Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Americké cichlidy - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Americké cichlidy - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 11:58 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
myslíš dvě skupiny po 6ks ? nebude to moc? a který eshop myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 11:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
bude to chtít jít klasickou cestou a pořídit skupinu aspoň 6ks a čekat co z toho bude. pohlaví nejde rozeznat ani u dospělých, natož u mladých. a i kdyby tak stejně člověk bude čekat jestli se spárují nebo ne. jinak jsem se díval, že je má v nabídce jeden náš e-shop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 10:21 Muž exit [116] - RostlinyRe: radim
mají zhruba okolo 7cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 07:03 radim Re: exit
Stejně nejspíš začneš skupinama mladých ryb. Pak uvidíš jak porostou a rozhodí si nádrž ano Nemá smysl teď řešit přesně na kusy. Ti herosi jsou už dodpělé páry, nebo mladé (malé) ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 13:42 Muž exit [116] - Rostliny
Zdravím všechny zkušené matadory.Potřebuju poradit ohledně osazenstva. Mám akva 200x50x50 a plánuju do něj dát 6ks Heros severum red spoted a ???ks Geophagus winemilleri. Potřebuju poradit s počtem kusů. Jinak jestli někdo má winemillerky tak nabídky uvítám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 08:57 RAP Re: LiborSprysl
Poslední aktualizace byla 3.7. a tam nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Pokud se nepletu, tak jsou aurocephaly ve Viváriu právě...teda před 14 dny jich bylo hejnko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: harpunar
Kdyby se náhodou zadařilo těm mejm blbečkům, tak se ozvu. Zatím jen blbnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:05 RAP Re: harpunar
Geophagus sp. pindare prodával Volcomek, na ostravsku je má o něj rybicky.net/profil/9083 .
G.winemilleri jsem viděl v nabídce Vivária katalog.vivarium.cz/… .
Těžko se budou shánět Nannacara aurocephalus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 11:11 harpunar – Geophagus
Chlapi před měsícem mi zásluhou vodáren pomřelo osazenstvo mé parádní nádrže (Geophagus sp. pindare,Nannacara aurocephalus,Sturisoma panamense,Cleithacara maroni)všechno dospělé,velké ryby které se vytíraly.Nemáte někdo k prodeji Geophagusy pindare,nebo winemilleri? Jsou to mé srdeční ryby,tak to zkouší,krom inzerce i tady. Díky a pokud by se někdo našel,písněte prosím do os.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2013 10:13 RAP Re: radim
Zkusit to můžeš, třeba ti prodá jen ty dvě. ;-)
To zbarvení není rozhodující, měly by být tuším 2 nebo 3 barevně odlišné varianty. Taky záleží na náladě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 09:56 radim Re: RAP
mají už kolem 20 cm (neodhadnu to přesně protože sklo je vypouklé) zbarvení dospělých ještě nemají a ano je to boj je přinutiti ke tření...něco jsem četl na zahraničních servrech a bude to do budoucna... výzva jestli se podaří udělat pár :)
Viděl jsem právě jak je tam jeden z těch 4 proháněl, až na jednoho co se mu vždy nastavil bokem a nic mu neudělal :) takové to klasické pošťuchování samice samcem, kdy ji jakoby kouše do boku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 08:08 RAP Re: radim
V jaké jsou velikosti?
Jinak celkem souhlasím s Liborem. Na množení to není jednoduchá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2013 15:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No nechci znervozňovat, ale hlavu bych si s tím asi moc nelámal. ;-) Nedávno se tu řešily fernandezky a uary obecně...znám dva lidi, kteří papouchy umí dělat...U nás ani jednoho. Takže bych problém párování neřešil, ono se to nějak vyvrbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 09:19 radim – Hoplarchus psittacus
zdravím, dostala se mi možnost koupit tyto 4 úžasné ryby a jsem velice ochotný jim udělat z toho mého rohového akva jednodruhovku(ještě možná s kolumbijkama a panaky) :-) už při pozorování bych řekl, že v té čtverce je minimálně jedna samice...ale otázka je co pak s těma ostatníma dvěma, když se vytvoří pár? vůbec nevím kdo by si je pak vzal a vézt je zpět přes celou republiku mi příjde blbé a taky si nemyslím, že by si je dotyčný vzal zpět, když už je prodává hmm Taky nebude moc akvaristů kteří by pro ně měli místo... přece jen to nejsou nějací drobečci... jsou to jen takové úvahy, ale radši teď, než potom kdy by mohlo být pozdě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 11:12 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: lenin
A proč k nim nepořídíš hypselecary temporalis ? rybicky.net/atlasryb/kancik_cerveny
To jsou nádherné a majestátní ryby.
S oceláty si budou rozumět více než managujci.
Oni oceláti jsou docela klidné ryby oproti středoamerickým kančíkům.
Proto bych je raději kombinoval s něčím z jižní ameriky. Hlavně vybírej s rozumem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 11:07 lenin Re: Ičin
Vím - řešilo,ale většinou se objevuje společenství ocelátů a kančíků příčnopruhých.Zajímalo mě , jestli zrovna ten managujec nebude problém . Fórum pročítám a snažím se co nejvíc zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 10:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: lenin
taky už se tady řešilo, že managujec nedá ostatním šanci pokud se mu něco nebude líbit nebo se bude třít. ale nějakou dobu to fungovat bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:51 lenin Re: RAP
Díky.Já jen jestli je šance že to bude fungovat, nebo je to zcestná představa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:40 RAP Re: lenin
Dělá se to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:29 lenin – oceláti a kančíci
Chtěla bych poprosit o názor či radu , jestli můžu dát dohromady /od mala / kančíka managujského a oceláty a nějakého krunýřovce. Akva je 800l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:54 mustanggt Re: Designer
to nebolo myslene priamo na tvojho ramirezaka.to vseobecne :-D no vsak este uvidim kva budem robit az koncom leta takze tak,este casu zatial len premyslma nad vselicim,no chcem mat skor amazonku nez afriku aelbo aziu.nieco cichlidkovite,motylkovec sa uvidi.popripade hejno nejakych tetier tam dodat(asi cisarske)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mustanggt
Ve 200l se muze ledacos ruzne urovnat a jit to muze... ale take nemusi. A ze je muj Ramirezak "hajzlik", Ty treba budes mit "bambulu" a necha na sobe stipat drivi (i kdyz nevim, jestli to je vubec mozne az takhle). Ony se Ramirezky zabyvaji hlavne samy sebou, veci v okoli resi asi spis z nudy a nebo samozrejme pri hlidani jiker. Ja bych tech druhu nevolil tolik. Dokazu si predstavit v tak velkem akvarku 2 Ramirezaky (samo plus samice), at se maji cim vzajemne bavit :-) .

A jeste jedna poznamka. U Ramirezek se dokazi hasterit vzajemne i samice, neublizi si, ale nekdy je to docela divoke, s rychlymi vypady a napinanim ploutvi. No a samice dokaze slusne klovnout i samce, kdyz hlida jikry, pac u Ramirezek nikdy nevis. Videl jsem hlidat oba, samici i samce samostatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:27 mustanggt Re: Designer
to je teda hajzlik :-D no vsak zatial len rozmyslam o nom,lebo velmi sa mi lubi.lenze to zas sekernatky by nebol dobry napad pri neho :-D,no uvidi sa popripade dam vedeit ako to dopadlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mustanggt
Ramirezak neni linej si pro neco, co se mu nelibi, doplavat naprosto kamkoli :) . On to ale nedela jako jine ryby, treba Parmicky ctyrpruhe z pouhe podstaty, ze by okusoval neco co nekde trci, ale proste proto, ze kdyz se mu ryba nelibi kde je, velice vhodne zvoli ke klovnuti spravne misto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:13 mustanggt Re: Designer
no ved prave preto sa pytam cichlidky su osobnosti :-D, aj ked viem ze akarka zelena ked ma mlade už tak sa drzi pri dne snimi.a vysku akvarka budem mat 50 cm a motilkovec je hladiňák.tak teoreticky. akva planujem 200 L čisty objem cca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mustanggt
Vim co dokaze udelat nastvany Ramirezak Betakovi. Neublizi, ale klovne ho do dlouhe ploutve tak, ze je mu kazde akvarko male... Je to mozna i o povaze kazde konkretni ryby, Cichlidy maji osobnost (nevim jak to lepe nazvat) a i tzv. "hodna mala Cichlidka" dokaze byt pekny cert, kdyz hlida jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:01 mustanggt
možem dat k cichlidam tipu akarka zelena, ramirezi popripade nejaky kancik v paroch. motylkovca africkeho? nebudu mu ublizovat? naroky maju podobne,ide mi o to ci sa znesu? nebudu ich lakat motylkovcove dlhe trny z plutiev?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2013 15:36 RAP Re: lenin
Několikrát jsem to tu psal. Oceláti se dají kombinova s menšími druhy SA kančíků, většími druhy akar, s rody Heros, Hypselecara atp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:30 lenin Re: Ičin
Jo jo pojedu. Čítám tak za 14 dní a když budu moct mrknout na rodiče budu ráda. Pro akva 800l /jsem jela do Frýdku Místku s vozíkem.Neprasklo. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2013 13:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: lenin
pokud si pojedeš pro ně k chovateli,tak to budou oni. to za to nikomu nestojí. a většina ti i ráda ukáže rodiče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2013 13:14 lenin Re: Zab01
To máš naprostou pravdu a potěšilo mě to.Ještě nejsou chlapíci doma a my už máme překopanej celej obyvák jako by měla přijet školka. A to nepíšu jak moc se na ně těšíme ,takže ikdyž to budou ti obyčejní ,,už je nedám ,, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:02 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenin
Neříkám, že jsou takový všichni, jen že se najdou i takový chovatelé, na druhou stranu i kdyby to byla jiná barva, až je uvidíš růst přirostě ti i tak k srdci, protože to bude prostě tvoje ryba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 11:59 lenin Re: Zab01
Víš , já bych si taky netroufla vyvracet tvrzení chovatele. Nezbude mi nic jiného než věřit , že až pro ně pojedu do Opavy tak je i dovezu. Pak ukáže čas až vyrostou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 11:48 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenin
Zas tak uplně bych tomu nevěřil pokud to není vidět, samozřejmně to může být slušný chovatel atd, ale viděl jsem spoustu lidí např. prodávat skaláry red devil a přitom to byli obyčejní žlutohlavý koi a oranžový mramor a podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 10:12 lenin – cichlidy
při nákupu malých vrubozubců : dá se poznat o jakou formu jde ? / nepočítám albino / Na akva burze v Brně jsem se chovatele ptala na red tiger , v nádrži měl malé s kresbou želvoviny. Říkal , že jsou red tiger akorát to nenapsal na popisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 08:14 lenin Re: Kuca
Jsou krásní , taky mi učarovali.Ještě je nemám a už teď vím že to budou mazli. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 07:53 lenin Re: LiborSprysl
čauko , takže myslíš že s kancama bude v akva boj :-( V hloubi duše jsem doufala , že i k ocelátům půjde něco dát / jasně že s rozumem - nepřerybnit / ať to není jednodruhové akva.
Odkud je chovatel těch vruboušů taky nevím - ani jsme se k tomu nedostali . Napsal mi , že je prodá pouze jako celek / tj. všech 7 / a to moc tak do toho nejdu.Ale jinak také preferuji osobní odběr a dojedu kamkoliv. Na ty startovačky se právě názory různí , no asi je tam šupnu .
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: lenin
Ani náhodou nepokoušejte managujce s oceláty...Že by to mohlo fungovat, je šance velmi malá. Na to 650 litrů nestačí. Oba druhy dovedou i v akváriích, jako je vaše, svou délku táhnout k půl metru, a brzy si začnou překážet. A jejich síly jsou nevyrovnané...byť jsou to oba dravci, tak managujci díky své anatomii nedají ocelátům šanci. Oceláti mají rádi svůj klid, dostatek dobrého žrádla a pak dají mladé. Managujci si pořádek dělají a mají na to. Asi bych ani nepokoušel ty gibouše...malí mohou sklouznout omylem do potravního řetězce, velcí budou zatěžovat vodu v nádrži - což oceláti sami zvládají docela dobře.
Varianta "odmala" je samozřejmě lepší, nějak jsem nenašel odkud je prodávající chovatel, ale do Brna bych si i dospělé oceláty troufl převézt víceméně odkukoliv. Takže je to na vás.
Na "startovací" rybky se buď vyprdněte, a nebo tam dejte pávčata...ty nebude pak muset řešit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 03:01 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Ičin
Oceláti jsou krásné a velice inteligentní ryby.
Známý měl několik oddělených chovných párů a byla to paráda. Navíc je o mladé docela zájem. Prodejci u něj brali kolem tisíce ryb měsíčně, takže to nechtěná ryba nebude. Až budu mít místo tak bych rád udělal nádrž právě pro oceláty a cichly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:48 lenin Re: Ičin
Jo jo ano tento tvůj pohled bych právě taky chtěla. A to půjde fakt jen od mala. :)
ještě jsem se chtěla zeptat na názor ohledně startovacích rybek a do kterých míst je vhodné umístit topné těleso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:39 lenin Re: Zab01
o velikost ani ne , ale jak jsem psala Ilčinovi , ujela jsem na vybarvení těch vruboušů / jsou na inzerci těchto stránek 1.6./ Že potvůrky rostou vím , proto ikdyž jsem začátečník je startovací akava 800l.Než jsem se registrovala tak vaše forum sleduju dobře 2 měs. Taky se snažím něco načíst. Jinak díky za reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: lenin
Jako docela chápu, že se někdo zbavuje hejna 7ks dospělých ocelátů (taky bych je nechtěl :) ). Ona je to krásná ryba, ale přece jenom dost specifická, dost sežere a moc toho kolem sebe nenechá plavat/růst :) A když už bych ji pořizoval, tak od mala, abych si je opravdu užil a aspoň si je fakt naučil, ať se krmí z ruky
ALE KAŽDÝ MÁ JINÝ POHLED a nikomu to nutit nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:29 lenin Re: Ičin
Máš pravdu. Původně jsem to tak i chtěla ale dneska jsem projížděla inzeráty na těchto stránkách a když se mrkneš na 1.6. nabízí tam vrubozubce / hejno 7 ks /. Tak na těch jsem trochu ulítla. Dle vašich rad a zkušeností zůstanu u toho : od začátku a od mala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:29 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ičin
Asi tak, pokud ti jde jen o to abys měla ve velkém akva velké ryby, tak neboj, rostou jako z vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2013 21:16 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: lenin
Ono taky půjde o to jak byli chovaní do teď. Pokud neměli kontakt s chovatelem, tak to už asi nedají. Starou rybu novým kouskům nenaučíš ;)
Osobně bych doporučil, pokud je to jen trochu možné, si vzít mladé jedince a naučit si je a hlavně sledovat ten krásný vývoj z mladých ryb na dospěláky. Ten vývoj je na tom jedno z nejlepších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:15 lenin Re: romant
OK.Díky , ještě čekám zda chovatel co nabízí ty vrubouše bude trvat na odprodeji celého hejna /7ks/ nebo se uvolí pouze na prodej páru. No uvidíme. Ale nechci nechat vše na náhodě nebo stresovat ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:08 R Muž romant [27987] Re: lenin
Bude to jako s jinou starší rybou, kterou chci aklimatizovat. Dobrý podmínky, dobrý krmení, nepodceňovat výměny vody, to především, neb dusíci to jsou významní přispěvatelé ke stresovým reakcím a stran toho ochočení, nějaký ten kousek masa si i za nějaký čas i z ruky vezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:03 lenin Re: romant
A co ta reakce na nové prostředí nebo to ochočení když bych je neměla od mala. Myslíš že by byly agresivní / jiné akvo ,chovatel .... /
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2013 20:56 R Muž romant [27987] Re: lenin
Osobně bych volil jenom tu kombinaci s giboušem, ale uvidíš co Ti k tomu napíše někdo další.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17367-americke-cichlidy-?od=220