Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 12:13 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Richo
0 by Vám nikdy neporadil, to byl sice celkem odborník na venkovní chov kaprovitých a živorodek, ale více arogantního, nemyšleného a neochotného akvaristu jsem v životě nepotkal, moc dobře si ho pamatuji :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2023 18:45 Muž Richo [11] Re: 0
0 napsal: Umění je vychovat kvalitní tělesně nezmrzačená dánia.

A nemůžete poradit jak na to? Na čem to závisí? Docela by nějaká zkušenost pomohla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2023 15:15 Muž pepik [6] – Rozpadající se jikry
Zdravím kolegové,
Mám problém s razborkama a už sem z toho na mrtvici…
Třou se jak blázni, ale odchovy z toho jsou mizerné…přitom dania pruhovaná se mi povedli…
První problém byl s plesnivenim jiker, to už jsem vyřešil-zvýšil jsem sodou PH, ale teď přetrvává problém s lihnutim…buď se jikry za 2-3 dny rozpadnou a zmizí a nebo se rybek vylíhne par ks a ty pak chcipnou…kdyz se zadari, tak se rozplave třeba 10ks a ty už jsou pak dobrý…
Vodu mám podle papirkovych testu Ph 7-8, tvrdost do 7 max, teplota 22-25 - to jsem zkoušel, tam jsem rozdíl nezaznamenal…
Rybky se mi vytiraji do takové misticky a jikry potom prendavam do vytiracky, kde je stejná voda jako v akvarku…
Pokud by jste někdo měl typ co s tím, budu rad :)
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 19:28 Muž paulo [58] Re: doda
Díky za reakci, nechám to na neděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 19:11 Muž doda [134] Re: paulo
To se takto nedá přesně určit .
Pokud máš strach že požerou jikry tak teď dej holky (aspoň si zvyknou) a v neděli kluky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 18:44 Muž paulo [58] Re: doda
Jak dlouho vydrží samice plná jiker čekat na samce? Jedu zítra na čtyři dny pryč. Ptám se určitě hloupě, ale buď tam dám samce a je možnost že sežerou jikry a nebo to počká na neděli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 08:11 Muž doda [134] Re: paulo
Pokud se chceš pokusit o odchov tak přesunout do samostatné nádrže . Nezapomeň taky na samce ( to ale snad víš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 07:35 Muž paulo [58] – Množení
Zdravím vás, potřebuji radu zkušenějších. Mám Dania společně v akváriu s krevetkami a endlerkami. Dvě samice se pěkně kulatí a vypadají že jsou plné jiker. Mám je dát do porodnicky v akváriu nebo je přesunout do volné nádrže, která mi zůstala zajetá po krevetách, je zarostlá a je tam měkci voda a teplejší voda. Jestli toto přesouvání nebude mít spíš negativní účinek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 15:57 Muž Nobody [-14] Re: Laci
Pokud můžeš toto krmivo sehnat, krm trepkou a viřníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2022 07:38 Muž ajajak [228] Re: Laci
Dej jim co nejemnější kompletní krmivo, třeba ho ještě roztluč ať je co nejmenší a prcci ho mohli přijmout. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2022 09:20 Laci – Danio margaritus
Dobry védelinby ste pomahat? Mam razboru, a chovat vobec neviem, male rybky ziju 5-10 dni a potom umieraju, su blede a keby vyskocili oci. Su v malej akvarke, gh 5,kh 3,ph 7.5.dusitan dusicnan 0,krmim hikary baby, lyqiminom, a jbl artemiou. Mozno ze preto umieraju ze nedam ím zivu artemiou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2022 15:48 Muž navik [908] - SumciRe: Sander
Pro krevetky jsou jikry pochoutka. Pokusně jsem dal snůšku skalár na listu ke krevetkám a za pár minut bylo vyčištěno “do čista”.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 12:32 Muž Lojza007 [1180] Re: Sander
Pokud ty vajíčka uvidíš, tak je nech vytřít asi jedno ve kterým akváriu a pak dej do nějakýho sítko na čaj, asi lepší k těm krevetkám a tam je nech. Při troše štěstí je pak odchováš, při správné velikosti je přelov do velké nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 12:11 Muž vlka [3441] Re: Sander
Já myslím, že by je zbaštily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2022 06:48 Muž Sander [0] Re: ctibum
Že je sežerou ryby ve velkém je mi jasné.Šlo mi o to, kdyby se jednou podařil výtěr v malém kde jsou jen krevetky,jestli by měli na to je požrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 22:43 R Muž ctibum [6865] Re: Sander
Nakladené jikry určitě nic nepožerou... :)
Ale vážně... Máš tam 11 druhů ryb v celkovém počtu 49 kusů. Proč podezíráš zrovna krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 20:20 Muž Sander [0] Re: Xif
Díky za odpověď.No mám to taky poměrně zarostlé, ale víc jak 3 jsem najednou neodlovil. Zkouším je dát na vytření do malého 30l, ale to je plné krevetek.Proběhly asi 3 desetidenní pokusy, ale stejně se jim nechce. Ve velkém jsou asi zvyklý a mají svojí pohodu ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2022 09:39 Muž Xif [336] Re: Sander
Ano, dokážou, ale při dobře zarostlém a prosperujícím akváriu, se jich plno zachrání.
Teda u mne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 09:10 Muž Sander [0]
Ahoj, neví někdo, jestli dokážou nakladené jikry galaxek požrat krevetky neocaridina?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2020 18:57 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: spajk17
Přečti si aspoň to co je tady v Atlase... Jednoduše tam musíš sem tam do te vytiračky kouknout. Jak uvidíš na dně jikry budeš vědět,ze je hotovo. Pak to bude na tobě. Snaž se taky trochu a hledej články na netu atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2020 18:48 Silviebaris Re: spajk17
citace atlas:Zde necháme třít menší skupinku a po nakladení jiker (cca 3 dny) je z akvária odebereme a odstraníme třecí rošt. Ryby dospívají po dosažení velikosti 12-15 mm.
Taky záleži na okolnostech,teplota a kvalita vody atd. Ale můzeš jim zkusit i domluvit..X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 17:04 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Zdravím, tak dnes jsem přidal 3 samice a 2 samce. Jak dlouho je tam mám nechat? Za jak dlouho se budou trit? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2020 19:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: spajk17
- Třecí rošt
rybicky.net/forum/10010-treci-rost-
- perlinka je tak akorát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 18:25 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Roger
Fotka k příspěvku Bude toto jako treci rošt stačit? Mezery 1mm×1mm propadnou tim jikry? Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   27.10.2020 16:48 Muž Roger [1873] Re: spajk17
Nechci být prudič, ale otvíráš nejrůznější témata bez toho, aby ses pokusil něco zjistit sám, ať už v daném tématu kde bylo vše psáno xkrát (použij hledání) a nebo v atlase či kdekoliv jinde na webu. Zkus nejdříve používat strýčka Google, číst, zjišťovat a čemu nebudeš rozumět se zeptat erudovaných zde a jsem si jist že ti rádi odpoví, ale odpovídat na stále stejné dotazy nebaví nikoho, na spousty tvých dotazů z nejrůznějších témat ve kterých se ptáš, už padla odpověď xxxkrát. Neber to osobně, jen doporučení.
Redaktorům se omlouvám, snad budou mít pro mě pochopení a aby to nebylo úplně OT tak pro Tebe spajk17 přikládám odkaz kde se dočteš co potřebuješ, nebylo to těžký najít, kolonka odchov ;-)
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 16:33 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, chtěl bych se pokusit o rozmnozeni denio. Co a jak nejlip připravit ? Kde sehnat treci rošt atd. Akvarko koupím 12l nebo 16 litrů. Nebo jaký je vhodný obem ? Od do ? jak postupovat. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2020 16:38 Muž hunti [4] – rozpad jiker
Zdravím,

Dotaz ohledně odchovu. Mám chovnou skupinku v akváriu, ve kterém mám misku s roštem a na roštu mech. Pravidelně sbírám jikry a přemísťuji je mimo akvárko do malé misky. Když dám do misky k jikrám vodu z akvárka, kde je dost tvrdá voda, tak se většina jiker zaplísní. Když jsem zkoušel dávat vodu z reverzní osmózy, kterou mineralizuji pomocí přípravku Bee Shrimp Mineral GH+, tak sice jikry neplesniví, ale zase se jich většina rozpadne. Třeba z 5-ti jiker se vyvine jedna. Pokud chci jikry vykulit mimo akvárko, tak jak nejlépe připravit vodu, aby se jich co nejvíc vyvinulo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2020 12:04 Muž prog [45] Re: hunti
no nevím, perlinkou na omítky, co má oka cca 5x5mm, odpočtem-li tloušťku vlákna odhadem 4x4 asi dospělá razborka neprojde a o to šlo, oddělit jikry od ryb, aby je nesežraly
vlastně je mi to jedno, já ji teď úspěšně odzkoušel, jikry propadly na dno a skupinka na tření o 6ks zůstala nad vesměs schovaná v lomariopsis a další zeleni
zkoušel jsem i jiné způsoby včetně porodničky u krevetek, ale ta měla moc jemná oka, perlinka se snadno zastřihne a ohne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 19:11 Muž hunti [4] Re: prog
Perlinkou proplave danio jak nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2020 11:27 Muž RAP [1549] Re: prog
Stačí, že se chytne hlavou, když se zkouší dostat na jikry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2020 09:25 Muž prog [45] Re: RAP
no nevím, dospělá rybka jimi určitě nepropluje a o to jde, oddělit jikry od ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 22:12 Muž RAP [1549] Re: prog
Perlinka má velká oka pro tyto rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 08:47 Muž prog [45] Re: hunti
ideální je perlinka, snadno se zastřihne, ohne do oblouku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 18:12 Muž hunti [4] – jaký rošt
Zdravím, poraďte z čeho udělat rošt aby dania neproplavaly skrz. Něco levného a snadno dostupného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 12:57 Muž quasimodo [368] – Rozmnozovani
Nevim jak vam, ale ja kdyz dam galaxky do vytiracky, tak je najednou veskera chut na rozmnozovani prejde. Klidne tam dva tydny netecne visi ve vodnim sloupci a krome krmeni nemaji o nic zajem. Pritom ve spolecenske nadrzi se porad natrasaji v kupkach mechu. Bohuzel male v tom spolecenskem akva videt nikdy nejsou - zjevne je pokazde neco sezere.
Po protrhani akvarka davam rostlinky do extra vanicky, kde cekaji, jestli si pro ne nekdo nahodou neprijde. A parkrat jsem tam uz objevil malou rybicku.
Takze ted delam to, ze jednou za cas, kdyz vidim, ze se zase snazily, proste vylovim mech a hodim ho do vytiracky. Za par dni tam jedna nebo dve male rybky plavou a mech muzu vratit zpatky do spolecenskeho akva.
Pro komercni odchov je to metoda urcite uplne na houby, ale ja jsem s tempem odchovu jedna nova rybka za mesic celkem spokojeny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 11:40 Žena lenkalor [580] Re: quasimodo
Možná je stimuloval ten nálevník, jako krmivo pro potěr. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 11:04 Muž quasimodo [368] – Může za to hnojivo?
Poklona. Včera jsem při údržbě do dna společenského akvária zastrkal ke kořenům rostlinek pár jílových kuliček s hnojivem (bivoj). Piskořky nelenily, po pár hodinách přinejmenším některé kuličky vytlačily až na povrch, kde se v nich rochnili ancistrusové. Voda se následně mléčně zakalila, jako při solidní invazi nálevníků. To by mě až tak nepřekvapilo, ale zajímavá je reakce galaxek - vypadá to, jako by je to nějak vyprovokovalo ke tření, protože se dneska můžou zbláznit. Samečkové pronásledují samičky celkem často, ale s takovouhle intenzitou jsem se ještě nesetkal. V podstatě nedělají nic jiného a víceméně ignorovali i krmení. Je možné, že je jílem zakalená voda stimuluje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 17:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Pavla28
Danio perlove ale ocení oveľa viac rastlín ako máš v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 16:13 Muž Smetany [1226] Re: Pavla28
Leda že by se nechtěl s ostatními dělit o žrádlo. Tyhle ryby jikry většinou požírají určitě je nebude hlídat. Na druhou stranu teritoriální chování bych nevylučoval i když není obvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 16:06 Žena Pavla28 [210]
Zdravím, Mám Dania perlivé a teď pozoruji jednu z rybek, jak odhání ostatní dania od vchodu do skály nebo možná od anubiase, který v otvoru roste, nevíte čím by to mohlo být? Může hlídat jikry? Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 23:52 Žena Hanumana [71] – Rozmnožování
Ahoj, mám hned několik dotazů. Tato téma jsem si přečetla celé a stejně mám v tom hokej. A některé věci jsem prostě nenašla. Jsem akvatechnikou nepolíbená, mám velké akvárium a málo ryb tak není potřeba, ale chtěla bych zkusit rozmnožit právě tyhle danie. Sehnala jsem si malé vytiracky o objemu cca 3 litry. A tam se asi bez nějakého vzduchování neobejdu. Mohl by mi někdo přímo poradit konkretní typ. Ideálně levný a tichý, přece jenom to má být jen na chvili. Dále by mě zajímalo zda se musí dát desinfekce po nakladení jiker a případně by mě taky zajímalo jakou použít? A kolik rybek mám do nádržky dat? Pár nebo samici a 2 samce? A co všudypřítomní šneci, který si nejspíš přinesu v rostline, nesporadaji mi pak jikry? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 07:01 Muž motýlek [275] Re: králas
Rozumím, psal jsem to obecně ... třeba některé tetry jako neonky se třou ve dvou litrech a tam bublifuk nevleze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 20:39 králas Re: motýlek
Je to vytíračka 8 litrů. A myslel jsem bublifuk s horním vyůstěním. Opravdu to chce po vykulení ubrat. Potěr má raději klidnější vodu. Toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 18:12 Muž motýlek [275] Re: Jifi
Pokud se bavíme o vytiracce o obsahu 2 - 10 litrů, tak určitě ano ;-)
I v rozplavavaci nadrzi se symbolickými rostlinami je k bublifuku nutno přidat i samostatně vzduchovani ... bez kyslíku potěr přežije, ale poroste opravdu velmi pomalu a bude velké procento odchliplych skřelí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 17:50 Muž Jifi [675] Re: motýlek
Je vůbec potřeba vzduchovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 17:03 Muž motýlek [275] Re: králas
Vzduchovani u potěru řeším tak, že kamínek z bublifuku obalíme jávským mechem a umístím jen asi 2cm od hladiny ... pro sikulky se ještě dá udělat vzduchovani z kousků lipového dřeva/větvičky - ale musí být aspoň měsíc sušené ... použil jsem to jen kdysi dávno, ale fungovalo to velmi jemnými bublinkami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 16:21 králas – Rozplavání
Tak záhada nejspíše vyřešena(nechci to zakřiknout). Příčinou bylo dost silné vzduchování. Po vykulení když vidíte mladé na stěnách, je potřeba vzduchování ubrat na opravdu minimum. Učinil jsem tak a po půl hodině koukám že mi tam něco plave. Tak doufám, že to u mě bylo pouze tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 11:35 králas Re: Jifi
Test na tvrdost vody nemám. Ale u nás ve Štětí je hóódně tvrdá voda. Tou vodou to asi nebude. Vrátil jsem mech po vytření ke krevetkám a za týden koukám, že mi tam plave 6 kousků který zůstali v mechu. A u krevetek ostatně u všech akvárek vodu neupravuju. Jen u těch jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 06:07 Muž Jifi [675] Re: králas
Jak tvrdou máš vodu v akvárku? Mně se líhly a rozplavávaly přímo v akvárku, ale tam je potom často sezobli rodiče.
Vodu mám cca 6 °dH.
Ono jikrám taky nemusí svědčit příliš velké změny v chemismu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 22:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
Já bych zkusil udělat tu vodu co nejměkčí. Klidně čistou osmozu a trošku vodovodu,nevím jakou vodu máš v kohoutku, tak je to řečeno tak šlendriánsky nepřesně.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16634-danio-perlove-razborka-galaxy-rozmnozovani-odchov