Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rataj Profi Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rataj Profi Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 01:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: laKatos
liapor a podobné materiály dobře akumulují teplo, takže souhlas, sám to tak mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 21:40 laKatos – Profi soil a topný kabel
Uvažuji dat do substrátu profi soil topný kabel. Ten by byl přilepeny slzama silikonu ke dnu at zamezim vylezeni onoho kabelu přes dno vysoké 7cm.
Je vhodna tedy kombinace profi soil a topný kabel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2013 23:51 Muž malyLibor [5371] - Asie
A všechno jsou to super substráty, rostlinky v tom rostou jak střelené a není třeba dávat pod to žádné jiné substráty - tedy, pokud nejste vyloženě blázni do kytiček, pak klidně možno pod něj přihnojit, ale to znáte lépe než já palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2013 12:34 - Re: matlala
Všetko ako píšete je to v konečnom dôsledku pálený íl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.04.2013 11:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ondra
jo nechtěl jsem to napsat tak přímo
no někdo koupí liapor a bude si hrát, někdo šetří čas i peníze a veme Kongoa jinej je bohatej a veme profisoil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2013 11:29 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: matlala
Liapor bude mít asi vždy přibližně stejnou barvu, ale jiný keramzit může mít barvu jinou. Ale ostatní vlastnosti jsou v podstatě stejné. Profi soil, Liapor i Kongo je prostě keramzit, zbytek je obchodní název konkrétního výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
jo to taky já to beru od kámoše a je to bez práce, plave jen pár kuliček.
No a rataj s tím přišel až po něm, tedy po tom co to u něj viděl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 10:37 - Re: matlala
V jednom máš ale pravdu,stačí navštíviť najbližšie stavebniny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
však liapor nemá všechen stejnou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:28 Groncl Re: prasan
mas pravdu ze se namacet nemusi,a le aspon jdou pozbirat ty plovouci kulicky. Je to normalni a zase toho neni takovy mnozstvy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 02:17 - Re: matlala
@matlala: Nesúhlasím.To by musel mať minimálne rovnakú farbu,nemyslíš?
@alls: Vôbec som ho (a to nikdy) nenamáčal a pláva len minimum.Len to môže byť čo várka rôzne,takže ak namočíte nič sa nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 01:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: JosefVavra
znovu opakuji
profi soil je jen vytříděný liapor a kamarád ho prodává i levněji pod jiným názvem a je to bez práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 00:19 JosefVavra Re: smidakkuba
myslím že stejně by šlo použít i substrát Ceramis je to prý z lávy a je to lehké a po týdnu se to potopí
akorád že to má barvu jako pálená cihla
a velké balení asi jako mulčovací kůra stojí okolo 1000kč
vím že v teraristice se používá u profesionálů ale v akva jsem to zkusil jen do jednoho a ještě jen asi 1kg
nemohu tedy soudit výhody či nevýhody ale skrze malou porovatost a složení by to mohlo být přínosem

chce to hold testovat :-)
jestli to dělá něco s tvrdostí a pd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2013 20:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Groncl
Přidám se ke gronclovi.Používám ho nyní asi dva měsíce a je opravdu super.2 týdny jsem ho máčel v kýblu.Je pravda že ze začátku byl lehký ale nyní se nasáknul a chová se jako normalní štěrk X-) Takže všem vřele doporučuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 19:52 Groncl
Ja mam taky profi soil a nemuzu na to rict ani pul slova. Dostal jsem na to tip od kamose a mam to stesti ze mam jejich kamenny obchod primo ve meste. Chtel jsem pod to vsit stare dno, ale bylo mi vysvetleno ze 1) neni vubec potreba 2) na stare donio je potreba neco tezssiho nez je profi soil. Doma jsem ho nechal 5 dni namocenej v kyblu. Obcas jsem to promychal, vymenil vodu a pred tim nez jsem to dal do akvarka, tak jsem vybral vsechny plovouci kulicky. Kytky se do toho museli sazet s hodne trpelivosti, ale slo to. Pomoci peanu i malinkej travnicek. ze zacatku neco malo vyplavalo, ale uz je klid. Docela dost se mi na nem libi, ze jde pekne tvarovat a tak zustane. Mam to tam cc2 mesice a sazet a odkalovat to jde cim dal lip. Kamos tam ma PS rok a rikal ze po pul roce do tohoslo sazet jak do normalniho pisku. Jeste jedna malicka rada....pokud si ho koupite, PS je namacenej. Pokud vam neco zbyde NESUŠTE HO!!! Muzete ho potom rovnou vyhodit, protoze bude porat plavat a ani tejden namaceni nepomohl

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2013 17:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Ideální je postupovat podle návodu. Já to neudělal a pak jsem na ten substrát nadával - a poté, co jsem si návod přečetl, nadával jsem na vlastní blbost. Proprání není až tak důležité, lepší je ho přes noc namočit do kýble s vodou. Na tvé akvárko ti bude stačit balení 2 litry, nasypeš to do kýble (naprosto čistého) a zaliješ vodou. Když si vzpomeneš nebo půjdeš okolo, tak to zamícháš. Ráno cedníkem odlovíš to, co plave na hladině, a dáš to do nějaké sklenice (třeba 0,7litrové zavařovačky) a zaliješ vodou. sleješ vodu a vlhký substrát dáš na dno akvárka. Do vlhkého substrátu zasadíš rostlinky. Potom pomaličku naliješ vodu, zapneš filtr a nastavíš osvětlení. Tím co ti plave na hladině ve sklenici občas zatřeseš. Do měsíce ti všechno klesne na dno a pak to přecedíš a přidáš do akvárka. Plavat zůstane tak 10 kuliček ze dvou litrů... možná 30, ty si dáš do květináče ke kytkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 16:26 - Re: Ria
Stačí jemne prepláchnuť od prachu a nečistôt,zozbierať prípadné plávajúce zrniečka a hotovo.Stačí ti tento substrát.Pri správnej starostlivosti o akvárium v ňom rastlinky rastú bezproblémovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:22 Ria Re: jamajcan
OK, a tedy netřeba dát žádný šterk? coze A tedy co sním mám pak udělat? (proprat, anebo podobně) Děkuji!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 16:10 jamajcan Re: Ria
Ještě zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:54 Ria – Nové dno
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli na dno stačí dát jen Rataj Profi Soil, nebo třeba taky nějaký ten šterk, a co mám s profi soil udělat (proprat ho, nebo provažit a tak)??? A kolik ho tam mám dát? Aq: 25x25x30 výška čiže cca 20l. Bude mi stačit 8l balení? Děkuji!!! ;-) :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 00:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: smidakkuba
No, ta cena, co jsem psal, je cena přímo od Rataje: shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 17:59 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Mě by zajímalo Jaktože ta cena za RPS je tak vysoká všude. Já u nás v akvaristice dával 76,-kč za 2l balení a za 8l chtěli 240,-kč. To ani an internetu není tak levně. zajímalo by mě jak je to možné vždy jsem myslel že v kamenném obchodě je všechno dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 16:12 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: malyLibor
mrkla jsem tam nezávisle na Tvém doporučení a právě na základě Tvých a Baracainových zkušenostech se rozhodla pro liapor. v raabu na něj ted mají akci, tak pro něj v pondělí sjedeme hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.02.2013 13:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LinaDee
RPS si nesedne. Zůstane stále propustný, ale po 2-3 měsících už kuličky nebudou "poletovat", ale budou se chovat jako jemný písek. Ale nesedne to, proto se tyto substráty používají. Do takto velkého akva bych volil raději Liapor než RPS. Ale jen kvůli finanční stránce, jinak je to prakticky naprosto to samé.
A výpočet je snadný. Pokud to má být rostlinné akva vepředu s 5cm a vzadu s 10cm substrátu, pak budeš potřebovat: 9,3x4x7,5=27,9 litru substrátu. Tj. 3ks 8 litrů a 2ks 2 litry = 3x382+2x131=1408,-Kč. Pro srovnání 50 litrů Liapor 1-4 stojí 150,-Kč. Tak popřemýšlej, případně si přečti toto vlákno: rybicky.net/forum/16474
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 10:38 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: bali
já vím, podle vzorečku mi vyšlo cca 18l. snažím se o rostlinné akvárko. trochu substrátu ušetřím, protože mám koberec z riccie navázané na břidlici. uvidím, zkusím dva pytle, dokoupit a dosypat se dá vždycky. Mě zajímalu, jak se dno chová.vtřeba čedič, co mám teď si sednul do neprostupné masy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 10:16 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: LinaDee
tak do 20 litru (vzorecek stejny jako kdyz pocitas objem akva, vyska akva=vyska substratu)
zalezi co tam chces pestovat, pak muzou stacit i ty dva pytle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 10:08 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – kolik litrů?
nevíte někdo kolik litrů PS budu potřebovat na dno 93x40? je to 200l akva a přiznám se že nevím, kolik tam mám dna na litry, ani jak se PS chová, jestli si sedne, utemuje... zatím uvažuji o dvou pytlích po osmi litrech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 19:34 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Spiike
,,mám to stále ešte nemočené,kým zariadim nové krevetárium,tak to potrvá asi tak týždeň,či dva...nevadí mi,že to zatiaľ nesadlo,ale aj tak ho denne kontrolujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 17:05 Muž Nitram [3] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku asi udělam jak píšeš, a ten filtr bude hlava s bioakvacitem která už se zabíhá cca měsíc ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 13:42 Muž Spiike [63] Re: TatianaP
mam takový pocit že sem někde četl že pro úplné nasáknutí vodou to trvá cca 2 měsíce. A mohu to jen potvrdit, u mě AQ to trvalo podobně dlouho. To co ti zustalo nahladině pozbírej síťkou a dej do zavařovačky s vodou, budou chtít asi víc času. a nebo je vyhoď :-D kažodpádně počítej s tím že při manipulaci vyplavou ještě nějaké.

Good Luck
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2013 12:35 - Re: TatianaP
Z 8l balenia RPS mi plávalo ani nie,keď preženiem 20-30g.No môže byť v baleniach razdiel.Niekomu pláva viac niekomu menej.Mal som šťastnejšiu ruku pri nákupe. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 11:21 Žena TatianaP [77] - Živorodky
,,mám RPS namočený už 15 dní a stále je na hladine dosť zrniečok..ale ten usadený substrát je už o trochu "ťažší" a lepšie sa s ním manipuluje,ako tesne po napustení vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2013 08:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nitram
Já bych ten filtr nevymačkával do namáčeného RPS, ale až na dno akvária. Až budeš akva zařizovat, tak bych na dno vymačkal obsah toho filtru, na to bych nasypal RPS, zasadil rostlinky, opatrně nalil vodu a ihned zapnul filtraci. A rozhodně bych nepřemýšlel nad závěsným filtrem - to jsou jen honiče vody, které mají oproti kostce bioakvacitu jen minimální objem filtrační hmoty. Kostka je sice zpočátku v akváriu poněkud nevzhledná, ale pokud ji usadíš do zadního rohu akvária a okolo ní nasázíš nějaké husté a vyšší rostliny, tak se kostka brzy skryje a bude dobře sloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 08:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Tak to já zase naopak považuji močení Rataj PROFI SOIL za dobrou věc. Souhlasím s tebou, že není nutné a že se RPS dá použít hned - já jej dokonce ani neproplachoval, ale tím, že se předem namočí se kuličky dříve "usadí" a určitě se do předem namočeného RPS budou i lépe sázet rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 00:43 - Re: Nitram
Močenie profi soilu, aj keď je to na obale mi príde ako strata času.Aspoň u mňa plávalo len minimum zrniečok,ktoré som z hladiny jednoducho odstránil.Pred použitím som ho len prepláchol od prachu a iných nečistôt.Potom rovno do akva a nechal pomaličky zabiehať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 16:05 Muž Nitram [3] Re: Rida
díky chápu palec vyzkouším a snad se povede, nechci nic uspěchat, bude to aq 80x29x35 a chtěl bych tam mít kobercové kytky, a obyvatelé především krevetky a možná hejníčko tak 15 teter červenohlavých, ještě ale rozmyslím :-) ty rybky, ještě bude trvat tak týden než ve volných chvílích vyrobím osvětlení a možná ještě promyslím filtraci jestli nedám nakonec zavěšenou, místo hlavy s bioakvacitem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:24 Muž Rida [85] - CichlidyRe: Nitram
To pak ano, to by šlo. Ale nezapomeň že tím v podstatě jen dodáš bakterie, které ti pak to dno rychleji osídlí. Ale musíš je pak i "krmit" - odsátým detritem ze starého akvária, nebo tam občas prostě přisypat trochu krmení pro rybičky, něco co se bude v tom dně rozkládat a čím se ty baktérie budou živit. Ale zase to nepřehánět....
To potom dělej i po založení nového akva než do něj dáš rybky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 15:14 Muž Nitram [3] Re: Rida
vyždímal bych filtr s toho stávajícího aq který nebyl ždímán cca půl roku,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 14:40 Muž Rida [85] - CichlidyRe: Nitram
Já do Liaporu který jsem máčel před založením do akvária (na chalupě na dvoře ve staré vaně cca tři měsíce) nalil kýbl "koncentrovaného" detritu odkaleného z akvárka (důkladně odkaleno do 4 kyblů a pak slité usazeniny u dna) aby se trochu "naočkoval". Vyždímáním filtru nic nepokazíš, plesnivět to nebude, substrátu to pomůže, ale myslím že vyždímání filtru který běží teprve tři týdny je předčasné a uškodí správné funkci toho filtru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 14:10 Muž Nitram [3]
mám namočený liapor asi 14 dní a dneska budu namáčet RPS a chtěl sem se zeptat jestli když do toho vyždímu filtr,a nechám to asi tak ještě 14 dní máčet , jestli mi to nezplesniví nebo se nestane jiná nepříjemnost, měl bych tím pádem naočkované bakterie a méně starostí při zakládání které plánuji zhruba za těch 14 dní, jinak filtr už běží v jiném aq tři týdny, děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 22:10 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,s filtrom urcite pockam.este teraz plava vela substratu na hladine...pomaly dokupim rastliny a potom si do kalendara vyznacim stastny den prerabky krevetaria...) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TatianaP
To se nemusí propírat. Jen namočit. Pak to namočené dáš na dno, zasadíš rostlinky a potom pomalinku napouštíš vodu. Není to nic těžkého... a s tím filtrem opravdu počkej, až to klesne na dno, pak už to nebude dělat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:42 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,no po namoceni tam naozaj dost substratu plava na hladine,tak filter ostava tam kde je,pouzijem ho az ked to vsetko klesne..skutocne je velmi jemny a lahky..a keby sa riadim navodom z obalu,tak pri prvotnom prepierani by som mala viac substratu v odtoku,ako vo vedre...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ViktorX
Zajímavá připomínka. Snad tatianaZ nebude dělat psí kusy, ale nechá to v kýblu jen máčet... hm, no jo.... máš recht... Něco plave, něco se vznáší, než klesne... tatiano, pokud máš filtr kostku bioakvacitu, tak pozor na to, RPS má malé kuličky, tak aby se ti do toho bioakvacitu nezavrtaly... V akvárku, kde už budou ležet na dně, to nehrozí, ale plaváčci v kýblu by to udělat mohli... já mám RPS v akva s přepadovým filtrem a tam takové problémy nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 11:12 Muž ViktorX [474] Re: malyLibor
Nápad je to zajímavý, ale bacha s bioakvacitem, když jsem restartoval akva a dělal s Liaporem psí kusy, malé kuličky se rády zavrtaly překvapivě hluboko (PPI 20), když jsem je doloval ven, nadával jsem jako špaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 08:51 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: prasan
,,ano vezovky palec ,tie este dokupim..na pracu s novym substratom sa tesim,vidim,ze s nim nie su az take zavazne problemy..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 23:35 - Re: TatianaP
Tiež tento substrát mám.Je len otázka cviku,naučiť sa s ním pracovať.Potom ani sadenie nie je problém.Je pravda,že sa jedná o ľahučký substrát.Odkalovať ho v dobre fungujúcom rastlinnom akváriu ani netreba.Sám som svoje akvária 2 roky neodkaloval.O všetko sa postarajú rastliny,nitrifikačný proces a vežovky v dne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:58 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: malyLibor
,,dam tam uz zabehnuty filter tetraTec In300,,hadam to tomu substratu pomoze..nemam moc kde drzat krevety,tak sa snazim novozariadenemu akvariu pomoct ako budem vediet..:)substrat bude "lezat" s filtrom,kym nedokupim potrebne rastliny,to nejakych 7-14dni urcite potrva..pomoze pridanie listov mandlovnika??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TatianaP
Zaujal mne tvůj nápad dát do kýblu k namočenému substrátu filtr.... Bude už zajetý? Napadlo mne přidat tam i Biofiltr od Dajany nebo něco podobného - Sera Nitrivec a tak... za dva týdny by se v tom dně mohly už usadit nitrifikační bakterie a hodně by to urychlilo zajíždění akvárka. Jo, a nelekni se, zpočátku budou některé kuličky plavat. Já je odlovoval, ale teď při pokusu, co dělám s RPS a Laporem jsem zjistil, že úplně všechny kuličky RPS do dvou týdnů klesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:46 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: baletka
,,opat dakujem..zajtra to namocim podla planu..kobercove rastliny nemam a 20l akvarium nie je velke,to sa mozno aj zrelaxujem pri napustani vodou..mam cryptocoryne nana,microsorium a limnophila aromatica...dufam,ze v novom subsrate sa im bude viac darit..:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16518?od=101