Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Permanentni test CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Permanentni test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Cheron
...používam roztok jedlej sódy a po pridaní činidla je tmavšie zelenej farby (nie úplne)...
Díky. Jak jsem napsal - něco podobného jsem očekával. (Snad to potvrdí ještě někdo další...) :-)
...ukazuje to málo, ale test som "inštaloval" ešte len v sobotu. Nechcel som naraz zvyšovať objem CO2, pretože výsledok z testu sa prejaví opozdene...
Souhlas - opatrnost není zbabělost. :) Ale roztok reaguje řádově v hodinách, ne dnech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipsi
Samozřejmě, že se roztok zbarví někde od žluté po modrou v závislosti na pH, ale mně jde o to, jaké zbarvení (nebo - chcete-li - jaké pH) bude mít "4°dKH roztok" jedlé sody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:05 Usine Re: Cheron
Tobě bublá i plast a sklo ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 19:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Tak ted si nejsem jisty jesti mi jeste neco z B.M. zbylo,zjistim to vecer az prijedu z prace domu!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 19:16 Muž Cheron [89] Re:
vaclav - vďaka ;-) Ide však o to, že ten povlak zabraňuje kontaktu vody a vzduchu v nádobke, v dôsledku čoho nemôže byť správne meraný obsah CO2

Moucha - ten plyn (bublinky) - to je výsledok fotosyntézy X-) Vlastne aqo vyzerá, akoby v ňom bola napustená perlivá voda :-D
S tým čistením - predtým som mal inú nádobku na meranie, ale tá bola lepená silikónom a ten povlak sa stále tvoril aj po vyčistení (samozrejme, že nádobku čistím pri každej výmene roztoku). Teraz som schválne urobil "merač" bez akéhokoľvek lepenia a zase sa to objavuje :-O

Sid - áno, používam roztok jedlej sódy a po pridaní činidla je tmavšie zelenej farby (nie úplne). Ak to nechám "vonku" (na vzduchu) tak zmodrá. S tým CO2 - áno, ukazuje to málo, ale test som "inštaloval" ešte len v sobotu. Nechcel som naraz zvyšovať objem CO2, pretože výsledok z testu sa prejaví opozdene. Ibaže včera večer tam už bol ten zvláštny povlak. Takže mám dojem, že teraz to neukazuje skutočný stav.

Kamilstrom - cena toho môjho činí necelé 3,- Kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:47 filipsi Re: Sid
On se prece muze zbarvit zlute, modre i zelene. Nejpravdepodobnejsi, pokud bylo spocitane mnozstvi sody rozpustene v destilce za normalni atmosfery, je zbarveni modre, ale ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
Fajn, ale mně jde hlavně o to činidlo - aby to byla bromthymolová modř, ne nějaký komerční přípravek neznámého složení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:27 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
No problem,namicham cerstvy 4 dkh roztok! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
Výborně - zkuste to, prosím, a dejte vědět. :-)
EDIT: Ještě je tu vlastně problém s tím činidlem - otázkou je, z čeho je složeno... :-O V té mé "výzvě" jsem neuvedl, že bych potřeboval ten test udělat bromthymolovou modří. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:16 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Mohu to zkusit vecer(mistniho casu),kdyz nakapu cinidlo do vice ml. v drop ch.pouzivam 4dkh roztoku baking(jedle) sody a destilky tak to (normalne)zmodra,muzu zkusit 1 ml a 3-5 kapek. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 18:01 Muž Sid [6637] - Rostliny
Nepoužívá někdo z vás do permanentního testu CO2 roztok hydrogenuhličitanu sodného (jedlé sody) o KH 4°? Potřeboval bych potvrdit (nebo vyvrátit?), že se po přidání 3-5 kapek do 1ml roztoku tento zbarví zeleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
Dost dobré! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: kamimira
No ja ho nemam taky(zatim se o tom radim ze svym financnim poradcem :) )Ja zatim uzivam ten sam co ty,ale koupil jsem na Evilbay(Ebay)3 za $10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 15:45 kamimira Re: Kamilstrom
Ahoj. Něco podobného, jen s jednou "baňkou", tudíž bez možnosti referenčního roztoku. www.aquascape.cz/…

Ale ten "tvůj", to je krása, osobně se mi to moc líbí, upřednostňuji věci, které co nejméně "hyzdí" vnitřek akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:22 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny
Co rikate na tenhle drop checker,nadhera,v jedne casti je 4dkh plus reagent pro aktualni stav a v druhe referencni roztok 30 ppm CO2 pro porovnani,jen ta cena!!!! hmm

greenleafaquariums.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Cheron
...v jednej 4°dkH roztok na určenie množstva CO2 vo vode, v druhej voda z aqa na určenie pH...
Ten 4°dkH roztok je roztok "jedlé sody", že?
Toho CO2 by mohlo být v akva víc... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cheron
no rekl bych ze je to nejaky plyn, kluzky povlak casem zmizi ( ci ho sezerou sneci), bublinky plynu se ti delaj na vsem moznym jak re videt na fotce... neresil bych to

kazdopadne neuskodi, kdyz pri dalsi vymene naplne ten celej merak poradne umejes.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 23:16 Usine Re: Cheron
Hezky udělané. Jak tohle tak i akvárium. Já bych to až tak neřešil pokud to nejsou šnečí vajíčka tak by to mělo časem zmizet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2011 22:39 Muž Cheron [89] Re: Usine
Fotka k příspěvku Vôbec to nekuká von z vody ...
"Funguje" to na tom istom princípe - len som to vyhotovil z jednej priehľadnej krabičky a dvoch skúmaviek (v jednej 4° dkH roztok na určenie množstva CO2 vo vode, v druhej voda z aqa na určenie pH). Prikladám jednoduchý nákres ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:46 Usine Re: Cheron
Nevím co je to za udělátko a jak to že ti to kouká ven z vody. udělej si radši tohle.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.youtube.com/…
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:41 Muž Cheron [89]
Fotka k příspěvku Spravil som si permanentný test na CO2, ale mám s tým "problém". Je to už druhý výrobok, a stále sa mi na ňom tvorí nejaký slizký povlak - akoby nejaká pleseň tone
Tvorí sa to "na hladine pri vstupe"
Nevie náhodou niekto, čo s tým ? hmm
Vďaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: katterinecka
Podľa návodu sa do každého pridáva voda z akva, alebo nádrže a nielen od sery, no skús si prečítať toto:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a hlavne článok o tom prečo nie voda z nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 17:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cezarmilan
do tohoto testu od Sery se opravdu má dávat akvarijní voda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 16:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kobra76
Do testeru nedávaj vodu z akva, skresľuje, musíš si namiešať roztok s dKH4 a ten používať namiesto vody z akva.
do 1 litra destilovanej vody pridať 6g sody bikarbony - získame roztok s uhličitanovou tvrdosťou 200dKH
následne je potrebné zmiešať 10ml takto vyrobeného roztoku s 490ml destilovanej vody a dostaneme 0,5l roztoku s uhličitanovou tvrdosťou 4dKH

Výhodou je, že na výrobu stačí iba 1,5 litra destilky.

autor "miku" z akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 23:27 Muž kobra76 [0] Re: Sid
ph mam teraz trosku vysse.. okolo 7-7,2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 10:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kobra76
Změřte pH vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 23:08 Muž kobra76 [0] – sera permanentny test CO2
cus.. chcem sa opytat ked mam tento test preco ked ani nepridavam co2 alebo len minimalne a tekutina v teste po 4-5dnoch uplne ostane zlta a potom uz nereaguje.. zo zaciatku mi to vydrzalo aj mesiac.. z coho to moze takto "blbnut"..??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 11:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: GP
Jak se to vezme. :-)
Kdo neudělal zkušenost, že mu permanentní test ukazuje "CO2 - O.K.", a přitom rybky už jsou znatelně "v rauši", :) ten žije v klídečku, že má CO2 "ohlídané"...
Ale byl to můj problém - nepohlídal jsem si alkalitu... hmm (Ta by opravdu neměla klesnout pod 2 dKH, zejména, když v tlakové láhvi dochází CO2 a automaticky se zvýší jeho dodávka do akva...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 08:50 GP Re: Sid
takze to je doporuceni k pouzivani nebo uznani zbytecnosti pouze tendencniho testu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 00:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: GP
Mohl bych tu popsat, jak jsem si nedávno (a proč) přiotrávil ryby CO2, a jak na to permanentní test CO2 (NE)zareagoval... hmm
Ale nebudu to komplikovat. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:53 GP Re: Sid
tak jsem se nad tim pokusil zamyslet (bolelo to :)) a zjistil jsem, ze to vlastne ani memuze fungovat presne, ono to sice funguje jako spojene nadoby, ale ty nadoby maji vlastne nad hladinami ruzny tlak. (atmosfericky tlak jakozto alegorie osmotickeho tlaku (nebo jak se tomu rika) a vyska hladin jakozto obsah co2 i za predpokladu stejnych a znamych parametru ,jak v akva, tak v testeru) kazdopadne ty vztahy budou jeste slozitejsi, chtelo by to nejakyho fyzika-chemika. jakozto indikator trendu, ale dobry.
prave ze taky badam, jestli by pro mne neco takovyho melo smysl, kdyz uz nejaky cas mam nastavene nonstop davkovani a stastne vypadaj kytky i ryby a ja, ze to tak jde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 23:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: GP
Ke zkreslení nejspíš dochází, ale řekl bych, že k menšímu, než při použití vody z akva, kde neznáme UT a nevíme, co všechno se podílí na pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 22:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
V akva není nutné držet 4 dKH. Tam je to spíš o "možnostech" - teče-li vám z vodovodu "12 dKH", (nebo 8 či 15...), určitě najdete "milión" kytek a rybek, kterým bude taková alkalita vyhovovat. Většina rostlin a rybek je k alkalitě tolerantní. :-)
(Až budete chtít rybky odchovávat, nebo pěstovat "specializované" kytky, vodu jejich potřebám "přizpůsobíte".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 22:04 GP Re: Sid
neni nahodou ve vzorku s nizsi alkalitou, nez ma akva voda, vice rozpusteneho co2 (lepe ho prijima pri stejnych koncentracich nad hladinou) a tudiz zkresleny vysledek hodnoceny podle neprekalibrovaneho meritka?
nevim ,jak moc se to bude lisit, a je dost dobre mozne, ze ty nezname z akva vody to ovlivni vice, jen mne zajimalo, jestli jste to vzal v uvahu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:55 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
tak to je super, diky, zacnu na tom pracovat... i v akva se mam drzet tech 4 ju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Komponenty dostupné jsou - drogerie + strýček Gúgl. :)
4 dKH jsou "ideální". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:42 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
joooo koukam, sem slepej :) a kde koupim ten uhlicitan sodny a tu bromneco modr? :) je to bezne dostupny? potom teda ale musim doladit vodu na alkalitu 4dKH aby to melo spravny ucinnek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Levnější? :-) Skoro zadarmo! :)
Návod tady někde poskytl třeba DrBolíto. Tuším, že dokonce v tomto vlákně(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:25 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
takze jsem zase chytrejsi ... parada, hosi :-D diky ... a tak ted cim to budeme merit (co2 myslim) me se libi ze nejake ty testy umi i PH ... samozrejme tam neni okamzita reakce, ale dlouhodobe to pujde dobre sledovat ... :)

sam? takze je to levnejsi a taaaaaak. nekde jste na to daval navod tusim ... asi nic jednoducheho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
...dKH asi 6, alkalitu netusim...
Berte to tak, že i alkalitu máte 6 dKH. :)

...na jak dlouho vydrzi ta lahvicka?...
Do čidla Ruwal se kape 5 kapek, nádobka s barvivem má obsah (odhadem) 20 ml. Při týdenní výměně náplně čidla bych výdrž odhadl na půl roku(?).
(Někde se dá dohledat, kolik cca kapek = 1 ml. Třeba u testů od AQUARu.)
Jinak já si testovací roztok i činidlo připravuji sám, takže vám k výdrži komerčních přípravků nic přesnějšího nesdělím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:18 R Muž Silent [5949] Re: Tragett
Právě to dKH je alkalita. Přestože se testy ve většině případů označují jako testy uhličitanové tvrdosti tak ve skutečnosti měří alkalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:16 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Diky za velmi obsahly clanek. me prijde celkem otravne kazdy tyden menit naplne, ale jak koukam, tak to asi jinak nejde. ja mam dKH asi 6, alkalitu netusim, premyslim o zakoupeni takoveho testu, ale zatim jsem na vazkach. urcite je dobre hladinu CO2 sledovat, ale musim vymyslet neco, co nebude bolet ... :) porad je lepsi jednou tydne, nez denne. a na jak dlouho vydrzi ta lahvicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 21:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Nikoli doplňování, ale výměna náplně v čidle permanentního testu CO2 se doporučuje při pravidelné výměně části vody, obvykle tedy 1x týdně.
Mně osobně se hodně zamlouvá permanentní test CO2 zn. Ruwal, dovozce fa Rataj, otec a syn: www.rataj-spk.cz/…
Toto čidlo je vybaveno bílým "nátrubkem", zasahujícím do "pracovního prostoru" čidla, (do komůrky s testovacím roztokem), což jej činí oproti čidlům jiných výrobců velmi dobře "čitelným". :-)
Mimochodem - p. Rataj toto čidlo "při práci" určitě neviděl, protože by se jinak nedopustil jistých nepřesností v informacích na svých stránkách, (resp. v příbalovém letáku), kde se (zhruba) píše:
1. Sejmeme horní část čidla a naplníme ho téměř po okraj vodou z akvária.
2. ...Čidlo je nutno umístit na dobře osvětleném místě, aby bylo možné pozorovat zbarvení indikační tekutiny. Při rozlišování jejího zbarvení si můžeme pomoci proužkem bílého papíru, který přiložíme za čidlo.

1. Výrobce (fa Ruwal) na obalu výrobku jasně uvádí, že testovací vodou se čidlo naplní po zřetelně vyznačenou rysku, tedy nikoli až téměř po okraj.
2. Vypomáhat si při rozlišování zbarvení testovacího roztoku pomocí proužku bílého papíru, který přiložíme za čidlo, si sice můžeme, ale je to zbytečné z důvodu, který jsem uvedl výše. (Sotva by někdo opomenul tuto jednoznačnou přednost oproti konkurenčním výrobkům zdůraznit, pokud by toto čidlo "důvěrněji" poznal. :))
Podobně jako "vychytávku" v podobě dvojí "srovnávací stupnice obsahu CO2", z nichž jedna je určena pro vodu s "nízkou" alkalitou (2-7 dKH), druhá "vysokou" (8-15 dKH).
Zbarvení permanentního testu při stejné koncentraci CO2 je totiž pro vodu s nízkou alkalitou jiné, než pro vodu s alkalitou vysokou. (Což je také jeden z důvodů, proč doporučuji používat do čidla místo akvarijní vody s "neznámou alkalitou" a pH ovlivněným "neznámými látkami" testovací roztok známého složení a alkalitě 4 dKH. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 19:35 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: rada s testem
Zdravim, ty permanentni testy CO2 a PH, to se musi nejak doplnovat? co jsem pochopil z prispevku a ruzne co jsem patral, tak nektere jsou na 4 tydny, to je dost malo, ja bych chtel neco opravdu stabilniho ... aby mi to ukazalo, zda je mnozstvi CO2 v akva optimalni, ci je malo nebo hodne. Jinak taky hodnoty PH. Doporucite neco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:55 Muž Sanka [10] Re: Sid
Tak to asi funguje stejně u všech.. :) Asi se ale rozhodnu pro ten od Rateje,ať je to jak je to,do něj se nějaká ta náhradní náplň dá sehnat,do Eheimu jsem nic nenašel na celém internetu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 21:30 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Sid
Pokud si chcete vyrobit vlastní test za pár kaček, tak se mrkněte na odkazy níže, popisuji tam celý postup výroby.

rybicky.net/forum/1618
rybicky.net/forum/12707
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sanka
Nevím, jaké indikátory používají jednotliví výrobci permanentních testů... :-O
Poznáte to ale podle barevných srovnávacích šablon.
Domnívám se, že pro testování obsahu volného CO2 je nejvhodnější bromthymolová modř, která přechází ze žlutého zabarvení přes zelené do modrého v oblasti pH 6,0–7,6.
(Proto ji také používám. :-))
To ale není důležité! Stejně, jako není důležité, jestli činidlo nakapete do "udělátka" od Rataje nebo od Sery. Důležité je, abyste věděl, jaké zbarvení máte očekávat, a co ta která barva znamená.
U bromthymolové modři modré zbarvení = "málo CO2", zelené = "optimum CO2" a žluté = "mnoho CO2".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:43 Muž Sanka [10] Re: Sid
Doufám,že kolegové akvaristi poradí..A ještě mě napadlo,myslíte že ten roztok je víceméně stejný,takže by roztok šel použít třeba od sery a test od rataje,nebo je každý jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sanka
Nemám zkušenost ani s jedním z těch dvou výrobků, takže netuším, který z nich by mohl být lepší, ani jaká je doba použitelnosti, (mohlo by být uvedeno na výrobku), nebo "vydatnost" testovacích roztoků. (Ta by šla odhadnout podle objemu lahvičky s testovacím roztokem.)
Třeba zná odpověď někdo jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:26 Muž Sanka [10] Re: Sid
Můžu ještě poprosit o radu,měl by jsem zájem si tento výrobek pořídit,jak jsem psal nahoře,ale v akvaristikách se na něj moc nerazit nedá,přesto jsem našel,že mají buď test od fy Eheim,nebo Rataj,oba jsou okolo 200 Kč,takže cena nehraje moc velkou roli,jen by mě z vašich zkušeností zajímalo,který z těchto dvou by mohl být lepší?Rataj si tady docela chválí,ale o Eheim tady snad není ani zmínka..A bohužel v akristice mají ty testy docela dlouho,tak by mě zajímalo,jak dlouho asi může ten roztok vydržet?Nebo to mám risknout a kdyžtak vrátit?A ještě by mě zajímalo dávkování,jak dlouho asi vydrží ta lahvička s roztokem?Děkuji..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 22481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1733-Permanentni-test-CO2?od=651