Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní ryby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní ryby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 20:18 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: xx
no len ako ich potom vylovit hmm to bude asi problem v mojom jazierku ale fungovali by proti riasam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 18:56 xx Re: basa1313
Přes léto ano, ale při poklesu teploty pod 15 st. uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 18:29 Žena basa1313 [18] - Parmičky
naozaj sa tam daju chovat ancistrusi? proti riasam by boli super ale moc tomu neverim...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 06:39 kreten Re: 0
Vím o kolegovi, který je takto na rybníce chová léta. Zavřenou hladinu samozřejmě nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 21:53 0 Re: locustella
Fotka k příspěvku Řešením je chovat sezónně ryby venku v síťových sekcích , tak jak jsem to měl na ukázku v prezentaci. Nyní ji ovšem mám neaktivní , protože jsem smazal neaktuální hlavní fotku .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 21:48 0 Re: kreten
Tak se zeptám já , jestli labyrintka Macrop. ocellatus vydrží zimu venku pod ledem ?

Vím o případu , kdy byl tento rájovec chován a zimován s našimy druhy ryb při velmi nízké teplotě , ale hladina v nádrži byla celou zimu nezamrzlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 08:41 kreten Re: lubosov
Univerzální metoda to není:-), ty chytré vám tam nevlezou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 08:37 Muž lubosov [0] Re: locustella
Malé rybky v jazierku ako aj v agua sa chytajú nasledovne: z PET fľaše sa odreže horná 1/3 časť s hrdlom, hrdlo sa obráti a vsunie do druhej časti, tým vznikne pasca - ryby môžu hrdlom vplávať do fľaše, ale von sa už nedostanú. Do fľaše sa dá krmivo a cez noc sa nechá v jazierku alebo agua a ráno tam máš plno malých rybiek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 08:23 kreten Re: 0
Otázka nezněla zda je v nabídce Macropodus ocellatus:-). Jinak ty mečovky - i oranžové - krátkodobý pokles teplot vydrží, překvapivě stejně goldmolly a další ryby, které jsem daleko po ledových mužích letošního jara přelovoval z nádrže, kam odtéká odpad z rybárny (a kde jsem je objevil poté, co se po odeznění chladu začala zalévat zahrada) do jezírka a zcela životaschopné byly ještě v polovině října.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 07:44 locustella Re: 0
nuz len s tym vylovom to je tazsie. jazierko nie je male (8x5 m), je dost hlboke (1,5 m). skusali sme ryby lovit cerenou, ale neslo to. ukryju sa bud do rastlin, alebo do hlbociny. hlavne male akvariove ryby je problem vylovit a vypustat to nechcem. skoda kvalitnej vody. ako to vylovujete vy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 01:44 0 Re: locustella
Fotka k příspěvku Rájovci určitě ne a M. ocellatus není - nebyl nikde v nabídce , aby se dal koupit. Pro celoroční chov venku se z ryb chovaných i v akváriích , dají použít koljušky ( pěkné barvy má kolj. devítiostná ) nebo hořavky , když se k nim přidají mlži. Další vhodné zajímavé ryby jsou sekavci píseční a pískoři pruhovaní , ovšem v našich vodách je běžně lovit nelze (ohrožené druhy).

Ty ameky co chováš , můžeš mít v létě venku , ale jen do doby , než začne teplota vody klesat pod plus deset stupňů , pak se musí vylovit. O "kapku" víc vydrží amekám podobné čapaly pardálí , ale ani u nich nedoporučuji riskovat delší pobyt v příliš chladné vodě a už vůbec bez předchozí umožněné delší adaptace. I aklimatizované mečovky venku dobře prospívají do těch +13°C , jen čistě oranžové formy vykazují nižší odolnost a z divokých druhů mečovek se jako nejotužilejší jevily Xiphophorus malinche , které u mne jednu noc po nedokončeném výlovu dokázaly bez následků vydržet ve vodě o teplotě pouhé čtyři stupně nad nulou. Hodně "vydrží" též divoké platy monterrey - Xiph. couchianus. Po výlovu z venku se nesmí rybám doma v krátké době moc ohřát voda , musí to být postupné , rozděleno na více dnů , aby nedošlo k úhynu.

Foto: Výlov akvarijních ryb z jezírka - dne 19.10.2009.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 14:46 locustella Re: kreten
to som netusil ze zvladne v jazierku aj zimu. a co ostatne rajovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 12:12 kreten Re: locustella
Mimo kapří, karasí a podobné klasiky, třeba Macropodus ocellatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 12:05 locustella Re: Kalupinka
s gubkami nie je v jazierku problem. v lete sa im mimoriadne dari. ale na zimu to je velky problem. tiez neviem ktore ryby by mohli prezit zimu v jazierku. poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 11:40 Žena Kalupinka [32]
Sousedka má v jezírku paví očka. Ale myslím, že se jí tam nerozmnoží. Respektive rozmnoží, ale mrňata sežere samička potápníka s miminem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dixon
Tak doufám, že už o tom děda ví, vzrostlý bichirek není ryba do každého akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 09:37 Muž Dixon [13] - SumciRe: PaDa
Dam ich k dedovi domov do akvaria. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.06.2009 08:54 kreten Re: PaDa
Dají se prý dobře vyudit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 22:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dixon
A co s nima plánuješ udělat na podzim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 20:49 Muž Dixon [13] - Sumci
Ja mam na zahrade male jazierko.Doma som mal dva krasne kusy bichirov senegalskych ale robili v akvariu zle tak som ich dal do toho jazierka.Uz viac ako mesiac a pol su tam a bez problemov ziju. :-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 18:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kreten
4 °C to tak někdy v zimě, ale v létě teplota jistě neklesne pod teplotu vzduchu.
jinak bojovnice většinu noci tráví u hladiny kvůli snadnému nadechování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2009 17:57 kreten Re: Semtex
Já tomu věřím, za příznivého času (ovšem ten již několik let nijak výrazně není), ovšem ve 4 stupních teploty vody u země ráno nevěřím ani kousíček. To si s ohledem na své pocity a nutnou a oprávněou šikanu ze strany Zelených netroufnu a to si dovolím ledascos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 17:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kreten
Na splendenspower se tam o tom vedla diskuze, a věř že venku jsou schopný přes léto prosperovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2009 17:10 kreten Re: Semtex
Bojovnice špatně, rájovci jsou ze severu, živorodek se bát nemusíte, mám mečovky i přes "ledové muže" a ani nechcíply. Ale v jezírku, retikulárky ve vaničce jsem dvakrát stěhoval, ty by zmrzly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 16:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: . : Hunter : .
Do jezírka se dávali i Rájovci a dokonce i Bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 16:13 Muž jajaapaja [174] Re: . : Hunter : .
Letost tam nedáme asi ani živorodky,noční teploty jsou nízké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 13:37 kreten Re: . : Hunter : .
Ty zmrznou, do jezírka je možné dát živorodky, některé cichlidy, měl jsem tam i ancistrusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:37 Muž . : Hunter : . [17] – akvarijne ryby v jazierku
Tu na foru som cital, ze sa do jazierka daju dat na leto aj akvarijne ryby. Ale nenasiel som to. A tak sa pytam ci by som tam mohol dat 2 labea a 1 trnovca bielopruheho?
Teraz su tam 7 koi 5 karas 4 zavojnatka 4 kometa. Rozmery okolo 6m krat 3m a hlbka najhlbsie asi 30 cm (voda dotecie). A su tam lekna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:12 kreten – Re: alena
Choval jsem v jezírku i cichlidy, ale chce to po zmrzlých a je to v pohodě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 19:31 Usine Re: DonJuanKarlos
Paví oka se na rozdíl od jiných ryb dají poměrně snadno pochytat do síťky. Jen staré samice dělají občas problémy. Bohužel měl jsem v jezírku třeba Blek moly a dospělé se chytit bez vypuštění vody nedají. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 19:27 Muž DonJuanKarlos [30] Re: 0
Budu ti věřit, že to funguje :-D Od kolika měsíců stáří je tam můžu dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 19:22 0 Re: DonJuanKarlos
Vyčerpáš vodu přes sítˇ, nebo vylovíš podběrákem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 19:19 Muž DonJuanKarlos [30] Re: 0
No tak pak by bylo možnost je mít 500 litrovém jezírku, ale jak je na podzim chytím? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 18:57 0 Re: DonJuanKarlos
Nesmí se předtím chovat v příliš konstantně teplé vodě , to znamená , že teplota má v rozmezí blízkém +20°C kolísat ( +18°C do + 24°C ) - , když měním vodu , tak dávám chladnější zpět do akva. Těch 80litrů je málo , i když se v tom bez filtrace několik kusů chovat dá , ale venku tak malý biotop podléhá rychlým změnám a musel by se do nádržky umístit nastavitelný ohřívač , ještě tak ve skleníku by to mohlo být - na kvalitní odchovy rybek je 80litrů ještě málo ( asponˇ dvakrát tolik pro dejme tomu 20 dospělých ryb a jejich potěr Poecilia reticulata za přítomnosti dostatku ponořených rostlin , nebo řas po okrajích nádrže ) Venku se to musí stále kontrolovat i zabezpečit ( třeba sítí ) např kočky nejen loví i v noci ryby , ale též drásají folii a pak voda unikne , dále rybičky napadají stále přilétající znakoplavky a větší potápníci , někde to můžou být i ptáci , vodní rejsec , užovky atd. , už jsem o tom psal . Nebezpeční jsou i temperamentní psi , vytahají rostliny z vody a celkově jezírko zdevastují , viděl jsem to na vlastní oči. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 18:21 Usine Re: DonJuanKarlos
Nikdy jsem je nijak neotužoval. Měl bys je tam dát, ale ve správnou dobu a nechat vyrovnat teploty. U malého jezírka si musíš dát pozor třeba jen na bouřku. Kroupy dokáží snížit teplotu tak že ti ryby pochcípají na podchlazení. 80 litrů je ale zoufale málo musel bys mít v něm asi topení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 17:16 Muž DonJuanKarlos [30]
Mám paví očka před vpuštěním nějak otužovat? Stačilo by jezírko o objemu 80 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 00:03 0 Re: ketupa
Fotka k příspěvku Já na to kliknul a vono to je moje. Aby informace byly plnohodnotné , to bych musel dlouhým článkem vypsat vlastní praxi a na to jsem už moc unaven. spim Fotka : jezírko z dálky , pohled přes mou džungli , v místě , kde kvetou narcisy byla ještě v roce 2006 nádrž a v té jsem choval rybky Puntius conchonium = parmičky nádherné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:15 casperson Re: ketupa
Já mám pod balkonem ty 1000 l plastové nadrže s kovovými obručemi a s výpustí dole. Sluníčko svítí na přední stranu pouze dopoledne takže není problém s přehříváním. Chovám v nich (nadrže mám 3)paví oka, black molly, platy, mečovky a když se začala tvořit řasa tak i ancistruse a ampulárie. Ryby vysazuju zhruba v polovině května a slovuji podle počasí září nebo zkraje října. Na hladině mám plovoucí rostliny. Samci pavích ok jsou nádherné a nikdy se mi nepodařilo v akvárku odchovat hezčí. Možná bych to tu neměl moc prozrazovat ale vodu používám z řeky Metuje jelikož bydlím hned u řeky. Někdo by mohl namítnout že je to velký risk ale zatím bez problémů. Už se těším až je tam znovu vysadím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 18:00 Muž ketupa [0] Re: Johnny5
Všichni zájemci o chov rybiček v jezírku, zkuste se kouknout sem:
rybicky.net/nadrze/3789&r=14

Tam má autor pěkně popsané a vyfocené co a jak je k tomu potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 17:22 Muž Johnny5 [5]
Otázka: Takže by mohly být black molly v jezírku? A mohly by tam být třeba i paví očka, platy a mečovky, máte to někdo tak(nebo alepoň jeden druh z těchto)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 21:10 Muž frmol [14]
Vcera jsem dastal darem 2 male zavojnatky, delaly majitelce v aq neporadek. Tak po pul hodinove aklimatizaci na venkovni podminky jsem je vypustil do jezirka. Jedna byla mensi, zmizela, nejspis ji spolkla zaba, druha odrostlejsi se pridala k hejnu a je ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:59 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: solem
No to je pravda rájovec by tam mohl bejt od konce jara do začátku podzimu a závojnatky pokud to máš dost hluboký alespoň 1m tam taky ,ůžeš nechat přes zimu jeden známej má asi 40 zavojnatek v jezirku a taky přes zimu ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 19:04 Usine Re: solem
Já mám v jezírku paví oka od června do září zkoušel jsem i bleck moly ale ty už se mě nepodařilo chytit . Karásci tam s nimy byly také.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 18:23 solem Re: sharon
Díky moc, už se těším na příští jaro. Chudáci karasi...půjdou do sudu.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 14:53 Žena sharon [126] Re: solem
Šli. Já zkušenosti nemám, ale rájovci i jiné ryby se v létě v rybníčcích chovají, zkušenosti s tím má Catfish. www.catfish.cz , záložka "zahradní jezírka", jinak se jí zeptej přímo na konkurenčním webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 14:40 solem – Venkovní chov
Myslíte že by šli přes léto chovat ve venkovním jezírku například rájovci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2006 23:01 Usine Re: Johan
Paví očka mám v jezírku už několik let. Musí být ale dostatečně velké, aby neklesla moc rychle teplota vody a při vpouštění se trefit do stálého a teplého počasí. Od půlky června do poloviny září je to bez problému. Zkoušel jsem i black molly, ale ty se na rozdíl od gupek nedají chytit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 22:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: alena
Ja osobně bych to nezkoušel.. páč v praze mají paví očka celoročně venku, ve vyhřívaným jezírku, ale návrat do akva nepřežívají ...(vše prý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 18:46 Akvaboy Re: ala
Jo o něco ti vyroste-rychleji než v akváriu,ale jak řikám na podzim ho v jezírku nenajdes a nevylovis, bude ti utikat a přes zimu chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2006 17:44 ala Re: Akvaboy
Ten sumeček je Pančéříček skvrnitý.Ten by tam měl putovat kvůli tomuaby vyrostl(dočetla jsem se)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 1785x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17742-akvarijni-ryby-v-jezirku-?od=101