Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 22:37 králas Re: DavFM
Hodnoty nevím. Ale přidávám cca třetinu deionizované.
Abych byl přesnější. Občas se něco rozplave, ale opravdu minimum.Z dvaceti cca 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:51 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
A voda? Tvrdost nebo vodivost? Pokud se vykulí, ale nerozplavou, je může být chyba ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:33 králas Re: Jifi
Ne ne, jikry po vytření přesouvám do jiné zaběhlé nádrže. Někdy zůstanou nějaké v mechu a vidím je pak vykulený na dně misky pod mechem. Ty taky následně přesouvám. Ale chybu vidím v tom brzském rozkrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:27 králas Re: DavFM
Mech tam mám taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 20:40 Muž Jifi [675] Re: králas
Dával jsem Hikari First Bits a paráda.
To popisuješ situaci v akvárku s rodiči? Jestli ano, tak mladé v pohodě sezobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2017 20:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
Zkus jim tam dát mech. Na něm je vždycky aspoň trochu nějakého mikroplanktonu ať mají aspoň něco do začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 20:11 králas rozplavání
Díky všem za rady.Jako první zkusím to nekrmení do rozplavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 19:56 Muž navik [908] - SumciRe: DavFM
ano a doplnit případně opatrným dávkováním mraženého vířníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 19:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: navik
Uživatelsky použitelný pro tento případ je Protogen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 19:50 Muž navik [908] - SumciRe: králas
pokud máte vhodné parametry vody zkuste rozkrmit plůdek nálevníky a vířníkem, obávám se, že uváděná krmiva nebere a chcípne hlady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 19:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
Dokud neplavou, tak nekrmit! Oni si něco k snědku najdou, pokud by se rozplavali bez tebe. Ale rozkládající se žrádlo je zabije.
Důvod nerozplavání se bude ale spíš ve tvrdé/nevhodné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 19:38 králas – rozplavání
Nějak se mi nechtějí mladí rozplavat. Po vykulení jsou vždy různě po stěnách a na dně. Další den je nevidím. Rozkrmuji JBL nobil fluid artemia(tekuté) a JBL Novo tom artemia(prachové) dvakrát, třikrát deně ve velmi malém množství. Nevím kde je chyba. Mám ještě prachovou spirulinu, ale nezkoušel jsem ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 09:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: motýlek
-v obecném pojetí výkladu ,lze vaši formu příspěvku zařadit do výkladově uvedené skupiny tzv "Multifaktoriálně" podmíněných vrozených vad
-u "Monogenně" podmíněné vrozených vad je to trochu jiné
-jinak souhlas ,uvedený náhledový "abstrakt" není potřeba dále zde rozvíjet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2017 09:07 Muž motýlek [275] Re: lacewings
Tak ono je to vždycky vzájemně ovlivnění mezi druhém/jedinci a prostředím ... v podstatě každý druh/jedinec nese jakýsi geneticky plán - a když se vyvine prostředí tak, že jej může uplatnit, tak přežije, případně se trochu zmeni - a když taková situace nenastane, tak se buď nic neděje a nebo časem ten plán vysumi a i kdyby později se prostředí změnilo, tak už nezareaguje ...
On je to ale spíše problém lidstva a ne přírody - pro přírodu je člověk jeden druh z milionu, takže ztráta jednoho druhu nic neznamená ... ale to jsme se opět dostali do oblasti genetické filosofie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2017 08:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-přesně tak
-za vrozenou vývojovou vadou může být celá řada příčin ,kdy některé vady vznikají na genetickém podkladě a jiné kvůli vnějším příčinám vlivu prostředí (tzv "Monogenně" podmíněné vrozené vady ,způsobené mutací jednoho genu a tzv "Multifaktoriálně" podmíněné vrozené vady,tvořené souběhem genetické vady a vlivu faktoru prostředí)-obecný vztah výkladu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.10.2017 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
Ovšem z hlediska darwinistického pohledu na druhy je třeba také připustit, že ty druhy, které zmiňujete (napadají mne třeba "pouštní halančíci"), mohou mít k tomu rozmnožování v uzavřené skupině nějaké zvláštní predispozice, které brání genetickému poškození. Protože naopak jsou druhy, které by tento cyklus nevydržely a k třeba deformitám mají sklony, protože ty v přírodě ustupují díky neustálému míchání krve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2017 08:13 Muž motýlek [275] Re: erik1982
Obecně je laicky pohled na genetické vady zkreslen nepodloženými pověstmi o škodlivosti rozmnožování v malé skupině ... jenže spousta samostatných druhů takto v malé skupině nejen vznikla, ale často se i dlouhodobé udržuje ... jediný rozdíl oproti přírodě je ten, že akvaristy se pokouší udržet při životě i jedince, kteří by v přírodě podlehli výběru ... proto je nutné do chovu vybírat jen ty nejvitalnější jedince bez vad - pokud tedy nechováme právě ty vady jako cíl - např zavojnatky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.09.2017 18:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: erik1982
Otazka znie že ak vyrastú môžu sa medzi sebou triet?
-mohou
Nebudu mat nejakú genet.vadu?
-poznáte podle samotného vývoje ryb ,nebot se domnívám ,že neznáte původ chovných ryb a za jakých podmínek byl prováděn jejich chov
Mam radšej obnoviť pari na trenie?
-nemusíte ,pokud je odchov a vývoj ryb v náležitém standartu
Či iba dať dalších nových dvoch troch samcov k nim.
-přidáním tzv. "nové krve" do linie chovu vašich odchovů ,bývá vždy přínosem

-zásadou by mělo být ,používat a přidávat do chovu pouze ty nejlepší jedince , kteří jsou náležitě kondičně ,stavbou těla a zbarvením odpovídající druhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 18:02 Muž erik1982 [23] - rastlinne – rozmnožovanie
Ahoj.Mam 4 galaxy vo vitieracke.2x samece 2x samice.Ikri majú do týždne cca 2-3x. ale už mám asi cez 20ks.Otazka znie že ak vyrastú môžu sa medzi sebou triet?Nebudu mat nejakú genet.vadu?.Mam radšej obnoviť pari na trenie?Či iba dať dalších nových dvoch troch samcov k nim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 12:40 Msmith
Zdravím, prosím o radu. Asi dvouměsíční rybky mají problém s plaváním, tipoval bych to na něco s plynovým měchýřem, zkrátka jdou ke dnu. Nyní už třetí ze sedmi. Dospělé galaxy i rasborky skvrnoocasé jsou bezproblému. Poraďte...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 18:41 Muž infernus [12]
Ahoj, mám další dotaz a to, kdy, v jakém věku/velikosti jsou mladé rybky připravené k vytření. Děkuji za informace...
Edit: Našel jsem, že rybky dospívají při velikosti 1,5 cm a v cca 5 - 6 měsících stáří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: infernus
Někdy se to fakt může stát. Nebo samice naklade jikry sama bez přítomnosti samce. A není to jenom u ryb. Kamarádovi takhle třeba nakladla vajíčka samice drápatečky bez přítomnosti samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 17:56 Muž infernus [12] Re: radim
Voda už je v hajzlu, doslova. Můžu to změřit příště. Samci tam jsou také, že by lesby? To snad ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2015 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: infernus
Jo tudle to je... já hledal po vzkazu a dotazu... No kdo to kdy slyšel, aby se po vytření měnila u jiker voda??? coze Já teda nee... V prvních hodinách jsou jikry právě nejcitlivější na jakékoliv změny...ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 15:54 radim Re: infernus
Ještě sem dej hodnoty vody v které se to sanžíš vykulit ;-) Nevlítli ti na to jen samice? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 11:38 Muž infernus [12]
Ahoj, prosím nevíte někdo čím mohlo být, že všechny jikry, cca 30, zbělaly? Mohlo to být kvůli výměně 4l vody po vytření z nichž 2l bylo přímo z kohoutku, další 2l odstáté cca 8h? Samozřejmě vyhřátá na stejnou teplotu. Po vytření bez chemie proti zaplísnění. Budu rád za každý názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:55 Habrus Re: infernus
Zdarec asi před čtrnácti dny jsem si pořídil deset galaxek a teď mi plave v akváriu asi čtyřicet malých rybek. Mám čtyři samice a šest samců . Mladé jsem neodlovoval a plavou si tam s rodiči úplně v pohodě . Zarostlé akvárium moc není protože tam mám rostlinky jen v květináčích a nějáký ten kořen . Dno je bez vrstvy štěrku . Na stěnách pořád visí čerstvě vylíhlé rybky. Jediná věc která chrání mladé před sežráním je ta že neustále plavou mezi buchankama a rodiče jsou neustále nacpaní planktonem . No ajak mám vyřešené krmení ? Ty buchanky mají v zadní části vaky na vajíčka ze kterých se líhnou nauplie a ty slouží jako potrava pro potěr . Akvárium má 65 l a jednou za týden tam dám plnou kávovou lžičku živých buchanek a hotovo . Takže v zimě to bude asi problém ale v létě se to dá takhle jednoduše vyřešit . Samozřejmě je nutné mít někde zdroj živých buchanek . :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 12:19 Muž infernus [12] Re: seic
Nene. Mam jeste krevetkariu. Cca 25l. Byl tam jen par galaxek a krevetky. Vytreli se mi v tomto aq. Laduju je prachovym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 06:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: infernus
- u me jako "amatera" byl nejvetsi problem je rozkrmit - nalevnik, hadatko, artemka
- stejne jsem o cast prisel
- ted jsem se dival, se ti vytiraji v te 200ce? vajicka ti mohou pozirat i krevetky!
- pokud se objevi pludek ve velkem AQ, prelovil bych ho do elementky a tam ho "ladoval" zivym krmenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:47 Muž infernus [12] Re: seic
Já ne, mám poměrně zarostlé dno rostlinkou Glossostigma elatinoides do kterého jikry krásně zapadnou. Jde mi jen o to, že včera jsem tam měl 4 prtouse, dnes vidím jen jednoho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 19:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: infernus
- muze se to stat, ja rodice odlovil hned po treni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:24 Muž infernus [12]
Ještě otázka, je možné aby rodiče požraly rozplavaný plůdek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 18:57 Muž DrChila [243] Re: infernus
Já jsem galaxy odchytil v velkém 140L akvariu dal do 90L jel na týden na dovolenou a nic se jim nestalo. Ostatně jsem si myslel že jsou stejně mrtvý už 2 den co jsem je přendal krmil jsem tekutým krmivem 2 dny a pak na týden na dovolenou. A přežili asi všechny a byli větší. Ale akvárium jsem neodkaloval ani nepamatuju a rostliny jsem v tu dobu nestřihal protože jsem měl zkouškové období takže vlastně 3 měsíce netknuté akvárium.
Jeden den vydrží 100% zbytek je na vlastní riziko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 17:37 Muž infernus [12]
Ahoj, chtěl bych se zeptat někoho zkušeného jestli vydrží 10-ti denní potěr galaxy jeden den bez krmení. Respektive, jak dlouho se dá odhadnout, ze by bez krmení vydržel. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2015 16:47 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: infernus
Horší.

Roztáhni mech po ploše roštu a ukotvi. Lze bodově položit malé dobře omyté křemeny, nebo skleněné tyčinky. Důležitá je ze dvou důvodů při tření i výška roštu nade dnem a po výtěru mírné proudění vody, aby se k zapadlým jikrám stejnoměrně dostala teplotně vyrovnaná a okysličená voda. Pro odstranění neoplozených kazících se jiker, možno rošt zvednout ode dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 15:35 Muž infernus [12] Re: Deepinpeat
Fotka k příspěvku Díky za info. Snad to nějak dopadne. Vytřely se mi v miníčku a zjistil jsem to až podle rozplavaného plůdku. Bohužel tam byl jeden jediný kus. Tak se ho snažím vypiplat a ted bych je chtěl zkusit vytřít ve vytíračce. Mech načechrán.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 14:56 Deepinpeat Re: infernus
Hele nikdy jsem je nedělal, ale rozhodně bych načechral ten mech. V takhle hustém ty jikry nepropadnou roštem a sežerou to. Ještě když je tam skupina ryb tak ty co se zrovna netřou mají čas vyžírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 13:15 Muž infernus [12]
Fotka k příspěvku Ahoj, snažím se vytřít Danio Perlové. Chtěl jsem se zeptat jestli na hejno 2 samců a 3 samiček je nádrž o rozměrech 14x24x15 s výškou hladiny 8 cm v pořádku. Zařízení nádrže posílám v příloze. Třecí rošt má oka velikosti 2mm. Předem díky všem za info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 05:38 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
- me prvni pokus nevysel, tohle uz je 2 ;-)
- z uplne prvniho spontanniho vyteru ve spol. nadrzi uz plave jedina v hejnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 21:49 Muž DrChila [243] Re: seic
Tak to jsem na tom líp. U mých 3 galaxek prvních mám už i tečky :) A jsou tak centák velký skoro... Jenže tam mám sumečky sklovitý a bojim se zbytečného ublížení.. takže radši počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
Fotka k příspěvku - pristi tyden je zkusim prelovit k puvodnim Galaxkam ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2014 16:24 Žena Turbínka [2558] Re: matchbu
Všiml sis, že odpovídáš na příspěvek z roku 2011? A pokud to byla skutečně infekční vodnatelnost tak nechci podceňovat možnosti tohoto léčiva, ale na infekční vodnatelnost je docela krátká, protože ta je téměř neléčitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 16:13 matchbu Re: Moucha
na vodnatelnostmi pomohlo léčivo Esha myslím že tobyl označeno 2000

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 10:13 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
- tak to vypada, ze vsechno rozplavano, na stenach uz nic "nevisi"
- zde zverejneny postup od uziv. Chem - DIKY ;-) + nastudovano forum www.celestialpearldanio.com
- rozdil pouze maly vnitrni filtr vs. bublifuk, AQ na parapetu okna-nesvitim
- ted na rozkrmeni na zacatek kvalitni nalevnik od "profika" + nasledne hadatko octove
- pocet 25+, nejde to vsechno naraz spocitat, neco je zalezle v mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.06.2014 18:43 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – alien
Fotka k příspěvku :-) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 06:17 Muž DrChila [243]
Tak už to je 8 den nebo 9 co tam mám vytřený galaxky a vypadají že rostou jsou tam vidět i zažívací orgány. Tak to asi už přežijou. Kapal jsem tam ten Liqimin. A prachové krmivo. Celkově jsem radši hodně krmil. Už ďoubou i do tetraminu vločkového najemno rozdrobeného.
Viděl jsem tak 10 rybek. Ale mám momentálně hodně zarostlé akvarium který nechci střihat aby se měli kde schovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.04.2014 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Není. Není to jiné, protože chovatelé mající zkušenost se žloutkem sůl přidávají běžně, kyselina se používá proto, aby se vajco "srazilo"...takže -
pokud někdo krmí jen žloutkem, je to jiné o ty přísady, znalí vědí, že jsou dobré... :-P smich ahoj
Edit pro neznalé jste přispěla ke vzdělání, protože jsem se více rozepsal... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:41 Muž Chem [837] Re: DrChila
Zkušenost s tímto nemám, ale zajímalo by mě, zda je to jiné než když rozkrmujeme žloutkem. Podle složení je to jen žloutek, sůl a HCl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:24 Muž DrChila [243]
Má někdo zkušenosti s tímhle?
www.akvarista.cz/…
je plnohodnotné krmivo v tekuté formě(s částečkami do 0,1mm), vhodné pro všechny druhy potěru. Při tomto způsobu krmení nedochází k bobtnání stravy, tak jako při použití suchých směsí.
složení: vejce, chlorid sodný, kyselina solná.
Artémka se mi nechce zakládat a zatim to je zbytečné našel sem asi 10prcků od galaxy. A musel bych je nějak odchytnout těžko říct jak když sou rychlí a skoro neviditelný.
Začal sem krmit práškem z tablet. A tímto výrobkem co sem viděl poprvé. Tak snad nějaký galaxky odchovám jedli jak ten prášek tak tohle ale tohle vypadalo že jim to víc chutná.
Děkuji za jakýkoliv názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: seic
si raděj nakultivuj ,,senný nálev" z banánový slupky, nebo tak něco...ten viřník je na ně moc, jak jsem ti už psal i tu nejjemnější artémku berou tak 3/4 den po rozplavání

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16634-danio-perlove-razborka-galaxy-rozmnozovani-odchov?od=51