Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ceratopteris - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ceratopteris - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 16:25 Žena holčík [0] Re: adraj
Já mám podobný problém, mám rostlinku Hygrophila corymbosa, měla jsem jí asi 3 dny v kbelíku a ona se mi jakoby osypala mini pupínkama - 1mm velikost a jsou vystouplé - na vrchu i ze spodu listů. A spodní listy se začaly kroutit. Teď mám strach jí dát do akvária. Poraďte mi, děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 16:07 adraj
Jak to dopadlo se už tady asi nedozvím, ale já bych řekl podle té fotky, že je to normální proces stárnutí listu u Ceratoptheris thalicroides krátce před tím, než se na listu začnou vytvářet pupeny, z nichž začnou rašit nové rostlinky.
PS. To přirovnání dna s náhrobním štěrkem je velmi přesné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 22:51 Sidonius Re: Dunny
Ve své prezentaci píšete:
"Voda: Velmi tvrdá a zásaditá (ph 8 :(( )
Poznámka: Snad to pofrci, i s tvrdou vodou."

Já si myslím, že tady by mohla být příčina - této rostlině se nejlépe daří v měkké a kyselé vodě, ráda má hodně světla. Vy máte vodu tvrdou a zásaditou...
(A k čemu je dobrý ten štěrk na hroby vám vysvětlil Blek...).
Zvažte, jestli by nebylo lepší přizpůsobit výběr rostlinek těmto podmínkám než muset vodu trvale upravovat. Dno raději vyměňte, v každé (slušné) akvaristice vám prodají křemičitý písek o zrnitosti cca 2-5mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 17:19 Dunny Re: blek
Hmm tak to je mi teda celkem dost lito.
Co navrhujete? vymenit cele dno?
A jake se teda doporucuje? Nikde sem o tom nic nevidel ://
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 16:40 Dussy Re: blek
ja mam kremicity dno a dela me to egerka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 15:00 blek Re: Dunny
Mramor na dně tvrdost vody zvyšuje, a rovněž váže veškerý CO2 z vody, takže kytkám chybí základní živina. Některé dokáží zpracovat uhličitany a pak se na nich dělá ono vápno, ale většina v takové vodě živoří a časem zajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 13:39 Dunny Re: blek
Hmmm ja sem ho koupil jako obycejny akvarijni pisek. Nemuze to spis byt tim
ze mam moc tvrdou vodu?
Jeste bych chtel neco upresnit, mozna to na fotce neni videt, ale problem neni s krustou, spis jde o to ze list se jakoby rozpada, jeho struktura chradne a objevuje se more direk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 13:26 blek Re: Dunny
Zdá se mi, že se na listech začíná tvořit krusta v vystáženého vápence (vyhledej tzv."biogenní odvápnění" ) Vzhledem k tomu, co máš na dně je to logické(ostré, velké, bílé, mramorové). Tento substrát se o akvária, a obzlášť na pěstování rostlin vůbec nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 13:17 Dunny – Ceratopteris, problemy s listy
Fotka k příspěvku FNUK, co se deje s mym Ceratopteris...
Mam ho teprve chvilku...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 20:39 langosh Re: matlala
Jak píše Hajná - tato rostlinka se množí tak rychle, že nějaké lednoletost by vám stejně nemusela dělat hlavu.

Jen upozorňuji na trochu guláš ve jménech - je třeba rozlišovat Ceratopteris thalictroides (u nás prodávaný jako C. siliquosa - něco jako mrkvová nať) a Ceratopteris cornuta (u nás prodávaný jako C. thalictroides - vypadá jako libeček
;-) ).
Roman :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 19:22 Hajná Re: matlala
Nevím, jestli je jednoletá, ale v tropech asi moc jednoletých rostlin nebude, vzhledem k tomu že tam nejsou ani výrazná roční období.
Podívej se u mě v nádrži, roste jako blázen, za 3 neděle mi zakryla filtr, rychle se množí a mám 40cm výšku akva a je až u hladiny. Odnože ti vyrostou za 14 dní do 15cm. A tak si myslím, že je jedno, jestli je jednoletá, prostě starou vyhodíš a dáš si místo ní mladou. Já na tuhle rostlinu nedám dopustit a každému jí doporučuji. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 19:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: maliman
tak je nebo není jednoletá a navíc zálečí na podmínkách aby dobře rostla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 18:54 maliman Re: Anonym
Promiň ,ale musím s tebou nesouhlasit. Tuto rostlinku mám taky a musím jí každou chvíli protrhávat. Je suprová jako schovka pro potěr ,ale strašně brání světlu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 17:17 Muž [] Re: matlala
Tuto rostlinku máme od září. Roste pomalu, ale vytrvale. Množí se tím, že vytváří další malé rostlinky na původních listech. Zatím nezašel ;-) . Mnohem hezčí a rychleji rostoucí je Ceratopteris siliquosa - vypadá jako jemnolistá kapradina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 15:03 Muž matlala [798] - Rostliny – Ceratopteris thalictroides-Rohatec žluťuchový
Ceratopteris thalictroides-Rohatec žluťuchový máte s touto rostlinkou zkušenosti prý je jednoletá na zimu většinou zachází chtěl bych si ji nasadit do akva(viz akva v profilu)http://rybicky.net/atlasrostlin/cer_tha : víc toho o ní nevím jenon sem čet že je to jednoletka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2400x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1697-ceratopteris-pestovani-sazeni-problem?od=51