Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Permanentni test CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Permanentni test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Ako chceš, pre správnosť však musím dodať, že som spomenul dennerle, JBL, seru, aby som porovnal ich odtieň, nie preto, aby som niektorého z nich vyzdvihoval, (prečítaj si to ešte raz). Takže nerobím reklamu. Spomenul som ich preto, lebo neviem, žeby ešte niekto náplň do DC predával.
No a či máš odskúšané, tak samozrejme ti to neberiem. No neber mi ani ty to, že aj ja mám odskúšané všetky. No a že píšem svoje skúseností a naozaj chcem poradiť je myslím môj dobrovoľný príspevok a každý má právo sa rozhodnúť ako s touto informáciou naloží.
S miešaním sa nehnípem, naopak veľmi ma to teší a naviac ak výsledok ukáže to, čo samotné testy od značkových nemenovaných výrobcov.
Je to moja posledná reakcia na teba, tak verím, že mi to odpustíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:56 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: amrtin
vybodnul jsem se na všechno nemněl jsem čas...tak jsem to nechal v AQ na pospas a samo to uplně zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 18:51 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Já dělám reklamu? Nevím, kdo tady první dával do pořadí výrobky 1. Dennerle, 2. JBL tak mi tady nevykládej takové blbosti. Já jen poukázal na to, že se dá použít výrobek více jak 3 měsíce a bylo to tady i potvrzeno tak proč se tady hnípat s nějakým mícháním. S tebou je opravdu těžká diskuze. Víš co uděláme to následovně. Nebudem na sebe reagovat a hotovo, ty máš svůj názor já zase svůj. Já ho mám odskoušený osobně ty ne. Ty si míchej vodičky já si koupím hotový výrobek. OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:04 amrtin Re: cezarmilan
Pak písni,jestli se to vytvořilo,já už to ve velkým akva mám zas(ale v miníčku ne). hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 17:46 jamajcan Re: daren
Pozor na to.Není váha,jako váha.A několik jsem jich vyzkoušel,a u těchto levných,neni gram žádný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 13:13 Muž daren [408] Re: replikant33
Tedy prekvapilo mne, jak levne ty vahy jsou. Mozna jednu zvazim :)

Nicmene, mezitim vam nabidnu k posouzeni dalsi navod na pripravu 4dkh vody, tentokrat bez vazeni:

1) koupim 1l destilky
2) koupim balickek jedle sody
3) odleji 0.5l destilky a nasypu tam _cely_ balicek jedle sody
- zde je treba priznat, ze nemam ozkouseno, zda se rozpusti vsechna soda, nutno ozkouset
4) z takto pripraveneho roztoku 'superalkalicke vody' odmerim malou strikackou
/ pipetou/ kapanim (30/hmotnost_balicku_jedle_sody_v_gramech) ml
- je zde treba urcita presnost, kdyz naberete 2x vic, budete mit 8dkh vodu
- bude take menit barvu, ale pri jinych hodnotach nasyceni CO2 (coz muze byt i zadouci)
5) pridam toto mnoztvi do zbyleho 0.5l destilovane vody a melo by byt hotovo
- doporucuji premerit testem na alkalitu, nejsem chemik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:39 amrtin Re: cezarmilan
...na hranici vody a vzduchu,Ale pod vodou! hmm No jo,asi to bude z toho co neni vidět(prach...). pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2014 21:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Používam (je to bez reklamy) už pomerne dlho túto a nemôžem povedať nič zlé
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:34 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
no vylučovací metoda funguje vždy a všude, zitra dam prazdny DC a pokud to se to tam nevytvoří bude to v kapalině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Ešte raz, daj tam prázdný DC a budeš to tam mať rovnako. V akváriu sa podmienky neustále menia, takže tvrdiť, že je niečo nemožné by bolo odvážne tvrdenie. Už len keď vetráš, tak ani nevidíč, čo ti do izby ide. Keď varíš, tak ani nevidíš mastnotu v pare z hrnca ;-)


.A je opravdu divný,že se to zachytává zrovna tam,na hranici vody a vzduchu..

A kde inde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:30 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
aukro.cz/… presnost 0,01g je super,.. janže ja takovou nemám :) musim pořidit píšu do deničku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Ja si myslím, že či už navážiť sódu, alebo hnojivko do PMDD sa vždy zíde a toto nieje až tak drahé, že?
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:24 amrtin Re: cezarmilan
Ono to vytvoří v podstatě gelovitý špunt na okraji drop checkeru a ucpe ho to.Možná to je tvořeno tím,jak si psal.ale v tom miníčku o nějaké nerovnováze,prachu nebo přebytku zbytků( :-D ) nemůže být řeč,ve velkém možná jo.A je opravdu divný,že se to zachytává zrovna tam,na hranici vody a vzduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:18 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: daren
ja to mněřil pravitkem, a myslim že mněřit a rýsovat jsem zatim nezapomněl 15g bylo přesně 12cm takže to vycházelo na celé mm, když jsem počital možnou odchylku tak mi vycházela +-0,125g,zda je to moc nebo malo nevim. Kapalina funguje , až na ten kentus(sliz).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:08 Muž daren [408] Re: replikant33
Vida, take pekne reseni. Ikdyz v tom pripade asi zalezi na mnozstvi v jakem to michas. Delal jsem to v pul litru, a vychazelo mi to tusim na 50mg (doufam, ze mi ted nekdo prozradi, ze to je uplne blbe)

V kazdem pripadem toho bylo tak malo, ze bych to v trubicce meril tak suplerou. Samozrejme, jak spravne poznamenavas, zalezi na prumeru i trubicky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:56 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: daren
Fotka k příspěvku važit v lekarně nemusiš da se to odmněřit z 15g sačku plastovou trubičkou,čim tenčí trubička tim přesnější mněření.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
No tak to musíte zistiť sami. On ten sliz sa robí v akváriu z neskonzumovanej potravy, prachu, uhynutého živočícha, odhnitých, alebo odhnívajúcich koreňov a čo ja viem čo ešte.
Ak je v akváriu rovnováha, tak sa ten sliz stratí bez toho, aby sme ho spozorovali. Sám to poznáš ak sa niekomu objaví na dreve, niekomu po okrajoch akvária na skle. Báť by som sa toho nebál.
To ale nieje podstatné. Nech mi niekto vysvetlí ako sa z činidla v DC dostane niečo oproti vnikajúcemu CO2? Veď DC je robený tak, aby sa nič nedostalo ani dnu, ale ani von, potom by to nefungovalo, nemyslíte??
Ten sliz sa tam zachytáva, pretože je to lievik na zachytávanie, nie? V tomto prípade na zachytávanie CO2. Stačí trocha logiky, tým nemyslím teba osobne, ale všeobecne. dať to za príčinu činidlu v DC je nelogické, veď s DC sa predsa nemôže nič odparovať a k tomu ešte opačným smerom, smerom dole ku dnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:49 Muž daren [408] Re: amrtin
amrtin napsal: Já dokázal,že drop checker ucpe tak,že ten ukazuje nesmysly,jinak to asi škodlivý nebude. No dobre, hned zitra ho pocistim, at mam klidne spani :) Menim to v podstate pravidelne kazdy tyden pri cisteni akva, tim ze jsem si to namichal mne to cenove nijak nepali. Cena 4dkh-vody je skoro 0 na davku, z pH testu 3-4 kapky... Destilka se koupi v drogerii, jedlou sodu vam navazi v lekarne, ph test ma kazdy akvarista doma.

Mne naopak ty namichany patrony co se kupuji prisly extremne drahe, ale s 3mesicni periodou vymeny jsem pravda nekalkuloval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2014 20:29 amrtin Re: cezarmilan
A víš z čeho se tvoří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Ak narážaš na mňa, tak ti aspoň poviem, že ten sliz čo majú v DC, nieje spôsobený ani roztokom 4dKH, ani činidlom. Stačí dať do akva prázdný DC a sliz sa tam i tak nazbiera. ;-)
Čím ďalej tým viac ma presviedčaš, že robíš reklamu, tak aspoň verím, že nie zadarmo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:25 amrtin Re: daren
Já dokázal,že drop checker ucpe tak,že ten ukazuje nesmysly,jinak to asi škodlivý nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:23 Muž daren [408] Re: replikant33
Presne stejny bily 'spunt' se mi tvori v dropcheckeru take, krom toho, ze to nevypada dobre se mi zda, ze to prilis nicemu nevadi. Samo radeji bych byl bez toho, ale nemyslim si, ze by na to mela vliv napln (mam samodomo 4 dkh + ph test). Mnohem bliz je akvarijni voda, tak bych pricinu hledal spis tam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:02 Muž lojzalojzovic [327] Re: replikant33
to znám a plně chápu, co si udělám je k nezaplacení a nemusí to ani fungovat smich , nicméně sem koketoval s tvorbou drop checkeru tak dlouho až se si ho koupil v hornbachu a sem spokojen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:45 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: KarlosS
ja vim ale ja to chtel vyrobit, nejde o penize ale o dobry pocit Yippiejaja yippie yippie yeah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:33 Muž Robo [45] Re: KarlosS
Pozor to tady neříkej, protože ti jeden zdejší odborník vysvětlí jak to je. stačí se podívat na konec předchozí stránky a uvidíš. Mě to taky funguje po 3 měsících, ale nebudu to nikomu vnucovat a ani nebudu nikoho přesvědčovat o opaku. Navíc když si to ten člověk vůbec nevyzkoušel ani neotestoval, ale bude 100% tvrdit, že je to špatně. Ale je to jeho boj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: replikant33
že se na to nevy... a nekoupíte ty patrony od dennerle. Vydrží to tři měsíce a je to za pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 15:51 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: amrtin
včera jsem to zase znovu vyčistil vydezinfikoval a dneska už je to tam zase, jinde v AQ to není myslim že to bude z toho roztoku,Oprubuju vodu 4dKH převařit a udelam ho znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 15:24 amrtin Re: replikant33
Tak já to objevil i v druhém akva(drop-checkeru) a zjistil sem,že ho to úplně ucpalo,roztok byl úplně žlutý(až do oranžova) a po vyčištění a výměně už je pěkně slabounce zelenožlutý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 19:04 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
V tom reaktore co som ti foto poslal mi zapchaval ten sopel:-) hadicku z reaktora spet do filtra preto ju davam priesvitnu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 19:01 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: zervan
včera jsem DC čistil a nalil novou kapalinu cca v 13. hodin a dnes v 15.hodin jsem to bjevil. Je to jen na DC, nikde jinde se to neobjevilo,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:58 amrtin Re: zervan
Jo,to je ono,ale mě se to vytvořilo až po několika dnech.Jde hlavně o to,jestli to je nějak škodlivé(třeba už jen tím,že to brání prostupu co2 do drop checkeru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: replikant33
Sú to vo vode také biele ľahké chumáče a po vytiahnutí z vody skôr sliz? Mne sa to tvorí v CO2 reaktore na spodku, každý týždeň čistím. Domnievam sa, že sú to zhluky baktérií (také sú aj v zabehnutom filtri v molitáne), ale vôbec nie som si tým istý. Ale že by sa mohli vytvoriť už po 1 dni, sa mi nezdá, takže to možno bude niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:08 amrtin Re: replikant33
Mě se vytvořilo to samý,ale po delší době.Taky by mě zajímalo co to je... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 17:49 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
Fotka k příspěvku vyrobil jsem dle návodu vlastní roztok a po 24hod. se zespod na DC vytvořil rosol. neví nekdo co to je ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Nechápem súvislosť coze Ale ak chceš, tak pri 6kg flašiach rok a pol a niekde i dva roky nešahám. Pri 1,5 kilovkách 3-4 mesiace a pri 2kg cca 6 mesiacov. Nechápem prečo by som mal do nich každý deň rýpať? Pri niektorých akváriách nie som dosť často aj tri, či štyri dni a preto si na presnosti DC potrpím ;-)
Proste mám skúsenosti. Radšej vyhodiť pár mililitrov činidla ak 100-vku rýb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 15:53 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
A jak často rýpeš do nastavení CO2? Ty snad každý den??? Já na to nešáhnu třeba 2 měsíce nebo až dojde hasičák a jen se podívám jednou za den když příjdu z práce kolik bublin jde a to je tak vše. Ty si myslíš, že je to o šetření peněz, já zase proč vyhodit něco co funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 13:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miso
Poviem to takto, niekto uprednostňuje výlučne kupované potraviny a ja radšej tie domáce ;-)
Aj dennerle má pobočku v Chine, netvrdím, že preto musí byť nespoľahlivá, to môže, no neverím, že dlho. Je to o nás, ak nebude ukazovať po mesiaci spoľahlivo a odnesie si to osádka akvária, tak verte, že z dennerle to nebude trápiť nikoho. Myslím, že to je o šetrení peňazí, a ako hovorím, je to výlučne na nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 12:57 Zdenok Re: Robo
No teraz už budem musieť meniť vodu každý týždeň, prechádzam na metódu hnojenia Estimative index. čo sa týka môjho problému zo zafarbením drop-checkra tak už som na to prišiel. Pred tým som používal vyrobený doma a ten bol svetlejší. Ten originál od dennerle je tmavší a hneď za ním som mal umiestnený ponorný filter, ktorý je čiernej farby a to skresľovalo. Za drop-checker som umiestnil mag.stierku, ktorá je bielej farby a teraz vidím hlavne večer ako je farba slabo-zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:02 Muž Robo [45] Re: Zdenok
Teď jsem si všiml, že měníš vodu co 2 týdny. Není to dost málo? Já měním každý týden 20-25litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 06:54 Muž Robo [45] Re: Kamilstrom
Taky si myslím, že namíchaná nevydrží tak dlouho jako ta koupená od Dennerle. No a ten rok jak psal ten týpek tak nikdo z nás to nevyzkoušel, takže nemůžem tvrdit jestli to opravdu vydrží tak dlouho nebo ne. Četl jsem to na rostlinna-akvaria tak tam snad nemá někdo potřebu lhát a honit si triko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2014 03:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: dudak
No ja pouzivam namichany roztok(Cal Aqua Lab.do jejich Drop Ch.)tezko rict co primichvaji do 4dkh,ale vydrzi mi to vice nez pul roku(v podstate si nepamatuji kdy jsem ji naposled menil a pamet mam dobrou :-) ).Po vytazeni z nadrze zmodra do hodiny a zlutozelena je zpatky do 2-3 hod,navic pouzivam i Ph kontroler,sonda je porad v nadrzi(jak jinak)-dvoubodove kalibrovana na Ph 7 a Ph 6 a barva odpovida!!V jedne nadrzi mam klasicky drop ch. a tam pouzivam klasiku 4 kH + cinidlo a to opravdu nevydrzi vice jak 2 mesice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:33 Muž Miso [470] Re: rybka1
sak o to ide ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:10 Muž rybka1 [178] Re: Miso
Ja mam skusenosti zo serou a musim povedat ze ja naopak viac verim namiesanemu!! Je to o skusenostiach:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:05 Muž Miso [470] Re: cezarmilan
myslel som to tak, ze tomu dennerle verim viac ako doma namiesanemu roztoku 4dKH ;) sam som to na zaciatku skusal cca rovnakym sposobom a vysledok bol rovnaky, ...ten moj ukazoval viacej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:01 Muž Miso [470] Re: prasan
to moze, ale ked si pozriem stupnicu sera testu tak to posla mna sedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 21:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe:
Tak toto ma utvrdzuje v mojom názore a pridám postreh. Ak si niekto namieša roztok 4dKH a narobí si zásobu do pet-fľaše, dlho mu to 4 neostane. Teda určite sa niečo podobné deje aj v DC a preto by som to radšej častejšie menil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:40 Muž dudak [1885] Re: Robo
Rok je podle mě čistá utopie, to barvivo se na světle rozpadá, navíc taky pochybuju, že by tam po roce porad byly 4kH. Denerle je dobrá značka, ale tomu prostě nevěřím. 2 měsíce jsou podle mě max. Ale souhlasim s tím, že je možné hladinu co2 poznat na chování ryb, na počtu bublinek ve vodním sloupci. Stačí, když si člověk zvykne na to co má, změnu určitě pozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
No, aby to tak bolo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 19:18 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
To máš pravdu. Dokonce jsem četl od jednoho co má to Dennerle už v DC 1rok a stále se mu krásně mění barva. Já si myslím když denně kontroluješ akva a CO2 ti dává pořád stejný počet bublin tak už máš v oku kdy má být DC v takové a takové barvě. Pokud vím, že dejme tomu v 17.00 mám už 14 dní lehce nažloutlý DC a najednou bude jen zelený tak se něco změnilo a začne člověk pátrat co se stalo. Takže pokud se barva stále mění není problém ji používat dále. U Dennerle píšou po měsíci vyměnit, ale je to jen obchodní tah aby lidi kupovali nové náplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miso
Ja sa nezmieňujem o kvalite, ale o porovnavaniu s konkurenčnými ;-)

p.s. niekto sa tu vyjadroval,že náplň má 3 mesiace, 50 dní a slúži. Slúžiť bude, ale merať už nemusí presne
ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 22511x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1733?od=151