Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 20:45 Muž surpan [149] - rostlinná akvaristikaRe: Buldr
No, vidíš to. Bral jsem invitro mechy na e-shop a nakonec jsem většinu musel navazovat do akvárek, bo je nikdo nechtěl. Ale co mám občas v nabídce submerzní mechy, tak do prodeje jdou jen ty, kde je akvárko čisté, bez řas. Samotného mě štvaly krabičky, kde bylo víc žabáku, než mechu...Tak mám mechárka, kam mi nové rostliny nesmí z bezpečnostních důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 19:54 Muž Buldr [218] Re: Papik
Mně roste všechno, mech zásadně stylem květáku. Vlastně jedinou výjimkou jsou anubiasy, nejpozději do týdně po pořízení začali černat okraje listů. Nemá smysl se o ně v osvětleném (157 PAR u dna, naplno 217 PAR) akváriu pokoušet, navíc biotop Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 19:49 Muž Buldr [218] Re: surpan
Dost mě štve dostupnost některých druhů mechů, obvykle in-vitro, nebo počet. Pilotrichaceae sp. Pilo moss vypadá úžasně (díky za tip), přiznám se neznalost a po chvilce hledání ani stopy po skladových kelímcích "in-vitro". Vaničky už nechci, tentokrát to není takové peklo jako posledně, nicméně v příštích týdnech si s řasou ještě užiji, než postupně zmizí (chemii nepoužívám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 17:11 Muž jab63 [1024] - BorneoRe: Papik
Mě přirůstá ke všemu Vesicularia montagnei. Nic nepřivazuju a každý den otrhávám. Kousky které nepochytám se svévolně uchytí kdekoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 14:27 Muž Papik [488] Re: Buldr
Jasně. Monosoleniu se u mě nedařilo, Taxiphyllum barbieri ano. Vesicularia ferriei nově zkouším. Krásně roste i christmass moss (Vesicularia montagnei) a fissidens. Mechy už jen vážu polyesterovou nití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 14:17 Muž surpan [149] - rostlinná akvaristikaRe: Buldr
Máš v podstatě dvě možnosti. jedna je ta, kterou zmiňuješ a to stříhání. Mech bys nalepil vždy po pár cm a pravidelně zastříhával. Druhou variantou je sehnat: akvarijni-rostliny.surpanblog.cz/… což je naprosto perfektní mech právě pro obrůstání hardscape. Časem přirůstá, je relativně malý a plazí se po dekoracích a kopíruje jejich tvar. Akorát se blbě shání a ještě hůř se shání čistej bez řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 13:53 Muž Buldr [218] Re: Papik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uváděl jsem je v původním dotazu: Taxiphyllum barbieri, Monosolenium tenerum, Vesicularia dubyana a Vesicularia ferriei.

V úterý jsem přidával dva klacky - konečný lauout po přestavbě (nehodě). Za oběť padlo 8 vaniček Vesicularia ferriei (6x Tropica in-vitro + 2x Invital 8cm vanička), dvě tuby gelového lepidla a asi 30 m hnědého vlasce. Uvidíme za týden, nicméně už si všímám, že část se asi nechytne (hnědne) a přitáhl jsem si s ním i řasu. Jednou člověk nevykoupe a ihned je po zásluze potrestán. Nefotil jsem to na ponku, čili nevidíš celý rozsah navázání/nalepení. Pokud to ani tentokrát nevyjde, vykašlu se už na to a nechám rozrůst agresivní pupečník.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 13:17 Muž Papik [488] Re: Buldr
Jaké mechy jsi zkoušel? Na kamenech, kokosu nebo kousku mangrovníkového dřeva nemám s ničím problém, jen když jsem moc velké, tak je pořádně sestříhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 13:09 Muž Buldr [218] Re: Papik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kéž by.

Na jeden klacek, cca 45 cm spotřebuju 2-3 vaničky mechu a minimálně jedno lepidlo, nebo hezkých pár metrů vlasce, drátu, nebo provázku. Ať to obalím souvisle, nebo jedu po kouskách, pokaždé mi z toho vyroste X květáků a skončí na hladině. S čím mám problém je donutit to růst na kořenu, šutru.

Zbydou mi jen kořeny poseté kapkami lepidla. Když se dobře podíváš na fotku, tak vidíš zbytky lepidla/vlasce a jak polepený kořen postupně květákoval. Jasně, že je to hnusné, proto to zakrývám pupečníkem, nebo škrabu. Stejně tak při pozorném průzkumu uvidíš i zbytky vlasce, kterým byl kořen motaný. Na ty dva kořeny padlo 10 vaniček mechu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 12:37 Muž Papik [488] Re: Buldr
Přichytíš nebo přilepíš více menších kousků různě po kořenu a mech ho časem celý zaroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 11:06 Muž Lojza007 [453] Re: Buldr
A co místo mechu použít řasokouli? Když není ve tvaru koule, tak porůstá předměty dost zdatně. Akorát pak hrozí, že bude porůstat úplně všechno, mně porůstá filtr, teploměr, krmítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 10:59 Muž Buldr [218] Re: kofejn
Mně ani tak nejde o prvotní přichycení, nýbrž přinutit mech lézt po kořenu a využít volný prostor. Bohužel, pokaždé mi roste do "květáku". Tenhle velký květák plný bublinek kyslíku se nakonec utrhne z lepidla, nebo vyleze z vlasce. Ta kapka lepidla a malý kousek mechu zkrátka neudrží "květák o velikosti tenisáku, plného bublin (fotosyntéza). stejně tak když začne hlavní růst nad vlascem.

Primárně potřebuji mech donutit lézt po kořenu. Stříháním se mi to ještě nepovedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2022 13:17 Muž surpan [149] - rostlinná akvaristikaRe: Buldr
Osobně mi z lepidel nejvíc vyhovuje gelovka: surpanshop.cz/… . Je ho tam hodně, zavřené mi vydrží měsíce a lepím s ním doma všechno...od mechů až po ulomené díly synových hraček. Výhodou také je, že nezaschne hned, ale až po chvilce, tak se dá lepený mech nebo hardscape lépe umístit. U mohutnějších mechů používám hnědý vlasec a navážu jej buď na nerezovou mřížku, kořen nebo poslední dobou i na plastové mřížky na přísavkách, čímž se dá vytvořit docela zajímavé mechové kaskády, aniž bychom celé AQ naplnili hardscapem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2022 11:47 Muž ajajak [194] Re: Rovano
To fakt drží na prstech tak že když jsem mech přitlačoval na kořen tak jsem vlastně přilepil mech k prstům. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 08:09 Muž Jozef [100] Re: Buldr
Dal by som si pozor na aktivátor lepidla zobrazený v linku na lepidlo čo si poslal. Je to tento htmodel.sk/… a je pri ňom uvedené:
- Malé diely: Aktivátor naneste na jednu plochu a nechajte zaschnúť (zostáva aktívny niekoľko hodín).
- Toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

Čo sa týka lepidla tak je asi jedno čím to prilepíš. Buď sa rastlina prichytí potom sama, alebo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 22:36 Muž kofejn [962] Re: Buldr
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Mech nechávám růst tam kde se mu líbí a roste snad všude. Takže tam kde se mi nelíbí, tam ho odstraňuju.
Rostl na skle i na rampě: rybicky.net/fotogalerie.php… rybicky.net/fotogalerie.php…
A po přestěhování se mu zalíbilo na šutru s anubiasem a porostl nádobu přídavného filtru a začína i porůstat molitan hlavního filtru. Z hnědovky na kořenu se ho snažím likvidovat tak nějak průběžně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 21:59 Muž Rovano [53] - RostlinyRe: ajajak
Jo je to zajímavé, že prsty, neodmaštěné a pod..tak na nich šecko drží hned a jak. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 21:57 Muž vlka [3013] Re: Buldr
Fotka k příspěvku HD Mně mech tak ,,přirostl,, ke kořenu, že pomalu nejde rukou utrhnout...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 17:58 Muž Buldr [218] Re: Pavel50
Příliš pracné.

Mně se osvědčil 13 mm kartáč (Dremel 404) a stáhnou na 1500 otáček za minutu. Všechna špína je dole na jedno přejetí, aniž by se povrch rozleštil. Dremelka s vibrační hlavou je na to ideální. Vyčistil jsem tím všechny kořeny, které mám v akváriu.

Pod vodou jsem to zkoušel jednou, nic moc. Opět budu zítra lepit suché kořeny a hezky na ponku, bez nadávání a překážení. Protáhnu stahovací pásky a dopustím. Už s tím nikdo nehne, obětované nerezové cedníky se odříznou, kořeny provrtají a stáhnou páskou (u toho velkého jsem tam vrazil ještě šedesátku nerezový vrut), cedník nacpal kameny, přidal beton a šup s tím 7-8 cm pod substrát. Hlubší uložení, plocha a hmotnost, nehne se to ani v lehkém Volcano. Zbytek "nástavby" a další kusy jsem provrtal, prošpikoval stahovacími páskami. Dark Wood je samo o sobě hodně těžké, ale nevyplavalo by ani falešné mangrove. Můžeš za to vzít rukou a nepohneš s tím.

Zbělá i na suchem kořenu, stačí mokrá kytka. Jo, je to hnusné a když to upadne, tak tuplem hnusné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 17:14 Muž ajajak [194] Re: Pavel50
Tak to mně drží lepidlem ale kořen pořádně očistit kartáčkem na zuby. Perfektně drží na prstech smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 16:16 Muž Pavel50 [24] Re: Buldr
Také jsem měl problém u upevněním mechu, stále vyplavával celý nebo jen jednotlivé části, po několika marných pokusech jsem to vyřešil tak, že jsem vzal kousek dřevěné kulatinky, průměr takový, aby se dala vsunout do mezery mezi dvěma kameny (asi 10 mm), na kulatinku jsem polyesterovou nití na šití přivázal mech, konečky pěkně zahnuté a přibandážované tou nití, a potom jsem to celé do té mezery mezi kameny zasunul.
Mech spokojeně bují, nikam neleze a je pokoj.
Veškeré lepení (i drahým speciálním sekundovým lepidlem) je k ničemu, možná tak na ještě suchý kořen nebo kámen, ale lepení pod vodou vůbec nefunguje, lepidlo zbělá a od podkladu se s chutí oddělí a mech je venku a je zasviněný lepidlem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 15:57 Muž Buldr [218]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Prostá otázka, jak docílit toho, aby mech přilnul ke kořenům.

Co mám napozorováno, jak účastí, tak i na videu, techniku připevňování mechů snad chápu, nicméně nikdy mi mech nepřilne ke kořeni a ať se snažím sebevíce, ještě se nestalo, aby rostl po kořeni a nehnal to plnou parou nahoru, ke světlu (světla má více než dost, v 60 cm mám přes 157 PAR) a nakonec se odtrhnul úplně. Vteřinové lepidlo, nebo předražený Seachem, pokaždé jsem skončil stejně. Lepší to nebylo ani s rybářským vlascem, nakonec se přivázaný mech vymanil a skončil zase na hladině. Tři týdny držel s provázkem ADA, pak se mi rozpustil a šup, zase skončil na hladině. Pravidelně, i dvakrát týdně kolem mechu poskakuji, malými zahnutými pružinovými nůžkami upravuji a stejně leze jen nahoru (vražedně rychle), kde udělá trs a urve se. Pukliny i praskliny v kořenech neuspěly, nedrží to. Jemné a velice pomalé proudění příčinou být nemůže.

Tentokrát jsem si na to pořídil trochu silnější lepidlo o kterém vím, že drží jak přikované, 10 metrů 0.25 mm nerezového drátu a v záloze mám i síťovinu (plast). Dva velké klacky rozpraskané klacky Dark Wood a 6 + 2 kelímky Vesicularia ferriei.


P.S.: mluvil jsem o Taxiphyllum barbieri, Monosolenium tenerum a Vesicularia ferriei

www.vodnirostlinky.cz/…
www.vodnirostlinky.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 09:33 Muž _Rob_ [68] Re: baravidlakova
Ahoj ahoj

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Lepidlo na akvarijní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2021 15:14 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baravidlakova
Tak můžeš použít gelové vteřinové lepidlo (i pod vodou) ale to zbělá, nebo přivázat nití nebo rybářským vlascem. Bolbitis by mohl přirůst ale Lomariopsis tomu se moc nechce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 11:55 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – Čím přichytit mechy
Dobrý den, čím přichytit mechy ke kořenu atd.....Mám v plánu bolbitis a Lomariopsis Lineata

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 16:27 Muž Zip [276] Re: 1965
Zrovna jsem taky kupoval v Hornbachu ;-)
A proto taky s tím každý pracuje v rukavicích, zvlášť když se patlá mech na kus dřeva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2020 15:48 R Muž afc1886 [12918] Re: 1965
Ono je známo, že hodně věcí pro akvaristiku jsou jen obyčejné věci přebalené do akvaristického obalu se značnou přirážkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2020 13:50 Muž 1965 [35] – Lepení mechů a rostlin k dekoracím .
Fotka k příspěvku Tak jsem otestoval lepidla . Lepit to lepí , ale taky hlavně prsty . Obě lepí stejně , cenový rozdíl značný:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 17:23 Muž Roger [1636] Re: Planorbella
No právě jsem to zjistil, super fleky, bohužel pozdě jsem četl tvoji odpověď :-) teď budu muset čekat až to zaroste asi :-) nebo nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 16:38 Muž Planorbella [640] Re: Roger
Jo, dá se to a je to celkem spolehlivý způsob. Klidně i na mokrý kořen je to jedno. Obojí může být mokré. ;-) Jen počítej s tím, že lepidlo zbělá. Takže lepenou část nejlépe zakrýt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 16:10 Muž Roger [1636] – Jak přichytit mech
Nemám s tím žádnou zkušenost, prý se to dá lepit i vteřinovým lepidlem, musí být ten kořen a mech suchý? Nebo to bude držet i tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 20:06 Muž Zip [276] Re: kofejn
To jsi četl dobře, ale pokud to jde trochu podpořit, tak proč to nevyužít ;-)
Ale spíš jsem to myslel, že když by to krevetky hoblovaly, že by to třeba tak dobře nechytlo samo. Ale vypadá, že seženu ten nerez od AntiA, takže vyřešeno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 19:20 Muž kofejn [962] Re: Zip
Fotka k příspěvku To by bylo u krevetek na dlouho :) :)
Akvarista má být trpělivý! Jsem tu četl ;-). Na přiložené fotce je, jak to začíná. Pak mech rozdávám nebo vyhazuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2019 05:59 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Zip
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám ve sklape nějakou metráž nerez pletiva/mrizky (kdysi jsem kupoval 2metry ctverecni. Velikost oka ti mohu říct odpoledne. Máš li zájem tvůj rozměr uriznu a mohu zaslat. Stačí se domluvit. Dále už jen SZ. Kdyztak kontaktuj.

Úprava: zde jsou slibované fota. Ten vycnelek vpravo nahoře může být tvůj. Má rozměry 40x26. Nerad bych to strihal jinak z důvodu ať mi nezůstane nějaký patvar který by se už nevyuzil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2019 23:38 Muž HPetr [34]
Myslím, že stejnou službu poskytne armovací tkanina "perlinka" je ze skelných vláken a zřejmě trochu stabilizovaná pryskyřicí. Na stavbách je to prakticky odpad (odstřižky). Podle mě stačí, pokud máte pochybnost, vymáčet a použít. Případných uvolněných vláken bych se moc nebál, protože postupně s při odkalování odstraní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 15:15 Muž Zip [276] Re: ZDRI
Ten nerez tahokov byl přes tu tisícovku, navíc nerez tahokovy jsou prý nějak povrchově mořené.
Ty mřížky na vyšívání jsem už našel, to vypadá dobře. Mrknu ještě do té Zahrady.
Díky za tipy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 15:02 Muž ZDRI [1412] Re: Zip
Takovýto malý formát za pár korun tam snadno najdeš, bývá to v oddělení s metráží různých trubek, profilů, plechů. Tyhle děrované se nazývají "tahokov", mají plastové i kovové. Husté plastové pletivo/mřížku mají i venku v oddělení Zahrada. Po webu se dá se koupit něco podobného i zde:
www.prima-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 14:18 Muž Zip [276] Re: kofejn
To by bylo u krevetek na dlouho :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 14:17 Muž Zip [276] Re: ZDRI
Formám asi 30x30cm. Já našel jen v Hornbachu a to byl asi 100x100cm přes tisícovku. Ta plast mřížka by byla OK, zkusím někde lokálně sehnat.
Díky za názor na biomolitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2019 13:58 Muž kofejn [962] Re: Zip
V akvárku mi leze mech po stěně sám od sebe a to jsem ho ani u té stěny neměl. Asi je to tím, že zadní a jednu boční sněnu jsem nikdy nečistil :-).
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 13:51 Muž ZDRI [1412] Re: Zip
Nevím, jaký formát přesně potřebuješ, ale relativně levné nerez mřížky mají ve většině hobby marketů (konkrétně třeba Bauhaus). V řádu jednotek stovek Kč např. formát 80x40, 100x25. Za pár korun se dá koupit i velkoplošná plastová mřížka v černé/tmavozelené/hnědé barvě, která bude v akvárku v podstatě neviditelná.

Plát biomolitanu 5 mm - takto tenký plátek bude hodně měkký a nasáklý vodou nestabilní při případné další manipulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 13:11 Muž Zip [276] – Mechová stěna
Zdravím,
zakládám krevetkárko a přemýšlím o mechové stěně. Nechci kupovat pidi tabulky nerez mřížky za 80,- a velký formát zase nesdělám. Myslíte, že by šel použít tenký plátek cca 5mm z biomolitanu a do toho ten mech zapíchat a pak to dát na přísavku ke stěně? Nebo nějaký jiný tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 01:42 Angus68 Re: Morticia
Když se podíváš jakým stylem roste, tak si uvědomíš, jak ho připevnit ke dřevu. Tam se má nejlíp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 22:58 Žena Morticia [118] Re: Prašan
Tak super, nechám. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 21:53 - Re: Morticia
Stači tak.Ak má fajn podmienky,tak bude rásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 21:48 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Žádné rady do života?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 19:13 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Navázala jsem Fissidens font. na kamínek do trsu, můžu takto nechat? Není třeba příliš nahusto? Aby mi třeba neuhnil...díky, ještě jsem ho neměla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 08:47 Muž Pepan [5040] - RostlinyRe: ladalup
Jak píše Vaaclav, je tam toho moc. Já bych to udělal trochu jinak. Roztáhl bych to po celé ploše té břidlice, připlácl tou síťkou a pak ji po okrajích přichytával silonem, který by to vypínal zespodu. Jednak ten silon nebude vidět a jednak bude ta síťka napnutá. Druhá varianta je, vykašlat se na síťku a nahusto to omotat silonem. Všechna řešení ale nejsou trvanlivá, protože Riccia časem proroste, spodek odumře a může se to dělat znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2018 08:05 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ladalup
Máš toho moc velkou vrstvu dřív ti ta spodní část shnije a vrchní vyplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 07:08 Muž pedro144 [40] Re: ladalup
Přesně tak, jen ta gumička tam dlouho nevydrží. Buď praskne sama nebo se o to postarají obyvatelé. Mně se to tak stalo a to jsem pečlivě vybíral nepoškozenou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8686x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy