Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Permanentni test CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Permanentni test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: startrek
To chápem, ja si to tiež vyrábam. Lenže k testovaniu treba spomínaný roztok 4dKH a k tomu tkzv. činidlo, čiže samotný test CO2
www.akvarista.cz/…
Toto už je zložitejšie vyrobiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:31 startrek Re: cezarmilan
Patřím k těm, když si to vyrobím, mám o to větší radost z toho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: startrek
Prečo nie rovno test CO2? Je ich viac než dosť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 00:57 startrek Re: Pepa
nebo radsi ph test Sera, muzu to pouzit na 4dkh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 20:27 Pepa
Zdravím Vás. pročetl jsem celé vlákno. chci si vyrobit měřič CO2. Roztok si namíchám podle návodu ze sody bikarbony a jako činidlo. Rataj test ph aktivin. Pochopil jsem to dobře? Přidam ten aktivin tolik kapek dokud to nezmodra?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:19 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: ŠtefanT
To jo, ale mrknu na tu barvu. Přitom jsem to dělal dobře :( :(:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:15 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: djkoli
ten co mám doma já, je také zelený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:10 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: ŠtefanT
Fotka k příspěvku Sakra, už nemám ani žádnou destilku. Přitom jsem to ale dělal správně. No, asi jej budu muset koupit. Jinak není to třeba i v tom, že můj aktivin není modrý, ale zelený?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 17:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: djkoli
patrně tvůj roztok 4°dKH, nebude 4°dKH. Teď jsem na zkoušku kápnul 2 kapky Akvinu do 40°dKH a barva je tmavě fialová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:50 Muž djkoli [5] - Rostliny
Zdravím všechny. Po domácku jsem si udělal 4 dkh roztok. Nakapal jsem do něj aktivin z PH měřiče od rataje. (zelená vodička). Nakapal 10 kapek do mého roztoku a ejhle..... fialová barva. Co dělám špatně?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 17:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: djkoli
Pokud používám test na pH nikdy jsem neměl modré zbarvení ale tmavě zelené. Funguje to také celkem dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:14 Muž djkoli [5] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nazdárek, tak jsem si vyrobil vlastní drop checker. Na přiloženém obrázku jej můžete vidět. Jen mám jeden problém. Destilku dneska poběžím koupit do lékarny, ale můj PH test od rataje obsahuje pouze aktivin. Jenže on je zelený, nikoliv namodralý. Mohu jej použít? Díky za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:34 Marcel G Re: regeditka
To se týká zpravidla jen hodně "zabordelených" akvárek (Johan promine), ve kterých bude vznikat díky rozkladu většího množství organického odpadu také větší množství CO2. V běžných dobře udržovaných rostlinných akváriích k něčemu takovému ale těžko dojde ... tam se bude koncentrace volného CO2 držet stěží kolem 4-5 mg/L, což dropchecker vyhodnotí jako "velmi málo CO2" (modrá barva, nebo v lepší případě hodně tmavě zelená).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:18 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: Robo
zdravím, díky za odpověď.. pokud ale vím, tak jsou zde i uživatelé, kteří mají nadbytek CO2 ve vodě a to i bez umělého přídavku ze setů, kvasnic apod. (teda aspoň to zde psali) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:09 Muž Robo [45] Re: regeditka
Dejte si ho tam kdy chcete, ale pokud memáte CO2 tak vám je DC celkem k ničemu. Akorát zjistíte že máte málo co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 17:01 Žena regeditka [0] - Miniakvária
Dobrý den přeji, je možno "drop checker" s testem umístit do nově založeného akvária? Hodnoty se po vpuštění osádky pravděpodobně změní, nebude tedy lepší počkat s testováním až po zarybnění akvária? Moc díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 21:31 Muž daren [408]
Fotka k příspěvku daren napsal: Tak mi to nedalo, a udelal jsem pokus s tou zatkou.

Vysledek je celkem prekvapujici, dropchecker byl vesele svetlezeleny se zatkou i bez zatky ve vode bez CO2. Teprve kdyz jsem vymenil roztok, zustal modry, po prendani do akvarka zezelenal. Mezi jednotlivymi merenimi bylo pokazde cca 12h odstup.

Muj zaver z toho je, ze (moje) vodicka do DC prestava po 14 dnech fungovat a je treba ji vymenit. Zaver pro ostatni - podlehnete-li dojmu, ze vase vodicka vydrzi 3 mesice, doporucuji si to pokusem s konkretnim roztokem radeji overit.


V unoru jsem tu resil funkcnost dropcheckeku, a po delsi dobe jsem se dostal k tomu zopakovat experimenty poradne. Zjistil jsem par veci ktere asi nejsou prekvapujici, ale presto uvedu:

- dropchecker typu ohnuta zkumavka s cca 4ml roztoku reaguje na zmenu cca za 12h
- po vyndani z akvaria do ciste vody roztok nezmeni barvu ani za nekolik dni (to me dost prekvapilo a ponekud znehodnotilo predchozi uvahy o trvanlivosti roztoku; roztok zrejme funguje i po delsi dobe, je u me se to neprojevilo v ciste vode, myslel jsem, ze uz je 'vyzity')
- pokud se v ciste vode udela nejake proudeni (prida cerpadlo), roztok zareaguje behem 12h

=> pro cinnost tohoto dropcheckeru je treba dobry pokyb vodu v usti DC

- porovnaval jsem cinnost s klasickym DC typu fajfka mini (viz obrazek), velikostne cca 3x4cm proti 12cm ohnute zkumavky, objem cca 0.5ml
- tento typ reaguje na zmeny podstatne rychleji, rekneme za 2-3h
- tento typ zmeni barvu i ve stojate vode (pres noc)

=> rychlost zmenu DC zavisi na prumeru vstupu (vetsi plocha hladiny pro vymenu plynu = rychlejsi reakce) + objemu kontrolni kapaliny (vic kapaliny = pomalejsi reakce)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 09:43 Muž dudak [1885] Re: jiri609
tak po tejdnu pořád drží, díky za radu.

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2014 21:48 Muž jiri609 [91] Re: dudak
přísavky je možné zkusit regenerovat: demontované přísavky dát rozehřát do teplé - horké vody, vyjmout, přilepit na rovnou plochu a nechat vychládnout. Opatrně sundat a měli by být znovu použitelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 19:20 Muž dudak [1885] Re: Designer
ten se mi moc libí, JBL tam má 2 minipřísavky, taky už jsem přemýšlel o tom nahradit to jednou velkou, protože ty malé neseženu, ale ještě než to zkusím nějak zbastlit, tak sem se chtěl zeptat, jestli s tím nemá někdo jinou zkušenost. Možná nakonec koupím vnější dropchecker a bude to nejlepší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 17:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dudak
Ja mam takovyto:
www.aquasabi.com/…
a zatim drzi. Ale jestli je to totez, ta prisavka se da nahradit jinou, staci ji koupit v nejake akvaristice a nebo na burze, pripadne sundat z neceho, co se vali v supleti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 17:24 Muž dudak [1885] Re: Designer
to jsem samozřejmě zkoušel, nepomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2014 16:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dudak
Ocistit poradne prisavku i sklo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 16:36 Muž dudak [1885] – permanentni test JBL
používám permanentní test JBL, jsem s ním vcelku spokojen, ale poslední dobou mi na něm přestávají držet přísavky a test se tak vždy po několika dnech vylije do akvária, nemáte na to někdo nějakou fintu, jak opět udělat aby přísavky držely?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 22:50 threat Re: romanic
Tak z toho 1g. to vypadá spíše na nějakých min. 5l.,já si udělal 4 dcl. roztoku a použil jsem jen tak na špičku čajové lžičky (dle zabarvení) a dělal jsem to z vody z RO.Mám to ve skříňce pod akvárkem a životnost....netuším-zkouším,řekl bych v "rozumném množství" do vypoužívání.Můj názor je,že se nemá co zkazit-může vyprchat časem voda,tak dobře uzavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 14:38 romanic – roztok BM
threat napsal: Včera večer jsem tam psal v 19.21 a dnes ráno přišla tahle odpověď:
Dobrý den, z 1g BM vyrobíte mezi 1-10 l indikatoru - dle pozadovane
koncentrace. Rozpustnosti se napomaha pridanim lihu do vodneho roztoku.
BM je v lihu velmi dobre rozpustny.
Dulezite je, aby roztok mel po namichani modrou barvu. Lih sam o sobe je
velmi slabe alkalicky, ale pokud by po namichani mel roztok barvu
zelenou nebo zlutou, je potreba mu pomoci par kapkami 1% NaOH.


Pokud si z 1g namíchám 1 litr roztoku, tak jakou to má životnost? Jak se to skladuje? Míchá se to v destilované vodě, nebo stačí obyčejná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:41 amrtin Re: Pavel1990
Nejsi první :-| ,dělá(dělalo)se to více lidem,už se to tu řešilo.Z burčáku(můj případ)to nepochází,takže ani z lahve,mě se to udělalo i na dc v akva bez co2.Překáží to ovšem dc v "práci" a mě se to udělalo vždycky jen jednou.Ze surovin v dc to taky neni,zřejmě to jsou nějaké bakterie(kolonie),které jsou jinak ale neškodné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:04 Muž Pavel1990 [0]
Ahoj, k pernamentni kontrole co2 dropchecker a vespod u vstupniho otvoru se mi děla takovej bilej povlak vypada to jako slyz. A chci se zeptat jestli je to normalni nebo je to spatne a jak se toho zbavit a kdyz je to tam tak jestli dropchecker funguje zpravně. Dekuju za odpoved ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2014 23:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: DrChila
Mať málo kyslíka a otráviť sa CO2 nemusí byť to isté. To nie je plynová forma, kde ťažší plyn vplyvom príťažlivosti vytlačí ľahší, ale plyny rozpustené vo vode. A tak sa môžu rybky otráviť, bez toho aby sa nutne museli udusiť.

Okrem toho, by som bol opatrnejší s tvrdením o schopnosti sledovať rybky. Napríklad počas spánku mám výrazne zníženú schopnosť sledovať dianie vo vedľajšej ízbe. Nárast koncentrácie CO2 nie je okamžitý, a tak zmeny v dávkovaní večer môžu ľahko viesť k prekvapeniam ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:04 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Mám to 3 týdny ještě jsem náplň neměnil a pořád to je ok. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2014 20:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: DrChila
Ty si myslis,ze kdyz ti,behem fotoperiody, bublinkuje cele akva a davkujes presprilis CO2 a ryby jsou u hladiny nebo plavou"zvlastnim" zpusobem,ze maji malo O2? To je reakce na to CO2,O2 tam maji dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 20:51 amrtin Re: DrChila
Tak náplň si můžeš vyrobit sám,je toho tady někde spousta(návodů) a brom.modř se dá koupit tady: akvarijni-hnojivo.cz/… Náplň vydrží 14dní až měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 20:25 Muž DrChila [243] Re: patamatix
Tak ryby k šípku nepošleš teda pokud umíš aspoň trošku koukat na rybičky:). Uvidíš že se chovaj divně když maj málo kyslíku:-D
A technická jakou vodičku do toho dropchekeru by ste doporučili? já viděl třeba na aukru ale teda bůh ví jaký to je kvality
a ještě technická jak dlouho ta náplň vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 18:36 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Má pravdu předseda,test je na orientační měření ok,přesné měření není nutné,jde jen o to mít to pod kontrolou a neposlat ryby k šípku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 16:37 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: DrChila
pěkná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2014 14:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: DrChila
Ja myslim,ze sklo je lepsi material pro Drop checker,zustane cire(pokud se cisti :-) ).Plast ma tendenci pri stalem ponoreni ve vode a casem zbelat,ta cirost je dulezita pri odecitani barvy.Nevim jestli tyhle experimenty maji smysl(kvuli estetiky),kolik stoji tan zakladni skleneny DC,verim,ze neni zas tak drahy..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 11:05 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ačkoliv tohle vzniklo omylem ale taky to bude fungovat:-D
Nenatekla tam ani voda. Což me překvapilo.
Odhadovaná cena za přísavku 8kč :-D sklo nebo plast? Myslím že to je jedno.
Testuju teď to když tomu polezou krevetky nebo rybky nebo časem zda tam nenateče voda.
Ale určitě by to šlo vyřešit i nažhavenou jehlou udělat několik direk aby to mělo vělkou plochu a bublina velká přes ně neuteče když budou na spodní straně.

Jinak takto vypadá to potopené. Velká díra u spodka. A na tim prvním co jsem poslal je akorád ta stejná zkumavka s užíznutou špičkou vsunutá do té díry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 22:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kamilstrom
Tak u toho JBL co stejně jako já používá i Pat je druhá stupnice podle které se dá odečíst i PH pokud znáš dKh v akva ,ovšem tím jsem se ještě nezabýval , PH měřím kapkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 22:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: patamatix
Ted nevim kterou z tech dvou myslis?Micha se 4dKh(karbonatni tvrdost) a "vetsinou" ta Bromothymol modr,ktera se naleje do Drop chec.a ten das pod hladinu,v Drop chec.je tato kapalina oddelena od akvarijni vody vzduchem,nasledne se z akvarijni vody uvolnuje CO2(z tekuteho do plynneho a znova do tekuteho skupenstvi)a po rozpusteni v Drop ch.podle mnozstvi nasyceni,reaguje(okyseluje)mix v bance,snizuje Ph v ni,na coz reaguje cinidlo a meni barvu.(zjednodusene) :-) .Kapalina v DC nam tudiz ukaze skutecne Ph v akva,neovlivnene nicim co je v akva,kdyby se ti podarilo zmerit Ph v bance,tak muzes pouzit Tillmanovou tab.bez obav,znas dKh,tak vypoctes obsah CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 22:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: patamatix
JBL má hotovú náplň, netreba už dávať roztok 4dKH. U toho druhého je v návode uvedené, že treba zmiešať s vodou z akvária. Ako je známe, tak voda z akvária sa už nedáva, ale sa pripraví roztok 4dKH, do toho sa nakvapká uvedená kvalalina, to sa sfarbí do modra a potom ho už dáme do DC a do akvária.
Opakujem JBL má to hotové, pretože súčasne s množstvom CO2 vo vode to meria súčasne aj pH.
Spomínam už v inej téme, že ten DC od JBL dosť skresľuje zafarbenie činidla, pretože spodok je čiernej farby. Výber je už ale na každom z nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:40 Muž patamatix [408] Re: Kamilstrom
Jak to vlastně funguje,co je to za tekutinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:35 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: patamatix
Ano,barvy jsou stejne,jako je modra malo,zluta moc,svetle(limetkove zelena)by mela byt "akurat"(kolem 30 mg/l). :-)
Ale nevim jestli je k tomu ta 4dKh kapalina nebo musis mit svoji(nektere firmy to uz maji namixovane). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:22 Muž patamatix [408] Re: Kamilstrom
Takže ať koupím co koupím,tak zbarvení bude od modré přes zelenou až ke žluté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: patamatix
Asi jenom vzhledove,kapaliny by meli byt stejne 4dKh(nekdo ma i 5dKh)+Ph cinidlo(Bromothymol modr).JBL by mela byt kvalitnejsi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 18:51 Muž patamatix [408]
Možná hloupí dotaz stydim
Jaký je rozdíl mezi : www.rostlinna-akvaria.cz/…
a www.rostlinna-akvaria.cz/…
,kromě vzhledu? Ty kapaliny jsou zaměnitelné? Jde my o to zda má každá firma jinou kapalinu a jiné zbarvení a nebo je to vše stejné,ať je to od kohokoliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2014 21:19 Muž daren [408] Re: replikant33
Tak mi to nedalo, a udelal jsem pokus s tou zatkou.

Vysledek je celkem prekvapujici, dropchecker byl vesele svetlezeleny se zatkou i bez zatky ve vode bez CO2. Teprve kdyz jsem vymenil roztok, zustal modry, po prendani do akvarka zezelenal. Mezi jednotlivymi merenimi bylo pokazde cca 12h odstup.

Muj zaver z toho je, ze (moje) vodicka do DC prestava po 14 dnech fungovat a je treba ji vymenit. Zaver pro ostatni - podlehnete-li dojmu, ze vase vodicka vydrzi 3 mesice, doporucuji si to pokusem s konkretnim roztokem radeji overit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 17:16 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
třeba mezi važemím zhubne smich diky za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Designer
Dvakrát? V návode máš uvedené: "každé váženie treba vždy vynulovať: ináč sa hodnota pridáva, násobí a pamäť ukladá práve túto hodnotu.
Čiže položíš krabičku, zoberieš ju preč vynuluješ, a opätovne odvážiš. Ak ti na dvakrát, či tri ukáže rovnakú hodnotu, tak aspoň vieš, že meria presne. Takto sa aj testuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
replikant33 napsal: aukro.cz/… presnost 0,01g je super,.. janže ja takovou nemám :) musim pořidit píšu do deničku
Na tuhle bacha, vysledne tak +/-500mg, mam ji, a staci na ni dvakrat polozit krabicku cigaret, abys byl neprijemne prekavpen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 15:22 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
A já jsem snad reklamu dělal??? Jen jsem poukázal na to, že to vydrží déle než jeden měsíc jak se tady píše a ty jsi hned oponoval ohledně správného zabarvení. Kdybychto neměl vyzkoušené a dalšími lidmi potvrzené tak bych to sem nepsal. Taky jsem první ampuli vyměnil po měsíci a pak jsem se dočetl, že to vydrží podstatně déle, ale abys mě osočoval, že tady dělám reklamu a ještě za to beru prachy je krapet hnusný, nemyslíš? Kdybych dělal reklamu tak tady budu tvrdit aby se to po měsíci měnilo, lépe i dříve aby toho firma prodala co nejvíce. Víš co, necháme toho nemá to cenu se takhle pořád handrkovat. Tohle nikam nevede, OK?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 22436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1733-Permanentni-test-CO2?od=101