Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do pozadí nádrže

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rostliny do pozadí nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2020 08:23 Žena tramtra [3202] Re: Motas
S COčkem a prosvětlenou nádrží máš volné ruce a můžeš vybrat i náročnější kytku... Jemnolisté pogostemony, rotaly, stolístky, ludwigie, proserpinaca...ale i bahnatky nebo najas.

Zadej si v pokročilém vyhledávání v atlase do políčka 'forma' slovo 'stonkovka' a vybírej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:59 Muž Motas [38] – Jemnolista rostlina do pozadí
Ahoj, sháním nějakou rostlinu do pozadi, která by se hodila za blyxu a reineckii, chtěl bych něco jemnolisteho, teď mám Ludwigii repens rubín, ale roste strašně rychle a když ji jen striham brzy vypadá nevzhledne, protože vytváří kořeny. Navíc má na moje menší akva celkem velké listy a nenechá vyniknout můj pařez s anubiasy ;-)
Máte někdo nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 19:06 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: nekdo
Děkuji, na to se chystám. Ale omylem mi jich poslali devět. A to jsem jen chtěl hnědovku křídlatou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 18:55 Muž nekdo [353] Re: Jan Jonáš
zadnou neplechu - funguje hezky... jestli se vam nelibi, jak vypada, tak odstrihnete v pulce, horni zasadte a az vyroste, tak tu spodni vedle (kdyz se vam nebude libit) vyhodte... pokud za nej mate nahradu, tak ho vyndejte a dejte nahradu za nej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 18:25 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: nekdo
Děkuji, tak nějak jsem si to myslel, ale ten omylem zaslaný stolístek vodní mi tu prostě dělá neplechu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2019 17:57 Muž nekdo [353] Re: Jan Jonáš
tak dlouho, jak vas bude bavit to strihat, nebo to budete chtit vymenit..a nebo to darujete :)
rika se zhruba mesic, ale je tam vice faktoru... - jinak zadna "urcena" doba na zabeh neni - proste az to zacne fungovat bez problemu, tak je to zabehnute...a je asi tak milion a 35 duvodu, proc je to u kazdeho jine - od posadky pocinaje, rostlinami a vodou konce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 17:50 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Rychle rostoucí rostliny
Dobré odpoledne, prosím, jak dlouho bych měl nechat rychle rostoucí rostliny v akváriu? Mám na mysli, jestli je nějaká "určená" doba pro záběh nádrže?

Starší reakce

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:46 Muž ZDRI [1415] Re: logrus
Mám úplně stejně velké akvárko (Obývák), v něm v zadní části Vallisnerie (asiatica). Sehnat se dají zadarmo u mě - nedávno jsem vyhazoval plný kbelík a snadno mohu dalších 10-20 krásných rostlin vytrhat. Ale neposílám, musel bys osobně do ČB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:23 Muž logrus [0] – Rostliny do pozadí
Poradíte mně jaké mám koupit rostliny do pozadí do mého vyššího akvária(viz prezentace) a kde se dají sehnat. Ted nějak v akvaristikách nic nemají..
díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 20:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: FishWoman
Mám na pozadí vzrostlé echinodory a naprostá spokojenost. CO2 taky nepoužívám. Chvilku jim trvalo než vyrostly, ale teď je z nich super pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2018 20:12 Maq Re: FishWoman
Z těch dvou je ceratophyllum podstatně méně náročně. Ale většinou se do dna nesází, ono v podstatě nekoření.
Ludwigie nebo hygrophily jsou dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 18:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Kup si spíš nějakou ludwigii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 18:21 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, mohly byste mi prosím poradit? Za týden budu už potřetí objednávat rostliny do celého AQ (předtím mi to vždycky vychcípalo) a chci koupit Limnophili sessiafloru a k tomu buďto 1. Pogostemon erectus nebo 2. Ceratophyllum demersum. Pogostemon je náročnější na světlo ale mám tam docela silné ledky ale problém bude v tom že má rád CO2 a to já nepoužívám. Obě rostliny jsou skoro stejné (vzhledově) jen ten Ceratophyllum mi přijde takový slabý narozdíl od obrázků Pogostemon v atlase. Jaké kytce bych tedy měla dát přednost? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 11:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Januk17
Tady si napiš parametry co potřebuješ, stačí jich vybrat jen pár a ukáže se ti seznam rostlin. Z těch si vyber a ten seznam sem dej. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 10:03 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – rastliny do zadnej casti akvaria
Mozete my poradit pri vybere rastlin vyska je 50 cm akavrium ide o prechod na amazoniu. Tieto ryb my bolo od uzivatela anthra mi poradil :-) pri vybere ryb akara hnede 6 , panada 10ks ,otik 10 a cliclidka agasiova 3ks. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 12:27 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
Já třeba za rostliny do "200" dal asi 200,- a kilo citrónů. Za všechny, co tam jsou. Darování přebytků je mocná čarodějka... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 12:22 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: ctibum
Já bych klidně zkusila více druhů, jenže na burze mi to příjde drobet dražší, takže radši se poradím abych zkusila ten co má největší pravděpodobnost že se mi chytne. Takže nejdřív zkusím tu Hygrophila difformis a snad se mi chytne a nebudu muset hledat další alternativy. smich A mám ji teda koupit už jako velkou nebo radši menší rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 12:14 R Muž ctibum [6865] Re: Anthrax
Nestudoval jsem to úplně do detailu, ale myslím, že tak nějak, jak píšeš to je (bylo). Kdo měl invazivní druh v době zahájení platnosti nařízení, mohl ho nechat dožít. Což třeba u Cabomby teoreticky může být nekonečně dlouho. Ale nesmí (neměla by) se šířit. Takže kdo ji nemá, neměl by se k ní dostat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 12:09 R Muž Anthrax [4739] Re: ctibum
Já jsem se zase dočetl toto: "Tyto rostliny, které se u nás naštěstí samovolně příliš nešíří, je tak možné de facto také nechat dožít a následně již jejich výsadbu neobnovovat"
Zdroj AOPK: invaznidruhy.nature.cz/…

Vtom co jsi sem dával ty, se zase píše, že se nesmí ani držet, tedy mít ji v akvárku. Ví tedy někdo jak to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 12:03 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
Jakože je zakázaná :)
"V souladu s uvedeným nařízením se invazní nepůvodní druhy s významným dopadem na EU nesmějí kromě jiného záměrně přivážet na území EU, a to včetně převozu přes toto území pod celním dohledem, držet, chovat, přepravovat do, z nebo v rámci EU, dále uvádět na trh nebo uvolňovat do životního prostředí." ( www.nase-voda.cz/… )

Jinak můj názor je ten, že si vyber, co se ti líbí (pokud podle atlasu máš předpoklady, že by ti to mohlo jít) a vyzkoušej to. A buď to půjde nebo ne... To, že to někomu roste a někomu ne nemusí znamenat, že to (ne)poroste u tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 11:51 Žena petulinakk [2016] Re: FishWoman
FishWoman napsala: Ještě jsem si vzpomněla na Hygrophila difformis ale když petulinakk píše že ji taky nešla tak nevím, myslíte že by u mě rostla?
Já svůj příspěvek psala jako ilustraci toho, že u každého jde něco jiného a ne vždy podle tabulek.
Být tebou, zrovna hygrophilu klidně zkusím.
Já ted mám jiné podmínky než tehdy když mi nešla (jiná voda, jiné osvětlení), a budu jí zkoušet znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 11:39 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: ctibum
Jako že by měla růst bez problémů? Ale stejně asi zkusím kosokvět. 7.10. jedu na burzu do Plzně, tak snad ho tam seženu, je lepší ho koupit jako dospělou rostlinu nebo radši menší aby se rozrostl sám? Ještě jsem si vzpomněla na Hygrophila difformis ale když petulinakk píše že ji taky nešla tak nevím, myslíte že by u mě rostla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 11:05 Žena petulinakk [2016] Re: Kaira
Mně zas třeba nikdy nešla hygrophila která by měla být taky plevel největší... ostatní i náročnější rostlinky neměly problém. :-D Takže fakt zkus něco jiného nenáročného, klidn víc druhů, a kdyby ani to nešlo, tak byc prověřila podmínky v akvárku.
Pogostemon helferi se ale fakt asi moc nehodí, jednak to není kytka do pozad jak už tu padlo, a taky - dlouho jí trvá než se chytne a rozjede, a to i když má dobré podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 11:04 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
Jestli se nepletu, tak Cabomba je na seznamu invazivních druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 11:01 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: FishWoman
Být Tebou, zkusím oboje. Cabomba mi třeba taky vůbec nešla, zato kosokvět roste jako zběsilý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 11:01 Muž Jarry [1433] Re: Jifi
Chtěl jsem napsat emerzní:-) Mám lepší zkušenosti s emerzními formami, než s čímkoliv jiným. Sice chvilku trvá, než rostlina přelistuje, ale zrovna u stonkovek je to otázka 1-2 týdnů. U výlučně submerzních rostlin (Vallisnerie, Blyxa) je přechod z jedné vody do druhé delší (alespoň u mě) - ale to může být dáno i rychlostí růstu těchto rostlin, v porovnání se stonkovkami - Blyxa je sice také stonkovka, ale při zasazení koupené Blyxy se mi původní listy vždy rozpadly a trvalo tak měsíc, než se usadila. U in-vitro rostlin jsem nikdy moc úspěšný nebyl, ale může být chyba někde u mě - i když vím, že nejsem sám, kdo má tuto zkušenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:56 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Jifi
Tak možná ten kosokvět nebo Cabomba caroliniana (ta se mi líbí víc), která by byla lepší? Ikdyž ten kosokvět je možná lepší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:41 Muž Jifi [675] Re: Jarry
Asi jsi chtěl napsat, že se hůře shání submerzní forma ;-)
Mně se Pogostemon erectus rozrostl tak, že ho budu muset s těžkým srdcem hodně vyhodit.
Jak jsem se díval na akvárko FishWoman, tak by osvětlení mohlo stačit.
PS: V profilu mám staré fotky, tam ten Pogostemon ještě vůbec nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:29 Muž Jarry [1433] Re: FishWoman
Tak zkusit se dá cokoliv, ale bez silnějšího světla a řádného hnojení + přidávání plynného CO2 je u pogostemonů obecně šance na úspěch poměrně malá. Když je budeš pořizovat, tak nedoporučuju in-vitro varianty - a bohužel je docela problém sehnat emerzní formu. Nejlepší zkušenosti mám se Songrow Pogostemon erectus (chytlo se mi opravdu 100% zasazených stonků) - a dělají i helferi. Občas je mají na www.rostlinna-akvaria.cz/… - chce to nechat se informovat mailem o naskladnění a okamžitě objednávat, jinak jsou hned pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:26 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
No, pokud neroste nenáročn kytka, tak je pravděpodobně něco v nepořádku a náročnější kytky s pravděpodobností vyšší než 99 % taky neporostou.

Jak se dívám, světla bys měla mít dost.
Upřesni hnojení - dávky a četnost hnojení.
Jak často měníš vodu?
Jak odkaluješ? Moc často nebo přiměřeně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: FishWoman
Mně limnophila taky nikdy nikde nešla. ;-) Zkus nějakou nenáročnou mokřanku, to je taky takový plevel. Rod Hygrophila. Nebo třeba kosokvět nebo Cabomba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:19 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Jarry
No právě, když třeba někomu neroste i nenáročná rostlina tak mu poroste nějaká jiná. Tak nechápu proč píšete že když mi neroste Limnofia tak mi neporoste žádná protože je tahle nenáročná. Třeba právě ten pogostemon poroste. Nebo prosím poraďte která podobná by mi rostla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 10:15 Muž Jifi [675] Re: ctibum
Pokud myslela tuhle kytku, tak ta potřebuje fakt dost světla. Jak má málo světla, tak živoří a umírá. Moje osobní zkušenost. Jinak je krásná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 09:39 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 09:32 R Muž ctibum [6865] Re: Jarry
No, nemám tolik zkušeností, ale z toho mála jsem usoudil, že je lepší se smířit s tím, že něco neroste a hledat, co roste, než se za každou cenu snažit přizpůsobit podmínky jedný rostlině a riskovat, že rozhodím ten zbytek.
Mně například nikdy nešla Egeria Densa a to tak že vůbec. Ani o centimetr, jen chřadla, chřadla až uchřadla. A přitom je to plevel, co by měl růst i v záchodový míse. Ostatní rostlo v pohodě. Zkusil jsem ji 2x dokoupit a stejný. Tak jsem se na ní vyprdnul, dal tam tuším Limnophilu a ta šla za stejných podmínek hned a tak, že jsem ji nestíhal stříhat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2017 09:24 Muž Jarry [1433] Re: FishWoman
Jestli neroste ani sessiliflora, tak Pogostemon helferi nebude růst téměř určitě, navíc to není rostlina na pozadí:-) Spíš bych hledal důvod, proč sessiliflora neroste, protože méně náročných stonkovek už moc nebude:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 09:05 Žena FishWoman [7] - Amerika
Přemýšlím, že když mi Limnofia Sessiaflora moc neroste, že bych zkusila přidat Pogostemon helferi. Je to dobrá volba? Chtěla bych tam druhy které vypadají jako Sessiaflora. stydim Nebo by jste mi doporučili nějakou jinou? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2017 12:28 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
Tak ještě jsem neviděl, že by tím někdo pokryl celé dno, ale proti gustu... Záleží, co od toho očekáváš.
Jen si nejsem úplně jistý, jestli je dobrý nápad pokrýt celé dno břidlicí...

Počkej si na někoho zkušenějšího, já se hlavně snažil upřesnit tvůj dotaz.... ;-)

Jinak obě rostliny se tu celkem často nabízí za pár korun, nebo zdarma. Sleduj rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku a rybicky.net/inzeraty/ , případně si projdi v atlasu karty obou rostlin, dole je seznam lidí, kteří je nabízejí nebo prodávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 12:21 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: ctibum
Jo, to je v poho, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 12:18 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
Jakože například Jávský mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 12:15 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: ctibum
Zelené myslím dno, obrázek není mech ale mech tam bude přivázaný na břidlice a po celém dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 12:11 R Muž ctibum [6865] Re: FishWoman
Nejsem úplně rostlinář, ale bezstopečná je Bahnatka, což jsi asi myslela.
Zelené to tam máš všude :) Asi bys měla upřesnit, jaký mech (nebo kobercovku?), aby ti někdo mohl poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 11:44 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, chci se zeptat kolik kusů Bahničky Bezstopečné mám koupit, potřebuju jich viz. moje prezentace. Jestli se rozroste anebo na ten trs mám vzít tak 2 ks?

A ještě potřebuji mech na to kde to bude zelené viz prezentace. Tak kolik košíčků mi stačí, vím že břidlici nemám osázet moc hustě ale tak cca kolik?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:17 Libcin Re: reina
Hygrophila polysperma, ta roste bez problému i při nižším osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:11 Žena reina [17] – Rostliny do tmavé nádrže
Ahoj všem,
mám docela tmavou nádrž (světlo 15W - jen uprostřed, akva 30 cm hluboké mínus cosi na štěrk). Potřebovala bych poradit nějaké kytičky, které mi přežijí a budou prosperovat i v málo světle.
Díky moc!

(Světlo zatím asi řešit nebudu, nevím, nerozumím tomu; až budu mít možnost mít další akvárko, pořídím si asi všechno zvlášť, protože z tohohle rostu, ale zatím to ještě dlouho nebude na pořadu dne)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 20:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
navštívil sem akvaristiku a tam mi nabídli pouze Ludwigia arcuata, že je to prý rychle rostoucí vysoká rostlina, bohužel co je zač sem se dočetl až tu

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16417