Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - přichycení na kořen, kámen či dekoraci

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Anubias - přichycení na kořen, kámen či dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:39 athaya Re: Rybous
Ja ho mam v strku a nic, pekne rastie dalej. Ak ho ces mat na koreni mozes ho trebarz priviazat nitkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2007 15:32 Muž Criple Fishx [5] Re: Rybous
Mam ho normalne zasazenej do dna uz čtvrt roku. Dari se mu krasne a korinky neuhnivaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:20 Page Re: Rybous
Myslím že by se takto sázet neměla. Že pak uhnívají kořínky a kyti zajde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:18 Rybous Re: Page
a stane se neco kdyz ji vsadim normalne do sterku? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:13 Page Re: Rybous
Určitě vlasec;-), nebo můžeš přichytit sešívací sponkout kořeny anubiasu ke kořenu:-)
Koukám že Vrubouš dneska ftipem srší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Rybous
Privaz ji vlascem trebas, rozhodne nesazet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 14:54 Rybous – Anubias Barteri nana
Jak mám zasadit tuto rostlinku na kořen?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 19:01 Muž Sprachys [48] – .
pridelal sem to vlascem ale nedrzelo to tak jako gumickou ;-) nekdo mi tu i radil ze se to pridelava sesivackou a ze ty spony pak zreznou a ztratej se ve vode jako "hnojivo" a nubias uz drzi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 15:36 Sidonius Re: potom
Takže stačí tak dlouho, dokud se nepřichytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 15:25 potom Re: Sidonius
=> takze staci aby byl privazanej mesic?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 02:44 Muž [] Re: potom
Kdysi jsem pěstoval kaktusy a ty jsem rouboval pomocí preservativu.Měl jsem taky stejný problém a tak jsem to skusil s preservativem.Ustříhl jsem dva slabé pásky,vypral pod horkou vodou a přicvaknul Anubias ke kořenu.Za měsíc,kyž pustil kořeny jsem jednoduše pásky přestříhl a vyndal.Preservativ je velmi jemný a nepoškodí kořeny.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 23:11 Sidonius Re: potom
Pokud se bude anubiasu dařit, jeho nové kořeny budou silné, zpočátku světlé, později ztmavnou, a bude i pouhým okem viditelné, že se "zavrtávají" do podkladu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 22:26 potom Re: Sidonius
Privazal sem ho vlascem.. za jak dlouho se sam prichyti a vlasec budu moct sundat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:42 Sidonius Re: potom
Rataj to dělá tak, že pomocí sešívačky "přišije" kořínky (1-2) anubiasu kovovou sponkou ke kořenu. Sponka časem zreziví a anubias se do té doby stačí přichytit. Podobně jej lze přes kořínky přichytit omotáním vlasce nebo jejich přitisknutím kořenem ke dnu. Tady ale "hrozí", že si to anubias zamíří místo po kořenu - po dně pryč... smich
Nový nick by potěšil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 20:46 potom – Tak jak?
Jak přichytáváte Anubiasy na kořen?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2006 13:38 Muž [] Re: sarka
Já použil vázací drátek v placaté bužírce, nebo jak se to jmenuje. Používá se například ke svazování smotaných kabelů od výrobce (u PC) nebo i jinde. Nemusí se to uzlovat, jenom zatočit a je to. Prodávají se černé, zelené....Tenhle způsob se mi osvědčil... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 13:31 kamil Re: sarka
já přichytávám obyčejným silonem, vlascem na chytání ryb. Zatím se mi tento způsob osvěčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 17:43 V.Malawi Re: sarka
normálně tenkou gumičkou funguje to léta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 15:57 kyblikojd Re: sarka
Je to vlastně jedno, čím ho přivážeš, jde to třeba i obyčejnou nití (tak to dělám já), nebo jsem slyšel i rybářský vlasec že je dobrý, nebo se některé rostliny přichycují gumičkou, než se přikoření ke kořenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2006 14:52 Roman Re: sarka
Stačí ho přivázat k dekoraci silonevlasec na ryby).Koupíš v kdejakých rybářských potřebách.Časem přiroste a silon můžeš odstranit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 14:41 sarka – anubias na kořeny
Prosím poradí mi někdo jak mám přichytnout anubias na kořen? Máte s tím nekdo nějaký zkušenosti?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12166x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/167-anubias-prichyceni-na-koren?od=151