Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval U1,U2,U3,U4

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Filtr Fluval U1,U2,U3,U4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:45 akbul – Fluval U2
Ale jeden dotaz k majitelum filtru Fluval U 2 mám jak to mate naštelované a kolik to mate pod hladinou ponořené. Mě se zdá že když to dám na A a naplno tak to strašně točí hladinou , myslíte si že to nečemu vadí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:32 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: akbul
Ja taktez,...maximalni spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 15:21 akbul
Mám taky Fluval U2 sice jen dva měsíce a zjištuji, že lepší filtr jsem zatím neměl.Taky jen horním vývodem výřím hladinu. Zdá se být dobrý a ta tichost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:21 Muž Tomson [1] Re: xnitrox
Myslim ze jednou za mesic by bylo idealni uhli vymenit,jinak bez nej a radeji pridat vatu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 22:01 R Muž Silent [5949] Re: xnitrox
Přířez jsem si dělal sám a rozměry u Fluvalu U2 jsou 6x2x13 oproti původnímu který měl 6x1,5x13.Mezeru po uhlíkové vložce tím půl centimetrem navíc zaplní. Pokud máš jiný Fluval budou rozměry samozřejmě jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:43 xnitrox Re: Silent
Ještě dotaz, to TM30 sis nechal udělat přesně na míru té původní pěnové vložky k Fluvalu a nebo něco málo navíc( - pokud něco málo navíc, udal bys mi prosím rozměry?) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 15:01 R Muž Silent [5949] Re: Poweres
Pokud myslíš Fluvaly řady U tak motorická část se po stranách zmáčkne, uvolní se tím západky a celá motorická část jde vyndat. Je to v návodu popsané. Pokud ho nemáš tady je v PDF www.hagen.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:46 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: xnitrox
Pouze properu,...mel bych dotaz k majitelum fluvalu.Jakpak cistite vrtulku??jak se k ni dostanete??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 00:51 R Muž Silent [5949] Re: xnitrox
Používám filtren hrubosti TM30. Filtr běží rok a ještě jsem to neměnil. Uhlíková vložka stejně funguje jen několik hodin pak je kapacita uhlí vyčerpána a už to filtruje jen mechanicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 00:26 xnitrox Re: Silent
To mě zajímá, který jsi si zvolil? www.tanganika.cz/…
Jak často to měníš a je to účinější než ta uhlíková vložka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 23:29 R Muž Silent [5949] Re: xnitrox
Uhlíkatou vložku jsem vyřadil úplně. Z jemnějšího bioakvacitu jsem si udělal přířez kterým jsem nahradil originální molitanovou vložku i tu uhlíkatou. Kapsli s keramikou jsem naplnil tak z 90%. Originální keramiky je tam žalostně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 23:15 xnitrox Re: Silent
Tak jo, přepnul jsem to na horní průtok, jsem zvědavý jak to bude šlapat a jestli to rybky s Krevetkami vydrží :-)


Jinak, s Fluvalem jsem zatím velmi spokojený, předtím jsem měl Eheim aquaball, byl hlučný jak vrtačka. V ložnici se s tím absolutně nedalo spát. Jakmile jsem donesl domů Fluval, nainstaloval a zapojil ho. Bylo až neskutečné jak je tichý a to i při občasném prvotním provzdušňování. Zkrátka vysoká spokojenost.

Akorát jsem trošku na pochybách z výměny filtrů. Resp. v manuálu se psalo, že se má 1 uhlíková náplň vyměnit každé 2 týdny. Vzhledem k tomu, že se cena pohubuje kolem 200,- mi to příjde poměrně náročné. Zatím jen proplachuju vodou.

Řešíte to stejně a nebo poctivě kupujete nové a nové co 14 dní?

Co se týče BIOMAXu, je ke škodě naplnit přihrádku zcela plnou a nebo tak jak bylo v základním balení, jen z půlky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:13 R Muž Silent [5949] Re: xnitrox
Taktéž používám výhradně horní výtok bez vzduchování. Tak jak to čeří hladinu je pro provzdušnění dostačující. Vodní oponu bych používal spíše ve velmi zarostlých nádržích kde není moc ryb a kde je nežádoucí prudší pohyb vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:59 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: xnitrox
Ahoj mam asi pul roku fluval U2 a sem s nim spokojen.Pouzivam ten horni vyvod s krytkem nahoro.Nechavam jen vyrit hladinu.Je to krasne tiche a nerusi to.Myslim ze vyvod tim prostredkem by nemel nicemu vadit.Ja ho nepouzivam s duvodu,ze mi moc hybe s rostlinkama v akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:42 xnitrox – Fluval U1,U2,U3,U4
Zdravím,
rád bych se zeptal na nastavení průtoku vody u produktu Fluval U2. Konkrétně, tento filtr má 3 nastavení.

A - horní vývod pro maximální cirkulaci vody a okysličení
B - Integrovaná vodní opona pro rovnoměrný tok vody, speciálně pro rostlinná akvária
C - dolní vývod pro hlubší rozvíření vody, maximální cirkulace

Má otázka by se hodila spíše do sekce provzdušňování, ale chtěl jsem udělat jednotné místo pro uživatele těchto řad, jejich zkušenosti, problémy apod.

Můj dotaz tedy zní:
Když budu mít nastaven průtok B ve společném akváriu, kde mám 6 rostlinek(plánuji rozšíření), 6 pavích oček a 6 krevetek. Postačí toto nastavení pro udržení dostatku kyslíku ve vodě v akváriu 63 l naplněném zhruba 57 l vody?

Do nedávna jsem totiž řešil problém příliš vysokého PH, teď se mi podařilo udržet ho jakž takž v mezích normálu. Myslím, že to mělo z větší části na svědomí, právě provzdušňování režimem A. Nechci, aby mi rybky a především krevetky v akváriu umřely. Dá se akvárium provozovat jen na bázi oné vodní opony režimu B? - hladina se nečeří, jen se lehounce(velmi velmi lehounce) vlní (je vidno, že tam je nějaký podvodní proud) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 21:02 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: Jack
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 20:56 Muž Jack [7]
Taky by mě tento filtr zajímal. BOhužel jsme nikde nenašel jakými filtr. médii je naplněn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 20:35 Těhňajs Re: jan
stačí chvilku googlit ... www.petsathome.com/… ... dole jsou rozmery :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 20:22 Muž jan [132] - Živorodky – Fluval U1
Máte někdo zkušenosti s tímto filtrem ? Také bych potřeboval vědět jaké má rozměry ? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17206-filtr-fluval-u1u2u3u4?od=51