Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - přichycení na kořen, kámen či dekoraci

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Anubias - přichycení na kořen, kámen či dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:13 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Neovlivní, neudělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Takže to nemůže nějak ovlivnit kvalitu vody. A ten špendlík nic neudělá anubiasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:01 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Ano, ne na fest a bude to v pohodě. Ke kořenu používám špendlík a probodnu jak anubias, tak kořen když to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:58 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Mám dotaz. Můžu připevnit anubias ke kořenu/kamenu tímhle viz. foto? Většinou jsou tím připevněny kabely od televize, foťáku, telefonu apod. aby držely.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 18:29 curlykatie Re: Ičin
přesně tohle se mi stalo a pak jsme tam dali LED a už se nespálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 17:28 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vendy
problém určitě ne. jedinej problém bývají nízko položené zářivky, které jim spálí/vysuší listy. jinak jim to spíš prospěje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:55 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Ičin
Akva je zakryté deklem, spíš sem myslela aby neuschla nebo podobně. Ale pak mi došlo že tyhle rostliny pěstují ve skleníkách v květináčích, tak by neměla mít problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 13:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vendy
pokud si nespálí listy o blízké světlo, tak nevadí, spíš naopak. spousta akva rostlin kvete až po dosažení hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 12:30 Žena vendy [27] - Cichlidy – uchycení u hladiny
Ahoj mám anubias uchycený na větvi, která jde až nad hladinu, je problém když půjde nad vodu? některé listy už čouhají z hladiny...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 17:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Doporučil bych postupné ohýbání oddenku jako u větve u bonsají. Oddenek je skutečné dost pevný, ale postupné ohýbání by mohlo pomoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
Taky bych měl mít ten co ty, dostal jsem ho jednoho krásného dne od Glumči. Zkusím teda tu "hlavní větev" přivázat nějakým tím provázkem jak radíš. Snad se to povede. Řezání bych se rád vyhnul, ale když nebude jiného zbytí... Tak díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 13:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
No, je pravda, že nevím, co to máš za anubias a jak silné má oddenky... já to pochopil taky tak, že chceš změnit směr... a to jsem dělal u Anubias barteri, var.nana tak, jak jsem psal. A dělal jsem to nití, protože ta se za čas rozpadla a nemusel jsem pak už z dobře rostoucího anubiase zase tahat silon.... ono cokoliv takového dělat pod vodou je o nervy... a vytahovat kořen furt z akvárka taky není to pravé ořechové... taož tak ;-) Hodně trpělivosti a ať se dílo podaří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2012 13:03 Muž Yirka [9126] Re: Zoidik
Fotka k příspěvku Já jsem ho na pdobně tvarovaném kořenu - viz přiložené foto, rozdělil na dvě části a vyvázal normální gumičkou. Vypadá asi tak, jak by sis to představoval - jde do tří směrů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 12:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sux
To je možné, ale když jsem ho zkoušel ohýbat, tak ten stonek je hrozně pevný a celkem špatně se natáčí do stran. Takže zrovna moc nevěřím tomu, že ten špendlík, kterým by se připíchnul ke koření v požadovaném směru, že ho udrží dostatnečenou dobu aby se kmínek (nebo jak se tomu říká) přizpůsobil novému tvaru, směru růstu a než by kořínkama přichytil. Jestli se teda vůbec nějak bude dát přizpůsboit novému směru růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 12:46 Muž sux [117] - AmerikaRe: Zoidik
Já si myslím, že to Romant pochopil, asi rostlinku, která mu roste, tam kam nechce, ohne do směru, který se mu hodí a zajistí v oddenku špendlíkem? Tak jsem si to představil já. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 12:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor, romant
Fotka k příspěvku Kruci kluci :-) , ja nepotřebuji přichytit již přirostlý anubias ke kořenu. Ale upravit mu směr růstu jak pochopil sux ;-) Část kořenu, po kterém roste už porostl celý a teď poamlu roste volně do prostoru a potřebuji ho stočit zpět na kořen. Špendlík je sice fajn nápad, ale nejspíše kdybych o něj zapřel ten silný sotnek, nebo oddenek nebo co to je, tak by špendlík asi hodně rychle rychle šel ke dnu. Možná ta nit (spíše vlasec), kdyby se omotala kolem kořenu a rostlinu přitahovala na správnou stranu kam chci aby rostla, tak by se snad přesvědčil dal. Dovolím si přiložit ilustrativní obrázek. Zelená barva je, jak roste teď. Červená barva je další směr růstu, kterého rád docílil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:47 R Muž romant [27987] Re: sux
Ne, nikdy jsem s tím problém neměl a máš pravdu že to není stonek, jak jsem napsal, ale oddenek, jak správně píšeš Ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
a to nehnije? To už bude starší dřevnatější oddenek? to mě nikdy nenapadlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:42 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Já nevrážím hřebík, ale špendlík a to pěkně skrs ten stonek, prostě ho nabodnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:40 Muž sux [117] - AmerikaRe: Zoidik
Tak to nevím, jestli se dá nějak přesvědčit. Mě anubias zarostl už celý kořen, velikost tak fotbalového míče...Ale sám od sebe se plazil po dřevě...Jsou tu kytičkáři, kteří to určitě umí. Já jako barbar ustříhnu dceřinou rostlinku a přívážu na druhý konec kořene smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 11:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
A co takhle ten výhonek přivázat? Já přivazuju bavlněnou nití, protože ta se po čase rozpadne a nic z ní nezbyde (většinou ji sežerou krvetky), a tak nemůže ničemu v budoucnu uškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Směrování růstu
Mám otázku. V akváriu mam kořen na kterém mi roste anubias. Jelikož se jedná o celkem pomalu rostoucí rostlinku, tak jsem ji nechal přirůst k takovému pahýlu, který je na konci kořenu. On ten pahýl je i na druhou stranu kořenu, ale má takový rádoby šípovitý tvar. Chtěl bych se zeptat, řešil už tady někdo z vás směřování růstu této rostlinky? Pokud ano, tak jak? Napadlo mě třeba zarazit to kořenu hřebík a "stonek" o něj zapřít, ale mam vzniklo by tím riziko možnosti zranění rybek a to bych nerad riskoval, takže nějaké lepší osvědčené nápady? Jedná se tento kořen rybicky.net/nadrz/13126/80.jpg rybicky.net/nadrz/15694/4.jpg anubias roste z levé strany a začíná růst do volného prostoru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 15:44 Muž pantany [7] Re: romant
diky za odpovede. ancistrusov mam, len dvoch, staci to v pohode. takze drevo by malo byt teda v pohode, ale nevylucujem do buducna ked nejake fajne niekde uvidim v akvashope ze dokupim dalsie, ako dekoracia to je good material
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:09 R Muž romant [27987] Re: pantany
Ten poločas rozpadu kořenu mangrove bych viděl na desítky let, podle mě naprosto zbytečná obava. To Ti ho dřív šežerou ancistrusy, tedy jestli tam nějaký máš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:57 Muž pantany [7] Re: romant
no ten koren co mam je mangrove drevo kupovany v akvaristike, preto som pisal ze kupim este jeden mensi koren a dam to nan, alebo to mangrove drevo sa nerozpadne? kedze doteraz co je cca 6 rokov je uplne v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:47 R Muž romant [27987] Re: pantany
Taky mám rádši kořeny, než kokosáky, ale to je věc osobního vkusu. Pro mě vůbec nejlepší jsou kořeny z rašeliniště, který i třeba trochu nějakej čas barví a tím se starají(tím co se z nich uvolňuje) o vylepšení prostředí v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:39 Muž pantany [7] Re: romant
no doteraz ten koren co je tam cca 6 rokov je taky aky bol ked som ho tam daval, tvrdost ma dobru, nelame sa ani nerozpadava. za to kokos sa mi rozpadol, ten tam bol cca tiez tak dlhu dobu. preto dumam ze kupim este jeden koren a dal by som ten anubias nan, aj keby sa rozpadol trapit ma to nebude. tento koren som zhanal veru dobre dlhu dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 10:16 R Muž romant [27987] Re: pantany
Když bude mít vhodný podmínky, tak jak to popisuješ prosperovat bude a to, že se rozpadne kořen, to určitě ano, ale tu dobu bych viděl na hodně dlouho, takže bych se toho taktéž neobával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 09:08 Muž pantany [7] – anubias jedna otazocka
zakupil som anubias a gumickou prichitil o koren, drzi. chcem sa ale spytat jednu otazocku. korene su normalne vo vode, nie je to zakorenene ani nehrozi ze sa zakoreni nakolko je prichyteni vo vyssej casti korena (cca 15 cm nad dnom). chcem sa spytat ci takymto sposobom mi rastlinka nevykape kedze nebude zakorenena len prichytena o koren,ziviny bude cerpat len cez koren a listy z vody. druha otazocka je ked za casom zakoreni o koren nehrozi ze by sa ten koren cely rozpadol? koren mam v akvarku uz 6 rokov a ma super tvar. dakujem za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:17 R Muž romant [27987] Re: strelec
Potom je další postup jasnej.
rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna
rybicky.net/forum/3914
Já sám za sebe doporučuji klasickej betonářskej písek a to buď tak jak je a nebo lehce přesátej na štěrkovou frakci 2-5mm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:13 Muž strelec [1] - MiniakváriaRe: romant
Jdou z toho bublinky malí jako by to byl vzduchovací kaminek coze a když sem ten ocet vylil tak i slyšet to je jak praskaj coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 12:44 R Muž romant [27987] Re: strelec
Vyndej ho z toho štěrku a nech ho stejně, jako ty ostatní, přichcený ke kořenu, kameni, tak aby ty kořeny nebyly zahrnutý v substrátu. To jestli je ten szbstrát tzv. méně vhodnej zjistíš tím, že pár kamínků hodíš do octa a když to bude šumět, tak je to dno s vápencem, takže tu výměnu bych doporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 12:34 Muž strelec [1] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj akvaristi, mám k vám jednu prozbu. Mám anubiase barteri var.nana a začali mi uhnívat stonky u té hlízky nebo jak se to nazývá. Listy jsou krásně zeleně zbarveny i kořínky jsou vidět že vyrustají nové. V akva mi poradili že je mám hnojit tak mi prodali ňáké tekuté hnojivo pro rostlinky. Ale rači se zeptám vás. Myslíte že je to tim že nedávám hnojivo? ne
Akva 50x25x25 40litru,světlo agva glo 14W. Akva je skoro u okna takže tam přes den je dost světla. Světlo zapínam až tak na večer na pět hodin. Ostatné anubiasy mám přichytěné na kameni a na kořenu. Ty vypadaj zdravě. Jen ty anubiasy co byly ve štěrku tak mi odcházej.
Štěrk bílá drť 2-4mm. Prý je to blbej štěrk, tak chystám jeho výměnu za jemnější (zrnitost 0,8-2mm). A na vrch pár hrubších kamínku zr.2-4mm.
Vodu dávám vodovodní odstátou min.3 hodiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 11:17 Muž pike [0] - Amerika
Fotka k příspěvku listy vzplývají, takže pár prostrčit vhodnou škvírou kořenu a zbytek volně viz. foto (vpravo anubias barteri), kořínky rostliny se začnou časem samy tlačit do dna a nevadí ani že jsou při vysazení třeba 5 cm nad ním.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 07:47 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Může být. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 07:45 Muž dimmur [283] Re: romant
taky si myslim, ze to bude nejslepsi.....mam koren ve tvaru dvou korenu vedle sebe spojenych a tak ho vsadim do mezery mezi nima (cca 1-2 cm mezera)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 07:42 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Dal bych ho doprostřed, ať má možnost se rozrůstat do všech směrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 07:40 Muž dimmur [283] Re: romant
bude to Anubias barteri var. nana, me jde jen o to (koren mam opreny o kamen), jestli ho prichytit doprostred, nahoru nebo dolu....kde to bude pro jeho rozrustani lepsi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 07:37 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Normálka ho píchni na ten kořen a on ho bude obrůstat, to jak bude ten anubias velkej(vysokej) bude záležet na tom, jakej druh toho anubiasu máš, můžeš mít 5cm, ale taky 30cm anubiasy, takže poroste jak do výšky, tak hlavně do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 07:19 Muž dimmur [283] Re: romant
anubias roste smerem nahoru? Mam ho tedy prichytit spise ke spodku korene a on pak poroste hore?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:40 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Ano chytí(přiroste), ne nemusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:36 Muž dimmur [283] – prichyceni na koren
Mam asi hloupou otazku, ale kdyz pripevnim anubias nana na koren a bude cca 20 cm nad substratem, tak se chyti? Nemusi byt koceny v substratu?
Diky za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:48 Muž Yirka [9126] Re: Mirushe
Hlavně nesmí býti zahrabán v substrátu. Hlavní oddenek a kmořeny by měly být volně ve vodě či na dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2012 19:43 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Mirushe
Anubias je vhodné přichytit na kořen,či kámen vlascem,či zasadit do štěrku,přičemž oddenek musí být vždy nad substrátem.Doba svícení by se měla pohybovat kolem 12ti hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:37 Žena petulinakk [2016] Re: Mirushe
Přes noc normálně tmu :-) na velikosti akva v tomto případě zrovna nezáleží, ale jinak je moc fajn že když pokládáte otázku tak automaticky dáváte nějaké "vstupní" údaje, kéž by to tak dělal každý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:27 Mirushe – anubias
zdravím, prosím mohl by mi někdo poradit? koupili jsme dneska s mužem 3 anubiasi, mám jedinou otázku, svítit jim celý den, nebo přes noc můžou mít normálně tmu, máme 52l akva, 15w zářivku, na výšku 30cm, prosím poraďte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 09:33 Žena petulinakk [2016] Re: Pepan
Také přivazuju vlascem, když se anubias uchytí tak vlasec ustřihnu, ale stejně není skoro vidět, tak by se ani stříhat nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.02.2012 08:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To nehrozí. Dokonce když kupuji manželce kytku, musí být řezaná, aby si nemyslela že si pořizuji další orchidej do sbírky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Možná kdybys to nafintil s těmi kráááásnými květy, "skoro jako orchideje", smich třeba by tě nechala někde v koutku kutit. Z jedné kytky je i třicet nových...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jenže ono to v paneláku nejde. Už na hraně jsou moje akvárka a asi padesátka orchidejí. Kdybych si pořídil ještě kýbl na Anubiasy, tak je z mé manželky vdova.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12166x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/167-anubias-prichyceni-na-koren?od=51