Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:53 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Perlinka a síťka proti hmyzu mají podle mě jednu slabinu a tou jsou ty přísavky...zkoušel jsem to také...možná jsem měl zrovna smůlu na špatné přísavky, ale po chvíli se mi vždy nějaká "odsála" od skla(dvakrát jsem kupoval různé přísavky a stalo se mi to pokaždé)...to pletivo tam jednou dáte a máte klid...stačí ho na dně pod substrátem zatížit kameny...a nahoře ho stačí ohnout přes roh akvária, nebo použít nějakou sponku, přískřípnout ho krycím sklem...nebo to udělat jako já - mám kryt s osvětlením, který má plastový rám nasazený na pevno na akvárium, takže jsem pletivo zasunul do rámu.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: RedCube
Např. na elu. síťku proti komárům, na kterou se dá vrstva mechu, která se přiváže vlascem. Tato síťka se pak pomocí přísavek dá na zadní stěnu nádrže.

Perlinka je dost měkká.. Připevňování mechů a k pozadí vám vůbec nezávidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:37 Žena RedCube [0] Re: romant
Jednoduché a chytré, také mě napadlo koupit perlinku, ale nevěděla jsem jak bych jí připevnila. Přísavky by mě vůbec nenapadly :-) . Moc dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:30 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Taky jsem z toho měl strach, ale ty navázané kobercovky mě přesvědčily...:-) Není zač, rád jsem poradil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:27 Žena RedCube [0] Re: MrHu
Moc děkuju, dneska jsem se na toto pletivo dívala v OBI, ale bála jsem se aby mi to ňákým způsobem něco neudělalo s vodou, popřípadě aby to pak někdy v budoucnu nezačalo rezivět. Ještě jednou díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:16 Muž MrHu [300] Re: RedCube
Hezký den, já jsem koupil v hornbachu pletivo potažené PVC (koukněte se na mojí větší nádrž, případně Vám můžu udělat detailnější fotku pletiva, mám ještě nějaké zbytky). Mimo jiné tam na tomto pletivu prodávají navázané kobercové rostlinky, tak snad bude všechno v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:07 Žena RedCube [0] – Připevnění
Dobrý den, ráda bych si ve svém akváriu udělala zadní stěnu pokrytou ňějakým mechem, ale nevím co na tu zadní stěnu mám dát aby držela bez lepení, mám tam dát ňákou nereznoucí síťku nebo něco podobného? Předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 11:59 Muž djkoli [5] - Rostliny
Takže si narval mech pod sítku.. a zasypal rohy? Je to tak? Ono tí to prolezlo za světlem? Docela se bojím že nebude pod tím růst, nebo proroste.? Ještě jsem přemýšlel i niti a kořenu je to dobrý nápad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 16:18 Fugee
Tak jsem nakonec použil síťku od citronů. (Poradil golan - díky moc) Tu jsem použil k přichycení mechu na dno, k přichycení na zadní stěnu asi použiji perlinku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 11:59 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Johan
No to s tebou souhlasim. Vlasec ci nit ano, ale jak je prichytava s temi pasky bych chtel teda videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 07:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Barakainus
Jelikož onich povídala několik minut, tak opravdu sou. Jen se mi zdá vlasec mnohem lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 07:27 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: matlala
pochybuju, ze ty pasky jsou na mechy. To spis ta sitka na vlasy co je pod nima.

mnohem lepsi nez tavna pistole je sekundove lepidlo ve verzi GEL. zkusil jsem obe a neda se to srovnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:21 Muž Dejmon [64] Re: matlala
Fotka k příspěvku Já se také chystám do budoucího velkého AQ přichytit mech či jiné špatně se držící rostliny pomocí nerezového pletiva, co jsem někde kdesi objevil v zapomenutých krabicích při stěhování. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:07 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku když mluvíte o přichytávání, tady jedna fotka z přednášky Christel Kasselmann
Dá se to všechno použít, ta tavná pistole ideální na anubiasy, jen nechat schládnout a flexo pásky zas na mechy, rychlé a afektivní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:21 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: avast
Bohužel perlinka je dost lehká, takže po čase, kdy mechy narostou snadno vše vyplave-i když se přihrne(to navíc nedělá mechu moc dobře a časo pak odehnívá od spodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 08:22 Muž roper [10] - CichlidyRe: Fugee
Používám obyčejné nerezové pletivo s malímy oky. Pod vodou nerezaví. Zřeba ricie, která se těžko přidělává, tak drží jak přibytá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 03:07 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Fugee
lavove kameny ci nerez mrizku a pretahnout sitkou na vlasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 23:32 Muž avast [49] Re: vóťa87
Vždyť právě píšu, na perlinku, protože ji na každé stavbě kousek nechaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 23:01 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Fugee
Ideálně na nerez mřížku, nebo malé lávové kameny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 22:54 Muž avast [49] Re: Fugee
Jediný co mě napadá je perlinka zastřižená do potřebného tvaru pod ní dát ten mech a na okrajích tu perlinku zasypat pískem (případně jinak zatížit) a nechat to zkrz mřížku prorůst, pak by to mělo vypadat že je to na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 22:15 Fugee – Jak přichytit mechy
Dobrý den, má někdo nějakou dobrou radu, jak přichytit mech do země? Mám dát pod substrát nějakou mřížku, nebo něco takového? Co doporučujete? (Potřeboval bych přichytit loděnku barbierovu, popř. Fisidens fisidens)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: 0
V tom případě žádám toho, kdo najde ideální(jemný, tvárný, inertní, černý, s vhodným rozměrem ok) materiál pro mechotvorbu, aby tuto informaci okamžitě předal na ústřednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:46 0 Re: Eff
To je naprosto jiná málo vhodná 'síťka' s menšími oky . Je dost těžko poddajná ( tuho houževnatá ) - má silnou tendenci se srolovávat . Mám z ní vyrobeny třecí košíky pro kardinálky , ale velice obtížně se s tím pracuje .

Teď to nepůjdu fotit , prostě tento typ nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:30 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Jack
Tu síť z původního odkazu (= černá varianta síťě z posledního nulova příspěvku) mívají v zahradních centrech jako mřížku na stromy proti okusu běsnícími zajíci. Je to čistý plast, tudíž nevýhodou je to, že nemá žádnou pevnou kostru a kroutí se podle původní svinutosti v roli. Osobně se mi nejvíc líbí materiál na nulův porodní koš - kdepak jej asi pořídil? Prošmejdím jeho příspěvky na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:55 0 Re: Jack
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) Onu černou síťovinu používám na výrobu třecích i porodních košů a jsem s tímto materiálem spokojen. Zrovna minulý týden jsem koupil v obchodě , kde jedině ji prodávali poslední zbytek zásob , a kde tuto síť hledat jsem někde na fóru v tématech psal.

2) Další vhodná síťovina , jenž se dá použít je na omak příjemně měkká , dostatečně pevná , vodostálá , dobře tvarovatelná zelená síť se skosenými očky , kterou taktéž využívám k množení ryb s menším nebo štíhlejším tělem co dokázaly oky černé sítě proplout.

I tento materiál z něhož jsem vyráběl i velké chovné sekce k letnímu chovu akva ryb venku v jezírkách.

3) Role zelené umělohmotné síťoviny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jack
sit do oken se skelnym vlaknem... tady ji prodavaj v sedy barve....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:15 Jack Re: Moucha
skelnych vlaken potazena plastem Tu bych rad pouzil ale jak to mam nazvat normalne, kdyz se po tom budu nekde ptat:) Doma mam jednu sit.. ale je oranzova:))) to je do akva jako pest na oko.. Kdyz by nahodou cela nezarostla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 08:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
pokud site do oken tak pozor... jsou plastove a ty ve vlhku "bobtnaji" a meknou (mivaji zelenou ci bilou barvu), spis bych pouzil druhou variantu sice trodku drazsi ale rozmerove stabilni a to je sitka ze skelnych vlaken potazena plastem..... a jeste je treti varianta a to je dratena sit...

tyhle veci se daji sehnat v hoby marketech, zelezarstvich ci domacich potrebach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 22:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jack
Perlinka by se asi špatně tvarovala=). Radši bych zkusil síťku proti hmyzu do oken. Jsou v různých materiálech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:56 Muž Yirka [9126] Re: Jack
Česky se tomu říká perlinka, akorát není černá ale transparentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:53 jose Re: Jack
stavebniny-sietka pod omietku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:20 Jack
Nevi nekdo nahodou kde by clovek sehnal toto?? www.aquamoss.net/… tu cernou sitovinu myslim... Aspon napady v jakem obchode:) Diky...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy?od=151