Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak přichytit mechy

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak přichytit mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 22:47 Muž @ Jifi [602] Re: Chimmy
Jávský mech se brzo přichytí sám, pak drží dobře.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2017 20:50 Muž @ Chimmy [1] Re: ctibum
Tak jsem to nakonec vyřešil obyčejnou nití, tak uvidíme, jestli se mech přichytí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 20:37 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: MirekSazava
Nešlo o lepidlo, ale o video s postupem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 19:48 Muž @ MirekSazava [24] Re: ctibum
Zrovna tim mi to moc neslo, je dost ridky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 19:47 Muž @ MirekSazava [24] Re: Chimmy
Vezmes kousek mechu nebo rostlinu, kapnes na nej lepidlo, strcis pod vodu a prilepis kam libo. Jako jakekoliv jine lepeni... Pouzivam lepidlo od Seachemu, jde to s nim paradne. Asi by ale slo pouzit jakekoliv jine, nejlepe gelove, za zlomek ceny. Jo a vem si na to gumovy rukavice, nebudes mit olepene prsty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 14:20 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: Chimmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 14:11 Muž @ Chimmy [1] Re: MirekSazava
MirekSazava napsal: Přilep ho sekundákem a hotovka :) Lepím tam mechy, anubiasy a pohoda...
A mohl bys mi prosím nějak konkrétněji popsat, jak ho přilepit? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 13:04 Muž @ MirekSazava [24] Re: Chimmy
Přilep ho sekundákem a hotovka :) Lepím tam mechy, anubiasy a pohoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 11:10 Muž @ Chimmy [1] Re: powery
Vlákno jsem četl a každý tu má jiné názory...Navíc většinou řešíte přichycení na kořeny a ne na kameny...Proto se ptám, co je nejlepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2017 11:03 Muž @ powery [90] Re: Chimmy
Co s přečíst celé tohle vlákno? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 09:12 Muž @ Chimmy [1] – Jávský mech
Ahoj, poradil by někdo, jak nejlépe přidělat jávský mech na lávový kámen? Díky :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 18:56 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: FishWoman
Nedávej ho moc hustě jen tak aby ti to sotva pokrylo kamen, poroste pak lépe než kdyby to byl velký chumel. I řasy se z toho dají lépe odstranit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 17:57 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Ahoj, zajímalo by mě, když chci přichytit mech na kus břidlice rybářským vlascem, jestli nevadí když mech pořádně obmotám a drobet ho zmačkám, jestli mi nemůže chcípnout když ho pomačkám? A kolik bych tam měla dát těch břidlic aby mi to udělalo celek, jak daleko od sebe by měly být?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:00 Žena @ BA [57] Re: Burik
Tak se nemusím bát, že někoho otrávím? Tak a mám zas jednu věc vyřešenou, díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2015 22:55 Muž @ kilo18 [2]
ja pouzivam rybarsky vlasec priemer 0,010mm je tenky vlacny a dostatocne pevny - nic ine by som nepuozival drzi na 100% ci uz machy , microsorka, anubias alebo buces
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 22:28 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: BA
Koupíš to v každém hobby marketu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 22:03 Žena @ BA [57] Re: jiri609
Ach jo dík za radu, ale co myslíš že jsem dělala? Už jsem prošla i net, ale nic jsem nenašla. Myslela jsem i na silikon, ale nevím jestli to opravdu drží (někde tu psali, že na dřevo není moc vhodný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 21:44 Muž @ jiri609 [55] Re: BA
čti diskusi pod tvým příspěvkem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 21:27 Žena @ BA [57]
Prosím mám dotaz, už jste někdo sehnal nějaké lepidlo do akvária? Na rostlinných akvariích není skladem. Niť taky použiju, ale potřebuji i lepidlo :). Předem díky za radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 21:11 Muž @ pendergast [17] - RostlinyRe: Burik
Nezlob se, nemyslel jsem to osobne proti tobe to experimentovani. Nekdo to musi zkusit kdyz je o tom presvedcen a pak se podelit o poznatky. Dik tobe za presvedceni a odvahu to zkusit. Ted uz vim ze to jde . Kdyz to jde, tak to taky nekdy zkusim. Dekuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 17:58 Muž @ Burik [724] - AquascapingRe: RBeil
Myslím, že ikdyby to mělo způsobit nějakou otravu, tak ve 300L vody ty 3 malé kapky lepidla velkou škodu neudělají.

Nezemřela mi žádná kreveta, ani rybka, stále přidávám další mechy, které lepím přímo pod vodou.

Rozhodně nejsem experimentátor.Aquascapeři to používají roky po celém světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 16:04 Muž @ kortezhugo [938] Re: Yirka
Tiež z toho daako "vedu" nerobím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2015 09:48 Muž @ Yirka [7217]
Přidám svou praktickou zkušenost. Mechy či rostliny typu anubias k podkladu gumičkuji. Vezmu tenkou zelenou gumičku a normálně to chytnu pod ni. Po nějakém čase přestřihnu a rostlina drží. (Když zapomenu, po pár měsících guma zteří a je to nastejno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 09:40 Muž @ kortezhugo [938] Re: pendergast
pendergast napsal: Doma jsem si nasadil bryle a pro vodni organismy velice nebezpecne.

Podľa mňa ide o nebezpečnosť tekutého - teda ak sa priamo vytlačí lepidlo do vody.Aj v akva silikone je kyselina octová (tiež toxická) a lepia sa ním akvárka.Pri (tvrdnutí) sa odparuje a potom je to OK.
Toto (toxicitu) treba trochu rozlišovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:37 Muž @ dudak [1264] Re: pendergast
on třeba takový glutaraldehyd má v bezpečnostním listu taky napsáno jakej je to jed, vysoce toxický pro vodní organismy a stejně ho tam akvaristi lejou horem dolem a nic se neděje. Já jsem vteřiňákem kdysi lepíval v akváriu běžně, ale šlo vždy o malé části technického vybavení, ale lepil jsem to venku a do vody to šlo až po zaschnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2015 22:30 Muž @ dudak [1264] Re: RBeil
Používám 100% polyesterovou niť hnědé barvy, takže ta se tak rychle nerozloží a používám ji proto, že na rozdíl od vlasce není na kořenech vidět a pracuje se s ní o mnoho lépe. Nakonec o to rozložení nejde, já bych byl naopak rád, kdyby se do měsíce rozložila, pak už to musí držet samo. Přichytávám v akváriu něco každou chvíli, takže jsem vyzkoušel všechny možné způsoby, síťky, vlasce, gumičky, vázací drátky a to nejen na mechy ale i na bucephalandry, hnědovky, anubiasy, HC a ještě další rostliny. Nit to zatím vyhrává, i když některé mechy dávám do síťky, protože se k nim s nití nedostanu.
Ono se řekne že s vlascem nebo nití je to snadné, ale když musím vázat něco přímo v akva, protože kořeny a větve jsou tak velké, že je na to nevyndám, dělám to s rukama víc než po lokty ve vodě a tím pádem na to nemůžu vidět, respektive můžu koukat přes hladinu a ruce, tak je to už něco trochu jiného a pinzeta s lepidlem by to značně urychlila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 19:11 Muž @ pendergast [17] - RostlinyRe: RBeil
Neni sekundak jako sekundak. Opravdu je v tom rozdil. V tydnu jsem koupil kyanoakrilatovy sekundak pro slepeni kolinek. Doma jsem si nasadil bryle a pro vodni organismy velice nebezpecne. Nutno cist pred zakoupenim. Nebyl to levny srac z ciny.Rybarsky vlasec funguje pro mechy krome ricie, ktera se nechyta k podkladu a tim uvazem proroste.Jinak vazani vlascem neni nic tak hrozneho a funguje to. Burik to lepi a nevypada to spatne ale co dal,to musi rict experimentator :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 18:46 Muž @ RBeil [153] Re: dudak
Niť se ti může po nějaké době rozložit, nejlepší máš koupit v rybářských potřebách monofil o průměru cca 0,12mm nebo pletenou šnůru o průměru 0,05mm. Nerozloží se, jsou oděru vzdorné a bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 18:42 Muž @ RBeil [153] Re: Burik
Všechny vteřinové lepidla jsou na kyanoakrylátové bázi, potom je rozdíl jestli pro technické, veterinární či lékařské účely. A lepit vteřiňákem pod vodou v akváriu mi připadá dost rizikové z důvodu otravy. Navíc ne všechny vteřiňáky jsou voděodolné čí voděvzdorné. Pod vlivem dlouhodobé vlhkosti či ponoření ve vodě se rozpadají a nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 00:00 Muž @ dudak [1264] Re: Burik
neměl bys nějaké konkrétní doporučení na nějakou značku? už mě to nebaví pořád to motat nití nebo dávat na síťku, tohle bych docela zkusil, ale mám doma jen jakési pochybné čínské, na kterém není napsáno skoro nic natož jestli je na kyanoakrylátové bázi. A ještě by mě zajímala technika lepení pod vodou. Jen prostě kápnout a pinzetou ponořit a přitlačit na místo nebo to má ještě nějakej fígl? palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 21:38 Muž @ Burik [724] - Aquascaping
Všechny mechy v mém akváriu jsem lepil vteřinovým lepidlem i přímo pod vodou a není problém..jen musí být a kyanoakrylátové bázi a je lepší gelové, lépe se s tím pracuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 21:02 Muž @ jiri609 [55] – síťka na vlasy
Fotka k příspěvku já jsem teď použil síťku na vlasy... dukoexim.cz/…
jsou tam 3ks, jemné, materiál nylon, vypadá pevně, na šutru nebo dřevě není skoro vidět. cena celkem 30Kč, koupil jse na náměstí ve ValMezu, prodejna potřeb pro kadeřníky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 09:04 Muž @ kortezhugo [938] Re: Horác
Tiež dobrý článok.
byvanie.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:58 Muž @ Hansel [943] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Horác
Díky moc oběma. Však já si vteřiňákem zakápnu taky kde jaký zranění, ale přeci jen když o má člověk dávat prvně do vody k choulostivým rybám, radši se zeptá pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.04.2015 08:47 Muž @ Horác [3580] Re: Hansel
Nebál bych se toho. Ne každá sloučenina, která obsahuje nitrilovou (též kyano) skupinu je nutně jedovatá (jde o to, jak pevně ten nitril "drží" na zbytku molekuly). Některá vteřinová lepidla se používají dokonce i k chirurgickému šití viz např. zde petr-kubac.blog.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2015 08:12 Muž @ pendergast [17] - RostlinyRe: Hansel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 06:30 Muž @ Hansel [943] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – Vteřinové lepidlo
Zdravím drazí rostlináři, rád bych se zeptal na použití vteřinového lepidla v akva. Několikrát jsem narazil na fotky i popisy o lepení právě mechů vteřiňákem.
Lepit mechy s tím nebudu, zajímá mě reakce živočichů co do toxicity lepidla.
Má s tím někdo nějakou zkušenost? Docela mě odrazuje to že většina lepidel na bázi kyanoakrilátu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:43 Muž @ Johan [4650] - RostlinyRe: KarlosS
Pracný? No nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:39 Muž @ KarlosS [1216] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: beermajkl
pracný, přečti příspěvek na který odpovídáme:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 10:13 Muž @ beermajkl [3]
Jájsem použil vlasec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.03.2015 10:49 Muž @ Designer [5645] - CichlidyRe: KarlosS
Mam doma 4ks a zadnou jsem jeste nepouzil, ale radit muzu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 10:46 Muž @ KarlosS [1216] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
není moc jemná, proroste to?
Já mám dobrou zkušenost se síťkou od ovoce (citrony, atp.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 06:16 Žena @ Wendy2 [399] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: vaaclav
ona potvora časem prorůstá i tou síťkou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2015 18:09 Muž @ Designer [5645] - CichlidyRe: Áďa
Pekne sitky se prodavaji jako zinka. Je to plastova sitka, stazena provazkem. Stoji asi dvacku a je k mani v ruznych barvach. Takhle to vypada:
www.a-cosmetics.cz/…
je to bezny sortiment drogerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2015 17:56 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Áďa
Na Riccii je nejlepší použít síťku. Vlascem jde špatně přichytit a časem proroste a máš ji na hladině. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2015 14:01 Muž @ Designer [5645] - CichlidyRe: Áďa
Nechat na hladine, a az udela kompaktni "kolacek", teprve ten pouzit :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 13:38 Áďa - Cichlidy – Trhutka plovoucí
Dobrý den, koupila jsem od akvaristy trhutku plovoucí, ale dal mi jen odstřižky. Pokusila jsem se jí přichytit nití. Je sice pořád zelená, ale části rostlin mi pořád unikají na hladinu. Prosím o radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 10:27 Muž @ zdenekps [0] Re: Turbínka
Jak to myslíš, že nebude dělat dobrotu? Jako kvůli kvalitě vody nebo rostlinám? Dík za upřesnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:03 R Žena @ Turbínka [2534] Re: zdenekps
Většinou padá první volba na jávský, ale ten třeba u mě nejde vůbec, docela se mi daří tomuhle mechu rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_christmas. Ale když koukám na tvojí nádrž, nevybírala bych mechy - změnit dno, ten tvůj plážový písek na jedné straně a kamenolom na druhé nebude dělat dobrotu, nasadit rychle rostoucí rostliny, dát akvo pořádně do kupy a až potom laborovat s pomaleji rostoucími mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:55 Muž @ zdenekps [0] Re: Turbínka
Aha, děkuji za informaci. A mohla bys poradit nějaký lehce dostupný a nenáročný mech? Chtěl bych ho přichytit pak na kámen. Díky ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 5762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16766-jak-prichytit-mechy