Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Permanentni test CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Permanentni test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:12 Muž konrad [45]
Je možné zlikvidovať roztok prílišným prísunom CO2? Jedná sa konkrétne o dennerle correct

Včera ráno bol až do hneda, odpojil som prísun plynu, vymenil som 100l vody, a ešte stále je roztok žltý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirkaass
Tmavě modré zbarvení je jen u originálních náplní, pokud použiješ kapky na PH tak je roztok tmavě zelený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Jirkaass
10 kapek je zbytečně moc, stačí tři kapky. A buď v klidu, má to být tmavě zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:23 Muž Jirkaass [35]
Měl bych dotaz k roztoku 4dKH zkoušel jsem ho doma vyrobit nalil sme zhruba 5 ml do dropcheckeru a přidal asi 10 kapek PH testu roztok byl hned zelený někde sem četl že má být modrý tak ted nevím kde se stala chyba jeslti sem špatně namíchal roztok ... nebo někde jinde ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 12:06 Jindras – Záslepka v drop-checkeru
Zdravím,prosím,poraďte,mám koupený set od 11.11. K tomu byl keramický difuzer a D.CH. Na návodu-na krabičce bylo 2cl vody z akva,a 5 kapek činidla. Jinde jsem se dočetl,dát destilku. Jinde zase-destilku ne,dát vodu,která má 4 KH. Tak jsem dal 1cl z akva a 1cl destilky. Bylo to do modra,teď je světle zelený. Můj dotaz-v DCH se mi pořád dělá taková slizská záslepka,dole na styku s vodou. Mám ji odstraňovat,nebo ne?? Je to normální,že se dělá? A proč se dělá?? Je něco špatně???? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 13:24 -
Fotka k příspěvku Dropchecker ako dokonalá pasca pre malú endlerku.No ako sa jej to podarilo netuším.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 21:34 Muž MaN [0] Re: Designer
Tak som do toho nadychal a naozaj je svetlejsi a aj trochu do zlta smich palec . Ale zistil som, ze sa musim spravne pozerat do drop checkeru. Najlepsie oproti niecomu svetlemu. Vtedy je to lepsie, akonahle je pozadie trochu tmavsie tak sa to javi velmi tmave. A docital som sa v tomto vlakne, ze dennerle ma tmavsi roztok, takze je to takto asi OK. Diki za pomoc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 20:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MaN
Vyfouknout do dropcheckeru muzes i kdyz je instalovany, staci kus hadicky, poradny nadech, a vymenit v nem vzduch za vydechnuty. Nezkousel jsem, ale i tak by mel jit ke zlute.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 20:09 Muž MaN [0] Re: Designer
Tak toto niekedy vyskúšam palec . Teraz to nebudem už riešiť, počkám či budú prosperovať rastliny a to bude pre mňa najdôležitejší indikátor, či je všetko OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2015 18:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MaN
Kdyz si ten indikator z dropcheckeru das do zkumavky (nebo co mas pruhledneho) a budes slamkou do toho vyfukovat (bublat), budes koukat jak rychle zezloutne. Uz jsem s tim taky blbnul :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 16:31 Muž MaN [0] Re: Designer
No samozrejme asi nebudem potrebovať toľko CO2, ja som sa chcel dostať na svetlozelenú farbu aby som zistil, že to dropchecker funguje. Ale aj keď som dal napr. extrém 10 bubl./sek a akvárium bolo plné drobných bubliniek, tak kvapalina bola stále tmavozelená. Skúšal som na pár hodín dropchecker umiestniť do stredu akvária vpredu aj vzadu a stále to isté. Buď robím niečo naozaj zle alebo tá kvapalina jednoducho nemeria coze . Ako pendergast napísal, akvarko mám založené od víkendu. Na niektorých rastlinách vidím že rastú ale je to asi dosť krátky čas na posudzovanie, či majú dostatok CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 15:37 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Designer
Stahnout svetlo se lehce rekne, hure udela. Pri T5 s reflektorem (z prezentace asi v krytu), oddelat reflektor nebo zvednout kryt se svetly. Coz je kratkodoby reseni. Pokud je svetlo v krytu tak nekoupis zarivky stejne dlouhe s mensi watazi nez jsou puvodni aniz bys musel delat nejake upravy nebo kupoval pridavne na spony. Ale to svetlo dela taky moc!! Mam to jaksi mimochodem tak vselijak napul zaplacany rasou a sinici. Vypnu svetlo (zkraceni doba sviceni) a je to lepsi. Necham svitit standardne 10.30 - 21.30 pri CO2 nonstop a hnojenim INTENSIV a uz se to mele. Je to o tom vyvazenym pomeru a urcite o svetle :-) .
Jen najit ten bod rovnovahy. Aby se vlk nazral a koza zustala cela :). Ale to sem nepatri :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pendergast
Pri problemech s rasou bych svetlo spis stahnul, ale pracovat s dobou sviceni taky neni od veci. I pri stabilni koncentraci CO2 ve vode se muze zkraceni doby sviceni zaslouzit o mene ras - mozna s podivem, ale vyzkouseno pri nedavnem prusvihu (prepalil jsem to po opetovnem zalozeni akvaria).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 13:03 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Designer
Tomu verim, je to jedno z reseni. Akva ma cerstve zalozene a cas ukaze co to bude potrebovat. Kdyz jsem videl prezentaci, tak mne pripada ta rampa kratka. Nedostatek CO2 po 3 dnech snad jeste nemuze videt na rostlinach, snad jen na tom dropcheckeru, ktery ma mimo.
Jak by jsi resil svetlo? Zkracenim doby, odebranim reflektoru? Stale to vidim na upravu a davkovani CO2 a jeho distribuci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 12:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pendergast
Jakmile pridas cerpadlo, uz to muzes udelat takhle: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
A je po veskerych problemech. Od te doby co to pouzivam, nemam s CO2 jiny problem, nez menit 2l burcak a uzivim tim 200l akvarko, protoze to co potrebuju davkovat, rozpustim ve vode jak to jen lze :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 12:18 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Designer
Samo mas pravdu. Problem je ale dle mne v distribuci. Ta rampa je kratka, sani filtru uprostred, budou se tvorit hluchy mista (leva a prava strana od rampy). Ted proudeni vody miji dropchecker uplne. I ten bych dal jinam. Ale je to zase nejzassi misto kam se smer proudu momentalne muze dostat a ukazat hodnotu CO2. Asi bych bud prodlouzil a upravil rampu nebo pridal proudove cerpadlo. Je to o fous jednodussi nez upravovat svetlo. Ale zalezi to na konkretnich podminkach. Treba kobercovky maji rady jak svetlo tak i CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 12:09 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
co si všímám ve světě, tak trend je spíše opačný (když pominu Toma Barra), tak většina špičkových akvaristů doporučuje 15-20mg jako dostačující pro všechny kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2015 10:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MaN
Otazka je, kolik toho CO2 v akvariu vlastne potrebujes. V navodu ctu:"tmavě zelená 20 mg/l a světle zelená 30 mg/l". Jako optimalni se uvadi okolo 30mg/l, ale jestli Ti to dobre roste a nemas problemy, klidne si mej i jen 15mg/l, ze musis mit svetle zeleny dropchecker neni dogma, dulezite je, ze cele akvarium funguje bez problemu a rostliny rostou jak maji. Jak uz rychle, vzdyt to nejsou dostihy. Da se mit nizsi koncentraci CO2 nez bezne doporucenou a dorovnat to svetlem (mene CO2, mene svetla), s tim se da pracovat.

Ze spatne rozpoustis nebo davkujes CO2 je vec jina, ale pokud to nedokazes resit nejak snadno lepe, srovnej pripadne problemy svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 22:21 Muž MaN [0] Re: cezarmilan
Je pravda, že som mal silný prúd vody a dosť to čerilo hladinu, tak som priškrtil filter, ale s drop checkrom to ani nepohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 22:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MaN
Záleží koľko CO2 (nerozpusteného) ide hladinou vonku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 21:26 Muž MaN [0] – dennerle test
Mam permanentny test od dennerle www.rostlinna-akvaria.cz/… . Mam vsak problem, ze je stale tmavozeleny aj ked zvysujem prisun co2. Pouzivam atomizer a sodu v akvarku vidim. Nasiel som na tomto fore, ze podobny problem uz bol rieseny ale bez vysledku. Stretol sa s tym este niekto? Dakujem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 16:48 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
Mam ho taky a funguje taky jak ma. To ze se strci do sodovky neznamena ze co2 je tam rozpustene. Spis ne kdyz je to pod tlakem a po otevreni to leti vzhuru. To co vyletelo se nerozpustilo a ten zbytek asi neovlivni dropchecker. Dulezitejsi je jak ho Ales rozpousti a prez co. Poustel jsem ho z tlakove lahve prez atomizer tyden do akva a dropchecker od JBL byl stale modry. Bohuzel v navodu nebylo napsano ze atomizer potrebuje pracovni tlak aspon 2 bary. Po zvyseni tlaku to zezelenalo do 2 hod. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2015 13:32 Muž Coozle [2] - Rostliny
Já jsem si přes kamaráda sehnal BM, namíchal jsem destilku na 4°dKH. Nalil jsem vodu do sklenice a po trošičkách přisypával prášek BM a rozmíchával dokud roztok nezmodral tak jako ty kupované od dennerle. A světe div se i když jsem nejel přesně na gramy ale jenom okometricky tak to funguje velice dobře. Zkusil jsem i zvýšit dávku co2 (oproti normálu) a do dvou hodin zežloutnul, tak bych řekl že pokus byl úspěšný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 13:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ales
Mne funguje výborne - nedostala sa akváriová voda do nádobky ku kvapaline?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 12:56 ales
Nic proti permanent. testru od JBL, stal kolem pěti kila, pořád je modrej, (málo oxidu uhličitého) ať delam co dělám.Vyzkousel jsem ho zvlášť, nalil jsem sycenou vodu do nádoby a stále modre, nedostatek oxidu v sodovce, prostě sel ven z akva, .Ph je lepší měřit tradičním způsobem. Obsah oxidu nemerim, sleduji rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 16:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ciffik
0,1% roztok ve 20% etanolu (či isopropanolu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 16:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ondra
Občas ho vyndám a když nezmění barvu na modrou tak měním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 10:26 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Designer
Taky jsem to měl půl roku bez výměny a ukazoval správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 21:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Mam v akvarku tohle, a mozna se bude nekdo divit, ja tomu nevymenil napln uz snad vic nez pul roku, a ukazuje to stale. Ze funguje dobre jsem si nedavno overil, kdyz jsem nevymenil burcak vcas.

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 21:02 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
hm, já jo to už jsem tak nějak pochopil, nicméně vy vycházíte z kapkových testů, já bych sehnal tu modř na gramy - tudíž bych ji musel prvně rozmíchat...

příp. poraď nějaký test, z kterého by se daly použít
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2015 16:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Aby ta barva byla dobre citelna, pac malo je malo vyrazne, moc neni dobre citelne ze tim projde malo svetla :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 16:30 Muž Ciffik [761] - Rostliny
asi dostanu kamenem, článek jsem si prostudoval, navážit sodu a namíchat roztok nebude problém (sodu i lab. váhu mám) co mi však není jasné kolik kapek kolika % roztoku té bromthymolové modři přidat ... stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 11:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 11:05 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Spiike
projdi si články, tam najdeš podrobný postup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 09:57 Muž Spiike [63]
Aloha lidi,

v jakém poměru se míchá 4dkh roztok??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:46 startrek
Fotka k příspěvku Tak hotovo dal jsem 2 ml 4dkh a osm kapek ph testu sera ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Projdi si své odkazy hlavně ten druhý a přečti si informace o produktu a hlavně návod. Protože tenhle výrobek od Rataje jsem kdysi používal vím o co kráčí o vodě 4 dkH tam ale určitě nenajdeš žádnou zmínku zato o té z akvária ano.
Takže podruhé si pořádně prohlédni co vlastně doporučuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2014 17:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Prosím??
Permanentný test CO2 sa nakvapká do roztoku 4°dkh a nepoužíva sa voda z akvária
pH testom sa meria voda z akvária
Ratajove testy nepoužívam sú moc nepresné to bolo veľmi dávno keď som to testoval.
Takže na meranie CO2 používam dlho a zásadne len roztok 4°dKH. Všetko si vyrábam sám a teda i činidlo. Takže čo som nezaregistroval? Myslím, že ty neregistruješ čo píšem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 17:37 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Jarda62
jen taková osobní zkušenost, ne každá destilka, kterou koupíte má 0°dKH, takže i když dodržíte přesné množství přidané sody, výsledek nemusí odpovídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 17:16 Jarda62 Re: volvik
Přesně tak, dneska sem na to přišel taky, není to vůbec složité, a navážit jedlou sodu sem si nechal v lékarně byla pani ochotná..ale čuměla na mě jako kdybych skládal doma bombu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2014 17:11 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
ne. Těch pár kapek pH testu musíš nakapat do destilované vody upravené na 4°dKH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2014 17:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Problém je, že se používá voda z akvária, což jak se zjistilo není to pravé ořechové a poměrně dlouho se to už nepoužívá. To jsi ty ale asi ještě nezaregistroval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 17:05 Muž volvik [21]
Muzu se zeptat jak se to teda micha??? Jak to tady nejakou dobu ctu tak to porad nemuzu pochopit staci kdyz naleju do dropcheckru PH test nebo jeste neco nebo jak to teda funguje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 17:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe. startrek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2014 16:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ŠtefanT
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Raz som skúšal porovnávať oba testy od Rataja. Až na málinký rozdiel skoro rovnaké zafarbenie. V tomto prípade je cena rozhodujúca i keď....
Vľavo je CO2 a vpravo pH
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 07:26 startrek Re: Kamilstrom
koupím si ph test, ten budu stejne potrebovat též, zaroven pouziji cinidlo na testovani co2. dekuji.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2014 06:16 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ŠtefanT
Fotka k příspěvku Ano a toto cinidlo je prevazne Bromthymolová modr(Bromothymol blue)a pouziva se k mereni Ph,protoze kH je zname (4dkH)tak podle zabarveni cinidla lze urcit priblizne(nezavisle)Ph a tim odvodit obsah CO2 ve vode,bohuzel se zpozdenim kolem 2 hodin.
Skutecne testy na CO2(reliable)jsou celkem drahe,posledni vyvojovy typ(OCO,Vancouver CAN)mel byt hotov v lete,za celkem snesitelnych 150-200 USD,bohuzel se to nekde zaseklo a zatim neni znam nahradni termin......
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 22:03 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
Milane dovol, abych se do toho Vašeho rozhovoru připletl také a řekl ti, že to tvé činidlo, které zmiňuješ je vlastně stejná chemikálie, jako test na pH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: KarlosS
Ja píšem a nepletu, nižšie som sa pýtal, prečo nie rovno CO2 test, prečo pH test. Ak odpovie potom sa ozvi.
Ak tomu nerozumieš, tak roztok 4°dKH sa pridáva namiesto akvarijnej vody, do toho roztoku sa nakvapká činidlo "test CO2". Ak nechce kupovať toto, tak môže použiť i test pH, ale neviem prečo nepoužije rovno test , alebo činidlo rovno na CO2. Komunikujem s ním, tak nechápem prečo sa do toho pleteš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2014 21:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: cezarmilan
co to pleteš? Řeší, jestli může k vodě 4° dkH do kapaliny, která se dává do testeru, použít pH test sera.
Ano, může.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 22444x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1733-Permanentni-test-CO2?od=51