Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tvrdost vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Tvrdost vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 17:52 Muž Norton [109] – to Ejka
27°C není zas tak moc, aby měly rybky umírat, je podle literatury plně v mezích tolerance ryb. Například já udržuji v Trigonu i "45" kolem 25°C. A jak se rybky chovají, nezdržují se u hladiny? Zkus "prošmějdit" net. Třeba na www.aquar.cz. Popisuje tam například fyzikálně chemické stresory, projevy nemocí e.t.c. Jsou to sice komerční stránky, ale informací je tam víc než je obvyklé. Kupodivu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 00:09 Eejka – To Norton
NO2 a NH jsem nemerila. Nemam na to testy, snad jen NO3 a to vyslo v norme. Zimni zahrada to sice je, ale takova jen jako. Je to proste pred venkovni terasou mezi kytkama, ale vevnitr, normalne v byte. Nikdo nic nenatiral ani nestrikal, i kdyz vymalovat bychom potrebovali :o) Snizila jsem teplotu vody, pravda je, ze 27 mozna bylo zbytecne moc... A ryby byly ruzne. Od neonek, nejake pavi ocka, stribrni a zlati moli, zpocatku i pancernicci, ale ti se ustalili a spokojene zijou. Uvidim po tom snizeni teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 18:04 Muž LordP [7] – rataj
Eejka-porid si jiny test ten od rataje neni vubec presny.mam ho taky ale kdyz jsem si poridil tetra test GH tak tem byl presny.jinak neonky ikdyz se to neda tak jsou docela nachylne.hlavne u nich bacha na no2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 16:37 Muž Norton [109] – to Eejka
Jak dlouho máš akvárko? Ono to fakt může být kde, co. Ale pokud nemáš teplotu vody třeba 30°C... tak nevém. Jak dlouho rybky žijí se tady už probíralo. Jak se to projevuje? NO2 a NH máš v pořádku? Projevuje se to jen u některých ryb? Co třeba otrava? Nenatíral v místnosti něco třeba acetonovým lakem? Nebyla použita nějaká chemie proti hmyzu, nebo postřik kytek v místnosti? Píšeš, že je to v zimní zahradě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 15:14 Eejka – tak tos me uklidnil
Ona ta voda asi nebyla vhodna pro neonky vubec, kdykoli jsem koupila hejno, jedna po druhe umiraly. Nemoc jsem zadnou nezpozorovala, krmit je krmim. Navic takhle byly v pohode nekolik mesicu a zacaly umirat az ted. Akva jsem nijak nezmenila, az na par novych kytek, ale snad nejdou jedovate. Vime co se da vsechno sehnat v akvaristikach :-( Snad jen me napadlo snizit teplotu vodu, ale tu mam taky stalou uz nekolik mesicu. Ale zkusim to. Pak uz me snad jen napada... Treba proste zestarly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 15:04 Muž Norton [109] – to Eejka
Bohužej neznám ten test, já požívám KNK test od AQUARu a celkovou tvrdost vody jsem zatím neměřil, věřím vodárnám. Ale pokud jsi počítala dobře a o tom nepochybuji, tak máš vodu skutečně v pohodě, sice asi ne na tření neonek červených. Pokud Ti rybky umírají, tak těch příčin může být mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 14:58 Eejka – To fakt nechapu
Vidis, nikdy jsem to nezkousela prepocitavat. V tom pripade to vypada, ze to maji napsane spatne v tom manualu...Protoze tam je uvedene, ze hodnoty presahujici 200 jsou velmi tvrda voda... Ale zaroven tam radi ten prepocet, podle ktereho by to zase vyslo, ze je to spravne. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 14:47 Muž Norton [109] – to jo
tak ta voda je uplně v pohodě, to kdybych já měl takovou! U mne je to 13°dKH a 16-18°dGH. Asi bude chyba jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 14:43 Eejka – to netvrdim
Je to v mg/l CaCO3: Prepocet je tech 240*0,056= 13,44 gH. A druha hodnota 9,52 kH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 14:24 Muž Norton [109] – tvrdost vody
... ale 240mg/l se nerovná 240°dGH! A čeho 240mg/l Ca a Mg? Podívej se prosím ještě jednou do návodu k testu, bude tam jistě nějaká tabulka. To Horác by poradil, zeptej se jeho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 14:15 Eejka – beton?
To vazne neni legrace. Nakapala jsem do vzorku vody 12 kapek, vynasobila x20= 240 mg/l. Presne podle navodu. Vim, ze stranek Prahy, ze Kobylisy maji tvrdou vodu, ale ze az takhle... Jo a pardon jsou to testy Nutrafin ne Rataj, ale to je vcelku jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 13:47 blek – GH 240
to už není voda to je betón :-D neucpává ti to odpad??

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 13:43 Eejka – tvrdá voda
Mam hodne tvrdou vodu a nevim co s tim. Testy ukazaly Gh 240 mg/l a Kh 170 mg/l. Ph je v norme. Uz to zkousim prubezne mesic merit a porad mi vychazi to same. Testy jsou od Rataje. Zacaly mi umirat rybicky... V akva mam sterk a kameny, vse koupene v akvaristice a doma odzkousene na pritomnost vapniku (zadny neobsahuje), zadne musle ani jine podobne veci v akva nemam. Jen lavove kameny, bridlici a koren. Da se takova voda nejak upravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 16:20 Sidonius – To Vašek
"Mohl bych přemrazit studniční vodu nebo vodu z vodovodu?"
Pokud jsem správně pochopil, tak za účelem získání měkké vody? :)
Určitě ano. Ale záleží na tom, kolik měkké vody takto potřebujete získat - efektivita takového postupu je velmi nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 13:20 vašek – Tvrdá voda
mohl bych přemrazit studniční vodu nebo vodu z vodovodu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 19:01 blek – vali
"...........Pokud máš na mysli chemické reakce vznikající při koloběhu dusíku, ty nemají s rostlinami a jejich výživou nic společného a na pH žádný podstatný vliv nemají. .........."
Co psal VAI, tomu tak trochu rozumím, ale koloběhu dusíku moc ne. Mohl bys mě taky doučovat?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 15:29 Vali – šmankote
Tak tohle mne nadzdvihlo:
Pokud máš na mysli chemické reakce vznikající při koloběhu dusíku, ty nemají s rostlinami a jejich výživou nic společného a na pH žádný podstatný vliv nemají.
Vai, nabízím se, že tě doučím i biologii i chemii !!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 18:08 nigule – :-)
kluci, ne ze se mi tu budete hadat! ;-)

jo a mimochodem sem se na diskuzi o piranach dozvedela, proc mi asi nefacha vzduchovani ;-) takze diky...

kdyz vas jeste napadne neco ohledne puvodniho dotazu, tak sem s tim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 14:12 nigule – horac
mno, asi ti proste verime, ze z tebe zaddej ten sit nevypadne ;-)
ale jooo, to je jasnyyy! tak se jednou zkus vyspat vic, aspon 6-8 hodin, trebas o vikoshi, coo? a pak by na to mohla bejt naladicka...

jeste hledam tu diskuzi na akvaristovi - ohledne mericu, doufam, ze se k ni dopracuju, cestou vzdycky narazim na nejakou taky zajimavou debatu a tak se pekne zasekavam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:59 Muž Horác [3942] – !!!
Lidičky neblázněte. Vždyť já taky musím občas spát! Aspoň ty čtyři hodiny denně mi dopřejte! A ani to už dlouho nevydržím ... :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:56 Muž Horác [3942] – to Štěpán
Kdo říkal, že to budou supr články? Třeba mi z toho nakonec vyleze takovej šit, že to tam ani nedám :o))). Na to se radši připrav taky :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:54 nigule – .
:-))) mno, j na ne jukla teprve nedavno, tak zatim zustava v oblibe, ale jestli to tam bude vypdat porad stejne, tak se k tobe asi pripojim :)
jezis, to kdybych mejm 2 cubam ukazala kost a zase ji schovala, tak by si asi upovidaly hlasivky, a vypadly by jim oci z dulku, aby me ukecaly, at ji zase vyndam :-))))
snad nechce horac, abysme taky tak dopadli??? bez hlasivek a bez ocicek? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:53 Muž Horác [3942] – to nigule
Dík za pochvalu (ale lepší by byla v knize návštěv :o))). Jinak pěkně zpracovaná akvaristická chemie je např. na těchto stránkách:

http://www.akvarijni.cz/
http://planta.aquariana.cz/
http://www.sweb.cz/maniakva/index.htm

Tak si zatím počti tam. Třeba už potom ty mé výplody ani nebudeš potřebovat :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:47 Štěpán – .
Já osobně mám rád Horáce vždycky o kousek míň, když se podívám na jeho stránky a ONO FURT NIC. Ta příšera nám naslibuje takový supr články a pak se nic neděje... ne rozzureny :-( Je to jako ukázat psovi kost a pak ho nechávat slintat až se úplně vyslintá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:43 nigule – stepan + horac
mno, ted jsem koukala jeste jednou k horacovi a tech pripravovanejch clanku je tam docela dost ;-) ale optimista ja sem, a jeste ne zas tak starej, tak snad bych se toho mohla dozit???? :) smich
jo jinak me taky horaci zaujal (bohuzel cenzurovany) nazor manzelky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:40 Štěpán – .
Ehm ehm, Nigule, a ty myslíš, že to bude brzy, že? Doufáš, že se toho dožiješ, co? :) :) :) To je dobře, optimistický lidi jsou potřeba! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:33 nigule – horac :-))
horac: mno, chvili sem si nebyla jista, ale zahy mi to doslo :)
ale je fakt, ze ty clanky by pro nas "neznabohy" bodly. na prodavace v akvaristikach moc nedam a co se literatury tyce, moc jsme toho taky nenasli...:-(
tak az je napises, das mi pls vedet? jinak tvuj web jsme taky uz prolezly - moooc pekne udelany a prehledny! ;-) palec
o akvarku ani nemluve palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:24 Muž Horác [3942] – to nigule
Znáš Štěpána, te si dělá pr*del prakticky pořád. Zmíněné články mám v plánu napsat a publikovat na svém webu, ale podle Štěpána už včera bylo pozdě :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:18 nigule – NO3
oukej, takze NO3 si radsi budu pamatovat do 50mg/l... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:16 nigule – :-)
stepan: jojo, do 100g/l, cim min, tim lip...diky diky!
a ehm ehm, to mas teda pravdu! ale musim se priznat, ze sem na chemii krapet tupa, takze je to spis na manzelovi, ale spolu to vdycky nejak dame dohormady, on to nastuduje, pak mi da polopaticke instrukce a to resim v praxi :) smich
a teda akvarium a chemie I, II a III jsou clanky sehnatelne na netu, nebo jsou to nejaky tisteny publikace???? nebo si delal pr-el?
:-O

wladys: moc diky za odpoved!!! NO3 musime teprve zmerit. ph potrebujeme spis snizit tvrdost taky... ano

aspon, ze u zybtku naseho zverince neni chemie nutna :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:12 Muž wladys [291] - Cichlidy – Štěpán
...NO3 100mg/l třeba u tlamovců je doslova vražedné...já bych se spíše držel hodnoty 50mg/l.... samozřejmě čím více pod tím lépe...mimochodem já mám před výměnou vody 20mg/l z kohoutku teče něco kolem 10mg/l....přitom mám v akvárku s malawi mírné přerybnění,které je u těchto ryb žádoucí...zase to kompenzuji kvalitní filtrací.....no a samozřejmě pravidelnou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:08 Muž wladys [291] - Cichlidy – nigule
...NO3 v mém případě snížím jen výměnou vody...proto u potěru měním častěji...PH zvyšuji jedlou sodou(afrika) a v amazonce se o snížení PH starají kořeny,které jsem záměrně nijak nevyvařoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 13:05 Štěpán – .
Ehm ehm, tady Nigule by si strašně ráda přečetla nějakej článeček, třeba Akvárium a chemie I, Akvárium a chemie II, možná dokonce i Akvárium a chemie III, a to nejlépe do neděle večer! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 12:07 Štěpán – .
NO3 bude MAXIMÁLNĚ 100 mg/l, čím míň tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:55 nigule – tercaci
navic at ctu, kde ctu cokoliv o tercovcich, vsude pisou krapet jiny hodnoty...:-(( takze jsem si vybrala z nejverohodnejsich zdroju tyto hodnoty: ph by melo byt 5.5 - 6.5...voda spis mekci - 6-8dgh (i kdyz na vyter pry zase muze byt krapt tvrdsi) a NO3 100mg/l....muzete to nekdo pls potvrdit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:50 nigule – diky
wladys: a cim menis hodnoty NO3 a ph, pokud nejsou v norme?

horac: no, tehle nazoru jsem prave uz taky parkrat slysela. a presne si rikam, zacit upravovat vodu a nemit s tim zadne zkusenosti, tak by to taky mohlo skoncit peknou katastrofou...:-( takze ty se priklanis k nazoru, ze pokud se jedna o spolecenskou nadrz bez ambici k odchovu a zda se, ze vse (ryby i kytky) prospiva dobre, tak se v tom radsi nestourat???

vip: taky by sme prave neradi vyhodili tisice za meraky a pak zsjitili, ze to vlastne ani nepotrebujem... ano

stepane: a prave! ty tercovci...profik ze me asi nebude, ale aspon trochu ostrilenejsi laik by snad casem mohl... ;-)
tercaci byli doted v naprosty pohode, vypadaj dobe, dokonce se i treli...ale prece jen - zdani obcas klame a tak sme si rekli, ze bychom to vsechno pomerili, ale nejdriv chci znat nazory a zkusenosti ostatnich...prece jen to je trochu "alchimie" a tak nechci nic pokazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 08:36 Štěpán – .
Terčovec není "normální ryba" a zvláštní péči si rozhodně zaslouží, takže Nigule bude za chvíli akvaristka-profesionál! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 08:27 Štěpán – .
Falcon: je jasný, že chovatel s průtočnýma nádržema nic měřit nepotřebuje, pokud mu rovnou z kohoutku teče vyhovující voda.

Nigule: Amatér nemá šanci chovat náročný ryby, kterým nevyhovuje voda rovnou z kohoutku, kterou by musel upravovat. Takže pro amatéra žádný „správný hodnoty“ nepřipadaj v úvahu. Pro amatéra jsou důležitý nesprávný extrémní hodnoty, který MUSÍ občas kontrolovat. Dusitany a dusičňany jsou samozřejmost.

Katunko, jestli si při měření neudělala chybu a jestli je ten test OK, tak s tím musíš s tím něco dělat! Jestli to necháš tak, tak ti ty ryby za chvíli onemocněj a chcípnou. Je úplně jedno, že zatím vypadaj v pohodě. Rozhodně musíš měnit část vody tak dlouho, dokud se nedostaneš na přijatelnou hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 00:39 Vip – ....
Tak.A proto my,co jsem chudí,tak se spokojíme s měřidlem od Rataje.S nadhledem i bez něj a jsme spokojení,jak jsme to pěkně změřili palec ano :)

:) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 00:34 Muž Horác [3942] – testy II
Pro hobby-akvaristu nemají elekrické měřící přístroje smysl. Bohatě stačí klasické kolorimetrické testy. Ovšem výsledky měření je třeba brát s určitým nadhledem. Výsledky testů od různých výrobců se prý dost liší (viz diskuse na akvarista.cz). A když si člověk představí, v jakých podmínkách to v těch akvaristikách skladují ... (teplo, vlhko atd.)
Když si spočítáš, kolik vrazíš do kvalitního přístroje, různých pufrovacích a kalibračních roztoků a elektrod, tak to jsou takový pálky, že se to vyplatí tak akorát profi-akvaristům (např. ke sledování kvality vývojové vody apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 00:22 Muž wladys [291] - Cichlidy – testy
...já měřím jen NO2,NO3 a PH...a to jen občas.....častěji měřím v odchovných akvárkách hlavně NO3 a PH....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 00:18 Žena katunka [158] – ...
Ahoj, já jsem taky nic neřešila, všichni obyvatelé akvárka byli v pohodě, teď jsem si koupila testy a zjistila jsem, že tam mám skoro neměřitelný hodnoty dusitanů, asi 0,5 a přitom už 0,1 je vysoce toxická!!! Žádnou chemii jsem nekupovala, jenom Nitrivec od Sery, kvůli nitrifikačním baktériím (měla jsem tam předtím mal. zeleň kvůli krupičce), ale hodnoty neklesly a ryby jsou pořád v pohodě. Tak nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 23:46 nigule – prave
mno, tak neco podobynho sem taky prave uz slysela a jeste taky, ze kolikrat snahou o docileni spravnejch hodnot podelas nakonec uplne vsechno. tak bych taky rada vedela, jak si kdo stoji.
mame tercovce, ktery doted prospivali vpohode a to sme nic nemerili. ted sme je prestehovali do vetsiho, tak nevime, jestli to resit, nebo neresit :-O
tak snad se jeste nekdo prida s nazorem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 23:42 Falcon-554 – jejej
To jsem zvědavej co ti kdo napíše!!! Já když jsem se po tom pídil, tak mě zkušený velkochovatel řekl: " Rostou ti rostlinky? Rybám se daří? "-tak nic nekoumej a nesponzoruj "zloděje" z obchodů. Něco pravdy na tom bude - spousta lidí tvrdí, že dokud se nezačala v akva vrtat a přeměřovat nesmyslné hodnoty, tak vše bylo v pohodě-teď to tam mají samou řasu, rostlinky jim odchází a nebo ryby chcípou.... :-| Proto jsem zvědav na to co ti kdo chytrého napíše - ještě jednou zdůrazňuji, že to není moje moudro, ale chovatele, který má snad 100 akvárií o velikosti od 100 l do obrovského 1000 litrového ( nemá to doma, ale v hale ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 23:11 nigule – tvrdost + NO3 + ph
tvrdost + NO3 + ph.
rada bych se zeptala tech, kteri tyto hodnoty meri...
Cim merite? Staci klasicke, bezne dostupne "kapkove" merice? Nebo je nutne poridit elektricke meraky? Merite vsechny tyto hodnoty? A cim je pripadne merite?
Mate nekdo zkusenosti s osmozou???
Moc diky z odpovedi.
n.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 14:18 zero – to pirát
no, tak to teda pozoruju. Kdyby filtr nevířil hladinu, byla by brzo tvrdá jako kámen, a například na listech egerie densy se vápník usazuje a to ne moc hezkým způsobem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 08:05 pirát – tvrdost vody
pokud nepřidáváš CO2,poznáš to i na listech rostlin,budou drsné jak brusný papír,sem tam se ti vápník vysráží i na šutrech,podle toho poznáš ,že voda je opravdu extrémě tvrdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 15:40 Sid – reverzní osmóza
Ještě k RO: www.aquadiskont.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 11:32 blek – voda
Nejefektivnější způsob je smířit se se stavem který je, Musíš si odpovědět na otázku, k čemu potřebuješ tu „měkčí“ vodu? Rostou ti i poměrně náročné rostlinky, takže akvárko asi funguje.
Další varianta v pořadí je, přizpůsobit své chovatelsko-pěstitelské záměry stávající situaci. Tj. nepřemýšlet o rozmnožování L-kových sumců, ale vybrat druhy které takovou vodu snášejí dobře nebo jim dokonce vyhovuje.
Následuje možnost najít si nějaký jiný zdroj (dešťovka, lesní studánka atd.)
Vyloučil li si předchozí varianty, musíš uvážit jaké množství vody budeš potřebovat a
Můžeš volit mezi membránovou demi-kolonou nebo reverzní osmózou. Kupovaná destilka je při větším objemu z dlouhodobého hlediska dražší a o domácí destilaci raději neuvažuj neb se . nedoplatíš. To se vyplatí jen u slivovice.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 10:19 zero – filtration-destilation
No, tak z reverzní osmózy sem asi vyrost, to by pak byla dražší jak celé akvárko. Asi budu dávat destilku nebo kupovat balenou dobrou vodu. Jo, nevíte jaký je nejlepší způsob zase podomácku destilovat vodu? Jinak díky moc za rady :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 13183x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1649?od=551