Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Změna tvrdosti vody v akváriu oproti vodovodu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Změna tvrdosti vody v akváriu oproti vodovodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bulawaio
To by šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 09:23 Muž bulawaio [92]
Ahoj, potřeboval bych trošku poradit. V současné době používám naší domácí studniční vodu, jejíž parametry se pohybují kolem 30 dGH. Mam zakoupenou revezní osmózu a chci tvrdost vody, Ph atd... postupně snižovat. Nejspíše postupem výměny vždy třetiny akvarijní vody o čistou vodu z ósmozy. Tzn. např při první výměně bude snížena tvrdost vody a všechny s tím spojené vlastnosti sníženy o třetinu. Je to moc velký skok pro živočichy/rostliny, nebo se nemám ničeho obávat? Což by mělo vodu postupně snížit tímto přibližných systémem 30-20-14-9-6 plus mínus autobus v rámcí tří týdnů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:33 Žena Danila [4489] - SumciRe: drol
Doporučuji přečíst články o chemii vody, tam jsou všechny odpovědi - viz Markéta Rejlková
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:32 Usine Re: drol
Může to být chyba v měření, ty substráty neznám. Rašelina a její výluhy okyselují vodu a trochu jí změkčují, co2 používám už dlouho a sodu přidávám minimálně (kávová lžička týdně) chce to mýt ale poměrně dost rostlin.
Nevím jak máš akvárium dlouho ale většinou to chce ho nechat v klidu uvidíš co časem, jestli se to neusadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 15:00 drol Re: vaclav
Vodu samozřejmě pravidelně týdně měním. Ohledně té rašeliny mě šlo o to, zda kromě snížení pH nesníží i uhličitanovou tvrdost, která je podle mě OK. Asi se zeptám hloupě, ale jak ovlivňuje hnojení CO2 uhličitanovou tvrdost a pH - snižuje je? Co jaké informace bych měl ještě doplnit? Velikost je 100x40x55, vnější filtr JBL e901, nemám vzduchování, dno je JBL Aquabasis+Manado+ přimícháno trochu křemičitého písku zrnitosti 1-3mm.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 13:56 Usine Re: drol
Pomůže ti spíše častější pravidelná (týdenní) výměna 1/3 vody. Pokud jde o rašelinu tak tou nemůžeš nic zkazit a na CO2 toho vím moc málo o tvém akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 10:06 drol – Změna tvrdosti vody v akváriu oproti vodovodu
Zdravím,
vyskytl se v mém akváriu následující problém. Používám vodovodní vodu, která má tvrdost 10dGH, ale v akváriu jsem nyní naměřil 15-16dGH, pH je 7,4 a dKH=4. V akváriu nemám žádný vápenec, jen jsem měl problém s vyšším PO4, tak jsem ve fitru použil nejdříve www.jbl.de/… a poté www.jbl.de/…. Mezitím se mi na neonkách udělaly bílé tečky, tak jsem použit Costapur. Nemáte někdo zkušenosti s těmito materiály, zda takto mohou ovlivnit chemismus vody? Pomohlo by třeba filtrovat přes rašelinu, používat CO2 hnojení?

Díky moc za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 13:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: haidfeld
Test?! coze
Mno..., já používám testy od AQUARu a pro orientaci mi to stačí. :)
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 13:14 haidfeld Re: Sid
side a jaký doporučuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 13:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: haidfeld
TEST 3in1 není ani orientační... :-D (Vážně!)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:58 haidfeld Re: filipsi
mě to příjde taky divné, v akvaristice mi také tvrdila že voda je to měkká (ověřovala si to i na vodárně) ale testy ukazují takhle divně. Každopádně si seženu jiný test na tvrdost a zkusim to porovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:48 Muž filipsi [1295] Re: haidfeld
Neco je spatne. A vodarnu bych asi nepodezrival.
mmol/l = 5.6 Dgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:43 haidfeld – tvrdá voda?
Dnes jsem koukal na stránky naší vodárny, jaká přesná tvrdost u nás na sídlišti je. Vodárna má tyto informace:

Město Střed Mini. Maxi. Tvrdost
Janov 0,44 0,39 0,75 velmi měkká
(velmi měkká <0,5 mmol/l )

Když provádím test s přípravkem "TEST 3in1 od dajanapet.cz" vychází mi přibližně toto:
6,6°pH
5°dKH
20°dGH

Můžete mi někdo přiblížit tyto informace. Z testu mi vyplývá že tvrdou vodu mám, ale podle vodárny je voda měkká.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17252-zmena-tvrdosti-vody-v-akvariu-oproti-vodovodu?od=51