Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa nebo plíseň?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Řasa nebo plíseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2023 16:43 Žena Darklin [1] – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj dokáže mi prosím někdo poradit co to je? Já bych typovala, že řasa ale nedokážu určit druh. Nejvíc toho je na Egerii a spotku Ružkatce

Příčiny vzniku: - přerybníno (nemohla jsem přendat starší potěr do druhého akvaria z důvodu Krupičky v druhym akvariu)
- prasklo mi krycí sklo a než jsem objednala a dostala nové, tak jsem staré přelepila izolepou (stínila)

Prozatim jsem zkusila toto:
-Náprava skla
-4 dny po sobě přidáván tekutý CO2

Dnes večer se chystám:
-přendat starší potěr (druhé akva doléčeno pred 3 dny)
-sehnala jsem Neritinu

Neměl by ještě někdo nějaké doporučení a nebo mam úplně změnit postup?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2022 20:29 Žena nemíček [1] – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co se mi to objevilo za bordel v akváriu? Nejdřív se mi to ukázalo na 5 let starém kousku kmenu, rybám to evidentně nevadí, dokonce se mi vytřely závojnatky. Voda nesmrdí a nekalí se. Ale rozlejzá se to. Akva 5 let zavedené, nehnojím, filtr fluval, 120 l, 2x závojnatka, 1x ancík, 1x ampulárka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2020 08:56 Muž RAP [1549] Re: Kamuflage
Bude to plíseň. A podle té hnědé řasy na skle, tam není něco v pořádku.
Nedopadá v tom místě krmení? Doporučuji pořádně projet dno odkalovačem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 22:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kamuflage
Udělej si prezentaci s co nejvíce informacemi, takhle radit jen z fotky je dost těžké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 22:09 Kamuflage Re: vaclav
No právě,že to odsavame a pořád se to tvoří dokola. Ryby to nežerou..tak si už moc nevíme rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 20:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kamuflage
Tak asi to bude nějaký druh plísně ale vodních organizmů je spousta. Tak buď to odsaješ nebo to někdo sežere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 16:20 Kamuflage – Řasa nebo plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den můžete mi poradit, co přesně se mi to vytváří na dně akvária a jak se toho zbavím? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 20:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Dan
Nic takového bych nedělal a léčiva bych bezdůvodně nepřidával. Jestli je to „plíseň“, třeba taková co bývá na novém koření ( rybicky.net/k/forum/845450.jpg , rybicky.net/k/forum/789430_2.jpg ), tak to zmizí samo. Nicméně pořád nevím o čem se vlastně bavíme. Proto jsem se tě o pár příspěvků níže na něco ptal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 20:50 Dan Re: Anthrax
Podle fotek z internetu jsem zjistil že to je plíseň. Mám tam dát preventivně přípravek proti parazitárním a plisňovým onemocněním? Mechy jsem dal pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 19:26 R Muž Anthrax [4739] Re: Dan
Ukaž fotku. Na čem ten mech máš připevněný? Akvárko máš jak dlouho založené? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 19:16 Dan – Co znamenají průhledné chomáčky na mechu v akvariu
Co znamenají průhledné chomáčky na mechu v akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2015 19:28 R Muž romant [27981] Re: CurvyTriangle
Zelená vláknitá řasa, tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 19:26 Muž CurvyTriangle [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nevím kam to psát. Ale na rostlinkách se mi objevily takové "vlásky" jsou tam v malém množství, nepozoruju, že by se nějak rozšiřovaly. VIZ FOTO Tak se ptám, co to je? Nemůžou to být nějaké kořínky nebo tak? :-) díky za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JurajPlant
Ešte ti tam toho chýba viac o hygiene akvária, myslím popísať. Tak nechaj frajerinky a už sa vyjadri, radu potrebuješ ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:28 JurajPlant Re: cezarmilan
Pod pojmom umyť som mal na mysle vymeniť a odkaliť 36,5 litra zo 110 litrovej nadrže ty mudrc davam ti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 20:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JurajPlant
Vieš, že akvárium sa neumýva?? To je tvoj problém, akvárium sa založí, kvalitne filtruje a povedzme raz za týždeň vymeníš 30% vody, opakujem 30% vody. Vymeníš ju za čerstvú a odstatú.
Takže pre teba je teraz najvhodnejšie použiť vyhľadavač a pohľadaj si témy a články ako
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 15:15 JurajPlant Re: Bulding
Ahooj no prekrmovaním si myslim že to nebude.a vodu som už menil cez vykend takže zase dez vykend budem len dovtedy mi všetko zaplesni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 11:03 Muž Bulding [0] - RostlinyRe: JurajPlant
Ahoj no znama mela podobny problem podle me je to prekmovanim, mela podobnou plísen jednou tydne men 1/3 vody vycisti filtr poradne ve vode z akvaria v nejakem kybly nikdy ne v chloru znicil bys bakterie jiz v nem obsazene,omez krmeni vzdy jen tolik co sni do par minut tak aby nezustavalo zradlo dole na dne a listech a melo by se to zlepsit.Nova akvaria jsou na tohle hodne choulostiva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 22:51 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: TBBT
Fotka k příspěvku TBBT napsal: doporučíš nějaký co mi neožerou rostlinky?
Pokud chceš šneky, tak raději ty, co jsou na té fotce, než okružáky.

Viděl jsem návod na likvidaci řas pomocí peroxidu vodíku - 6 ml na 100 litrů, ale nemám to sám ověřené, tak pozor na pokusy, aby se nenadělalo víc škody, jak užitku a pak by ani plži se neměli na čem pást, pokud by rovnou neuhynuli.

Na jiném videu je ukázka, jak rostliny od řas peroxidem vodíku očistit - www.youtube.com/… . Něco podobného, jak peroxidem na řasu je i tady www.zahrada.cz/…

I já řasu mám, daří se v ní krevetkám i rybám a vodu v nádržích čistit pomáhá.

Tady je ještě jedno video, jak pomocí plžů likvidovat řasy - www.youtube.com/… - je tam v diskuzi uveden ten návod.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 22:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Cerna Ti rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia a ta cerna celkem rychle, kdyz nema dobre podminky. Ono ji staci rano vylovit z akvaria, dat do igelitaku bez vody, a nez ji do vecera nekomu doneses, uz i po tomhle ji zcernaji nektere listy. Pri nevhodnych podminkach ji listy cernaji naprosto bezne. Chce hnojeni, ale nema rada ledacos, ne vsude kazdemu roste, umi to byt problematicka rostlina, ale nekomu zase roste bajecne a ani nevi proc.

Svetlo, to je dalsi vec. Tech 13W s reflektorem by nad 64l akvarium jako low-tech i stacilo, jenze tohle akvarium je 38cm vysoke a to je uz o necem jinem, nez svitit do 30cm vysokeho akvaria, tech blbych 8cm je fakt rozdil. To svetlo neni zazrak, nemuzes pod tim pestovat cokoli.

Jestli hnojis jak mas v prezentaci, tak bych to zmenil. To "tekute CO2" bych vynechal uplne, a hnojil misto Bioflorem kazdych 14 dni, kazdy den PMDD. Udelas tim rostlinam lepsi sluzbu. Svetla neni nijak moc, CO2 pridavat nepotrebujes a "tekute CO2" neni plnohodnotnou nahradou CO2, rozhodne ne pro vsechny rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 20:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TBBT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:28 Muž TBBT [4] Re: romant
a nevis proc cernaji ty rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2015 19:15 R Muž romant [27981] Re: TBBT
No ty okružáky, rostliny konzumují pouze tehdy jsou-li tyto již načatý a jsou určený k zániku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:13 Muž TBBT [4] Re: romant
doporučíš nějaký co mi neožerou rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:13 Muž TBBT [4] Re: romant
krevetky si toho nevšimnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 19:12 R Muž romant [27981] Re: TBBT
Dělníků akvarijní údržby se zbavovat nevyplácí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2015 19:12 Muž Horác [3942] Re: TBBT
Zbavovat se okružáků? Co je to za podivné myšlenky? :o) ...Je to jedna z nejužitečnějších potvůrek, které si můžeš do akvárka pořídit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:10 Muž TBBT [4] Re: Horác
pak se jich ale nezbavím co :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2015 13:22 Muž Horác [3942] Re: TBBT
pořiď okružáky a je po plísni raz dva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 12:36 R Muž romant [27981] Re: TBBT
Šmakuje to krevetkám?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 12:17 Muž TBBT [4] Re: vaaclav
horší je,že se čím dál víc rozlézá.. odkaluji jak blázen a není to vůbec k užitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2015 09:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TBBT
Já bych řekl že to je plíseň která je v nově založených akváriích dost častá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 23:14 Muž TBBT [4] – Řasa nebo plísen?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím
Potřebuji poradit co dělat.. V akváriu se mi udělali jaké si bílé chomáčky,jsou hlavně na rostlinkách a nevím co by to mohlo být...

Pokud někdo tento problém pozná tak prosím i o radu co s tím dělat :)
Údržbu dělám pravidelně každý týden a obsahuje výměnu vody,zastřihnutí rostlinek,čištění skla atd..
S tímto problémem mi začali rostlinky v akváriu jaksi stagnovat a začali jim lehce černat listy..

Jedná se o akvárium v prezentacích a přikládám i foto..


Předem všem děkuji za ochotu :)
s pozdravem
Honza
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 11:22 Muž Toník [396] Re: ender
Proč?
Protože sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 10:01 Muž ender [3] – žabinec
zdravím všechny a žádám o radu:

snažil jsem se to tu vyhledat, ale neuspěl jsem, tak píšu sem. Objevuje se mi v akva takový zelený povlak nejen na některých rostlinách, ale i na dně i skle - prostě takový "žabinec". Jde to dobře sundat - i z listů rostlin, ale můj dotaz je: PROČ?
Objevovala se mi ruducha, ale tu jsem víceméně odstranil tím, že jsem přestal hnojit EI, pouštím CO2, ale myslím, že abych ještě přihnojoval, nemám dostatek světla.
Jenže tedˇ se mi právě začala objevovat tahle "potvora"...

Poradíte?

předem dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.10.2013 17:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Přečti si své příspěvky, které si tu vkládal na začátku tvého akvária, abys věděl, že jestli něco jde nebo ne, se nedá zjistit za týden. ;-)
Je to buď jelení paroh a nebo spíše zelená řasa nebo směska. Ale to je celkem jedno, protože proti tomu budeš bojovat stejně. Jedná se o nedávno založené akvárium a musí se celé vyrovnat. Takže buď přidej na CO2 a nebo počkej, až ti stonkovky trochu zastíněj hladinu, či přímo přidej tyhle rychle rostoucí kytky.

Pokud na ní budeš koukat pod mikroskopem, tak to co uvidíš můžeš srovnat s fotkama v tomto článku (věnuj pozornost hlavně fotkám pod článkem) rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Já to stejně i pod mikroskopem nepoznám. Spíš by mě zajímalo co to je, alespoň orientačně. Určitě někdo na fóru mi poradí. Hlavně jak se tomu vyvarovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:10 amrtin Re: Aforte
Já bych to udělal,je to fakt to nejlepší co můžeš udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:07 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Ve škole máme, ale s tím tam nebudu otravovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:06 amrtin Re: Aforte
Jj.Na první pohled to vypadá jako řasa,ale já na to pořádně kouknu až večer doma-na ntb to nerozpoznám(jsem v práci).Řas je totiž velký množství druhů,ideální by bylo mít mikroskop,pak by se dalo určit jednoznačně co to je-nemáš někoho v okolí s mikroskopem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 15:58 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím,

mám velký problém. Poslední dobou se mi něco začíná dělat v akváriu. Tipuji to na plíseň. Podívejte na obrázek a pomozte mi určit co to je. Dělá se to mezi jehlicemi limnophily, eleocharisu. I micranthemum to má mezi stonky. V rozstřikovací rampě to taky je. Dokonce při doteku a přejetí skla je poznat, že tam něco je. je to takové strašně hladké. To co popisuji má bílou barvu a vypadá to podobně jako peří třeba z polštáře, jako to vždy bývalo a i je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rybaherb
Světlo bych nechal tak jak je, ale přidal bych nějaké kytky. S liliovníčekem a pogostemonem bych do budoucna moc nepočítal. Takovéto dno a nedostatek vhodného hnojení nebude nic pro ně. Dejte si tam Vallisneria spiralis, Cryptocornyne affinis či jiné podobné a budete určitě spokojenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:54 R Muž romant [27981] Re: rybaherb
Bude to možná znít pro Tebe divně, ale toho světla bych ubral, tedy té doby svícení, postupně na 8-9 hodin. Výměnou vody nic nezkažíš, to je stará vesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:49 Muž rybaherb [0] Re: romant
reflektor tam mám v podstatě od začátku, podle literatury jsem už předem tušil, že to svícení je poddimenzované, tak jsem vzal půlkulatý profil z kartónu, potáhl alobalem a umístil nad zářivku. Takhle "okem" je akvárko lépe prosvícené po instalaci reflektoru, ale zřejmě málo, řasa mi likviduje akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:41 R Muž romant [27981] Re: rybaherb
Reflektor může situaci velmi zajímavě zvrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:40 Muž rybaherb [0] Re: Designer
diky za rady, tak limnophile se dari dobre, jednou za 14 dni ji zastrihavam, zastrihnute konce jsem uspesne vysadil a rostou, nicmene je pravda, ze cervena je pouze v horni tretine rostliny. No zkusim to nejak poresit to svetlo. Ackoliv nevim jak. Je to setove akvarium a misto na dalsi zarivku tam neni. Udelal jsem si vlastni reflektor k te jedne zarivce, ale to asi situaci nevyhraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.07.2013 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kdyz to vezmu obecne, jsou nektere rostliny, ktere umi vylozene mluvit, a tohle je jedna z nich, a rada mluvi o svetle. Ruzne rostliny umi rict nejlepe ruzne veci. Takova Pistia zase umi bajecne rict, ze v akvarku totalne dosel dusik :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2013 17:33 R Muž romant [27981] Re: Designer
Nejen limnophila se dokáže tzv. zavírat, dělají to stonkovky obecně a to že jsou přivřenější neznamená hned přestat svítit(vím že jsi to tak nemyslel, ale aby si to někdo tak nevykládal), oni si rády ještě nějakou tu energii ze světla sosnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.07.2013 12:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rybaherb
Jak psal fido16, je tam malo svetla. Nad 54l mam dvakrat tolik a zda se mi to jeste nic moc. Sviceni by stacilo i 10h. Mas v akvariu rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora , to je bajecny indikator svetla. Kdyz ma dost svetla, zacne na vrcholech cervenat (roste dobre i pri mene, ale pak necervena). Navic pokud ma dostatek svetla, po zhruba 10h se zacnou vrcholy zavirat, o cemz si myslim, ze tim rika, ze uz to pro dnes stacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2013 22:45 Muž fido16 [631] Re: rybaherb
Hnědá řasa, chtělo by to přidat na světle. Jelikož 15W na 63L není žádná sláva.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1767x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17531-rasa-nebo-plisen