Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 20:37 R Muž ctibum [6908] Re: MirekSazava
Nešlo o lepidlo, ale o video s postupem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 19:48 Muž MirekSazava [71] Re: ctibum
Zrovna tim mi to moc neslo, je dost ridky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 19:47 Muž MirekSazava [71] Re: Chimmy
Vezmes kousek mechu nebo rostlinu, kapnes na nej lepidlo, strcis pod vodu a prilepis kam libo. Jako jakekoliv jine lepeni... Pouzivam lepidlo od Seachemu, jde to s nim paradne. Asi by ale slo pouzit jakekoliv jine, nejlepe gelove, za zlomek ceny. Jo a vem si na to gumovy rukavice, nebudes mit olepene prsty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 14:20 R Muž ctibum [6908] Re: Chimmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 14:11 Muž Chimmy [2] Re: MirekSazava
A mohl bys mi prosím nějak konkrétněji popsat, jak ho přilepit? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 13:04 Muž MirekSazava [71] Re: Chimmy
Přilep ho sekundákem a hotovka :) Lepím tam mechy, anubiasy a pohoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2017 11:03 Muž powery [250] Re: Chimmy
Co s přečíst celé tohle vlákno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 09:12 Muž Chimmy [2] – Jávský mech
Ahoj, poradil by někdo, jak nejlépe přidělat jávský mech na lávový kámen? Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 18:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Nedávej ho moc hustě jen tak aby ti to sotva pokrylo kamen, poroste pak lépe než kdyby to byl velký chumel. I řasy se z toho dají lépe odstranit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 17:57 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, zajímalo by mě, když chci přichytit mech na kus břidlice rybářským vlascem, jestli nevadí když mech pořádně obmotám a drobet ho zmačkám, jestli mi nemůže chcípnout když ho pomačkám? A kolik bych tam měla dát těch břidlic aby mi to udělalo celek, jak daleko od sebe by měly být?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:00 Žena BA [60] Re: Burik
Tak se nemusím bát, že někoho otrávím? Tak a mám zas jednu věc vyřešenou, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2015 22:55 Muž kilo18 [2]
ja pouzivam rybarsky vlasec priemer 0,010mm je tenky vlacny a dostatocne pevny - nic ine by som nepuozival drzi na 100% ci uz machy , microsorka, anubias alebo buces
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 22:28 Muž Burik [727] - AquascapingRe: BA
Koupíš to v každém hobby marketu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 21:27 Žena BA [60]
Prosím mám dotaz, už jste někdo sehnal nějaké lepidlo do akvária? Na rostlinných akvariích není skladem. Niť taky použiju, ale potřebuji i lepidlo :). Předem díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 21:11 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Burik
Nezlob se, nemyslel jsem to osobne proti tobe to experimentovani. Nekdo to musi zkusit kdyz je o tom presvedcen a pak se podelit o poznatky. Dik tobe za presvedceni a odvahu to zkusit. Ted uz vim ze to jde . Kdyz to jde, tak to taky nekdy zkusim. Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 17:58 Muž Burik [727] - AquascapingRe: RBeil
Myslím, že ikdyby to mělo způsobit nějakou otravu, tak ve 300L vody ty 3 malé kapky lepidla velkou škodu neudělají.

Nezemřela mi žádná kreveta, ani rybka, stále přidávám další mechy, které lepím přímo pod vodou.

Rozhodně nejsem experimentátor.Aquascapeři to používají roky po celém světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 16:04 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
Tiež z toho daako "vedu" nerobím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2015 09:48 Muž Yirka [9126]
Přidám svou praktickou zkušenost. Mechy či rostliny typu anubias k podkladu gumičkuji. Vezmu tenkou zelenou gumičku a normálně to chytnu pod ni. Po nějakém čase přestřihnu a rostlina drží. (Když zapomenu, po pár měsících guma zteří a je to nastejno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 09:40 Muž kortezhugo [983] Re: pendergast
pendergast napsal: Doma jsem si nasadil bryle a pro vodni organismy velice nebezpecne.
Podľa mňa ide o nebezpečnosť tekutého - teda ak sa priamo vytlačí lepidlo do vody.Aj v akva silikone je kyselina octová (tiež toxická) a lepia sa ním akvárka.Pri (tvrdnutí) sa odparuje a potom je to OK.
Toto (toxicitu) treba trochu rozlišovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:37 Muž dudak [1885] Re: pendergast
on třeba takový glutaraldehyd má v bezpečnostním listu taky napsáno jakej je to jed, vysoce toxický pro vodní organismy a stejně ho tam akvaristi lejou horem dolem a nic se neděje. Já jsem vteřiňákem kdysi lepíval v akváriu běžně, ale šlo vždy o malé části technického vybavení, ale lepil jsem to venku a do vody to šlo až po zaschnutí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2015 22:30 Muž dudak [1885] Re: RBeil
Používám 100% polyesterovou niť hnědé barvy, takže ta se tak rychle nerozloží a používám ji proto, že na rozdíl od vlasce není na kořenech vidět a pracuje se s ní o mnoho lépe. Nakonec o to rozložení nejde, já bych byl naopak rád, kdyby se do měsíce rozložila, pak už to musí držet samo. Přichytávám v akváriu něco každou chvíli, takže jsem vyzkoušel všechny možné způsoby, síťky, vlasce, gumičky, vázací drátky a to nejen na mechy ale i na bucephalandry, hnědovky, anubiasy, HC a ještě další rostliny. Nit to zatím vyhrává, i když některé mechy dávám do síťky, protože se k nim s nití nedostanu.
Ono se řekne že s vlascem nebo nití je to snadné, ale když musím vázat něco přímo v akva, protože kořeny a větve jsou tak velké, že je na to nevyndám, dělám to s rukama víc než po lokty ve vodě a tím pádem na to nemůžu vidět, respektive můžu koukat přes hladinu a ruce, tak je to už něco trochu jiného a pinzeta s lepidlem by to značně urychlila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 19:11 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: RBeil
Neni sekundak jako sekundak. Opravdu je v tom rozdil. V tydnu jsem koupil kyanoakrilatovy sekundak pro slepeni kolinek. Doma jsem si nasadil bryle a pro vodni organismy velice nebezpecne. Nutno cist pred zakoupenim. Nebyl to levny srac z ciny.Rybarsky vlasec funguje pro mechy krome ricie, ktera se nechyta k podkladu a tim uvazem proroste.Jinak vazani vlascem neni nic tak hrozneho a funguje to. Burik to lepi a nevypada to spatne ale co dal,to musi rict experimentator :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 18:46 Muž RBeil [174] Re: dudak
Niť se ti může po nějaké době rozložit, nejlepší máš koupit v rybářských potřebách monofil o průměru cca 0,12mm nebo pletenou šnůru o průměru 0,05mm. Nerozloží se, jsou oděru vzdorné a bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 18:42 Muž RBeil [174] Re: Burik
Všechny vteřinové lepidla jsou na kyanoakrylátové bázi, potom je rozdíl jestli pro technické, veterinární či lékařské účely. A lepit vteřiňákem pod vodou v akváriu mi připadá dost rizikové z důvodu otravy. Navíc ne všechny vteřiňáky jsou voděodolné čí voděvzdorné. Pod vlivem dlouhodobé vlhkosti či ponoření ve vodě se rozpadají a nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 00:00 Muž dudak [1885] Re: Burik
neměl bys nějaké konkrétní doporučení na nějakou značku? už mě to nebaví pořád to motat nití nebo dávat na síťku, tohle bych docela zkusil, ale mám doma jen jakési pochybné čínské, na kterém není napsáno skoro nic natož jestli je na kyanoakrylátové bázi. A ještě by mě zajímala technika lepení pod vodou. Jen prostě kápnout a pinzetou ponořit a přitlačit na místo nebo to má ještě nějakej fígl? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 21:38 Muž Burik [727] - Aquascaping
Všechny mechy v mém akváriu jsem lepil vteřinovým lepidlem i přímo pod vodou a není problém..jen musí být a kyanoakrylátové bázi a je lepší gelové, lépe se s tím pracuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 21:02 Muž jiri609 [91] – síťka na vlasy
Fotka k příspěvku já jsem teď použil síťku na vlasy... dukoexim.cz/…
jsou tam 3ks, jemné, materiál nylon, vypadá pevně, na šutru nebo dřevě není skoro vidět. cena celkem 30Kč, koupil jse na náměstí ve ValMezu, prodejna potřeb pro kadeřníky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 09:04 Muž kortezhugo [983] Re: Horác
Tiež dobrý článok.
byvanie.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Horác
Díky moc oběma. Však já si vteřiňákem zakápnu taky kde jaký zranění, ale přeci jen když o má člověk dávat prvně do vody k choulostivým rybám, radši se zeptá pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.04.2015 08:47 Muž Horác [3942] Re: Hansel
Nebál bych se toho. Ne každá sloučenina, která obsahuje nitrilovou (též kyano) skupinu je nutně jedovatá (jde o to, jak pevně ten nitril "drží" na zbytku molekuly). Některá vteřinová lepidla se používají dokonce i k chirurgickému šití viz např. zde petr-kubac.blog.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2015 08:12 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Hansel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 06:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – Vteřinové lepidlo
Zdravím drazí rostlináři, rád bych se zeptal na použití vteřinového lepidla v akva. Několikrát jsem narazil na fotky i popisy o lepení právě mechů vteřiňákem.
Lepit mechy s tím nebudu, zajímá mě reakce živočichů co do toxicity lepidla.
Má s tím někdo nějakou zkušenost? Docela mě odrazuje to že většina lepidel na bázi kyanoakrilátu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 10:27 Muž zdenekps [0] Re: Turbínka
Jak to myslíš, že nebude dělat dobrotu? Jako kvůli kvalitě vody nebo rostlinám? Dík za upřesnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:03 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Většinou padá první volba na jávský, ale ten třeba u mě nejde vůbec, docela se mi daří tomuhle mechu rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_christmas. Ale když koukám na tvojí nádrž, nevybírala bych mechy - změnit dno, ten tvůj plážový písek na jedné straně a kamenolom na druhé nebude dělat dobrotu, nasadit rychle rostoucí rostliny, dát akvo pořádně do kupy a až potom laborovat s pomaleji rostoucími mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:55 Muž zdenekps [0] Re: Turbínka
Aha, děkuji za informaci. A mohla bys poradit nějaký lehce dostupný a nenáročný mech? Chtěl bych ho přichytit pak na kámen. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:43 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Tato rostlina není mech, ale to jen tak na okraj ;-) Na pěstování patří k něm náročnějším, potřebuje silné světlo a je vhodné přidávat i CO2, mám pocit, že ve tvém akvárku nepůjde.
rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:36 Muž zdenekps [0] – Tento mech na kámen či kořen
Ahoj. Dá se tento mech přichytit na kameny a kořeny, nebo to je jen do substrátu? www.rostlinna-akvaria.cz/… Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 07:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zdenekps
Jaký mech máš? Všechny se nepřichytí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2015 22:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zdenekps
Jeste pridam link: www.aquamoss.net/…
Projdi si i dalsi zalozky na leve strane stranky, minimalne je to inspirativni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zdenekps
Vzdycky jsem jen vzal mech a obalil tim co jsem potreboval v hodne tenke vrstve a proste nekam zahnul, prostrcil, at to nejak drzi. Kdyz je ta vrstva silnejsi, nicemu to moc nepomuze, a spis to vespodu odejde, nez by se to chytilo, takze opravdu spis tenci vrstvicku, nez nahnahnat moc a huste.

Jinak muzes koupit v drogerii zinku na myti, ktera je vyrobena ze smotane plastove site, neco jak se v tom prodavaji pomerance, a je to jen stazene tkanickou. Jsou v ruznych barvach, muzes do toho mech na neco zabalit a pockat az to proroste a pak to neni videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:33 Muž zdenekps [0] – přichycení mechu na kámen
Ahoj. Poradí někdo, jak přichytit mech na kámen aby k němu pak přirostl? Stačí nějaký vlasec či sítka? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2014 13:11 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
cemu se divis? gel na mechy, neznas? a sekundakem asi fakt ne, spis akva silikonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:57 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: PaviholkaXXL
klidně ale moc neutahovat ať se neodřízne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:53 Žena PavíholkaXXL [7]
mohu mech přichitit i vlascem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Lubosc
nerezové matice / horacomatky/ som v minulosti používal ja
www.akros.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lubosc
nebo proplést do nerez mřížky a vhodit do aq ;-)
např.:
www.akvaristikasumava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 15:46 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Johan
čím to nejlépe utěsnit v té matce molitan ?
Jsou nejake materialove lepsi nebo horši matky pro akvarium ?
Škoda že nemam dřevěné dno to bych to přišrouboval .))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lubosc
Pokud se vám to nechce přichytávat na kořen, můžete dát lodyžky do matek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 14:26 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Johan
no pod nazvam Willow Moss jsem to koupil protože (Fissidens fontanus - Fenix Moss) neni skoro k sehnaní ten se mi libí nejvic.
ale na fotkach je to asi Fontinalis antipyretica .
Mech co sem koupil jsou koncové větvičky ustrižené 6cm nebo větši rozvětvená část skoro 15cm jen místy se známkami zdřevnatělých konců bez jakehokoli naznaku nečeho na uchycení.
i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 13:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lubosc
Jestli tím myslíte Fontinalis, tak normálně přivázat jako kterýkoliv jiný. Jde o to, že se pěstuje celá řada druhů a různých tipů od jednotlivých druhů a některé moc dobře v běžných akvarijních podmínkách nerostou. Ale např. F. cf. hypnoides či některé variety F. antipyretica rostou většinou velmi dobře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8886x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy?od=51