Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Americké cichlidy - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Americké cichlidy - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:53 lenin Re: romant
jasně , akva je 800l ale po odečtu pozadí písku .... atd je to čistých 650l.Ale měla jsem v plánu do akva ještě gibbicepsa a kančíka managujce. No a to je další věc když nebudou spolu od mala , byť velikostně by se to dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: lenin
Bude mít to akvo aspoň 500 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:39 lenin
Zdravím všechny na fóru a chci se zeptat zkušených : když pořídím odrostlé vrubozubce od chovatele / 30 cm / kteří tvoří pár a pravidelně se třou a dám je do svého akva : jaká bude reakce na nové prostředí ? a dají se ještě případně ochočit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 17:08 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: DREDRA
Jo de to poznat vklidu k. červenohrdlý už mají kolem 10cm a furt se třou, příčnopruhý mají 3-5cm a už se 2x vytřeli a vypadá to že pokračujou ... jen u těch zlatých si nejsem 100% jistý mají taky kolem 3-5cm a se třením nespěchají, ale podle rysů by to mel být pár :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 17:02 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
No jak jsem psal , sou jeste mlade jestli v dospelosti budou delat bordel tak odlovím pár těch kančíků zlatých a nechám tam jenom 2 páry + keříčkovce ... zatím jsou ale asi v pohodě když se neustále třou a daří se jim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Na 130 litrů jsou tři páry cichlid větších než deset cm setsakra moc!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 13:40 DREDRA Re: Ganjamir
Vy už v pár centimetrech poznáte,že máte vše v páru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 13:07 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
Zatím jsou malý takže nedělají problém, šlo mi hlavně o to jestli těch ryb není na 130l moc (kdykoliv mužu třeba ty aurea odlovit)... podle mě de o to jaké mají ukryty ale určitě i jaký je objem , nechal jsem v obchodě jen za kameny na malawi(i když malawi nemám:-D) 1000 a mají super tvary a díry a tak myslím že tam mají dost schovek :) přecejen až vyrostou tak 6x 15 cm ryb a keříčkovec 25cm sou na tak male akva hodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 12:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Z mých zkušeností jsou aurea velcí divočáci...na meeki třeba tolik dávat pozor není třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 12:34 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
Zrovna meeki sou znich nejklidnější ostatních ryb si ani nevšímají , jinak ty aureus mají zatím pár cm ... ale dám si na ty dva bacha a do budoucna je můžu kdykoliv odlovit ... právě jsem se snažil vybrat co nejvíc příbuzné rybky tak snad to nakonec nebude problém :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 12:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
No moc není...T.meeki a T.aureus jsou tak blízko příbuzní, že to problém dělat může...kříží se spolu, tudíž se i mohou přetlačovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 11:40 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Ičin
Příčnopruháči už se třou podruhé a to je mám cca 2 týdny smich mám už kolem 100 mladejch v menším akva, mají vykopanou díru pod kamenem a jen odhánějí ostatní od hnízda žádné velké agresivity jsem si nevšiml a to na ně koukám pořád :) ... keříčkovec je v ukrytu přez celej den a vyleze jen v noci nebo na krmení má nejmín 25cm a kančíci si teda netroufaj, filtrování mam silné, a možnost odlovit agresivní jedince do třecího akvária mám taky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 11:30 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Ganjamir
Příčnopruháči se vytřou jak jen to bude možné a to bude mela, že bude i keříčkovej prchat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 11:25 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Americké cichlidy ... je to ok?
Ahoj, po dlouhé době sem dělal renovaci akvária a měnil i posádku ... akva má 130l a mám tam 2x Kančík červenohrdlí, 2x kančík příčnopruhý, 2x kančík zlatý (všechny v páru) + Domorodý keříčkovec (hlava rodiny má už přes 10let) všichni mají svoje úkryty a vypadají spokojeně ale i tak se chci ujistit jestli je sestava v pořádku :) můžu poslat i foto

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 05:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: hujerek
Nutně mít problém nemusí. Ale může. smich Drahý kolego, je vidět, že toho jen málo víte, protože se ani zeptat neumíte...Než se hloupě zeptáte, zkuste něco načíst...
Ryby jsou to z podobných lokalit, ale s velmi rozdílným způsobem tření. Takže záleží na vás, jak akvárium vybavíte, abyste oběma vyhověl.
Podobně jako jsou lidé náladoví, různé typy, je tomu tak i u ryb. Tedy především u cichlid. Takže v první řadě musíte optimalizovat podmínky pro chov obou druhů. Jak kamenité dno, tak i dostatek velkých pevných štěrbin. Voda není velkým oříškem, ale tvrdší a čistá... Hledejte informace a středoamerických cichlidách. No a pak uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 00:07 hujerek – Kančíci
Dobrý den, nebude mít v 250l akváriu problém pár příčnopruhých s nikaraguajskými? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2013 08:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Jára
Druhy o kterých jsme se bavili jsou například tyto :
rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky
www.seriouslyfish.com/…
rybicky.net/atlasryb/kancik_smaragdovy
rybicky.net/atlasryb/akara_hneda
rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly
rybicky.net/atlasryb/kancik_nikaragujsky

A pak ta u které by to mohlo fungovat, ale mají různou náturu kus od kusu
rybicky.net/atlasryb/akara_potocni

Určitě je toho víc, tohle je jen menší část. Základem je opravdu sehnat vhodně velké jedince a do nové nádrže je přemístit ještě o něco dřív než oceláty. Oni když jsou nový v už zabydlené nádrži, tak nejsou tak agresivní nebo spíš teritoriální. Pokud by tam byli jako první, tak budou nádrž považovat za jejich teritorium a každá nově přidaná ryba by byla napadnuta a pronásledována s velkou pravděpodobností uhnání
Edit: Doporučuju sledovat inzeráty. Zrovna dneska tam někdo nabízí trio akary hnědé a taky trio herosů severum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 00:52 Jára Re: RAP
Začal jsem je chovat v akváriu o 150 litrech. Což už nestačí ale vzhledem k rychlosti růstu jsem sehnal nové které sem čerstvě zakoupil a vybavil. Jedná se o akvárium o rozměrech 200x70x50. Tudíž cca. 700l. Jako podklad mám písek. Kameny. Mírně osazená tvrdolistými rostlinami. Ryby jsem zatím nenastěhoval, jelikož vím o jejich vlastnostech. Zatím v jejich společnosti žije jen pára trnovců bělopruhých. Která půjde s nimi. Chci najít ryby které v jejich společnosti vydrží a obstojí v konkurenci na žrádlo a to né jen jako potrava.
Jelikož vlastní zkušenosti z rybami těchto typů nemám a vašemu slengu nerozumím byl bych rád za upřesnění čeledi bo konkrétních doporučených ryb. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:24 RAP Re: Ičin
S rivuláty opatrně, nikdy člověk neví co se z nich vyklube. Rozhodně jsou výhodnější druhy akar.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
(Psal sem z mobilu, tak sem se nějak moc nerozepisoval a očividně mě to i moc nemyslelo :) )
Jako hlavní jsem samozřejmě myslel nikaragujce a pak teda hned salviny. Ten by to měl ustát taky si myslím. S herosy problém taky určitě nebude, i když je jsou to takový "plaší" blbounci oproti ocelátům. Nevím proč mě nenapadli rivuláti a citróni
Co se týče přidávání, tak nelze než souhlasit. Vyndat, překopat a spolu(příp nováčky dřív, podle velikosti) vrátit. Případně teda ještě předělit sklem, ale to jako poslední možnost
Osobně stejně oceláty vidím nejradši v jednodruhové nádrži s hejnem potěru
(Tak sme se rozepsali a buď se pisatel už neozve nebo napíše že sou ve 150 litrech a sme nahraní všichni :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.01.2013 20:00 RAP Re: Ičin
Ičin napsal: Pokud se bavíme o akváriu tak od 800 litrů nahoru,tak by se možnosti našly. Zvlášt mezi středoamerickými cichlidami Zrovna velké SA cichlidy nejsou moc vhodné do společnosti ocelátů. Možná tak druhy dorůstající max do 10-15cm, vyjímkou může být Hypsophrys nicaraguensis, ale třeba salvínům a kančíkům zlatým bych se vyhnul. Vhodnějšími společníky jsou velké JA cichlidy - Herosové, Hypselecara atp.
Ičin napsal: Tyhle osádky jsou lepší když spolu vyrůstají. cokoli se hodí k velkým je považováno za krmení
S tím nutno souhlasit! palec
Jinak nové ryby(přiměřené velikosti) se dají přidat po odlovení ocelátů a změně vnitřního uspořádaní. Po častečném navyknutí nováčků, lze oceláty vrátit.
Pomoci může i přidání rašelinového výluhu, částečně se změní čichové vjemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2013 19:24 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Jára
Pokud se bavíme o akváriu tak od 800 litrů nahoru,tak by se možnosti našly. Zvlášt mezi středoamerickými cichlidami. Problém by ale byl v tom najít je ve vhodné velikosti a následně je přidat tak,aby se neutloukli. Tyhle osádky jsou lepší když spolu vyrůstají. cokoli se hodí k velkým je považováno za krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jára
jak máš velké akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:31 RAP Re: Jára
Jak velké je akvárium a jací jsou případní další spoluobyvatelé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 17:29 Jára – vrubozubec paví
V akváriu mám dva nenechavé jedince vrubozubce pavího o velikosti cca.12 - 15 cm.
Akvárium je prostorné ale většinu ryb považují za jídlo nebo hračku.
Doporučte mi vhodné společníky ,kteří jsou schopni růst rychle jako oni a nebo se úměrně bránit. Nejlépe z vlastní praxe. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 20:26 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: RAP
zatim je mam ve 400l akvariu. to bude snad chvilku stacit a pak to bude chtit vetsi nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 19:36 RAP Re: DeNNI85
To máš těžké, v rámci druhu jsou rozdílné povahy a záleží na letoře jednotlivého kusu. Ovšem hodně záleží na podmínkách, které jim poskytneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 17:32 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: RAP
Tak to jsem prehlednul: do 10cm rostou velmi pomalu :-) a take jsem nevedel, ze neni vhodne je chovat s akarama potocnima, ty tam mam taky. tak uvidime jak moc budou agresivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 17:14 RAP Re: DeNNI85
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 16:42 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – cihlasoma festae
zdravim, mate nekdo zkusenost s cihlasoma festae? rostou mi nejpomalejs ze vsech kanciku co mam. mam je tak 5mesicu a meli tak 3cm, ted maji tak 6. ostatni ryby rostou dobre. potrebuji nejake specialni krmivo? krmim hikari gold cichlid. diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 20:39 Muž Attta [208] – článek - AMERICKÉ CICHLIDY

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 08:22 RAP Re: LiborSprysl
Ještě jsem zapoměl dodat, že Hypselecary jsou JA cichlidy a podle těch rovnou zamítnutých se jednalo spíše o SA cichlidy.
Ešče mě napadla Paratheraps(Vieja) bifasciatus. Ty jsou hodně do červena a v Česku dobře sehnatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Tak o podmínkách je to vždycky... smich já jsem teda měl vždy telátka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:13 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: ... Jak jste na takové fešáky mohli zapomenout?
Asi proto, že nejsou tak známé a tak trochu opomíjené. Navíc co bys pak dělal ty? smich
LiborSprysl napsal:....Navíc to nejsou žádní agresoři...
S tou mírnou povahou opatrně, záleží kus od kusu a je to i o podmínkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 19:37 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Plecos
Jo sorry, to bylo u předešlého dotazu. Tady se o rozměrech nepíše nic(bohužel) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 19:28 Muž Plecos [322] Re: Ičin
Do dvoustovky určitě nee! Ale... kde se píše o 200 litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 19:10 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Plecos
Do 200 litrů Crenicichly? Možná tak jeden párek ale nic moc k nim. Přece jenom není to úplně společenská ryba. zvlášť k menším rybám (ale rozhání mě i podstatně větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 18:46 Muž Plecos [322] červené
Fotka k příspěvku A co červené crenicichly?
Na fotkách moc červená není, ale je to jednak o blbém světle, nepořádném akvaristovi (zaprskané sklo) a levém fotografovi...
Jo aha, tady se to dá jen po jedné fotce. No tak máte jen jednu :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Hm...tak vidím, že jsem nespletl...je to červená smich Jak jste na takové fešáky mohli zapomenout?Navíc to nejsou žádní agresoři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:29 RAP Re: LiborSprysl
To jo, zejména při tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
No já teda mám problém s určováním barev, které nejsou přesně dané, ale temporalisy mi přijdou teda docela dost červené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:02 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: DeNNI85
Pokud chceš čistě červené ryby, tak SA a JA zapomeň. Z afriky už by se něco našlo, nebo něco umělého jako Flowerhorn nebo Parrot..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 13:04 RAP Re: DeNNI85
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 12:54 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: RAP
Můžou být i JA. Ale tělo červené většinu, ne jen pár skvrn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 11:54 RAP Re: DeNNI85
A chceš jen SA nebo může být i JA?
Jinak všechny ty barvy má Vieja synspila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 11:50 R Muž romant [27987] Re: DeNNI85
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 11:47 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – rada
zdravím, chtěl jsem se optat, jestli někdo znáte nějaké větši americké druhy cichlid, které mají červenou barvu, případně žlutou. Krom cihlasoma citrinelum a festae. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:37 Žena Nicky [195] - Labyrintky – cichlidky - odchov
Rozmnožují se ramirézky tak dobře jako cichlidky kakadu?
Když jsem měla první větší akvárko (160), dala jsem si tam páreček kakadu. Během týdne se vytřely a jelikož útočily na zbytek osazenstva, rozhodla jsem se je darovat někomu jinému. Nakonec jsem dala pryč všechny rybičky a předělala akva na krevetkárko. V akva nic živého nezbylo, vypla jsem topítko a světlo a týden jsem čekala na nový písek (v akva bylo tak 15 stupňů). Pak jsem vše vylila, písek vyhodila, dala nový.. a jediné, co jsem ze starého akvárka použila, byl kořen. Po asi dvou měsících chodu krevetkárka jsem si všimla centimetrové cichlidky coze

Romant: neříkám, že jsou ošklivé a nezajímavé. spíš se bojím, kdyby náhodou odchovaly prcky, co s nimi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:34 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Mají svoje kouzlo. Zrovna já si myslím, že se na ní dost zapomíná a že tak trochu zmizela z výsluní, ale to je můj subjektivní pohled, do ničeho Tě nenutím. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8048x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17367-americke-cichlidy-?od=270