Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do pozadí nádrže

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Rostliny do pozadí nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Mrkni třeba na něktrou Hygrophilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 18:00 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – rostlina
Ahoj potřeboval bych vysokou rychle rostoucí rostlinku do zadní části akvária děkuji za případné typy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 11:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
BTW, Echinodorus 'Scarlet Snake' vypousti nove listecky, tedy vsechny kusy uz se snazi. Jsou tmave cervene, odstin do hneda. Echinodorus 'Kleine Bär' vypusti nove listy taky (zase vsechny kusy), a docela mne desi, jake to jsou velke plachty. Videl jsem je na webu cervenejsi, muj vypousti nove listy spise hnede do cervena, ale jde mu to dost rychle. Vzdyt jsem je teprve zasadil a jeden kus uz ma dva nove listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 22:55 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Mám i opravdu menší, jinak je dá se říci sbírám. Měl jsem jich už asi 60. Buď je koupím nebo vyměním a občas i dostanu. 90% jich rozmnožím a rozdám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 21:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
No proc ne, snad se konecne na nejaky sraz dostanu. Ale spis dam nez vymenim, pac uz ted mam v 54l nadrzce 11ks Echinodoru, sice podle popisu spise mensich, ale i tak to asi bude dost :) . Je to o tom, ze jakykoli Echinodorus koupim, nikdy neni v tom kosicku mene nez 3ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:41 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Kdybys přišel na sraz tak ho s tebou vyměním za jiný echináč pár jich mám navíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 19:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Dekuji za reakci. Je to ted 2 hodiny, co jsem ho (spis je) zasadil.

Koupil jsem jej dnes v Hornbachu na Cernaku v Praze. Vybalil jsem celkem 5 rostlinek (zakoupenych jako 1ks v kosicku), cena 149Kc.

Ty rostlinky maji velice zajimave listy. Z ne prilis blizkeho pohledu se to podoba listum Cryptocoryne wendtii, tedy obrysem a tuhosti. Z blizka se pochopitelne lisi. Mam v tom ovsem stale hokej. Dva velike listy jsou zelene a maji podel zilek takovou rozprskanou cervenou, zatimco male listy maji obrubu a zakladni zilky cerne, mirne rozpite na zalenem podkladu. A ani netusim, co by mohl byt emerzni list a co submerzni, podle toho co znam, mi pripadaji submerzni vsechny... no nic, dam se prekvapit co z toho nakonec bude ci nebude.

Na stitku je, ze do zadni casti nadrze, ale podle vzhledu toho co jsem vybalil, bych to bez tohoto infa zasadil spis nekem doprostred. Uvidime. Zasadil jsem kazdy kousek z tech peti zvlast, aby pokud z toho vyroste neco vetsiho, slo z akvaria nektere odebrat, pokud mozno bez poskozeni dalsich. Nejmensi 2ks mam uplne vepredu (samo uplne na boku akvaria), abych na ne videl, co delaji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:11 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Je to nový kříženec a cpou ho na pozadí takže bude asi větší. Nově vzniklé rostliny už nemají vlastnosti těch přírodních a z akvária nevyrůstají, přesto ale mohou dosahovat i větších rozměrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomas Enderson
Mozna neumim hledat, ten "svuj" jsem tam nenasel. Nicmene diky za link, moc rad jsem si to prosel ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 14:10 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Designer
Koukni na odkaz dole. Jsou tam poslední čtyři články věnovaný Echinodorům, tak tam snad najdeš veškerý info co hledáš.

www.akvarista.cz/…

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Echinodorus Scarlet Snake
Zdravim. Zalibil se mi Echinodorus Scarlet Snake, jenze jsem jej v zivote nevidel v realu jinak, nez jako maly v prodejne, a obrazky na webu (moc jich neni), toho taky o dospele rostline az tak moc nerikaji. Vim, ze to asi nebude nejmensi kousek, ale chci se zeptat:

Muzu ho mit v akvariu 30cm vysokem, vyleza tento druh rad z vody? Ptam se proto, ze ruzne Echinodory maji ruzne sklony vyrustat nad hladinu, jine v klidku listy pod hladinou ohybaji (mozna to je hlavne tuhosti listu).

Ma nekdo prosim s timto Echinodorem zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:58 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ximo
Většina stonkových rostlin se dá stříhat a na některých to není až tak znát.
rybicky.net/atlasrostlin/didiplis_diandra nebo některá rotala
rybicky.net/atlasrostlin/latinsky/r
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:11 Muž ximo [11] - Asie
Poradíte mi ďalšie typy rastlín do pozadia, ktoré možno strihať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 10:34 Žena ustavprochore [567] Re: Slav3k
Co zkusit vrbinu - rybicky.net/atlasrostlin/lysimachia_nummularia ? Když si uděláte procházku někam do vlhčích míst v přírodě, ani jí nemusíte kupovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 10:58 Muž Slav3k [23] – Poradte rostlinu (asi stonkovka) do zadu akva
ahoj,

v mem akva (viz prezentace), se mi nepodarilo dostat do zadni casti zadnou rostlinu, zadne z techto se tam nedarilo:

rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_umbrosum
rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia
rybicky.net/atlasrostlin/elodea_canadensis

Je tam v zadu míň světla (stíní tomu hodně vallisnerky) ... nejradši bych něco takového, aby to tvořilo takové husté keříky menších lístků. Něco jako:
rybicky.net/obr/rostliny/max/250.jpg
rybicky.net/obr/rostliny/max/1276.jpg

díky
zdraví Slávek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 16:44 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
Tak jsem si nakonec našel sám pár stonkovek - rotala rotundifolia, ludwigia repens, hygrophila difformis a polysperma a ještě si dokoupím Limnophilu sessilifloru. Dál jsem ještě zvolil Ceratopteris thalictroides, což už teda není stonkovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2012 16:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip980
...jaké druhy stonkovek byste mi doporučili do pozadí nádrže... Chtěl bych takové středně náročné druhy a ty, které ještě nemám...
Do té vaší "112"? Kdyby to nemusely být zrovna stonkové rostliny... hmm
Tohle mám ve stejně velké nádrži - Helanthium (Echinodorus) "Vesuvius" - a vypadá dost dobře. :)
mizuworld.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Filip980
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:43 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Stonkovky do pozadí nádrže
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jaké druhy stonkovek by jste mi doporučili do pozadí nádrže. Chtěl bych takové středně náročné druhy a ty, které ještě nemám. Předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:50 Muž Rounce [30] – Osázení zadní části nádrže
Zdravím chci přestavět akva a nevím jaký rostliny mám dat do boku a zadku nádrže zatím mám vybraný tyhle dvě rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis 3 kusy
rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_roseafolia 4 kusy

v akva mám jeste kořen
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 01:11 Muž tomas3000 [15] Re: Oskar.
No, já zde v úterý nejsem...ale díky za ochotu ;-) mrknu po zdejších akvaristikách, jestli tam na ni nenatrefím...diky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 00:58 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: tomas3000
Jestli chceš, tak v úterý budu v Brně. Tak ti můžu pár odnoží mokřanky dovézt. Víc v SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 00:51 Muž tomas3000 [15] Re: Oskar.
Aha...v tom odkazu, co jsem posilal psali, ze zase tak narocna na osvetleni neni...Ale když s tím máš zkušenost, ze ti pod 2x18W nerostla, tak věřím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 00:26 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: tomas3000
Fotka k příspěvku Costata je krásná kytka. Dokonce i při tomhle osvětlení se dokáže pěkně začervenat.
Tak zrovna Hottonia inflata mi nerostla kvůli světlu vůbec. Ani bahnatce vodní (Limnophila aquatica) se nedařilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 23:59 Muž tomas3000 [15] Re: Oskar.
Hygrophila costata mě oslovila...ta její skladba listů pěkně vypadá...díky za radu ;-)

tady tato rostlina mi připadá taky vhodná pro osvětlení 36W rybicky.net/atlasrostlin/hottonia_inflata Hottonia inflata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 23:35 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: kmara
Já mám taky 2x18W na 112l a nerostla ani za nic.

Zkus třeba:
- Ceratopteris cornuta (rohatec žluťuchový)
- Cryptocoryne aponogetifolia (kryptokoryna kalatkolistá)
- Hygrophila costata (mokřanka žebrovaná)

Ty jdou u mě krásně i při tomto osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 23:25 Muž tomas3000 [15] Re: kmara
No nevím, je docela náročná na osvětlení...nevím, co by říkala na 36W:-)osvětlní. Co něco jiného, ale díky za ochotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:58 Muž kmara [10] - CichlidyRe: tomas3000
Já můžu doporučit rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis roste krásně a dost hustě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:45 Muž tomas3000 [15] – Jaké doporučujete rostliny do pozadí nádrže s osvetlením 2x 18W
Zdravím...potřebuji poradit se skladbou rostlin do mého 112L akviška. Budu dávat pryč vallisnerii giganteu kvůli její velikosti...její listy byly po celém akvariu...můžete mi místo ní poradit nějaké adekvátní rostliny (vyšší)aby rostly pod osvětlením 2 x 18W? díky za vaše reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:02 Muž Horác [3942] Re: Zdenek58
Já počítal, že by ten mech měl tak 10 čísel. O ten podklad mi až tak nejde ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:54 Zdenek58 Re: Horác
Polystyrenové pozadí to asi zmenší dost, plátky břidlice měly nějakých 5-8 mm a myslím, že výsledný efekt za ten 1 cm úbytku šířky stál :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:35 Muž Horác [3942] Re: Zdenek58
Neříkám, že to nejde, ale mně je už teď těch 50cm málo. Nedovedu si představit, že bych ještě ubral na pozadí. Asi opravdu nakonec opravdu půjdu do rozměrů 200x60x60cm. To bude krevetkárium! ... Jako cumel :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:51 Zdenek58 Re: Horác
Proč "pouhých 50 cm"? Já měl jávským mechem porostlou zadní stěnu akvária 70x35x40, obloženou břidlicí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:34 Aqaterorist Re: Horác
Ahoj, na to jsem také myslel, ale já mám dělané pozadí z polystirenu a jsou tam i stinná místa a tam by mech nerostl a nebo snad špatně. Ještě to zkouknu a promyslím. Každopádně díky za nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:27 Muž Horác [3942] Re: Aqaterorist
Velmi efektně vypadá pozadí celé porostlé jávským mechem. Kdybych neměl hloubku akvária pouhých 50cm, hned bych do toho šel. Krevetky by to určitě ocenily :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:34 Žena Amy01 [39] Re: Aqaterorist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:33 Aqaterorist Re: Yirka
Fajn :) ještě se po nějakých ostatných podívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:28 Muž Yirka [9126] Re: Aqaterorist
Je to tak jak říkáš, ale anubiasy většinou nepatří mezi super náročné rostliny, které rostou sice pomalu, ale jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:25 Aqaterorist Re: Yirka
To už jsem se díval a něco i našel, ale chtěl jsem se jen optat, zda se někomu nějak daří nějaká taková rostlinka. I když to je akvárko od akvárka jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:23 Muž Yirka [9126] Re: Aqaterorist
Podívej se do atlasu rostlin, jsou tam popisy včetně způsobu kořenění a sázení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:18 Aqaterorist Re: Yirka
A všechny druhy anubiasu a nebo jen některý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2009 20:17 Muž Yirka [9126] Re: Aqaterorist
Těch je celá řada od velikosti 10cm (anubias) po 2 metry(egeria). Musíš si vybrat dle své nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:11 Aqaterorist – Rostliny na pozadí
Ahoj, potřeboval bych nějaký typ na rostliny, které se nemusejí sázet do supstrátu ( písku ) a stačí je jen přichytit na kořen, kokos, kámen či akvarijní pozadí. Děkuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16417-rostliny-do-pozadi-nadrze?od=51