Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rataj Profi Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rataj Profi Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 18:31 Žena gabinka632 [14] – Profi soil - kytky a dekorace
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak na Rataj profi soil. Zalila jsem ho horkou vodou a máčela ho 3 dny, i tak 1/3 stále plavala, tak jsem ji nepoužila. Dala jsem to do akva, usadila dekorace, dala kytky - vipadalo to fakt nádherně. Jenže pak jsem začala opatrně do dlani pouštět vodu a všechno se senulo a rozpadlo, kameny zapadly do substrátu a kytky vyplavalaly... sad Jak s tím mám pracovat? Kameny se vždy propadnou až na dnou a substrát se neustále přesouvá a při sebemenším pohybu se dno hrozně přesouvá... Mám v druhém akva platinumsoil a takové problémy jsem s ním neměla jak s tímhle od Rataje... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 19:27 R Muž ctibum [6908] Re: marvvin
Tak nepíšes sice o jaké krevtky ti jde, ale i u těch "nejobyčejnějších" Red Cherry se píše "Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce)"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 16:57 marvvin – krevetky a profi soil
ahoj, nemate nekdo v akvarku u profi soilu krevetky? jak moc se v tom prohrabuji? zakladal jsem ted akvarko a premyslim jak dlouho pockat nez tam dam krevetky ... nazoru je tu spousta, ale muj profi soil je az moc "profi" a ja jsem amater :) ukecat rostlinky, aby v tom alespon chvili drzeli je skoro nadlidskej ukol, tak nevim jestli spis par tydnu nepockat, nez poradne zakoreni ... a i tak se bojim, ze je vyhrabou jak je ten substrat lehky ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 20:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blueshark
Co si přečíst starší příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 19:40 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: blueshark
Co si od toho PROFI SOIL slibuješ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 19:26 Muž blueshark [0]
Poradí mi prosím někdo nějaký substrát, chci si pořídit PROFI SOIL, ale možná by vyhovovalo tmavší dno, tmavě hnědá barva, aby lépe vynikly rostlinky a rybky. Něco se zrnitostí 1-3mm. Cenově dostupné. Děkuji za radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:16 R Muž ctibum [6908] Re: Ciffik
Řekl bych, že hlavní problém je v tom, že do toho lidi neumějí sázet (včetně mě), případně do toho pustí bagristy. A pak jsou rozčarovaní... .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2017 09:08 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe:
Mám pocit, že se tu v podstatě řeší jedno a to samé pořád dokola. Substráty tohoto typu (lehké pálené jíly) by si měli pořizovat lidé, kteří si jsou vědomi jeho vlastností a maximálně využijí jeho potencionálu. Tzn. především rostlinkáři příp. krevetkáři.

Já mám doma asi vše od liaporu přes aquaclay po profisoil a se sázením jsem neměl nikdy sebemenší problém (a to jsem na stonkovky a kobercovky doslova ujetej). Stačí použít jemnou pinzetku a sázet maličko pod úhlem. Do měsíce měli kytky takové kořenové systémy, že na sobě drží snad každé zrnko substrátu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 08:00 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Maq
Rostlinám možná ne, ale vzhledově nic moc ;-) . I když v profi soilu mi kytičky rostou podstatně lépe, tak možná to ani pro ne nebylo takové terno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 23:05 Jan Bísek Re: Jirkadka
Nám PROFI SOIL vyhovuje. Rostou v něm úžasně kytky, včetně kobercovek. Tvar moc nedrží, ale to nám nevadí. Odkalujeme bez rytí, jednou za 14 dní s dusitany dlouhodobě na nule. Sázíme tak, že se kořínek dá do pinzety, ta zapíchne do substrátu a pomalu vyndá. Kytky drží, jen jednu blixu v rohu vždy nějak, při odkalování, nadzvedneme ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 17:24 Maq Re: Xlienka
Slehnutí substrátu Ti vadilo proč? Já věřím že rostlinám to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 15:01 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Jirkadka
Po cca pětileté zkušenosti doporučuji, ale krunýřovce bych asi vynechala. Sázení je trochu horší, nakonec ale vše drží a dobře roste. V jednom jediném akvárku jsem použila flexiobklady a to slehnutí již po měsíci, nikdy víc. Takže záleží na co jsi zvyklí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 14:25 Muž konrad [45] Re: muťa
to je samozrejmé, len do väčších akvárii sa mi podstatne lepšie pracuje s aquaclay ground (aj keď za mňa je to horšia farba) a do menších akváríí kde má dno 2-3cm je tak nejak oničom. Keď ho porovnám s ebi gold powder (podobná farba, veľkosť, materiál) tak aj napriek tomu že ebi mi príde pocitovo ľahší tak korienky rastlín sa doňho hneď "nalepia", zatiaľ čo z profisoilu mi neocaridiny vyťahovali týždeň zasadené eleocharisy, lileopsoasy etc..

Vždy uprednostňujem pálené íly ale profisoil bol pre mňa osobne krok vedľa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 08:21 Muž muťa [554] - RostlinyRe: konrad
Posledních několik let jsem měl Liapor a nyní Profisoil. Nemůžu říct že by se něco špatně sadilo. Buď sis to dno neuměl připravit, nebo Jsi to neuměl.
Jinak mě šlo o to, žes to napsal tak obecně....není vhodný pro ryby a rostliny....to je pěkný nemysl. Naopak, především pro rostliny jsou vhodné právě pálené jíly a je tedy jasné že se musí trochu jinak vybírat i ryby do takové nádrže.
Za mě můžu říct že je vhodný pro ryby i rostliny, ale u ryb je třeba vybírat které druhý se na něj hodí, aby nám v tom nedělali čusrbes, jelikož všechny ty tyto pálené jíly jsou lehčí, než štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 00:16 Muž luke1988 [4] Re: konrad, ctibum
Já profisoil mám a teda nezažil jsem s ním žádné větší problémy. Je teda pravda, že ze začátku byl dost lehký, ale v současné době odkalovani a sázení je bez problémů. To když se prožene ancistrus a zvedne se pár zrnek za vadu nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2017 22:46 R Muž ctibum [6908] Re: Jirkadka
Ancíky bych to toho nedával... :) Do "200" jsem ve slabý chvíli pořídil 10cm samce, na přání mojí drahé polovičky a byl to mazec. Projel to zprava doleva, pak z pátky a mohl jsem polovinu zeleniny sázet znova... :)
Teď tam mám Lorikarie a v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 22:39 Jirkadka Re: ctibum
Na ten Aquagroud jsem taky koukal jen jsem si nebyl jist jestli bude pro ancíky lepší než profi soil. A má zajímavou barvu :-) tak to asi vyhraje ten Aquagroud no. Dík a hezký večer ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 22:33 Muž konrad [45] Re: muťa
Ryby, ktoré víria dno. Samozrejme že nemá vplyv na ryby v iných vodných stĺpcoch.

Rastliny: v porovnaní s kremičitým pieskom, aquaclay ground a výživným substrátom sa podstatne horšie sadí a aj rastliny horšie progredujú (rovnaké akva rovnaké podmienky, iné dno) samozrejme myslím kobercovky. Nejakej hygrophile je to samozrejme jedno v čom je zasadená..

Samozrejme iba empirické osobné skúsenosti ale aj napriek jeho neporovnateĺne nízkej cene ĺutujem že som nekupoval hneď na začiatku drahší substrát. Ušetril by som si veľa nervov aj práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 22:07 R Muž ctibum [6908] Re: Jirkadka
Ratajův Aquaground. To bylo v "61". Dával jsem ho pak i do "200". Ale popravdě, kdybych zakládal teď, asi bych spíš šel do hrubšího flexi.
Barva Aquagroundu se mi hrozně líbí, ale sázení některých rostlin je řehole... Vzadu, kde mám asi 10cm vrstvu, to celkem drží, když stonek zasunu fakt nadoraz. Ale vpředu jsem teď sázel Blyxu a Staurogynus a tak tři čtyři týdny jsem pořád lovil na hladině a sázel znovu. Ze zoufalství jsem i koupil promíchal předek s hnědým flexi... Už se to ale celkem umoudřilo. Takže záleží jen na míře tvojí trpělivosti... :)
S Profisoilem bylo to sázení ještě o třídu horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 21:51 Jirkadka Re: ctibum
Ahoj. A čím jsi ho tedy nahradil. Stále se nemůžu rozhodnout co na dno :-( Díkas hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 21:38 Muž muťa [554] - RostlinyRe: konrad
Proč není vhodný pro rostliny a ryby? Kterým druhům rostlin a ryb nevyhovuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 21:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Jirkadka
Já ho mám a anciky bych nedoporučoval! Ale mám malé panciky (třískvrné) a ti jsou absolutně v pohodě....viz video v mě prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 21:18 Muž konrad [45] Re: ctibum
Rovnako negatívna skúsenosť. Nevhodné ani pre rastliny ani pre ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 21:02 R Muž ctibum [6908] Re: Jirkadka
Já ho měl. Koupil jsem ho omylem místo Aquagroundu. A vřele bych ho nedoporučil a k ancistrusům už vůbec. I ty jsem s ním měl...
Profisoil byl jak polystyren. Nevím, možná jsem ho špatně připravil a měl ho máčet dýl, než dva týdny. Ale po pěti měsícíh šel pryč...
Ale třeba se najde někdo s pozitivnější zkušeností :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 20:08 Jirkadka – Profi soil nebo ne
Zdravím.
Mám dotaz ohledně profi soilu i když se toho už psalo dost. Chystám se založit aqua o rozměrech dna 100x50 a vysoké 60cm. Budou v něm skaláry a nějaké rybky které se k nim hodí žijící u dna a pár ancistrusů. Bojím se že tyto ryby budou toto dno neustále přerývat :-( Co na to majitelé Profi soilu ? Děkuji za radu ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 14:58 kukin – Profi soil
Chtěl bych všech majitelů substrátu profi soil od Rataje zeptat zda vám tento substrát také magnetuje. Při čištění magnetickou stěrkou se mi kuličky lepí (přimagnetují) na stěrku. Je to normální? Já myslel že je to jen přepálený jíl.Děkuji za postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 13:06 Muž muťa [554] - Rostliny – Lávová drť
Myslíte, že by mohlo při tvarování dna z PS pomoci, vložení lávové drtě v pytlícich na samotné dno, nebo je to zbytečné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2016 20:40 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: dravec
Mám ho v nádrži přes 4 roky a nemůžu si stěžovat. Na doporučení zde na fóru jsem po tomhle a jemném písku od dennerle zkusila aqua z flexiobklady a už se nemůžu dočkat předělávky. Řekla bych, že každému vyhovuje něco jiné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 16:13 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím, doporucili by ste Profi-Soil do krevetkária? Tuto čítam že je to príliš lahký substrát. No mam ho uz zakupený a nie som si istý ci to bude OK ... Asi som mal najprv čítať :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2016 11:01 Muž MirekSazava [71] Re: akara
Záleží, odkud jsi, ale třeba na www.rostlinna-akvaria.cz
Jinak já už bych ho do akva nechtěl... je to fakt lehký. Tvoření nějakých kopců nebo odkalování je vcelku nemožný :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 04:35 Muž akara [0] - CichlidyRe: laKatos
K Ratajovi to mám dosti daleko. Ale nezbyde mi asi nic jiného než si to v jeho shopu objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 17:01 laKatos Re: akara
nevim odkud ses ale napis si primo do rataje a domluv se snim. Vyzvednes si primo u nej na prodejne a da ti vynikajici cenu stejne jako on kdysi me pri odberu 10ks 8 litrovych baleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 16:03 akara – Rataj profi soil
Zdravím všechny. Nevíte někdo kde levně nakoupit substrát Rataj profi soil. Potřeboval bych cca 70 litrů. Za případné informace předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 13:53 Henri.
Zdravím,uvažujem že použijem rataj profi soil do tisíc lit.akva ale ešte som sa nerozhodol.Mám tam filtre 2x fluval fx5 a odkalujem z EHEIM batériovým odkalovačom. Zaujíma ma váš názor a taktiež dobrá rada.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2014 18:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ciffik
Jj, tak nějak jsem to myslel. ano
Samozřejmě ale platí, co píše Raviolka - pokud se někde "něco" nahromadí, dá se to odsát, aniž by člověk přeoral akvárium. :-)

Jen pro zajímavost dodám, že si moc hlavu s nějakým hromaděním odpadu nedělám. Naopak si s ním usnadňuji život.
V nádržích "zaměřených na rostliny" využívám přirozený odpad spolu s částečnými výměnami vody ke hnojení rostlin.
V "dohledových" nádržích (opakované díky Romantovi za výstižnou "zkratku"!) takto rostliny provozuji, aniž bych - krom sporadického přihnojení echinodorů zásobním hnojivem ke kořenům - dodal jakékoli živiny v podobě minerálních solí nebo jejich roztoků.
Ve svém domácím 112 l akva, které provozuji přeci jen intenzívněji, nějaké ty makro a mikroživiny občas přidám.
Shodou okolností se mě nedávno jeden člověk při pohledu na toto akva ptal, "kolik a co do toho liju, když to odminula tak hrozně narostlo". (Odminula mohlo být max. asi měsíc.)
Samého mě to začlo zajímat, protože jsem si uvědomil, že jsem "lata" a to akvárium "dělám jen z povinnosti", t.j., že se do péče o něj musím dost nutit... :)
Vody v něm měním nějakých 30% průměrně 1x za 3 týdny a přihnojuji zhruba 1x týdně.
Tak jsem si dal tu práci a spočítal jsem, že za ty tři týdny od výměny k výměně dodám "přes hnojivo" cca 0,25g Mg, 0,8g K, 0,4g NO3, 0,035g PO4 a 0,03g Fe. O veškeré ostatní živiny se postarají ryby a čerstvá vodovodní voda, kterou navíc ředím 1:1 permeátem.

Takže ryby (a jiné zdroje odpadních látek) určitě při výživě rostlin nepodceňovat! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 15:39 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: ondrejfojtik
jestli on to Sid náhodou nemyslel tak, že lidé, kteří daný substrát používají ví jak a proč ho používají, znalí všech jeho kladů a záporů, tudíž v akváriích, kde se na bůhvíjaké odkalování nehraje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 15:38 Muž ondrejfojtik [1] Re: Aforte
Takže prostě odkalování dna nemám řešit? A když se někde nahromadí rybí výkaly tak normálně hadicí, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 15:23 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Souhlasím s Raviolkou. Dělám to úplně stejně. I když teď jak mám endlerky, tak budu i trochu odkalovat při každé výměně vody. Samozřejmě povrchově(spíše nahromadění detrit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 15:22 Muž ondrejfojtik [1] Re: Raviolka
Já jsem taky vždycky odkaloval jen hadicí tak, že jsem ucpával prstem... Ale tady u toho fakt nevím.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.07.2014 14:13 Žena Raviolka [2154] Re: ondrejfojtik
Neodsaje, ale to přece vůbec nevadí. Já taky běžně neodkaluju. Pokud se časem nahromadí nějaký viditelný detrit např. kolem kořenů, tak jde odsát normálně hadicí bez toho, aby to vycuclo i profi soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:43 Muž ondrejfojtik [1] Re: Sid
Prostá výměna vody mi neodsaje bordel ze dna ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2014 12:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Ti, co používají podobné substráty, asi nemají potřebu odkalovat ve smyslu "vrtat" do dna.
Vystačí si s prostou výměnou vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 15:37 Muž ondrejfojtik [1] – Odkalování
Jak odkalujete (čím) dno, když máte Rataj ProfiSoil?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 13:46 Muž ximo [11] - Asie
Máte skúsenosť so strihaním kobercoviek v RPS. Konkretne eleocharis parvula? Nevytahujú sa korienky pri strihaní? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 16:36 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Aforte
prodává se na litry, tudíž si lehce dle objemu spočítáš potřebné množství. Cenu, balení a barvu se dočteš na stránkách rataje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 16:01 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

uvažuji nad pořízením druhého akva a zvažuji cenu apod. Chtěl bych zkusit akvárko o rozměrech 80-40cm délka. 25 výška a 25 hloubka. Jak v tomto substrátu rostou rostliny. Drží tvar? Vyplavávají z něj rostliny? Jakou má barvu? Vypadá hezky v akváriu? A v neposlední řadě: prodává se po litrech. kolik litrů má jeden kg? Je to 1:1 nebo ne? Třeba flexiobklady je 1,7l = 1 kg myslím(nebo naopak). Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 05:49 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kacercz
Az se ti zacnou kancici trit tak to budes proklinat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:36 Muž kacercz [36] Re: baletka
Flexiobladu je nad tim fakt hodne takze ani odkalovani to nezvedne. Knacici zatim moc nezahradnici a kytky jedou jak blazen. Ja jsem zatim maxi spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 20:19 Žena baletka [624] Re: kacercz
Mně to přijde taky jako divná kombinace. Ten Profi Soil přece nemůžeš dole udržet.. Jak to tam máš dlouho? To mě fakt zajímá, hlavně odkalování a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 15:23 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kacercz
Používat ho pod flexiobklady není moc dobrej nápad, spíš to mělo být naopak flexiobklady dole, zachvilku se ti to začne promíchávat protože je mezi těmito substráty velke váhovej rozdíl ... ještě když máš ty kančíky, tak ty se o to promíchání postaraj :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8332x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16518