiné ryby. Já sháním ryby z jihu Ameriky - Argentina a Uruguay, rod Gymnogeophagus. Ale druhy co chci nejsou u nás ani v okolních státech. Výhodou je, že snáší krátkodobě i 10C a v létě dlouhodobě kolem 25C.
Navíc zatím nemám ani jezírko. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Není, záleží na hloubce a položení jezírka... mám je Vašku venku od 26.dubna... Přežívají i třístupňová rána a to dokonce několik dní bylo od té doby ráno na zahradě pod nulou... Ale ryby šly ze studena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Poweres
Nezlob se ale na pávčata je ještě moc brzo, několikrát jsem je přes léto měl v jezírku, ale od konce června do začátku září. Samozřejmě záleží na teplotě vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:05 Muž Poweres [59] - Živorodky – Letneni akvarijnich ryb
Zdravim...na Slovenskym akvar.foru je sposta příspěvků o letneni akv.ryb.
Letos zatim nic moc pocasi neni,ale i tak jsem vypustil 3 dospele samice a 4 prcky divokych ok.Dospělé samice padli,špunti se drží.Je tu nekdo ,kdo vypouští pres léto rybky do jezírka či nádob?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:09 aniskac – Pangas
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možno mít přes léto v jezírku i sumečka žraločího. Chápu, že potřebuje teplou vodu, ale zajímalo by mne jestli to už někdo zkoušel nebo má s tím nějaké zkušenosti. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 08:10 Muž Legioix [574] Re: Tomson
Tak jasně, ale určitě ne za takového počasí co je ted. Já mám ted v jezírku vodu o teplotě 7 stupnů do čehož bych tak po aklimatizaci dal maximálně karase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 07:39 Muž Tomson [1] – Parmicky,
Mij kamarad dava pravidelne ven do jezirka parmicky nadherne a na podzim vytahuje ven a snimi mraky mladych, ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 13:31 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
jasne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 12:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
Když bude teplo dříve třeba týden, voda se ohřeje, tak by to šlo. Dáte je do kýble aby se voda srovnala a můžete je pustit... Ale bacha aby třeba dvacky nebyly jen dva dny a pak zase tři pod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 12:15 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
Uf, tak to si ještě počkají. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 12:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
No až se oteplí, protože teď by jim kosa vadila, když jdou z akvária. Většinou se dávají ven po "zmrzlých".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 10:32 Žena Kate127 [74] – Kdy vracet osádku do jezírka?
Zdravím všechny,

ráda bych se zeptala kdy mohu dát ryby zpět do venkovního jezírka? Jeho objem nevím :-D ale je poměrně velké možná 1000l ale fakt netuším, hloubka je cca půl metru nejvíc. Mám dva karasy a jednu závojnatku. Teď zimují v mém akva doma, kde mají 23 stupňů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 19:49 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: arabcuk
cez leto napr.:rajovce.zavojnatky ale aj živorodka ako gupky, mecune
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 18:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mexxx
Pepa - Jostom ten má přes léto živorodky.... vlastně jiné ryby ani nemá....

Já měl Halančíky od potěru. Venku rostou úžasně rychle, ani se moc krmit nemusí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 18:00 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: arabcuk
Jak které.Nejlépe to zvládnou asi některé živorodky,já jsem zase měl 2 parmičky SAE a dal jsem je do jezírka.V září jsem vylovil 15cm kusy. palec Jezírko mělo 500 litrů,byly tam s karáskama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: arabcuk
Problém je v tom že to je poměrně málo vody. Stačí potom kroupy, nebo pár dní nepříznivě počasí a je po rybách. Je tu ale pár lidí kteří umějí a určitě dělají.
rybicky.net/profil/8020
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:28 Muž arabcuk [0] - MiniakváriaRe: Semtex
teta mi k narozkam koupila 2 tlamovce černoploutvi a ja nevim co sněma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: arabcuk
některé ano.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:22 Muž arabcuk [0] - Miniakvária – Akvarijní ryby v jezírku
Ahoj lidi mám plastové 250l jezírko a chci se zeptat jestli v něm přes léto mohou být akvarijní ryby (na zimu vypouštím) děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 22:56 0 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ještě v závěru roku i na tuto reakci odpovím.

Dostatek rostlin neznamená zakrýt listovím celou hladinu. Osadí se hlavně okraj při břehu a dno se nechá holé pro popsanou činnost řas, nebo se použijí druhy rostlin vytvářející husté a nízké kobercovité porosty, třeba z těch dostupných a osvědčených to je liliovníček, bahničky, šípatka šídlatá.

Když nám v létě vypověděl počítač, tak jsem přišel o fotografie z minulých let i o mnoho letošních a nemám jak názorně doplnit svá psaná slova.

Mimo vyšších forem rostlin jsou i chomáče vláknitých řas schopny udržet čistou vodu (obsahují mnoho drobného života, na němž se rybky pasou a skrývá se v nich potěr, než odroste), jen potřebují občasnou probírku, hlavně těch u hladiny, nejsou-li přítomny ryby, krevety a plži co je přímo požírají. Z akva ryb např. gudee, rostlinožravé tetry nebo africké cichlidy.

Nechci zrovna psát žádné články, jen všem na konci tohoto roku popřeji úspěšný ve zdraví prožitý přicházející rok 2011.

A mějte na paměti, že váš život není řízen pouze neovlivnitelným osudem, ale i vlastním rozhodováním a konáním. 0.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 1785x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17742-akvarijni-ryby-v-jezirku-